Kućišta i napajanja

Gigabyte - Skandal oko 'eksplodirajućih' napajanja

The Unforgiven čet 19.8.2021 11:31

TLDR: Modeli GP-P850GM i GP-P750GM su se u raznim testovima pokazali visoko rizični, te su neki modeli znali uzrokovati čak i manje eksplozije i uništiti druge komponente u procesu. Gigabyte se svojim službenim izjava još više zakopao...

 

Izvori s više detalja:

https://www.theverge.com/2021/8/17/22628465/gigabyte-exploding-power-supplies-psus-gp-p850gm-gp-p750gm-exchange-returns

https://www.youtube.com/watch?v=Xts3pvbcFos

 

 

Ne gledajte u MojPC koje napajanje imam...

The Unforgiven čet 19.8.2021 14:09
picajzla0707 kaže...
The Unforgiven kaže...

Ne gledajte u MojPC koje napajanje imam...

 nije ti lako kolega

i što sad s tempiranom bombom u kućištu?

 Treba ko napajanje? 

 

Ma nemam pojma ni sam, velike su šanse da mu ne bude baš ništa, mislim da nikada ni ne radi na 100% sa 3060TI, dosta sam toga odigrao na njemu... 

U drugu ruku mi se ne riskiraju ostale komponente, samo ne znam koji k... sa ovim da napravim, nisam seronja da uvalim nekome mačka u vreći, a ko će kupit napajanje kad mu kažem da bi mu moglo eksplodirati

picajzla0707 čet 19.8.2021 15:40
The Unforgiven kaže...

 Treba ko napajanje? 

 

Ma nemam pojma ni sam, velike su šanse da mu ne bude baš ništa, mislim da nikada ni ne radi na 100% sa 3060TI, dosta sam toga odigrao na njemu... 

U drugu ruku mi se ne riskiraju ostale komponente, samo ne znam koji k... sa ovim da napravim, nisam seronja da uvalim nekome mačka u vreći, a ko će kupit napajanje kad mu kažem da bi mu moglo eksplodirati

 pa da, najgori je ovaj dio s rizikom za druge komponente, da se psu zadimi i izgori a da zaštite funkcioniraju i da su ostale komponente sigurne, koga briga - kad crkne dobiješ drugo i gotovo

ovako se cijelo vrijeme moraš mislit hoće li i kad odapet, i što će još odapet uz napajanje, jer gigabyte ti sigurno neće nadoknaditi grafu ili matičnu ako ih napajanje povuče za sobom kad zadimi

ZaliazniMacan čet 19.8.2021 18:43
The Unforgiven kaže...

Moram priznati da sam malo razočaran u Bug što nije ovo popratio, barem s kratkim člankom, kad već mogu objavljivati gluposti tipa da gejmanje sagorijeva više kalorija od trbušnjaka i slične bitne HW/SW teme...

 Ma samo čekaj da bug počne objavljivat koji mobitel ima Bloom ili koji Tablet koristi lidija bačić... 

darkborg čet 19.8.2021 19:01

Ako sam dobro skužio iz videa, gigabyte će ti besplatno zamjeniti napajanje s novijim "poboljšanom" verzijom ako tvoje napajanje spada pod te rizične.
Tako da ako ništa drugo, bar možeš izvući novo napajanje od njih.

The Unforgiven pet 20.8.2021 12:53
darkborg kaže...
Ako sam dobro skužio iz videa, gigabyte će ti besplatno zamjeniti napajanje s novijim "poboljšanom" verzijom ako tvoje napajanje spada pod te rizične.
Tako da ako ništa drugo, bar možeš izvući novo napajanje od njih.

 Dap, na ovom linku je popis serijskih brojeva napajanja koja ulaze u njihov "Return and exchange service" - nisam još detaljno istražio dal to znači da im ja moram poslati napajanje poštom pa mi onda oni vrate novo, a ja u međuvremenu gledam u monitor i zamišljam si kak koristim PC