Kriptovalute

Rudarenje - može li biti isplativo

ZujoVg uto 20.3.2018 22:14

što su veće farme rigova i što je više rudara to je majnanje neisplativije....da svaki hrvat ima po 3 riga nemremo konkurirati kinezima,rusima i arapima ni po broju rigova ni po cijeni struje u tim zemljama tak da nemojte mislit da vas odgovaram jer mislim da ste mi potencijalna konkurencija..... izlaze uskoro nove nvidije,što mislite koliko kartica će naručiti farme u tim zemljama i koliko će dificulty narasti a zarada pasti....momentalno kartica (1080ti) koja je koštala 7000 kuna kopa 17 kuna na dan a potroši struje za 6 kuna i zaradi 11 čisto s tim da nemre kartica sama kopat treba i matična ssd proc ram i dr....)uzmite digitron u ruke i izracunajte si investiciju za 3 kartice cca 21000 kuna i ostatak još nekih cca 3000 da kupite sve najjeftinije osim napajanja koje vam treba barem 1000w.....znači 24000 podjelite sa 33 koliko bi zaradile 3 kartice 1080ti znači vratit ćete uloženo za 720 dana..... ako hoćete se ubaciti u krtipto svijet moja čista preporuka je da krenete sa tradingom i kupite neke kriptovalute i nadate se rastu mislim da tu leži veća zarada..... zadnji komp sam kupio u prvom mjesecu i stari rigovi i taj zadnji novi će bit isplaćeni krajem ovog mjeseca i majnam samo zato što već imam sve isplaćeno

dreadmoore uto 20.3.2018 23:37
Franklstain kaže...
dreadmoore kaže...
Radi odrzava vezu sa serverom nista vise

 Koliko si dugo u tom majnanju i koja je najveca cijena koju si imo kroz to vrijeme?

 3 mjeseca nekad tocnije od polovice 12 mjeseca a najveca cijena sto je bila ETN-a 0.21$ ako se ne varam.A majnao sam sa svojom grafickom i procesorom trenutno imam 1000 ETN sto mi je dovoljno za investiciju za 2-3 godine ako mu cijena poraste kako njega tako Grafta i ITNS.Imam nesto malo btc  preko nicehasha sam ukupio dovoljno da mi poplaca troskove struje.Eto jedina greska koju sam napravio vezanosto g za ETH a prosle godine u ljeto nisam farmao bar 15-20 dana kad je diff bio mali.

Kosinus pet 23.3.2018 17:11

Jel majna tko Akroma coin? naišao na nekoliko full pozitivnih članaka oko tog eth klona, a vidim i da se na nekoliko globalnih poolova navuklo po 0.5TH minera, vjerujem da nije bez razloga. Btw ako nekog interesira izrudarit koji coin, imamo složen pool server s lokacijom u HR, odličan ping - akroma.hash.com.hr

 

 

gocc01 sri 16.9.2020 09:13

Ajmo reć da imam besplatnu struju (čitaj - neće nitko primjetit da imam spojen neki rig) 

 

Jel otprilike točan izračun na Nicehash da uz besplatnu struju i 5 komada 5700XT imam 10,96$/dan ili 364,94$/mjesec? 

 

Po tome se kroz 6 mjeseci oprema isplati a nakon toga i neka zarada? 

 

danko99 uto 22.12.2020 11:23
gocc01 kaže...

Ajmo reć da imam besplatnu struju (čitaj - neće nitko primjetit da imam spojen neki rig) 

 

Jel otprilike točan izračun na Nicehash da uz besplatnu struju i 5 komada 5700XT imam 10,96$/dan ili 364,94$/mjesec? 

 

Po tome se kroz 6 mjeseci oprema isplati a nakon toga i neka zarada? 

 

 Ako imaš besplatnu struju,samo naprjed!To ti je 100% čista zarada,kaj god da zmajnaš.

R3nchi uto 9.2.2021 15:48

Neda mi se cekat sredinu ljeta da padnu cijene gpu..

Pa sam mislio narucit pre skupu 3070 iz njeme.

PA kad se ne igram.. ( a to je 99% vremena) ostavit ju da rudari??

Ne moram odmah al da s vremenom vratim bar pola od 850e kolko kosta.. 

Jel brijem pizdarije il? 

jozef uto 9.2.2021 18:21

Naravno, još ako možeš dobiti 3070 po takvoj cijeni (ja ne vidim da ima ispod 1000€) nemaš kaj mislit. Pri ovim cijenama povrat ti je oko 20¢ na sat neto. Zvuči malo, ali brzo se nakupi. 

AFARON sri 10.2.2021 19:39
R3nchi kaže...

