DommY pon 5.10.2020 21:39

Ma da, sve više mislim da ću ga isprobati. Pa ako mi ne bude valjaju vratit ću ga u roku 14 dana - ako je to moguće.

 

Planirao sam uzet Dell 2k P2720DC koji ima Type C pa omogućuje jednostavno spajanje laptopa na 2 monitora. Mane koje vidim kod Xiaomija su nedostatak Type C porta i dodatnih USB portova za spajanje tipkovnice i miša. Ali ionako nudi više nego dovoljno za cijenu.

 

Ali svejedno vidjeti ću koje su opcije spajanja laptopa koji ima samo Type C izlaz na Xiaomi monitor. Treba uzeti u obzir i jos dodatna 2 USB-a za periferiju. Ako ništa drugo, trebat ću uzeti Type C docking station.

Stoja uto 6.10.2020 08:42
DommY kaže...

Ma da, sve više mislim da ću ga isprobati. Pa ako mi ne bude valjaju vratit ću ga u roku 14 dana - ako je to moguće.

 

Planirao sam uzet Dell 2k P2720DC koji ima Type C pa omogućuje jednostavno spajanje laptopa na 2 monitora. Mane koje vidim kod Xiaomija su nedostatak Type C porta i dodatnih USB portova za spajanje tipkovnice i miša. Ali ionako nudi više nego dovoljno za cijenu.

 

Ali svejedno vidjeti ću koje su opcije spajanja laptopa koji ima samo Type C izlaz na Xiaomi monitor. Treba uzeti u obzir i jos dodatna 2 USB-a za periferiju. Ako ništa drugo, trebat ću uzeti Type C docking station.

 Dock station ti ispadne kao najbolja opcija.

 

Mi u uredu koristimo od Della- P2419HC modele sa USB-c konektorom i malo nas jesu razmazili  Spojim jedan kabel u laptop, dobijem 2 ekrana, tipkovnicu, 3xUSB na monitoru + Vanjski USB hub sa čitač memorijskih kartica + punjenje laptopa

DommY uto 6.10.2020 11:04

O čemu razgovaramo? Vidi sliku 

 

Mi isto u firmi koristimo 2x Dell U2419HC koji su spojeni na laptop preko Type C kabela. Jako praktično. Tako nešto sam si planirao složit i doma, ali evo sad uleti ovaj Xiaomi koji moram probat, zato i kažem da jedino Type C fali.

 

Ili Type C dock ili jos jedan Dell Type C monitor uz Xiaomi riješava problem.

 

Imaš možda preporuku za neki docking?

shokicro sri 7.10.2020 00:56
Max_Damage kaže...

Da, ja imam kao i ostali na netu. Čitam da su riješili problem kupnjom kvalitetnog 1.4 DP kabela Vesa certified

 oprosti, jel može malo više o ovome? 

Kaj to točno znači, koji točno kabel da kupim i gdje? ako imaš kakav link...

 

btw uzeo monitor prvenstveno za rad. na rx470 se neću naigrati na njemu. 

BOMBA od monitora.

kule21 sri 7.10.2020 11:11
berzerker kaže...

Evo došao i meni danas i upravo je na stolu. 
Prvi dojmovi su dobri. Kvaliteta izrade je na mjestu, slika izgleda dobro. 
Stavio sam postavke koje su navedene u recenziji i u početku mi je brightness bio malo mal ali sam se sad naviknuo. 

Što se tiče običnog korištenja (surfanje/yt...) mi je malo nezgrapan, instalirao sam sad Microsoft Powertoys i podijelio ekran pa si slažem prozore još, malo mi je nezgrapan za takav tip korištenja.

Ali, vidim da će igranje igra na ovome biti  jedno jako dobro iskustvo. Jedva čekam da stigne grafička pa zima može počet.

 

Slike Ne mogu baš dočarat koliko je velik ali eto jedna

 Pozdrav berzerker.  Jesi li testirao lag input? Kakav ti se čini, pise u recenziji 8-14, ne znam čime su to testirali. Igram jako puno i malo ozbiljnije PES, planiram si ga uzeti. No nigdje osim ovdje nisam našao taj info.

 

 

Pozz

berzerker sri 7.10.2020 12:47
kule21 kaže...

 Pozdrav berzerker.  Jesi li testirao lag input? Kakav ti se čini, pise u recenziji 8-14, ne znam čime su to testirali. Igram jako puno i malo ozbiljnije PES, planiram si ga uzeti. No nigdje osim ovdje nisam našao taj info.

 

 

Pozz

 

 

 

 Znanstveno provjereno u paintu prebacivanjem s crne na bijelu i kontra klikanjem miša mogu ti reć da je input lag zanemariv, ja ga ne osjetim. 

U specifikacijama piše da je 4ms.

Ja razliku između dell s2719dgf koji reklamira 1ms i xiaomija s 400% većim input lagom ne vidim niti osjetim.

Možda je do mene ali bi rekao da 99% ljudi ne osjeti razliku. U svakom slučaju ako izgubiš u PESu ne bi se trebao opravdavat na input lag monitora 

 

 

Za sad jedini downside monitoru koji imam su gumbi za navigaciju po meniu. Dell to ima bolje riješeno i na s2719dgf i u2414h koje sam koristio. Ali s obzirom da većina nas jednom kad postavi postavke koje želi više ne dira meni onda to ne smatram nekim velikim minusom.

 

 

 

kule21 sri 7.10.2020 18:52
berzerker kaže...
kule21 kaže...

 Pozdrav berzerker.  Jesi li testirao lag input? Kakav ti se čini, pise u recenziji 8-14, ne znam čime su to testirali. Igram jako puno i malo ozbiljnije PES, planiram si ga uzeti. No nigdje osim ovdje nisam našao taj info.

