Tau uto 5.11.2019 20:17

Ovo kopiranje postaje besmisleno.
Zar stvarno ne mogu platiti poštenog dizajnera i izbaciti nešto originalno? Ajde još da su ponudili barem nešto inovativno i drugačije ili da je barem značajnije jeftiniji i bolji.
Možda Google malo pokrene fitbit pa napokon dobijemo i neku bolju konkurenciju Apple Watchu koji trenutno dominira tržištem pametnih satova

knight sri 6.11.2019 12:16
Tau kaže...
Ovo kopiranje postaje besmisleno.
Zar stvarno ne mogu platiti poštenog dizajnera i izbaciti nešto originalno? Ajde još da su ponudili barem nešto inovativno i drugačije ili da je barem značajnije jeftiniji i bolji.
Možda Google malo pokrene fitbit pa napokon dobijemo i neku bolju konkurenciju Apple Watchu koji trenutno dominira tržištem pametnih satova

Da su bar kopirali neki dizajn koji valja. I ovo i Apple watch izgledaju bez veze na muskoj ruci. 

Daleko bolje bi bilo da su kopirali sami sebe

kerum pet 8.11.2019 01:14

Moze li mi netko objasniti sto toliko ne valja u cetvrtastom dizajnu? Zasto bi sada pametni sat morao biti okrugao? Valjda je poanta da forma prati funkciju, a ne obrnuto (limitiranje funkcija da se uklope u dizajn) Stari mehanicki satovi su bili okrugli s razlogom, a na pametnim satovima je puno bolje da imaju vecu povrsinu za prikaz informacija. Jedino sto mi se ne svida kod dizajna je sto ima preostre rubove, mogli su to malo zaobliti.

Ezio pet 8.11.2019 08:35
kerum kaže...
Moze li mi netko objasniti sto toliko ne valja u cetvrtastom dizajnu? Zasto bi sada pametni sat morao biti okrugao? Valjda je poanta da forma prati funkciju, a ne obrnuto (limitiranje funkcija da se uklope u dizajn) Stari mehanicki satovi su bili okrugli s razlogom, a na pametnim satovima je puno bolje da imaju vecu povrsinu za prikaz informacija. Jedino sto mi se ne svida kod dizajna je sto ima preostre rubove, mogli su to malo zaobliti.

 

Meni ne smeta četvrtasti dizajn nego to što izgleda kao nakit za mlade cure. Kao npr. nissan juke u odnosu na nissan qashkai. Juke je za mlade cure, qashkai za žene.

knight pet 8.11.2019 10:46
kerum kaže...
Moze li mi netko objasniti sto toliko ne valja u cetvrtastom dizajnu? Zasto bi sada pametni sat morao biti okrugao? Valjda je poanta da forma prati funkciju, a ne obrnuto (limitiranje funkcija da se uklope u dizajn) Stari mehanicki satovi su bili okrugli s razlogom, a na pametnim satovima je puno bolje da imaju vecu povrsinu za prikaz informacija. Jedino sto mi se ne svida kod dizajna je sto ima preostre rubove, mogli su to malo zaobliti.

 

Ne znam, mene licno cetvrtasti dizajn smartwatcha podsjeca na umanjeni telefon i to je ono sto mi smeta.

Sat je pola dizajn, pola funkcija tako da je potrebno napraviti dobar kompromis, a kada je smartwatch u pitanju tu se barem da napraviti user interface da ne dodje gubitka funkcije.

Ali sto rece Ezio, nije samo problem u cetvrtastosti. Jednostavno je nekako umanjen, zenskast. :) Bez uvrede vlasnici, to je stvar individualnog ukusa i samo iznosim svoje misljenje. 

 

Btw, mene ovi smartwatchevi sa "dan-dva baterijom" svakako ne privlace.

kerum pet 8.11.2019 14:58
knight kaže...
kerum kaže...
Moze li mi netko objasniti sto toliko ne valja u cetvrtastom dizajnu? Zasto bi sada pametni sat morao biti okrugao? Valjda je poanta da forma prati funkciju, a ne obrnuto (limitiranje funkcija da se uklope u dizajn) Stari mehanicki satovi su bili okrugli s razlogom, a na pametnim satovima je puno bolje da imaju vecu povrsinu za prikaz informacija. Jedino sto mi se ne svida kod dizajna je sto ima preostre rubove, mogli su to malo zaobliti.

 

Ne znam, mene licno cetvrtasti dizajn smartwatcha podsjeca na umanjeni telefon i to je ono sto mi smeta.

Sat je pola dizajn, pola funkcija tako da je potrebno napraviti dobar kompromis, a kada je smartwatch u pitanju tu se barem da napraviti user interface da ne dodje gubitka funkcije.

Ali sto rece Ezio, nije samo problem u cetvrtastosti. Jednostavno je nekako umanjen, zenskast. :) Bez uvrede vlasnici, to je stvar individualnog ukusa i samo iznosim svoje misljenje. 

 

Btw, mene ovi smartwatchevi sa "dan-dva baterijom" svakako ne privlace.

Posteno, mogu to razumijeti. Kod mene je svrha sata 100% funkcija, a 0% modni detalj. To i je razlog zasto sam prestao nositi sat cim sam dosao u posjed prvog mobitela. Jednostavno mi nije dovoljno da kupim i brinem se o jos jednom uredaju, a taj ima jedno jedinu funkciju (pokazivanje sati) koju ionako imam na mobitelu. Sada mi je uredaj na ruci ponovno zanimljiv koncept jer ispunjava puno vise funkcija (ok kojih su neke ekskluzivne za smartwatch).

 

Takoder smatram da je baterija najveca boljka.