MEGATAMA sub 11.7.2020 10:57

Meni je igra na kraju 10/10.

Remek djelo na kakvo cu opet cekat godinama, igram od 1986 i mogu nabrojat igre koje su ostavile ovakav utisak na mene a odigrao sam ili barem probao doslovno tisuce od tada do danas. 

HCMAA sub 11.7.2020 12:38

Naigrao sam se i ja svakakvih sranja...ali i najveće sranje ima trenutaka tako da na kraju ne dobije 1/10 nego 3,4,5/10

Samo razmaženi debili umisto da idu kod psihijatra...igrama...serijama...filmovima daju 1/10....A oni koji na slijepo daju su još posebna sorta.

Nije ni čudo kad živimo u svijetu u kojem predsjednik neke zemlje uvjereno izjavi da ispijanjem domestosa vršimo dezinfekciju

Q-Tip sub 11.7.2020 12:40
DarthMarkus kaže...

Najružnije je što na metacriticu trolovi daju kečeve. 

 

Mislim ok, nije ti leglo nešto(priča, gameplay), ali dati keca ovom remek dijelu...stvarno moraš bit konjina.

 

To ti je današnji svijet. Netko se nađe uvrijeđenim zbog bilo čega i cijeli će internet čuti za to. Jer današnjoj mladosti svi su nešto dužni. Oni imaju svoja zajamčena prava. Recimo, pravo da im igra završi baš onako kako su oni htjeli, a ne kako je zamislio scenarist.

HCMAA sub 11.7.2020 12:54

100% objektivna recenzija i ocjena ne postoje...većina maksimalnih ocjena su subjektivne prirode...zato uz ocjenu triba napisati pluseve i minuse...s druge strane potrebno je nagraditi odluku da se ide suprotno od očekivanja

antimadridista sub 11.7.2020 13:35
Obi Wan kaže...

dati ovoj igri 95% je suludo.

 Ajde nabroji igre koje po tebi zaslužuju tu ocjenu. I ja sam siguran da ću za bar jednu od tih igara reći da mi je suludo da si joj dao takvu ocjenu. To je subjektivno.

 

Sad, drugi je par rukava to što su se internet dječurlija našla uvrijeđenima i pisala laži o igri prije izlaska. Većina ljudi koji su zapravo odigrali igru, a ne čitali i ponavljali što kažu YouTuberi, su zadovoljni igrom. 

vladtepes975 sub 11.7.2020 14:27
HCMAA kaže...
Naigrao sam se i ja svakakvih sranja...ali i najveće sranje ima trenutaka tako da na kraju ne dobije 1/10 nego 3,4,5/10

Samo razmaženi debili umisto da idu kod psihijatra...igrama...serijama...filmovima daju 1/10....A oni koji na slijepo daju su još posebna sorta.

Nije ni čudo kad živimo u svijetu u kojem predsjednik neke zemlje uvjereno izjavi da ispijanjem domestosa vršimo dezinfekciju

Nije ni čudo kad živimo u svijetu u kojem predsjednik neke zemlje uvjereno izjavi da ispijanjem domestosa vršimo dezinfekciju

Bez brige, napredni, tolerantni kandidat za predsjednika će retardirati SAD.

antimadridista sub 11.7.2020 16:21
BlueMax kaže...

Jedinica me nije posebno impresionirala a također je dobila vrhunske ocijene. Preferiram igrivost a ne priču.

 Onda bi ti se ova igra više svidjela. Ima dosta bolji gameplay sa nešto slabijom pričom od jedinice.

AA-d00d sub 11.7.2020 16:29

E pa to bas. Mislim prica u jedinici mi je dobra ali gameplay mi nije sjeo.

Sto mi je zapravo cudno jer nije sad neka velika razlika u gameplayu, bar mi se ne cini. Ali opet minje dvojka neusporedivo bolja.

