Keso sri 12.8.2020 10:21

Koriste je i poznati zviždači. Naravno, ništa nije posve sigurno, ali ovo je najbliže idealnom od svega što trenutno postoji. Trenutno je bez konkurencije, barem što se sigurnosti tiče.

knight sri 12.8.2020 10:45

Koristim preko godinu kao primarnu i jedinu messaging aplikaciju na telefonu, ukljucujuci i SMS. Dobra stvar kod tranzicije je da se postavi kao defaultna za SMS, jer ispocetka imas manje kontakta koji koriste Signal, pa izgleda "pusto", ali kada ukljucis SMS, onda djeluje sve normalno. Vremenom te ljudi pocnu kontaktirati na Signal i napuni se lista pravih signal kontakta.
Osim sigurnosti, Signal mi je odlican sa stanovista mogucnosti, prakticnosti, brzine...bez suvisnih stvari a opet ima sve sto mi treba.

texas.bug sri 12.8.2020 23:02

Odlicna je, uz manu malog broja korisnika. Ljudi su lijeni za prijeci na signal.

Sto se tice SMS posaljem ih 2 mjesecno, a MMS ne znam kad sam zadnji put. 

 

Threema se placa, tako da je beznadan slucaj u pogledu povecanja broja korisnika.

neampojma čet 13.8.2020 02:41
texas.bug kaže...

Odlicna je, uz manu malog broja korisnika. Ljudi su lijeni za prijeci na signal.

Sto se tice SMS posaljem ih 2 mjesecno, a MMS ne znam kad sam zadnji put. 

 

Threema se placa, tako da je beznadan slucaj u pogledu povecanja broja korisnika.

slab im je marketing kad nisam nikad čuo za tu aplikaciju, a mislio sam da pratim takve stvari  

LIFO čet 13.8.2020 10:05

"Kao svojevrsna potvrda dobro napravljene enkripcije, svakako može poslužiti i činjenica da je Signal bila omiljena komunikacijska aplikacija prosvjednika".

To nije nikakva potvrda ... to je subjektivno mišljenje .... npr. EncroChat je koristio enkripciju pa je opet pala cijela mreža.

TextSecure Protocol (ili Signal Protocol) koriste Google, Microsoft, Viber (custom verzija) itd...., tako da svi oni su relativno sigurni kroz "End to End enkripciju".
Problem je što nakon se dektriptiraju podaci ... gdje se oni zapisuju i kome su sve dostupni.
Da li nama kao korisnicima bilo prihvatljivo da podaci budu samo u memoriji i kad se ugasi app da sve poruke "izgubimo" po defaultu ( naravno postoje samo uništavajuće poruke, pitanje je da li su i one pohranjene u lokalnu DB prije brisanja i može li ih se povratiti nakon brisanja na neki način)?

Uglavnom svi ti komunikacijski alati koriste SQLite bazu za lokalnu pohranu, pa nema razlike niti u Signal aplikaciji.

https://github.com/Magpol/HowTo-decrypt-Signal.sqlite-for-IOS
ili lokalno za desktop verziju
C:\Users\%username%\AppData\Roaming\Signal\sql\db.sqlite je SQLite baza (kripitirana, a ključ se generira prilikom instalacije ...)

Signal je možda nešto najbolje što se može ponuditi za mase, ali ima još prostora za poboljšanja po pitanju sigurnosti.

knight pet 14.8.2020 20:59

Svrha Signala i slicnih je END-TO-END enkripcija. Tu prestaju njihove mogucnosti. Ako imas malware koji snima razgovore na tvom telefonu, dzaba Signal. Isto je i s porukama.

Po meni je prednost signala u odnosu na ostale, sto je kompletan open-source, ukljucujuci i server-side dio. Mada, ako cemo biti paranoidni...ne znam ima li mogucnosti utvrditi da li server side koristi upravo build nastao iz tog, neizmjenjenog, koda...

texas.bug sub 15.8.2020 14:43
knight kaže...

Svrha Signala i slicnih je END-TO-END enkripcija. Tu prestaju njihove mogucnosti. Ako imas malware koji snima razgovore na tvom telefonu, dzaba Signal. Isto je i s porukama.

Po meni je prednost signala u odnosu na ostale, sto je kompletan open-source, ukljucujuci i server-side dio. Mada, ako cemo biti paranoidni...ne znam ima li mogucnosti utvrditi da li server side koristi upravo build nastao iz tog, neizmjenjenog, koda...

 To je kao onaj mafijozo, nedavno kod nas uhicen,  imao je kriptiran mobitel. Ali bubu u automobilu. I svi razgovori iz automobila snimljeni bez greske 

 

Ipak u vremenu kad su privatni podaci roba, i ponekad se zloupotrebljavaju, dobro je koristit servise koji drze do privatnosti. Ne krijem nista, ali volim da moji podaci i moja privatnost ostanu takvi.

Mislim da signal jest najbolji IM u pogledu privatnosti korisnika, lako dostupan sirokim narodnim masama 

roc1 sub 15.8.2020 15:20

Jedna malo poznata stvar - video i audio pozivi na Signalu su bolje kvalitete nego kod konkurencije Whatsapp...

Testirajte ;)

 

Također, slanjem videa se ne gubi kvaliteta kao kod gore navedenih.