Kućišta i napajanja

Tražim BIJELI kabel za monitor (napajanje)

ZovemseZoranidolazimizRijeke pon 2.8.2021 22:25

Grrrrr zašto, ali zašto pobogu su svi kabeli (barem oni defaultni) bilo od napajanja, bilo HDMI, bilo USB *CRNE BOJE*??

 

Da li ljudi imaju običaj zidove u crno farbati pa kao "eto fino neka paše uz zid, da se ne vidi" ili ja nešto ne razumijem?

 

 

Imam zidove koji doduše nisu bjieli ali su jako svijetli, jako svijetlo smeđa Dulux boja. Prekrasni su, ja sam ih farbao.

Imam doduše još jedan problem a to je što su mi svi kabeli što imam CRNI i na taj način bolesno naružuju izgled sobe. Da li je Apple doista jedina kompanija koja nije toliko blesava pa je shvatila da ljudi većinom farbaju zidove u bijelu/svijetlu nijansu i da su priloženi kabeli stvarno dobrodošli da budu bijeli??

 

 

Ok, dosta grintanja. Zamolio bih nekoga da li ima kakva firma u HR koja nudi kabele u bijeloj boji? Prvenstveno dakle onaj za napajanje monitora, ali i USB te HDMI ako je ikako moguće.

 

 

Edit, HDMI i USB je još moguće pronaći, ali EU kabel od napajanja apsolutno nigdje. Svi, ali stvarno svi (aliexpress, amazon, ebay) nude EU kabele isključivo crne (one "debele" za monitor, stare kabele "za kasetofone" ima bijelih), dok se američke još može pronaći bijele. Zna li netko ima li kakva pravila zbog sigurnosti u europi, da takvi kabeli moraju biti crni?

 

Hvala. 

ihush pon 2.8.2021 22:49

-kablova za računala ima..tj više za druge periferije kao printer i sl. u bijeloj-bež.. nešto nalik.

-hdmija imaš sad svakakvog, recimo upleteno-- izolacija, može sivo i sl. no teško je tako naći.

-zato se to tako ni ne riješava, nego recimo kanalica ili produžni itd. i tad ti kabel nije problem, pa do tog da može ići i kroz pod ako je baš tako važan kriterij.. :)

mbaksa pon 2.8.2021 23:53
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Edit, HDMI i USB je još moguće pronaći, ali EU kabel od napajanja apsolutno nigdje.

Ukucah u google kabel za napajanje site:hr i već prvi link me vodi na stranicu na kojoj nakon malo skrolanja dolaziš do bijelog IEC EU kabela, a ako još skrolaš  i još provjeriš druge stranice, naći ćeš ih još. Imaš i ovdje, imaju na skladištu.

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke uto 3.8.2021 09:54
mbaksa kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Edit, HDMI i USB je još moguće pronaći, ali EU kabel od napajanja apsolutno nigdje.

Ukucah u google kabel za napajanje site:hr i već prvi link me vodi na stranicu na kojoj nakon malo skrolanja dolaziš do bijelog IEC EU kabela, a ako još skrolaš  i još provjeriš druge stranice, naći ćeš ih još. Imaš i ovdje, imaju na skladištu.

 

 

 

odlično, hvala puno! Ne razumijem zašto nisam mogao pronaći taj kabel, ukuckao "white monitor power cable EU" ili nešto slično i nije mi nikakve informacije o bijelim kabelima pronašlo niti na aliju niti amazonu niti igdje.

 

Kupujem!