Neda mi se cekat sredinu ljeta da padnu cijene gpu..

Pa sam mislio narucit pre skupu 3070 iz njeme.

PA kad se ne igram.. ( a to je 99% vremena) ostavit ju da rudari??

Ne moram odmah al da s vremenom vratim bar pola od 850e kolko kosta.. 

Jel brijem pizdarije il? 

 

Samo znaj da "RTX 3060 ti" ima isti hashrate (istu količinu majna po vremenu) kao i 3070 a jeftinija je..

R3nchi sri 10.2.2021 19:52
AFARON kaže...
R3nchi kaže...

Neda mi se cekat sredinu ljeta da padnu cijene gpu..

Pa sam mislio narucit pre skupu 3070 iz njeme.

PA kad se ne igram.. ( a to je 99% vremena) ostavit ju da rudari??

Ne moram odmah al da s vremenom vratim bar pola od 850e kolko kosta.. 

Jel brijem pizdarije il? 

 

Samo znaj da "RTX 3060 ti" ima isti hashrate (istu količinu majna po vremenu) kao i 3070 a jeftinija je..

 

NJih nigdje nisam vidio da ima u ponudi..

 

DuxCro uto 16.2.2021 09:04

Može li mi netko odgovoriti da li se rudarenje na osobnom računalu isplati u današnje vrijeme? Imate specifikacije mog računala lijevo. Nisam nikada rudario i nemam pojma o tome ali razmišljam da naučim i isprobam malo ako se isplati sa današnjim ludim cijenama bitcoina.

marushin uto 16.2.2021 10:23

A pitanje je što znači "isplati".. Imaš stranicu "nicehash profitability calculator" i tamo ubaciš koji GPU imaš.. konkretno kaže za tvoju da može dnevno ubrati 4.75$.. Ja sam koketirao s tim majnanjem i proučavao zadnjih par dana i unatoč tome što mogu imat po danu 3$ sam odustao jer neću da mi komp radi 0 do 24.. pozz

Filox uto 16.2.2021 11:39
DuxCro kaže...

Može li mi netko odgovoriti da li se rudarenje na osobnom računalu isplati u današnje vrijeme? Imate specifikacije mog računala lijevo. Nisam nikada rudario i nemam pojma o tome ali razmišljam da naučim i isprobam malo ako se isplati sa današnjim ludim cijenama bitcoina.

 Ja sam prije 5 dana upalio svoju 2060 da kopa preko NiceHasha i do danas se skupilo 12, 13 eura. Mislim da je isplatvo, ako ti ne smeta što će PC radit 24 sata.

Envy uto 16.2.2021 12:01
Filox kaže...
DuxCro kaže...

Može li mi netko odgovoriti da li se rudarenje na osobnom računalu isplati u današnje vrijeme? Imate specifikacije mog računala lijevo. Nisam nikada rudario i nemam pojma o tome ali razmišljam da naučim i isprobam malo ako se isplati sa današnjim ludim cijenama bitcoina.

 Ja sam prije 5 dana upalio svoju 2060 da kopa preko NiceHasha i do danas se skupilo 12, 13 eura. Mislim da je isplatvo, ako ti ne smeta što će PC radit 24 sata.

A koliko si struje potrošio? 

DuxCro uto 16.2.2021 12:09

Evo instalirao sam taj nicehash. Onaj njihov novi experimentalni. Smanjio TDP grafe na 50%. Memoriju digao za 600MHz. Potrošnja 125W. Ostalo isto oko38-39MH/S. Efficiency porastao. Piše oko 3-4.5€ /24H. Varira stalno. Je li to OK? Mislim, je li OK s obzirom na potrošnju/MH/s/dnevni profit?

Filox uto 16.2.2021 12:18
Envy kaže...
Filox kaže...
DuxCro kaže...

Može li mi netko odgovoriti da li se rudarenje na osobnom računalu isplati u današnje vrijeme? Imate specifikacije mog računala lijevo. Nisam nikada rudario i nemam pojma o tome ali razmišljam da naučim i isprobam malo ako se isplati sa današnjim ludim cijenama bitcoina.

 Ja sam prije 5 dana upalio svoju 2060 da kopa preko NiceHasha i do danas se skupilo 12, 13 eura. Mislim da je isplatvo, ako ti ne smeta što će PC radit 24 sata.

A koliko si struje potrošio? 

 Ne bi znao, ne plaćam ja nego gazda, pa me nije ni briga. Prva 4 dana je bila potrošnja oko 85-90W, a od jučer je 0k0 120-130W, nemam pojma zašto sad takva razlika, kad su postavke iste od početka, clock na -50, memorija na +700, a power na 72%. U svakom slučaju, nisam u 5 dana potrošio 14 Eura struje sigurno. Odokativno, oko 2 Eura sam možda potrošio.