ZGamer sub 11.7.2020 16:32

"Igrom zbog koje se isplati kupiti čak i konzolu koja će za nekoliko mjeseci biti zamijenjena novom"...Hmmm toliko remek djela a ja još nisam kupio konzolu?!ček pa RDR2 JE NA PC-U pa je svejedno nisam odigrao,možda ipak ne?!ali ne zato jel nemogu ili je neisplativo...

 

 

HCMAA sub 11.7.2020 16:43

Postoji jedna vrlo bitna stavka kod recenzija za koju malo tko ima pojma... težina na kojoj se igra igra...mane koje inače nisu vidljive na normal...na većim težinama odjednom postaju PAIN in ASS iskustvo.

S obzirom da profi recenzent želi što prije doći do kraja igre...igra na normal ili čak easy...međutim iskustvo igranja nije isto i onda ako imaš da mane koje nisu vidljive na normal postanu vidljive na hard.

Zato bi na početku svake recenzije tribali biti na kojoj težini se igralo

antimadridista sub 11.7.2020 16:44
AA-d00d kaže...
E pa to bas. Mislim prica u jedinici mi je dobra ali gameplay mi nije sjeo.

Sto mi je zapravo cudno jer nije sad neka velika razlika u gameplayu, bar mi se ne cini. Ali opet minje dvojka neusporedivo bolja.

 Ciljali su na to da ne promijene baš sve iz temelja što se tiče gameplaya nego da ostane onaj The Last of Us feeling kod igre. Gameplay nije pretjerano mijenjan iz temelja ali je napredovao za korak u svakom segmentu sa najnovijim engineom. Čudo da ova igra radi na konzoli staroj 7 godina. Najviše što se tiče animacija koje su nevjerojatno dobre. Rekao bi čak najbolje animacije koje sam vidio u bilo kojoj igri ikad.

formula1live sub 11.7.2020 16:49

Ljudi koji se prepirau o ukusu igre i međusobno se vrijeđaju ovisno kome se igra sviđa, su ljudi kojima je IQ na razini retardiranih ljudi. Za boga miloga, to je igra, ili ti se sviđa i opustiš se igrajući ili ti se ne sviđa i kreneš dalje. 

Danny_HR sub 11.7.2020 16:53
HCMAA kaže...
Postoji jedna vrlo bitna stavka kod recenzija za koju malo tko ima pojma... težina na kojoj se igra igra...mane koje inače nisu vidljive na normal...na većim težinama odjednom postaju PAIN in ASS iskustvo.

S obzirom da profi recenzent želi što prije doći do kraja igre...igra na normal ili čak easy...međutim iskustvo igranja nije isto i onda ako imaš da mane koje nisu vidljive na normal postanu vidljive na hard.

Zato bi na početku svake recenzije tribali biti na kojoj težini se igralo

 Sve igre igram na normal, odnosno defaultnoj težini.

Danny_HR sub 11.7.2020 16:57
HCMAA kaže...
100% objektivna recenzija i ocjena ne postoje...većina maksimalnih ocjena su subjektivne prirode...zato uz ocjenu triba napisati pluseve i minuse...s druge strane potrebno je nagraditi odluku da se ide suprotno od očekivanja

Ne postoji ni 1% objektivna recenzija. Recenzija je po svojoj prirodi subjektivno mišljenje autora o djelu koje opisuje.

Što je meni dobro, tebi može biti grozno i vice versa. 

 

Imam hrpu primjera za to, ali nije potrebno. Ako netko traži objektivnu recenziju bilo čega što nije mjerljivo, u borbi je s vjetrenjačama.

 

Ono što uvijek volim preporučiti jest da pronađete autora koji ima ukus sličan vašem. Čak ni tada vam se mišljenja neće 100% poklapati.

antimadridista sub 11.7.2020 17:28

Sve je subjektivno, ali isto tako smatram da se trebaju dati neki argumenti ako se ne slažeš sa osobom koja recenzira igru. Nema mi ništa gore nego kad ljudi ulete u komentare i pišu "ne valja recenzija, previsoka ocjena", a nisu ni prismrdili igri. Dok recenzent odigra igru i sve potkrijepi detaljima iz same igre koju je odigrao od početka do kraja. Ne može baš svako neargumentirano mišljenje proći pod činjenicu.

