HCMAA uto 10.9.2019 16:20

Meni sljedeće sedmice stiže...već treći po redu.... Transcend storejet....od srca preporuka...prvo kupio 2TB....prošle godine 4TB....i sad 4TB...mislio sam se između njega i WD....ali kod WD je kućište trajno spojeno....u slučaju kvara...bez razbijanja....kod ovih tih problema nema

nathan.fake sri 11.9.2019 14:57
Friday kaže...

Zasto je samo za mac verzija sa usb c? Pa jel nije to sad uobicajen port manje-vise svuda?

obje verzije imaju USB 3.0 (aka USB3.2 Gen1) microB konektor... mac verzija dolazi sa 2 kabela microB na A i microB na C. normalna verzija dolazi samo sa microB na A.

 

zasto kucista imaju microB umjesto C utora... to treba pitat WD...

 

ocito je elektronika identicna starom modelu (vjerovatno su je kupili na lopate), samo su vanjsku plastiku izmjenili 

 

doduse i seagate radi isto, tako da nije samo wd... oba proizvodjaca nude USB C ko samo na SSD eksternim diskovima...

Posmatrač sri 11.9.2019 16:19
HCMAA kaže...

Meni sljedeće sedmice stiže...već treći po redu.... Transcend storejet....od srca preporuka...prvo kupio 2TB....prošle godine 4TB....i sad 4TB...mislio sam se između njega i WD....ali kod WD je kućište trajno spojeno....u slučaju kvara...bez razbijanja....kod ovih tih problema nema

 Na kojem modelu? Na wd passport ultra nije trajno spojeno ;) NE pitaj kako znam ;)

HCMAA sri 11.9.2019 19:19

#Posmatrač
Kad sam kupovao...ovaj prvi od 2TB....to je bilo...2016...tada je samo storejet se mogao lako rastaviti...možda,sada mogu i od WD....inače te godine je WD davao 24 mjeseca gar....A Transcend 36...Tako da sam ostao vjeran...brzina zapisivanja priko USB 3.0 je oko 60-90MBps

Posmatrač sri 11.9.2019 21:04
HCMAA kaže...
#Posmatrač
Kad sam kupovao...ovaj prvi od 2TB....to je bilo...2016...tada je samo storejet se mogao lako rastaviti...možda,sada mogu i od WD....inače te godine je WD davao 24 mjeseca gar....A Transcend 36...Tako da sam ostao vjeran...brzina zapisivanja priko USB 3.0 je oko 60-90MBps

 Mislim da je moj jos stariji.....Nisam ni rekao lako ali se moze rastaviti bez trajnih ostecenja. Nije zalijepljen niti bilo sta slicno....