Kokobil50 čet 7.11.2019 07:58

Imam i5 3750, 8gb dual ddr3 1600, Asrock h77m ploča - već 7 godina, radi perfektno. Upareno sa rx580 ili rtx2060 nudi i vrlo dobar gaming. 

Drugo računalo mi je Asrock 350m, Ryzen 1600 i 16 gb rama, jeftino a također vrlo dobro. Ryzen bez problema ide na toj jeftinoj ploči na 4GHz i sa standardnim hladnjakom no stavio sam Arctic 12 CO sa mx-4 pastom zbog tišine te oc spustio na 3,9 GHz pri 1.33V. Tiho i stabilno. Probao sam i qhd i 4k rezolucije ali nimalo me nisu impresionirale, pogotovo jer je pad performansi ogroman, pa sam ostao na 27" fullhd. I vjerojatno će tako ostati još godinu dana.

Ajar čet 7.11.2019 09:46

istina. potpuno se nepotrebno forsira "nov" hardver a najčešće nauštrb suvislosti igre (duljine, zanimljivosti, atmosfere, ravnoteže akcije i zagonetki i bla). ni ja ne namjeravam još dugo niš "novo" kupovat. ak ne radi na ovome, nema igranja i bok. 

toninho čet 7.11.2019 09:58
Ajar kaže...

istina. potpuno se nepotrebno forsira "nov" hardver a najčešće nauštrb suvislosti igre (duljine, zanimljivosti, atmosfere, ravnoteže akcije i zagonetki i bla). ni ja ne namjeravam još dugo niš "novo" kupovat. ak ne radi na ovome, nema igranja i bok. 

 Nije da se forsira, nego ocito ima ljudi koji su spremni pljunut 2 soma eura da pomaknu slidere grafike sa high na ultra (ili vise). Meni isto moja masina radi sasvim pristojno i dok ne osjetim da mi nesto postane bas neigrivo necu mijenjat.

8ax čet 7.11.2019 12:34
toninho kaže...
Ajar kaže...

istina. potpuno se nepotrebno forsira "nov" hardver a najčešće nauštrb suvislosti igre (duljine, zanimljivosti, atmosfere, ravnoteže akcije i zagonetki i bla). ni ja ne namjeravam još dugo niš "novo" kupovat. ak ne radi na ovome, nema igranja i bok. 

 Nije da se forsira, nego ocito ima ljudi koji su spremni pljunut 2 soma eura da pomaknu slidere grafike sa high na ultra (ili vise). Meni isto moja masina radi sasvim pristojno i dok ne osjetim da mi nesto postane bas neigrivo necu mijenjat.

 Ili ljudi kao ja koji oce igrat sa prihvatljivim performansama na vecoj rezi pa moras pljunut 2 soma eura... a tek sa 2080Ti mozes imat 60FPS u vecini igara u 4K.

Lagano za 1080p, to i RX470 od 600kn gura.

ihush čet 7.11.2019 12:55

opet novinarska forma, nepotreban 'promašaj'.. 

Steam je objavio još jedno izvješće koje se tiče hardvera koje preferirajuodnosno u najvećoj mjeri upotrebljavaju korisnici tog servisa.

-ne, nije stveam objavio preferencije, nego zastupljenost-korištenje.. i tek nakon polovice texta od naslova dobijemo tu rečenicu koja napokon uvodi točnu riječ-termin, upotreba (zastupljenost, po prikupljenim konkretnim podacima hardwarea korisnika-gamera).

 

-riječ preferencija, nije sinonim za upotreba-zastupljenost i sl. Mogu li novinari napokon početi koristiti riječi kao osnovno sredstvo rada ispravno? Mogu li biti barem polupismeni? Čemu griješiti na tako banalnim stvarima, odnosno, mogu i preskočiti, ništa važnog-bitnog se time neće desiti ali upravo zato, čemu-smisao? Ako je besmisleno, tad pogotovo kad je lako, treba ispraviti, ne griješiti jer naslov i sadžaj texta mogu (ili moraju?) imati smisla.

