mGT pon 12.8.2019 11:44
Antonic kaže...
O čemu pričaš ti? Vjerojatno postoji lista nacija odnosno država čije kompanije imaju moralno pravo proizvoditi "etički ispravne" proizvode?

Pričam o njihovoj prošlosti i o njima kao naciji, imao sam 2 šefa Nizozemca, znam kaj pričam :)

A ove fore sa "etičkim" proizvodima si mogu zabiti u analizator , kaj misliš ko štanca u tvornicama i u kojim uvijetima ?

 

Antonic pon 12.8.2019 14:53

Radija sam i ja s Nizozemcima i zivija u Nizozemskoj 5 godina i radija tamo. I naravno ima i katastrofa i ok ljudi i firmi. Ka i svugdi drugdi.

 

Moja reakcija je bila na osudivanje generalno cile nacije. Koju to naciju mozes rec da su dobri ka nacija? Nista osobno ofc :)

O_O_O pon 12.8.2019 14:53
Ajar kaže...

potvrđujem. radio sam s nizozemcima (kao dobavljačima) i nema gorih lopina sjevernije od rvacke. 

 Ja sam radio sa niskozemcima i nisam imao problema, placaju na vrijeme i nisu cjepidlake kao svabe.

mGT pon 12.8.2019 20:50
Antonic kaže...

Radija sam i ja s Nizozemcima i zivija u Nizozemskoj 5 godina i radija tamo. I naravno ima i katastrofa i ok ljudi i firmi. Ka i svugdi drugdi.

 

Moja reakcija je bila na osudivanje generalno cile nacije. Koju to naciju mozes rec da su dobri ka nacija? Nista osobno ofc :)

 Je slažem se svi imaju nekih mrlja u prošlosti, neki više neki manje

pravi_covijek uto 13.8.2019 00:38
mGT kaže...
Antonic kaže...

Radija sam i ja s Nizozemcima i zivija u Nizozemskoj 5 godina i radija tamo. I naravno ima i katastrofa i ok ljudi i firmi. Ka i svugdi drugdi.

 

Moja reakcija je bila na osudivanje generalno cile nacije. Koju to naciju mozes rec da su dobri ka nacija? Nista osobno ofc :)

 Je slažem se svi imaju nekih mrlja u prošlosti, neki više neki manje

 Koji imaju vise?

mGT uto 13.8.2019 06:22
pravi_covijek kaže...
mGT kaže...
Antonic kaže...

Radija sam i ja s Nizozemcima i zivija u Nizozemskoj 5 godina i radija tamo. I naravno ima i katastrofa i ok ljudi i firmi. Ka i svugdi drugdi.

 

Moja reakcija je bila na osudivanje generalno cile nacije. Koju to naciju mozes rec da su dobri ka nacija? Nista osobno ofc :)

 Je slažem se svi imaju nekih mrlja u prošlosti, neki više neki manje

 Koji imaju vise?

 Npr ex. kolonizatori, Nacisti, Japansko Carstvo ...

jozef uto 13.8.2019 10:36
Ajar kaže...

potvrđujem. radio sam s nizozemcima (kao dobavljačima) i nema gorih lopina sjevernije od rvacke. 

oh, ima, itekako ima. Po mom iskustvu Skandinavci su tu bez konkurencije. Imam dojam da su čak i Rusi pošteniji. Samo im daj priliku i muljaju sve u 16. Na kraju kad bolje upoznaš sve te sjeverne i zapadne narode zaključiš da Balkanci i nisu tako loši.
Moja bolja polovica je neko vrijeme živjela u Niskozemskoj i njoj su oni OK, čak i političari (a zna ih nekoliko osobno). Naravno, seronja svuda ima. Da krenemo detaljno analizirat nema naroda kojeg ne bi mogli popljuvat. Osobno s Nizozemcima imam dobra iskustva.

Ajar uto 13.8.2019 10:54
jozef kaže...
Ajar kaže...

potvrđujem. radio sam s nizozemcima (kao dobavljačima) i nema gorih lopina sjevernije od rvacke. 

oh, ima, itekako ima. Po mom iskustvu Skandinavci su tu bez konkurencije. Imam dojam da su čak i Rusi pošteniji. Samo im daj priliku i muljaju sve u 16. Na kraju kad bolje upoznaš sve te sjeverne i zapadne narode zaključiš da Balkanci i nisu tako loši.
Moja bolja polovica je neko vrijeme živjela u Niskozemskoj i njoj su oni OK, čak i političari (a zna ih nekoliko osobno). Naravno, seronja svuda ima. Da krenemo detaljno analizirat nema naroda kojeg ne bi mogli popljuvat. Osobno s Nizozemcima imam dobra iskustva.

 ma ne kao narod u đuture. ovo se odnosilo na poslovanje (farmaceutika). ok, najgori mi je bio jedan švicarac: 8 godina stalne suradnje i svaki put me pokušao prevariti (ali bio je jedini za neke rijetke stvari a u to doba još nije bilo interpleta - samo telefoni i teleks; nije to bilo tako davno). a nizozemki ima krasnih, posebno mješanki sa surinamčankama. 

HCMAA uto 13.8.2019 14:23

Na koji oni način znaju da je tih 525€ zarađeno na"etički" način....znanje koje stoji iza svega toga...etika....moral to su virtualne stvari....koje postoje samo u ljudskim glavama....moral...etika...how...yes...no...

Svi su ljudi isti...đungla u nama vazda čuči....milijun godina đungle,ne može izbrisati 6000 godina civilizacije....od toga tek ovih zadnjih 100...možda "normalne" civilizacije...prije samo...niti 3/4 stoljeća...imali smo konc-logore...daj sjevernjacima da žive kod nas....za manje od 12 miseci....bit će veći divljaci od domaćina:)


Zapadna civilizacija je osuđena na propast...

O_O_O pon 19.8.2019 17:10
Stric_Jura kaže...

sad kad bih bio potcjenjivački raspoložen, rekao bih nešto o Rvacku južnije od Velebita, ali neću, samo čitaj crnu kroniku....

 Dalmacija je super, problem su jedino ljudi (pojedini).