 

 

Pozz

 

 

 

 Znanstveno provjereno u paintu prebacivanjem s crne na bijelu i kontra klikanjem miša mogu ti reć da je input lag zanemariv, ja ga ne osjetim. 

U specifikacijama piše da je 4ms.

Ja razliku između dell s2719dgf koji reklamira 1ms i xiaomija s 400% većim input lagom ne vidim niti osjetim.

Možda je do mene ali bi rekao da 99% ljudi ne osjeti razliku. U svakom slučaju ako izgubiš u PESu ne bi se trebao opravdavat na input lag monitora 

 

 

Za sad jedini downside monitoru koji imam su gumbi za navigaciju po meniu. Dell to ima bolje riješeno i na s2719dgf i u2414h koje sam koristio. Ali s obzirom da većina nas jednom kad postavi postavke koje želi više ne dira meni onda to ne smatram nekim velikim minusom.

 

 

 

 Mislio sam da znas razliku između lag input-a i response time :)

 

U svakom slučaju hvala na odgovoru.. pričekat ću još malo neke recenzije pa uzeti ako se potvrde ove brojke :)

Stoja čet 8.10.2020 09:01

Mi jučer u uredu naručili jedan za kolegu, pa se baš veselim vidjeti i isprobati malo, htio bi ga za doma uzeti da zamijenim 2x shitty 24" phillips monitora, ali me strah da onda neću moći ništa više gejmati

Azmo pet 9.10.2020 10:46

Malo je tema zamrla pa da je dignemo! :)

 

Vi koji ste kupili kakvi su dojmovi?

 

Akcija traje još jedan dan i da nemam troškova kakve trenutno imam kupio bi ga bez razmišljanja jer već dugo želim ultrawide.

 

Jel može netko reći s obzirom na monitor kakav sad imam da li bi mi bio značajan upgrade?

 

I još važnije kako bi se moja konfa nosila s tim monitorom?

Luka123 sub 10.10.2020 08:04
Azmo kaže...

Malo je tema zamrla pa da je dignemo! :)

 

Vi koji ste kupili kakvi su dojmovi?

 

Akcija traje još jedan dan i da nemam troškova kakve trenutno imam kupio bi ga bez razmišljanja jer već dugo želim ultrawide.

 

Jel može netko reći s obzirom na monitor kakav sad imam da li bi mi bio značajan upgrade?

 

I još važnije kako bi se moja konfa nosila s tim monitorom?

 Nekužim, imaš Asus MG278Q? Zašto bih ga mijenjao?? 

Chronosus pon 19.10.2020 13:24

Jel netko uspoređivao s AOC-om? Konkretno, AOC ima dva modela, gejmerski (CU34G2 i CU34G2X) i poslovni (CU34P2A).

Poslovni i i CU34G2 imaju 100Hz a X ima 144Hz, al to mislim da nije svima bitno. Ono što je bitno je da za razliku od Xiaomija imaju USB hub.

kule21 sri 21.10.2020 23:15

Ekipa uzeo sam i ja Mi monitor. Velika je promjena, treba se naviknuti na zaobljeni ekran ali i na widescreen. Vrlo dobre boje ima s  obzirom na panel, cijenu i mlad brand sto se monitora tiče  :)

Imam jedan problemcic, ne uspijevam pronaći Official drivere za monitor. Ako netko ima link, bio bih zahvalan


ansha sri 21.10.2020 23:51
kule21 kaže...

Ekipa uzeo sam i ja Mi monitor. Velika je promjena, treba se naviknuti na zaobljeni ekran ali i na widescreen. Vrlo dobre boje ima s  obzirom na panel, cijenu i mlad brand sto se monitora tiče  :)

Imam jedan problemcic, ne uspijevam pronaći Official drivere za monitor. Ako netko ima link, bio bih zahvalan


Sta ce ti driveri za monitor?

Luka123 čet 22.10.2020 07:04

Naručen  DP1.4 pozlaćeni kabel iz Chipoteke, javim da li je sredio probleme gdje brightness "flickera", jako je malo, ali otkad sam primijetio bode u oči. Javit ću iz razloga što kolega gore nije dao odgovor....

Max_Damage pet 23.10.2020 09:39
Luka123 kaže...

Naručen  DP1.4 pozlaćeni kabel iz Chipoteke, javim da li je sredio probleme gdje brightness "flickera", jako je malo, ali otkad sam primijetio bode u oči. Javit ću iz razloga što kolega gore nije dao odgovor....

 

Meni stigel iz Amazona cert 1-4 DP kabel. Nije riješio flickering

bruno03 ned 15.11.2020 13:37
Luka123 kaže...

Naručen  DP1.4 pozlaćeni kabel iz Chipoteke, javim da li je sredio probleme gdje brightness "flickera", jako je malo, ali otkad sam primijetio bode u oči. Javit ću iz razloga što kolega gore nije dao odgovor....

 Jesi dobio kabel, jel se šta promjenilo. Meni se čini da se na mome flickering dosta ublažio ko da ga ni nema.

TonyKTM pet 19.2.2021 14:48

Kupio sam navedeni monitor, ali je problem s čitanjem crvenog teksta dok je monitor podešen na 144hz. Kada se prebaci na 120hz, crveni tekst je puno oštriji i lakši za čitanje. 

Jel ima netko sličan problem?

kc-kb pet 9.7.2021 18:47

Pozdrav,

 

može netko podijeliti postavke za monitor jer meni trenutno je slika katastrofa ako uspoređujem s ekranom na macbook pro.

 

Sve je nekako izblijeđeno, pratio sam ovo što je navedeno u članku.

 

Edit: trebao sam diseblat "high dynamic range"