-preferencija je neki izbor, nešto što osoba-korisnik bira po svom interesu-ukusu, dok je konkretna zastupljenost stvarna brojka korištenja, ne izbor-želja jer možda svi korsinici žele nešto drugo, preferiraju nešpto treće, no imaju konkretan HW kojeg imaju, možda je to ono što žele, možda ne, možda preferiraju, možda ne.. to je statistika, konkretne brojke, kratak info text i čak u tome novinar postavi naslov, riječ koja je pogrešna. .. besmisleno. Možda kao neka stilska figura, možda je ovo pjesnički forum i tema pa je riječ birana zbog npr rime ili broja slogova.. ili je stvar suhoparne statistike koja mora biti činjenična, ne neka želja-izbor ili preferencija..

-steam može imati anketu, u kojoj korisnka može pitati koju vga-cpu.. koju konfiguraciju želi, tad bi to bio steamovo izvješće o preferenciji, ovako je izvješće o zastupljenosti. Želje i činjenice. Može li to novinar, bar u naslovu razlikovati i napisati korektno? Banalan-nevažan primjer, no preferiram činjenice ako je moguće, ne netočnosti kad su kranje nepotrebne. Ja nisam novinar, ne moram profesionalno misliti o ovom natipkanom textu, pa ni tipfelerima i sl.. ali profesionalac bi to morao, zar ne?

-pa, novinari, nakon što natipkate text, naslov, ... udahnite, pročitajte, razmislite. Može to bolje i lako je.

Jarvan čet 7.11.2019 13:22

Članak je kao obično, još jedno u nepreglednih smeća na ovom portalu, i s vremenom je sve gore. (nadrinovinarstvo lol?)

 

Njihovo "izvješće" je dostupno 0-24 svim korisnicima steama, i ažurira se redovito, kako tko mijenja opremu, OS, tako se ažurira i tablica.

Naravno, točna je točno toliko koliko korisnika je stislo kvačicu "Želim sudjelovati u dijeljenju informacija o svom računalu ... bla bla.".

 

I kako je ihush rekao, preferiraju? I ja preferiram i9, a imam stari i5 ... koji je na popisu njihove tablice preferenci ... a ne i9.

O.pasanac čet 7.11.2019 13:39
Jarvan kaže...

Članak je kao obično, još jedno u nepreglednih smeća na ovom portalu, i s vremenom je sve gore. (nadrinovinarstvo lol?)

 

Njihovo "izvješće" je dostupno 0-24 svim korisnicima steama, i ažurira se redovito, kako tko mijenja opremu, OS, tako se ažurira i tablica.

Naravno, točna je točno toliko koliko korisnika je stislo kvačicu "Želim sudjelovati u dijeljenju informacija o svom računalu ... bla bla.".

 

I kako je ihush rekao, preferiraju? I ja preferiram i9, a imam stari i5 ... koji je na popisu njihove tablice preferenci ... a ne i9.

 

Članak je sasvim ok. Steam koristim više puta tjedno ni jednom se nisam potrudio gledati statistike, ali evo članak me zaniteresirao i pročitao sam. 

Takodjer, novinarstvo je evoluiralo, ali ljudi jos to odbijaju prihvatiti. Jesi otvori link i komentirao? molim i hvala.

Obožavam ljude koji su "popili svu pamet svijeta", sigurno bi bio izvrstan novinar.

Jarvan čet 7.11.2019 13:55
O.pasanac kaže...
Jarvan kaže...

Članak je kao obično, još jedno u nepreglednih smeća na ovom portalu, i s vremenom je sve gore. (nadrinovinarstvo lol?)

 

Njihovo "izvješće" je dostupno 0-24 svim korisnicima steama, i ažurira se redovito, kako tko mijenja opremu, OS, tako se ažurira i tablica.

Naravno, točna je točno toliko koliko korisnika je stislo kvačicu "Želim sudjelovati u dijeljenju informacija o svom računalu ... bla bla.".

 

I kako je ihush rekao, preferiraju? I ja preferiram i9, a imam stari i5 ... koji je na popisu njihove tablice preferenci ... a ne i9.

 

Članak je sasvim ok. Steam koristim više puta tjedno ni jednom se nisam potrudio gledati statistike, ali evo članak me zaniteresirao i pročitao sam. 

Takodjer, novinarstvo je evoluiralo, ali ljudi jos to odbijaju prihvatiti. Jesi otvori link i komentirao? molim i hvala.

