Glavas_ZG čet 17.1.2019 17:21
THErealPiVeNzI kaže...

Zašto?

 Zato što je otkriveno da su kriptovalute tj Bitcoin jedna velika prevara na kojoj je mnogo ljudi izgubilo mnogo novca pa su ljudi od toga odustali, cijene su dotaknule dno i nema isplativosti rudarit.

dtdtdt čet 17.1.2019 21:04

Ne piši gluposti,gdje je to "oktriveno da je bitcoin prevara"? Sve kriptovalute nisu prevara ali zasigurno ih ima koje jesu. Cijene nisu "dotaknule dno", nego su se korigirale. Da su "dotaknule dno" to bi značilo da su bezvrijedne što nije slučaj. Pred točno dvije godine(17.1.2017.) jedan bitcoin je vrijedio $886 a danas vrijedi $3670 - toliko o "dnu".

 

Što se tiče isplativosti, trenutno nije isplativo kupovati rigove za rudarenje. Ukoliko već imaš rig/grafičke onda se može isplatiti rudariti, ovisno o tome što tebi znači isplativo i još nekim drugim faktorima.

dtdtdt čet 17.1.2019 21:15

Kupovali su grafičke kad im je cijena bila najviša i kad je bio bull market jer su htjeli zaraditi puno u kratkom vremenu pa im se to odbilo o glavu i sad pokušavaju vratit novaca koliko mogu, njihov problem.

R36 čet 17.1.2019 21:39
dtdtdt kaže...

Ne piši gluposti,gdje je to "oktriveno da je bitcoin prevara"? Sve kriptovalute nisu prevara ali zasigurno ih ima koje jesu. Cijene nisu "dotaknule dno", nego su se korigirale. Da su "dotaknule dno" to bi značilo da su bezvrijedne što nije slučaj. Pred točno dvije godine(17.1.2017.) jedan bitcoin je vrijedio $886 a danas vrijedi $3670 - toliko o "dnu".

 

Što se tiče isplativosti, trenutno nije isplativo kupovati rigove za rudarenje. Ukoliko već imaš rig/grafičke onda se može isplatiti rudariti, ovisno o tome što tebi znači isplativo i još nekim drugim faktorima.

Nego šta nego da je prevara.

 

Bitcoin nije skočio na 20000 dolara u 12mj 2017 jer je bila velika potražnja, nego jer je umjetno stvorena potražnja.

 

Sve su te valute imaginarne...koliko ima tih valuta, ispada da svatko može izmisliti svoju valutu.

 

 

 

 

Glavas_ZG čet 17.1.2019 21:48
dtdtdt kaže...

Ne piši gluposti,gdje je to "oktriveno da je bitcoin prevara"? Sve kriptovalute nisu prevara ali zasigurno ih ima koje jesu. Cijene nisu "dotaknule dno", nego su se korigirale. Da su "dotaknule dno" to bi značilo da su bezvrijedne što nije slučaj. Pred točno dvije godine(17.1.2017.) jedan bitcoin je vrijedio $886 a danas vrijedi $3670 - toliko o "dnu".

 

Što se tiče isplativosti, trenutno nije isplativo kupovati rigove za rudarenje. Ukoliko već imaš rig/grafičke onda se može isplatiti rudariti, ovisno o tome što tebi znači isplativo i još nekim drugim faktorima.

Nevjerovatno da još ima ljudi koji vjeruju u ovo sranje koje se zove kripto.

Leglna Prevara stoljeća.

footballer čet 17.1.2019 21:50

Nisam siguran koliko je isplativo kupovati rig trenutno, tako da ne bih preporučio. Mislim da su trenutno u profitu jedino oni ljudi kojima se rig isplatio i sada moraju "pokriti" samo trošak struje i ostatak je profit, a i taj profit je barem trenutno na malim ciframa. Tako da trenutno mislim da se pojedincima ne isplati, i ne mogu reći da imam očekivanja da će se u 2019. početi isplaćivati. 

dreadmoore pet 18.1.2019 10:30
Glavas_ZG kaže...
THErealPiVeNzI kaže...

Zašto?

 Zato što je otkriveno da su kriptovalute tj Bitcoin jedna velika prevara na kojoj je mnogo ljudi izgubilo mnogo novca pa su ljudi od toga odustali, cijene su dotaknule dno i nema isplativosti rudarit.

 Jel ti sebe slusas kad pises, bitcoin je prije 10 godina izasao i nije imao vrijednosti.Danas kad pogledas cijenu zacudis se da je iz nicega nesto dobilo na vrijednosti.Sad se jedino mozes nadati da ce mu cijena rasti pomalo.Ono sto je se dogodilo prosle god nije bilo za ocekivati da mu cijena nenormalno raste pa su ljudi poceli sa velikim ulaganjem gdje su mnogi pali.A neki vise uspjesni.Sto se tice rudarenja sa grafickom je ne isplativo bar u ovim trenutcima osim ako imas na divlje kopcanu struju pa da krades ili ako ti nije bitan racun struje svejedno se isplati nafarmati neki shit coin i cekati cijenu. 