 

To je kao da napišem da su Messi i Ronaldo loši nogometaši i ne argumentiram kako i zašto. Al eto imam pravo na svoje mišljenje koje ničim nisam argumentirao.

MEGATAMA sub 11.7.2020 17:38

Inace smijesna cinjenica.... 

 

Na dan kada je igra izasla metacritic je bio zatrpan tisucama i tisucama "recenzija" gdje ekipa pise kako je PROSLA igru i da prica nista ne valja i davali su nule i jedinice....

Kupio sam igru drugi dan nakon sto je izasla i zavrsio ju za nekih 30+ sati sto je ispalo nakon mozda 10 dana od izlaska igre...na kraju se dobije trofej za zavrsetak price....u tom trenutku je taj trofej imalo samo 14-16% igraca koji su zaigrali igru...znaci to je stvarna brojka ljudi koji su ovu pricu prozivjeli od pocetka do kraja.

Isti uzorak vidim i po balkanskim forumima.....prica nista ne valja pa cu zato kupit igru na nekakvom debelom popustu....nisi odigrao a znas da prica nista ne valja 🥂

 

 

MEGATAMA sub 11.7.2020 17:45
Danny_HR kaže...
HCMAA kaže...
100% objektivna recenzija i ocjena ne postoje...većina maksimalnih ocjena su subjektivne prirode...zato uz ocjenu triba napisati pluseve i minuse...s druge strane potrebno je nagraditi odluku da se ide suprotno od očekivanja

Ne postoji ni 1% objektivna recenzija. Recenzija je po svojoj prirodi subjektivno mišljenje autora o djelu koje opisuje.

Što je meni dobro, tebi može biti grozno i vice versa. 

 

Imam hrpu primjera za to, ali nije potrebno. Ako netko traži objektivnu recenziju bilo čega što nije mjerljivo, u borbi je s vjetrenjačama.

 

Ono što uvijek volim preporučiti jest da pronađete autora koji ima ukus sličan vašem. Čak ni tada vam se mišljenja neće 100% poklapati.

Ti si recenzirao?

Bas kako kaze tekst recenzije....emocije jos emocija, brutalnost, realizam,likovi koji ostavljaju dojam ljudskosti a ne poligonalnih kartona. 

Vidim da nas koje je igra pogodila na pravi nacin pogodila nas je i na slican nacin....ja sam o igri razmisljao danima nakon sto sam ju zavrsio. 

New game + cuvam za PS5 prolazak. 

Gadgeti sub 11.7.2020 18:51

Evo kao zagrizeni fan da nesto kazem. Igrao sam jedinicu par puta, i Remastered verziju i obicno i neznam ni sam kolko puta, sve u svemu igra ima odlicnu pricu i to mi se svidja. E sad da se vratim na dvojku, prvo cu se okrenuti na onaj komentar gdje je netko rekao ne gledam pricu, bitna mi je igrivost. Nazalost u ovoj igri je meni prvo bitna prica, bar su ti takav dojam dali u jedinici i zao mi je sto su JAKO los posao napravili u dvojci, jer prica mi je uzasna i to mi se prvo nije svidjelo. Gameplay, grafika, fizika i sve ostalo je po meni cista 10ka, ali igru nazalost bar ovu ocjenjujem prvo po prici i s toga mi se nije svidjela dvojka. Opet, ovo govorim kao fan i netko tko je igru odigrao (jedinicu) minimalno 5 puta od pocetka do kraja, a dvojku necu vjerojatno vise niti jednom. Prosao sam samo da zakljucim taj dio i to je to. Netko prica o recenzijama kako su ljudi lazno davali, ok to razumijem, a sto je onda s onom pricom sto je bila aktivna duze vrijeme gdje je Sony zaprijetio svima koji daju losu rezenciju da vise ne ocekuju njihove igre unaprijed nego da kupuju kao normalni ljudi. To se vrtilo svugdje ali eto po meni i to nije realna ocjena, a uostalom mislim da pola ovih kriticara nisu dali negativnu ocjenu SAMO zbog situacije koja trenutno vlada u svijetu, rasizmu, homofobije i slicno, i to je meni tuzno eto sto je to uslo i u svijet igara! 

