Apocalypso722 čet 18.6.2020 17:33

Nije nužno bitno, al mi se čini urednije ako je preko matične iako je manje opcija tako, razumijem. Neki basic lighting samo. Ventovi na Phanteksu mi lijepo osvijetle prednji dio kučišta al mi je nekak mrak dalje  e ak ovo nije 1st World Problem, onda nezz.

Primam prijedloge i za drugačije sustave osvjetljenja :) 

danexxx čet 18.6.2020 17:42

Di si ih mislio smijestit? Ja sam uzeo u kauflandu set 2x led traka od 50cm,1 kabel kojim ih možes razdvojit od nekih 40cm, usb priključak i daljinski za 79 kn. Tam na odjelu di stoje žarulje.Ima i drugih opcija tam al neznam napamet koje su. https://ibb.co/DzVjWGM

Jel vidiš di sam izašo s usbom? I ukopčo ga iza.

Ovo je samo jedna traka. Nisam ovu drugu htio ljepit dole na podrum. 

Apocalypso722 čet 18.6.2020 17:56

Kaufland, znači. Hmm pogledat ću, hvala. Vidi se, da. Nadao sam se izbjeć tak nekaj, da van mora izlaziti haha
Ove koje sam linkao imaju magnetiće, a mislio sam staviti jednu uz gornji vanjski rub, a drugu uz pokrov napajanja i ostatak malo zavinuti prema gore. Eventualno preseliti HDD u donju ladicu da ne bude blizu. Samo se nadam da mi je splitter dovoljno dug. 

danexxx čet 18.6.2020 18:09

Moje je p300 ja sam čak odrezo 10 cm trake. Splitter ti je dug 33cm. Aha misliš baš na dno između stakla i pokrova. 

Kažem ima i drugih tamo kombinacija, solo traka i slično.

Il probaj kupit phanteksov kit negdje drugdje, možda conrad. 

Grom sub 20.6.2020 18:48

Pozdrav,

trenutno imam MS Winston kucite s 2 Arctic Cooling P14 Fan-a naprijed i jednim F12 natrag, kuciste nije toliko prozracno te posto sam narucio nove komponente (Ryzen 5 3600) smatram da bi mogla ici i investicija u kuciste.
Zanima me koje je best buy do 500-600 kn?

lady of leisure sub 20.6.2020 22:55

Trebam pomoć

 

Koje kućište je slično Phanteks Enthoo Pro, Black, PH-ES614PC_BK ? Ne znimaju me nikakve pleksiglas stranice, RBG i takve stvari. Ne treba mi 6 ventilatora, jer to nije PC za igranje već je radna stanica sa 3 OS-a instalirana i priključena 3 monitora.

 

Samo kućište koje ima mjesta , ladice za minimum 5 HDD/SSD, pržilicu da mogu staviti. I kasnije će morati staviti veću grafičku od sadašnje, mora imati gore smještena 4 USB priključka 2.0 i 3.0.

 

Cijena da je u rangu do 700 kn. Jer toliko košta navedeno gornje kućište.

 

Hvala unaprijed.

Čitatelj pon 22.6.2020 08:48

https://geizhals.at/phanteks-enthoo-pro-ph-es614pc-a1110185.html

 

Zasto ne bas to?

 

Od jeftinijih imas CM Force 500, s njim mozes postaviti ventilatore da pusu direktno po diskovima,

al obavezno stavit filtre na ventilatore - ako ce raditi 24/7, diskovi ce biti zahvalni:

https://geizhals.at/cooler-master-cm-force-500-for-500-kkn1-a900912.html?hloc=at&hloc=de&hloc=eu&hloc=pl&hloc=uk

 

Ako zelis bas pravi big-tower koji bi bas bio radna stanica, tezak i stabilan, onda Chieftec LCX serija, klasicno Tower od celika,

tezak i stabilan - jedino te SysAdmini nece voljeti, ako ce ga morati premjestati, jer je veoma tezak.

 

Takodjer i Antec P101 ti je opcija, ipak moderniji i vec ima sve postojece filtre, za sve ventilatore:

https://geizhals.at/antec-p101-silent-schwarz-0-761345-81103-3-a1964758.html

 

Nije najlijepsi, ali je dosta utisan, tako da ce smanjiti ukupnu buku u serverskoj sobi/prostoriji.