 

primus311 pet 18.1.2019 10:53

Manipulacija marketom je bila prevara; spekulacija s marketom je kladionica, ali blockchain (bitcoin i ostale kriptovalute su jedan od produkata blockchaina) ne može biti prevara. 

Tvoj zaključak se temelji na tržišnoj manipulaciji, pa samim time možemo izvući zaključak i reći da su sve stavri u svijetu kojima ljudi daju financijsku vrijednost prevara kada se počinje spekulirati ili manipulirati s vrijednošću.

THErealPiVeNzI ned 20.1.2019 13:03

Evo ja sam mislio kupovati rig. No vidim i po stranim forumima da su svi skeptični. Nisam toliko u ekonomiji i burzama, no može li mi itko pojasniti na kojem principu kriptovalute dobivaju na vrijednosti odnosno gube na vrijednosti.

hummer0 ned 20.1.2019 13:34
THErealPiVeNzI kaže...

Evo ja sam mislio kupovati rig. No vidim i po stranim forumima da su svi skeptični. Nisam toliko u ekonomiji i burzama, no može li mi itko pojasniti na kojem principu kriptovalute dobivaju na vrijednosti odnosno gube na vrijednosti.

 Ti si jedan mučki provokator sad si našao kupovati rig čista provokacija.

ansha ned 20.1.2019 13:52
THErealPiVeNzI kaže...

Već duže vrijeme nisam pratio događanja u crypto svijetu. Zanima isplati li se rudariti u ovom trenutku? Ako da s čime, GPU ili ASIC? Rudario bih ethereum i jos neke kriptovalute pa me zanima je li pametno kupiti nešto ovakvo : MINING RIG ?

 

Taj rig sastavis za 7500kn max, a i onda se ne isplati....

Rhodin čet 21.2.2019 14:42

Trenutak u kojem kupuješ rig za minanje je odavno prošao. To je bilo prije 2-3 godine, prije "balona". Onda je balon krenuo rast - sa jedne strane su svi kupovali hardver i bjesomučno minali, sa druge strane su svi kupovali valute jer su rasle i jedno je vuklo drugo. Balon je pukao oko 20k $ za coin i strmop*zdio se na 10k, zatim je došo drugi val špekuliranja i kontrakupnje "dok je jeftino", naraso na 17k $ i od tada je pao na 3800k $ koliko je sad (cca da ne ulazimo u "precizne brojke").

 

Sad, možemo reć da je prije pet goina bio 400$ i da je sad 3.8-4k $, a možemo reć da je u godinu dana pao na tek djelić vrijednosti.

Povratak na te vrijednosti po meni nije moguć, ljudi su izgubili povjerenje, a i koliko vidim polako pada vrijednost... U tom drugom valu "pada" je pao na 8k $ (jesen 2018.) , a od onda je izgubio pola vrijednosti.

 

Sada, kupovat rig početkom 2019. kad cijene hardvera nisu (puno) niže nego su bile prije godinu dana, osim kupnje rabjenih grafulja (kojima je vrijednost pala ispod pola), cijena struje je ista ili se očekuje blagi rast, a cijene kriptovaluta su strahovito pale... ti procijeni. Ima sigurno zarade, ali očekuj godinu-dvije minana da bi isplatio rig i pitanje da li će u tom periodu valude i dalje padat...

 

Kaže se "isplati se za strpljive" tj. one koji imaju valutu u walletu i čekaju "pravi trenutak" tj. ona peak kad će bitcoin narast sa 3.8 k $ na 4.3k $ prije nego se opet strmop*zdi na 3.3k i nastavi padat... jer graf je silazni sa malim povremenim peakovima prema gore. To su špekulanti koji konstantno pomalo prodaju, odjednom kupe puno, potaknu kratkotrajni rast i onda naglo prodaju sve kupljeno za više, a potaknu paniku i nagli pad... oni su uvijek u plusu, a večina oko njih koji "pomalo" kupuju/prodaju su u gubitku.

 

Netko tko ima isplačeni rig i trenutno mina plačajući struju, da, njemu se zasigurno i dalje to isplati. Tebi? Koji sad trebaš od nule investirat 20k kuna u rig i plaćat struju 6 mjeseci prije nego dobiješ neki povrat? Nit možeš bit strpljiv, nit možeš puno kalkulirat? Ne znam...

Ako si planirao uć u posao ozbiljno i kupet 6-10 takvih rigova? Pucaj si radije u koljeno ili investiraj u neki fond visokog rizika... Mislim da su obje opcije sigurnije.

nbdy32 pet 22.2.2019 07:22

Ajmo realno,ovaj rig iz instara,da ideš kupovati pojedinačno i slagati je oko 15k, SVE NOVO ispod čekića ...

 

Ako želiš smanjiti, umjesto SSD-a uzmeš USB stik 16GB,umjesto 8GB rama staviš 4GB,i ploču uzmeš neku sa AMD-om ...