overhaul sub 11.7.2020 20:03
MEGATAMA kaže...

Meni je igra na kraju 10/10.

Remek djelo na kakvo cu opet cekat godinama, igram od 1986 i mogu nabrojat igre koje su ostavile ovakav utisak na mene a odigrao sam ili barem probao doslovno tisuce od tada do danas. 

Bulšit. ne postoji igra 10/10, osim možda igre vlastitog života. To što si ti sad pod dojmom vrati se za mjesec dana. Igra je onako, 6/10 i da nema ovakvih hvalospjevaša po plaćenim portalima, nebi bilo ni reakcionaša koji joj onda daju 1/10 što sigurno nije. 
Sve skupa je sad nastalo natezanje i cirkus, zbog kojeg često igra unaprijed odvraća mnogima volju za započinjanjem jer je toliko svađe oko nje.  

IvanDado sub 11.7.2020 20:20
HCMAA kaže...
Nije ni čudo kad živimo u svijetu u kojem predsjednik neke zemlje uvjereno izjavi da ispijanjem domestosa vršimo dezinfekciju

 Bu bilo bolje kad gospon koji tvrdi da je 125 mill amerikanaca crklo od covida dodje na vlast. 

mzopg sub 11.7.2020 20:23

Ma koga briga što se piše po tim ocjenjivačkim stranicama. Gledam IMDB, ocjene za film 1/10 1/10 1/10 10/10 10/10 1/10 10/10 10/10 1/10... 

Stavim da mi sortira glazbu, nove albume po ocjenama ono sve nekakvi pjesmuljci sa ocjenama 9/10 10/10... not my cup of tea.

A koliko sam samo vrhunskih filmova pogledao koji imaju ocjenu 5 ili 6 od 10. Tako da je to totalno nebitno.

 

Igra nije sjela pretežno mlađima jer su oni uglavnom za Disney priče i ovo jednostavno nije za njih i to je ok. Ali svejedno mi je fascinantan toliki nivo mržnje i hejta kod ljudi. Gejmer sam već 30+ godina i ne znam za niti jednu igricu koja bi me toliko izbacila iz takta da bi pisao autoru onakve gadarije ili da bi pričao da mi je zbog nje život gotov. Znao sam stući tipkovnicu ili joystick, ali to bi bilo iz potpuno drugog razloga. 

antimadridista sub 11.7.2020 20:26
overhaul kaže...
MEGATAMA kaže...

Meni je igra na kraju 10/10.

Remek djelo na kakvo cu opet cekat godinama, igram od 1986 i mogu nabrojat igre koje su ostavile ovakav utisak na mene a odigrao sam ili barem probao doslovno tisuce od tada do danas. 

Bulšit. ne postoji igra 10/10, osim možda igre vlastitog života. To što si ti sad pod dojmom vrati se za mjesec dana. Igra je onako, 6/10 i da nema ovakvih hvalospjevaša po plaćenim portalima, nebi bilo ni reakcionaša koji joj onda daju 1/10 što sigurno nije. 
Sve skupa je sad nastalo natezanje i cirkus, zbog kojeg često igra unaprijed odvraća mnogima volju za započinjanjem jer je toliko svađe oko nje.  

 Znači ljudi koji su odigrali igru i za njih je remek djelo ju nemaju pravo nazvati remek djelom, dok oni koji je nisu odigrali mogu davati ocjene koje oni misle da igra zaslužuje? Makes sense...