Komponente - procjene

Procjena: EVGA GTX 1070 SC GAMING 8GB Black

Anđeo bez falinge sri 15.7.2020 13:29
dreadmoore kaže...

Oko 1300kn-1500Kn je neka ok cijena ja svoju kad bi prodavao sad je nebi dao ispod 1000KN 

 Ja ju ne bi kupio nipošto.

Može te služiti još 3-4 godine a može prducnuti za dva dana. 

 

Ne podcjenjum prodavača već proizvod koji je druga ruka, a nema nikakvih podataka o tome tko ju je koristio, kako itd.

 

nixass sri 15.7.2020 15:26
dreadmoore kaže...
Ma sigurno je u mining rigu bila ali se po serijskom broju moze pronaci kad je prodana i proizvedena.

kartica ide za ok lovu jednom forumasu, pa da je i jest rudarila (o cemu ja nemam pojma, a kartica radi normalno).

 

 

btw, vezano za temu ali i nevezano.

nevjerojatna mi je kolicina skepticizma oko prodaje grafickih isto kolko oko prodaje autiju na ovim prostorima.

cim je grafa na prodaju odmah je 100% rudarila, a ako je auto na prodaju odmah su 100% skidani kilometri..

relax people/

 

dreadmoore sri 15.7.2020 15:32

Pa eto kad ide pod ok cijenu lock i to je to.Eto sad vidis kako je ostalim bilo tko da oglasi pola foruma mu se posere na oglas, zato kazem da ovdje nista ne treba oglasavati.

nixass sri 15.7.2020 16:08

ma ne sve 5 :D
inace kaj god sam tu prodavao sam dao mrvicu ispod cijene tako da izbjegnem trolanje i ne izgubim zivce.

isto tak i sa ovim, posto je procjena ne mogu zatvorit al eto kupca imam tako da..

hahhaajaads sri 15.7.2020 21:17

Pa i koji problem ako je rudarila ? 90% tih grafi su bile u klimatiziranom dijelu izvan kucista (normalno) sa nekakvim ventilatorima i undervoltane. Jedino sta na njima moze crknut je vent koji se uzme zamjenski sa ebaya ili pak neke druge kartice ako pase. Sad uzmi jednu grafu za gaming, tipa da lik gejma 12-15 sati na dan, zatvorena u kucistu i radi stalno na 80-100%, mislis da je to bolje od majnanja ? Je... mos si mislit.

Rhodin čet 16.7.2020 11:49

Ma to je idiotarija. Kartica će ili krepat kroz 3-6 mjeseci, ili radit 10 godina.

Sjećam se BFG GTX 280 koje su dolazile sa 10 godina garancije - ne bez razloga.

 

Ako nema greški, tvorničkih, koje se manifestiraju unutar garantnog roka, normalnim korištenjem još nisam čuo kome je graf krepala, uglavnom se mijenja boljom. Sve svoje sam ili prestao koristit i stoje negdje u kitijama, ili sam prodao.

 

Kartice koje rudare, kako kaže kolega, rade 24/7, istina, ali undervoltane, poprilično dobro hlađene i bez "trzaja", odnosno nema ko u OS-u i igrama malo 5%, malo 100% utilizacije, te sve između, one otprilike jednoliko budu opterećene i ujednačeno rade mjesecima. Ležajevi na cooleru na grafama? Teško da će se to oštetit unutar godinu dana, ili dvije, koliko se večina koristi prije prodaje.

 

Ja sam kupio grafu koja je rudarila ciljano, od lika koji je otvoreno rekao i pokazao što i kako je radila i oduševljen sam. Vjerujem da su i ostale iste.

 

Radije ću ponovo kupit grafu od minera nego lika koji je stavio arctic cooler na nju i bavio se OC-om iste, izvlačio maksimume i što ja znam.

picajzla0707 čet 16.7.2020 19:47

Meni je kolega imao gtx 570 staru 4-5 godina koja je crkla. Ispekli je u pećnici na 200 stupnjeva 10 minuta i proradila, koristio je još par mjeseci prije nego je uzeo gtx 970.
Poslije je posudio meni, igrao sam se na njoj godinu dana, vratio je i još uvijek je funkcionalna, služi kao rezerva.