Filox uto 16.2.2021 12:20
DuxCro kaže...

Evo instalirao sam taj nicehash. Onaj njihov novi experimentalni. Smanjio TDP grafe na 50%. Memoriju digao za 600MHz. Potrošnja 125W. Ostalo isto oko38-39MH/S. Efficiency porastao. Piše oko 3-4.5€ /24H. Varira stalno. Je li to OK? Mislim, je li OK s obzirom na potrošnju/MH/s/dnevni profit?

 Pratim i ja to zadnjih 5 dana, izgleda da je normalno da raste i pada profit. Ja imam 30-31 MH/s, pa mi je i zarada malo manja, ali ovisi sve o trenutnoj profitablnosti, imaš onaj graf pa možeš pratit kako se kreće sve skupa.

 

Po ovome mome, to mi izgleda OK, normalno.

R4zOR229 uto 16.2.2021 12:27

Jel ti to mjeris iz zida? Nemoguce da ti cjeli rig cak i samo s jednom karticom tak malo trosi, ovo kaj pise po programima zaboravi. I kaj se nicehasha tice, kaj oni ne placaju u bitcoinu? To je ok dok bitcoin ide gore, al kaj ce bit kad krene dolje. Po meni ti je bolje odma ethereum majnat, i jos ti nitko ne uzima proviziju ko ovi. Da ne spomnjem da su njih bili "hakirali" jednom kad je bitcoin bio na vrhuncu, da bi oni te bitcoine poslje vratili kad je bio puno manje vridjenosti.

DuxCro uto 16.2.2021 12:51
R4zOR229 kaže...

Jel ti to mjeris iz zida? Nemoguce da ti cjeli rig cak i samo s jednom karticom tak malo trosi, ovo kaj pise po programima zaboravi. I kaj se nicehasha tice, kaj oni ne placaju u bitcoinu? To je ok dok bitcoin ide gore, al kaj ce bit kad krene dolje. Po meni ti je bolje odma ethereum majnat, i jos ti nitko ne uzima proviziju ko ovi. Da ne spomnjem da su njih bili "hakirali" jednom kad je bitcoin bio na vrhuncu, da bi oni te bitcoine poslje vratili kad je bio puno manje vridjenosti.

 Imaš koji link na tutorial neki? Zaista nemam pojma kao totalni početnik kako se to majna.

Envy uto 16.2.2021 12:55
DuxCro kaže...
R4zOR229 kaže...

Jel ti to mjeris iz zida? Nemoguce da ti cjeli rig cak i samo s jednom karticom tak malo trosi, ovo kaj pise po programima zaboravi. I kaj se nicehasha tice, kaj oni ne placaju u bitcoinu? To je ok dok bitcoin ide gore, al kaj ce bit kad krene dolje. Po meni ti je bolje odma ethereum majnat, i jos ti nitko ne uzima proviziju ko ovi. Da ne spomnjem da su njih bili "hakirali" jednom kad je bitcoin bio na vrhuncu, da bi oni te bitcoine poslje vratili kad je bio puno manje vridjenosti.

 Imaš koji link na tutorial neki? Zaista nemam pojma kao totalni početnik kako se to majna.

Ljudi ne znam ni ja... ali bi volio neku knjigu ako tko ima (na našem ne na Engleskom). A vjerujem da ima foruma od početnika do experata.
 

Filox uto 16.2.2021 13:11
R4zOR229 kaže...

Jel ti to mjeris iz zida? Nemoguce da ti cjeli rig cak i samo s jednom karticom tak malo trosi, ovo kaj pise po programima zaboravi. I kaj se nicehasha tice, kaj oni ne placaju u bitcoinu? To je ok dok bitcoin ide gore, al kaj ce bit kad krene dolje. Po meni ti je bolje odma ethereum majnat, i jos ti nitko ne uzima proviziju ko ovi. Da ne spomnjem da su njih bili "hakirali" jednom kad je bitcoin bio na vrhuncu, da bi oni te bitcoine poslje vratili kad je bio puno manje vridjenosti.

 Ne mjerim iz zida, to je potrošnja kartice po programu, znam da je potrošnja veća kad se gleda cijeli PC.

 

NiceHash majna Ethereum i pretvara ga u BTC, a ja napisao ono što mi pise da je otprilike vrijednost mojih BTC-a, a to je oko 14 Eura trenutno.

 

Slobodno javi neku bolje alternativu NiceHashu, nije problem experimentirat. Hvala.