Obožavam ljude koji su "popili svu pamet svijeta", sigurno bi bio izvrstan novinar.

 Ako ništa barem pismen ... evolucija??? Bože dragi ... 

"Nisam se potrudio gledati", isto tako se novinari ne trude razmisliti.

ihush čet 7.11.2019 17:56

-nije .. sad je 1660/1650, dok starije drže cijenu po domaćim trgovinama (koje vuku cjenike od distributera pa promjene nema..), osim ako netko naiđe na neku akciju..

-uobičajeno, nova roba u našim trgovinama ne spušta cijenu starim serijama (kako je to uobičajeno vani) pa paradoxi da je nešto novo-jače-jeftinije, cpu-vga-ssd (poogotovo ssd brži x2 kapaciteta za par kuna manje od starog..).

Ajar čet 7.11.2019 18:53

ipak mi vrag nije dao mira pa sam danas kupio gainward gtx 1660 (6GB) za malo manje od dva soma i nakon stoljeća sedmog ovo mi je prva nevidija (kao zamjena u drugom stroju za zapravo gotovo i nekorištenu radeonku R7 260x s 2GB*). drivere za w7 x64 je valjalo nabaviti na netu (nema dvd-a, nema niš osim kartice). prvi dojam** (spyro): fino to radi. drugi dojam (spyro): zbilja fino radi. treći dojam: uskoro kod vašeg dobaljača dojmova (probat ću metro exodus). zapravo je najveći cirkus bio (a mora se) potpuno maknuti iz stoja amd drivere. no dobro. živi bili pa umrli. 

 

* rastavio, očistio, zamijenio pastu noctuinom, poklopci na kontakte, sve (i dvd) u antistatičku vrećicu i u mrak kutije. možda nekome nekad pritreba. 

 

**dell 1920x1200

HCMAA čet 7.11.2019 20:29

prošle godine u listopadu 3d dio grafe crknuo(gtx260) nakon 8 godina torture....stoga kupnjom ps4 pro dva miseca kasnije više se ne mislim vraćati na pc gaming....inaće PC će za par dana biti 12 godina:).. intel Dual core 6750...dok bude radio budem ga koristio za lightroom ne treba mi bolje....

metallic pet 8.11.2019 08:38
Ajar kaže...

ipak mi vrag nije dao mira pa sam danas kupio gainward gtx 1660 (6GB) za malo manje od dva soma i nakon stoljeća sedmog ovo mi je prva nevidija (kao zamjena u drugom stroju za zapravo gotovo i nekorištenu radeonku R7 260x s 2GB*). drivere za w7 x64 je valjalo nabaviti na netu (nema dvd-a, nema niš osim kartice). prvi dojam** (spyro): fino to radi. drugi dojam (spyro): zbilja fino radi. treći dojam: uskoro kod vašeg dobaljača dojmova (probat ću metro exodus). zapravo je najveći cirkus bio (a mora se) potpuno maknuti iz stoja amd drivere. no dobro. živi bili pa umrli. 

 

* rastavio, očistio, zamijenio pastu noctuinom, poklopci na kontakte, sve (i dvd) u antistatičku vrećicu i u mrak kutije. možda nekome nekad pritreba. 

 

**dell 1920x1200

Dell u2412h!!!?

bukowski pet 8.11.2019 11:52
Ajar kaže...
metallic kaže...
Dell u2412h!!!?

 u2412m 

 Fascinantan mi je taj monitor. Kupio sam ga još 2013. s tim da je i tada već bio 2-3 godine na tržištu.

Fascinantno je u stvari što se i dan danas prodaje kao nov u dućanima, skoro pa 10 godina od izlaska. Rijetko viđena scena u svijetu hardware-a (izuzev zvučnika možda)...

Louis Pluto pet 8.11.2019 15:15
Jarvan kaže...
 

I kako je ihush rekao, preferiraju? I ja preferiram i9, a imam stari i5 ... koji je na popisu njihove tablice preferenci ... a ne i9.

 nisi mogao izabrati amd procesor ili neku drugu grafičku itd. u cjenovnom razredu iz kojeg si mogao izabrati?

izbor ti je ograničen cijenom ali je ipak izbor iz kojeg preferiraš nešto a nešto ne...