 

error_666 pon 22.6.2020 22:21

Pozdrav svima. Naručio sam ms titan 2 pro kućište i dodatni set ventilatora sa kontrolerom, u nadi da ću ih moći kontrolirati preko ploče kao i dosad, al izgleda da od toga nema ništa. Malo sam istraživao po netu i shvatio da sam se zaj. jer su 6pin, a kontroler nema nikakav konektor za ventove kojim bi ga mogao povezati na ploču . Ima m/b sync port za kontrolu osvjetljenja preko ploče, vdg kablic i još dva koji ne znam ni čemu služe iskreno.
Jel postoji način da 6pinske spojim na ploču direktno, Ili će se morati kupiti novi ventovi?
Svi savjeti dobrodošli. Hvala

picajzla0707 uto 23.6.2020 21:54
error_666 kaže...
I ja sam do danas znao samo za 3 i 4pin, ali evo uvjeri se i da imaju 6pin :D
Btw, da, radi se o argb ventovima i imaju 6pin konektor

 klincima sam uzeo ms metropolis, također dolazi sa argb ventom koji ima 6-pinski priključak

međutim, taj se vent spaja na kontroler (slika dolje), a sam kontroler možeš spojiti 3-pinskim priključkom (slika 2) na primjerice asusovu matičnu na njezin pin za argb osvjetljenje koje onda podešavaš preko asus aura sustava i sasvim uredno podržava sve mogućnosti argb ventova i prednje argb trake

 

e sad, kako spojiti vent na matičnu bez kontrolera nemam pojma, možda ima za nabaviti neki adapter

EDIT: dakle, taj adapter bi trebao imati 6-pinski ulaz za vent i onda dva 3-pinska izlaza, jedan za argb fičr koji uštekaš u odgovarajući 3-pinski utor na matičnoj, a drugi za normalno funkcioniranje venta i podešavanje brzine vrtnje preko 3-pinskog case fan priključka na matičnoj

 

EDIT 2:

sad sam tek bacio oko na konkretno kućište, pa ti na tom titanu imaš isti takav kontroler (slika 3), pa koristi njega

također, kod mene imaš sa kontrolera kablove za pwm (4-pinski izlaz) i naponsku regulaciju vrtnje, a uz njih poseban argb 3-pinski izlaz koji izgleda kao 4-pinski, ali je jedan pin blokiran

na slici 4 vidi se da i tvoje kućište mora imati te kablove

 

uostalom, pogledaj video u kojem se to detaljno objašnjava upravo za tvoje kućište

 

link

error_666 sri 24.6.2020 12:26

Prije svega, hvala na trudu i konkretnim odgovorima.
Zanima me jel možeš kontrolirati ventove softverski, vidiš li ih u BIOS i možeš pravit krivulje po želji?
Znam da ima kontroler ugrađen u kućište , gledao sam i video, ali sam vidio u komentarima tog videa s yt da pwm opcija na kontroleru ne radi kako treba jer je loše kalibriran, tj da rade na 100% ili ih gasi skroz kad je sistem pod malim loadom ,i da ne postoji mogućnost da se ocita na koliko rpm ventovi rade rade, i upravo iz tog razloga sam nabavio još jedan kontroler (ali ovaj drugi nema uopće ni 3pin ni pwm konektor) ??!
E sad, jel to samo kod njih iz nekog razloga ne radi ili je to pravilo i ne radi nikom? zato sam i pitao koja su tvoja iskustva iz prve ruke :)
Ploča ima 5v argb header kao na slici, ali to je koliko znam samo za kontrolu osvjetljenja, fanove sam uvijek štimao u fanxpert softveru.



picajzla0707 sri 24.6.2020 12:55
error_666 kaže...
Prije svega, hvala na trudu i konkretnim odgovorima.
Zanima me jel možeš kontrolirati ventove softverski, vidiš li ih u BIOS i možeš pravit krivulje po želji?
Znam da ima kontroler ugrađen u kućište , gledao sam i video, ali sam vidio u komentarima tog videa s yt da pwm opcija na kontroleru ne radi kako treba jer je loše kalibriran, tj da rade na 100% ili ih gasi skroz kad je sistem pod malim loadom ,i da ne postoji mogućnost da se ocita na koliko rpm ventovi rade rade, i upravo iz tog razloga sam nabavio još jedan kontroler,ali ovaj drugi nema uopće ni 3pin ni pwm konektor??!
E sad, jel to samo kod njih iz nekog razloga ne radi ili nikom? zato sam i pitao koja su tvoja iskustva iz prve ruke :)

 problem je što je to dječji komp za koji sam imao malo vremena za slaganje, igranje po biosu, ocanje i sve drugo što bih htio isprobati s prvom rajzen konfom koju sam uzeo

tako da uopće nisam spajao taj vent na matičnu, već sam ostavio po defoltu, računajući da ću im ionako uzimati novu grafu, pa da ću onda dodati još koji vent i pozabavit se time

međutim, planovi su se rastegli, klinkama je zasad dovoljan i igpu sa 2400g, pa je sve ostalo na planovima

tako da ti ne mogu reći iz osobnog iskustva, a i koliko sam skužio kasnije jučer, ti imaš napredniji kontroler od mojeg, no moraš ga staviti pod kontrolu matične da bi dizao ili spuštao rpm ovisno o temperaturi proca 

