Visak ned 25.10.2020 10:46

To je bila prilika da se naši turistički kapaciteti ponude strancima da u posezoni ostanu raditi u nekom apartmanu i neki hoteli u Istri su to i ponudili. Boljom organizacijom moglo je toga biti puno više. 

zelenapaprika ned 25.10.2020 14:34
Visak kaže...

To je bila prilika da se naši turistički kapaciteti ponude strancima da u posezoni ostanu raditi u nekom apartmanu i neki hoteli u Istri su to i ponudili. Boljom organizacijom moglo je toga biti puno više. 

 To se i radi, ali se ne reklamira baš glasno i ne samo STRANCIMA. I ne samo u Istri. Nudi se duži boravak u istim onim apartmanima koji su u pogonu ljeti, kao home office. Ako šefovi ne inzistiraju da fizički budeš prisutan u nekom gradu (Zagreb, Split, Rijeka, Osijeka, Gospić...), onda to i nije loše rješenje.

Yo Momma ned 25.10.2020 19:26
Visak kaže...
Ja radim od kuće, ali su nam 'zabranili' da radimo van mjesta u kojem smo prijavljeni. Izmišljali su neku foru da zbog prireza i slične nebuloze.

 

Ne znam tko ti je to zabranio, ali...

Prirez se plaća na temelju mjesta prebivališta, ne boravišta. To znači da ti možeš kružiti u zemljinoj orbiti, sve dok te to ne ometa u obavljanju posla i slanju projekata šefu ili naručitelju.

Ja radim od kuće već 15 godina. Prebivalište imam u drugom gradu s jeftinijim prirezom i ne mijenjam ga upravo zbog toga, iako tamo odem jednom u dva mjeseca, ako i to. Prirez plaćam na temelju mjesta prebivališta.

 

 

Yo Momma ned 25.10.2020 19:33
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Svaka ćas, uvijek sam htio raditi u 1x1 metar plastične kabine za svega 115kn na dan.

 

Iskreno, ja bih radije platio tih 115 kuna za rad u miru, tišini i uz vrhunski pogled kroz prozor, nego bio okružen moronima, uredskom poli kitom i tračevima, za dnevnicu koja je u najboljem slučaju tek duplo veća od toga.

Time vjerujem da sam opisao radnu svakodnevnicu prosječnog hrvatskog zaposlenika.

 

zelenapaprika sri 28.10.2020 15:06
Yo Momma kaže...
Visak kaže...
Ja radim od kuće, ali su nam 'zabranili' da radimo van mjesta u kojem smo prijavljeni. Izmišljali su neku foru da zbog prireza i slične nebuloze.

 

Ne znam tko ti je to zabranio, ali...

Prirez se plaća na temelju mjesta prebivališta, ne boravišta. To znači da ti možeš kružiti u zemljinoj orbiti, sve dok te to ne ometa u obavljanju posla i slanju projekata šefu ili naručitelju.

Ja radim od kuće već 15 godina. Prebivalište imam u drugom gradu s jeftinijim prirezom i ne mijenjam ga upravo zbog toga, iako tamo odem jednom u dva mjeseca, ako i to. Prirez plaćam na temelju mjesta prebivališta.

 

 

 Neki poslodavci inzistiraju da budeš na kućnoj adresi na kojoj si prijavljen kod njih. Tako da načelno možeš raditi s Maldiva, ako sutra u 9 možeš doći hitno u firmu na pola sata.