 

uglavnom, argb priključak s kotrolera spojiš na matičnu na argb priključak i onda sa aura sync podešavaš ponašanje boja, a za kontrolu vrtnje ventova koristiš 3-pinski priključak s kontrolera (ne onaj pwm), koji staviš na 4-pinski case fan priključak na matičnoj (imaš ih vjerojatno 2 ili 3, odabereš bilo koji)

time će matična prepoznati vent (ili više njih na kontroleru) kao non-pwm, nakon čega u fan xpertu moraš odraditi 'fan tuning', što je ustvari test kojim matična prepoznaje karakteristike venta/ova (slika 1)

 

zatim u fan xpertu možeš podešavati sve što ti paše (slika 2), od krivulje rpm ovisno o temperaturi proca ili matične, imaš i opciju auto fan stop s kojom se ventovi skroz zaustavljaju u idle (slično kao na modernim grafičkim karticama), vrijeme ubrzavanja i usporavanja venta (fan spin up i spin down time) - tako da ti kratke oscilacije u temperaturi proca/matične ne rezultiraju momentalnim dizanjem rpm ventova, zapravo da se ne zaletavaju bezveze svako malo, dakle sve što ti treba da uštimaš vrtnju ventova po vlastitom ukusu, pa onda možeš snimiti različite profile i koristiti ih više ili samo jedan

 

EDIT:

uglavnom, to bi trebalo tako raditi pa isprobaj, ne košta te ništa osim malo vremena

za početak pospajaš to nabrzaka čisto da vidiš jel funkcionira kako bi trebalo, a onda se kasnije pozabaviš cable managementom da to izgleda uredno

 

error_666 sri 24.6.2020 19:22

Što se tiče tog kontrolera još ne znam kakve priključke ima jer mi još nije stiglo kućište, ali ako pored pwm ima i 3pinski onda nema frke :)
Što se fanxpert softvera tiče, sve znam kako ide procedura jer sam imao susreta prije,samo da mi je doć do toga ojhaa :D
Evo slike od tog zamjenskog,pored rgb konektora ima vdg kablic (izgleda kao 3pinski), i još jedan kao 4pin izgleda.

hanteed pon 29.6.2020 08:27
abadabadu kaže...

Ms Aquarius PRO, ako može brza ocjena tog kučišta? Jel airflow dobar i to sve? Hvala puno unaprid!

 Ms titan 2 pro ima bolji protok zraka od ms prism i aquarius, frend mi ima prism. Jedino ako ces uzimati pomakni ventove naprijed ako je moguce.

ibme74 pon 29.6.2020 08:34
abadabadu kaže...

Ms Aquarius PRO, ako može brza ocjena tog kučišta? Jel airflow dobar i to sve? Hvala puno unaprid!

 

Lijepo neprozračno govno 

MS Titan 2 Pro je puno bolja kupnja po pitanju prozračnosti.

metallic uto 7.7.2020 07:06

Ekipa sto mislite o ovom cudu na koje sam naletio..?

https://www.riotoro.com/cr-1080

Kakva su vasa iskustva s brandom, a pogotovo ako je neko slagao u njihova kucista ili bas ovo.

 

Trazin iskreno misljenje, jer bi mjenjao svoje koje je Okej, ali mi je dosadilo. Trazim sto manji kejs sa ODD, a bez promjene maticne na mAtx, pa ako ima druga preporuka.

 

hvala!

oto uto 7.7.2020 14:45

Molio bih malo pomoći.Do sada sam kupio:

 

MSI B450 Gaming Pro Carbon AC 
AMD Ryzen 5 3600 
16GB G.Skill Aegis DDR4-3200 DIMM CL16 Dual Kit 
500GB Crucial P1 NVMe M.2 2280 PCIe 3.0 x4 3D-NAND QLC 
650 Watt LC-Power LC6650GP3 Silent Giant Green Power Non-Modular 80+ Silver 
6GB Sapphire Radeon RX 5600 XT Pulse Aktiv PCIe 4.0 x16

 

i sada mi treba još kućište i cpu hladnjak pa molim preporuku šta da kupim da je dovoljno i da naglasim da mi netrebaju (ali mi i ne smetaju) nikakve điđe tipa rgb,staklo itd.