vincimus čet 6.8.2020 08:54

Izvrsna aplikacija koju koristim već dvije godine (otkad je izašla), ali ovo ljeto posebno intenzivno. Iznimno je korisna upravo na moru kad odeš u neki grad na jednodnevni izlet. 2-3 klika i kupiš dnevnu ili poludnevnu parkirnu kartu. SMS-om ćeš teško platiti dnevnu kartu. Korisno je i to što možeš unaprijed u aplikaciji vidjeti kako se kreću ulične cijene parkinga u određenim gradovima i tako odlučiti što ti je isplativije.

bloodborne čet 6.8.2020 12:26

Okej kul app ali ne vidim svrhu platio putem neke kartice ili mi preko sms-a naplatili na mjesecnom racunu.

Dode mi na isto na kraju kako god okrenem moram platiti. Okej dobro je za korisnike bonova,

ali ne vidim koja je svrhi te app meni kao pretplatniku posaljem sms i parking mi naplate na sljedecem

racunu koji mi je ujedno na trajnom nalogu.

Da ne pricam da uvijek u kovanicama imam 20tak kn u autu sto za parking sto za praonu. Meni osobno i subjektivno
samo jos jedna u nizu nepotrebnih app na mobu. iako da ponovim podrzavam ideju za onoga tko ima koristi iz nje.
Uostalom krepa baterija na mobu i svi cemo morati posegnuti za kovanicama ili karticom.

peroko čet 6.8.2020 18:23

Ista stvar postoji unutar keks paya. Jednostavno se unese registracija auta, možete odabrati grad i zunu ili pustiti da vas gps locira. Nema potrebe uplaćivati novce unaprijed nego se lova u trenutku plaćanja vuče izravno s računa. A  da ne spominjem ostale keks pay mogućnosti...

 

E da i podržan je Zagreb tako da😎

spookymulder84 pet 7.8.2020 22:49
flash6 kaže...

bitno da si ti pun tolerancije prema samoljubivoj purgerskoj gamadi.

 

ja sam siguran da bi ti tako tolerantan kao sto jesi davao 5 zvjezdica aplikaciji koja u tvom gradu ne radi.

 

 

Oprosti momak, ja sam iz Vukovara i koristim aplikaciju otkako je izašla za Osijek, iako sam ju koristio jednom u dva mjeseca jer Vukovar nije bio podržan u to vrijeme i dao sam im 5 za trud jer ne može se sve uspijeti iz prvog, jer realno puno je lakše ispravljati početne probleme na manjoj bazi, ne? Pak su momci najavili naknadnu podršku za sve ostale gradove i naveli su da je aplikacija u razvoju, što je vjerujem u potpunosti fer

A to što ste mi vi Purgeri dali 22 dislike-a to samo potvrđujete što sam rekao :)

Čitatelj sub 29.8.2020 12:56

Plaćao sam cijeli Kolovoz parking u HR sa PayDo aplikacijom i za sad mi se čini super.

Jedino ne znam što je točno sa onim "bonusom" u kunama, i što će biti s njim - povrat na broj računa ili omogućavanje

plaćanje parkinga, nije baš nigdje objašnjeno do kraja, bar ne u aplikaciji.

 

Isto tako imam dobar "hack", osobito kad morate biti duze od 2h negdje, gdje je parking moguć max 2h.

1. Kupit parking ticket sa kunama od 2h na parkomatu

2. Nakon 2h platiti sa PayDo aplikacijom jos 2h

3. Ako imate HR broj moba, platiti nakon toga opet 2h sa SMS-om (ili dotrcat i ubacit kune u parkomat)

 

S obzirom da SMS parking ne radi sa stranim brojem (bar ne AT/DE mreze - isprobano), PayDo je jedina moguca

opcija za plaćanje. Ne podržavaju Maestro kartice, to je jedina mana.

 

Izvješće o naplaćenoj karti se dobije na mail, te na internet bankarstvu se točno vidi da je naplaćeno samo 3kn po satu,

ne vise, za razliku od SMS plaćanja koje naplati više.

 

 

Elles D. ned 30.8.2020 11:40
Čitatelj kaže...

Plaćao sam cijeli Kolovoz parking u HR sa PayDo aplikacijom i za sad mi se čini super.

Jedino ne znam što je točno sa onim "bonusom" u kunama, i što će biti s njim - povrat na broj računa ili omogućavanje

plaćanje parkinga, nije baš nigdje objašnjeno do kraja, bar ne u aplikaciji.

S njima plaćaš parking. Kod plaćanja možeš odabrati karticu, uplaćena sredstva ili bonus kune.

 

 

Čitatelj kaže...
Isto tako imam dobar "hack", osobito kad morate biti duze od 2h negdje, gdje je parking moguć max 2h.

Dok ne dođe kontrolor i vidi da si tamo 6 sati u komadu :)

 

Što se tiće Maestra, možeš uplatiti novac na Paydo prepaid račun s bilo kojom karticom, uključujući maestro. A možeš i direktno s HR bankovnog računa uplatiti.

Čitatelj ned 30.8.2020 12:50

S obzirom da ne zivim u HR, nema smisla da uplacujem i kreditiram firmu preko cijele godine,

za dva mjeseca koristenja.

 

A i taj uplaceni novac, kad ti najvise bude trebao, neces imat dosta.

Povezem karticu i sve OK. Al radije bi koristio Maestro nego MasterCard,

ona mi sluzi za nesto drugo, a ne takve male iznose.

 

Naravno, kontrola ti moze reci "e tu je on vec 6h", ali vecina

to ni ne prati. Naravno da postoje mjesta gdje prate, znam gradove

gdje kredom povuku kraj kotaca, da mogu vidjeti jesi li pomociao automobil ili ne.

 

I nije mi problem prebaciti dva mjesta do - ako mjesta ima - ali ako nema, dok ja izadjem i napravim krug

po jednosmjernim ulicama, da dodjem do istog parkinga, mog mjesta vise nema, a nema ni niti jedno drugo.

Elles D. ned 30.8.2020 13:16
Čitatelj kaže...

S obzirom da ne zivim u HR, nema smisla da uplacujem i kreditiram firmu preko cijele godine,

za dva mjeseca koristenja.

 

A i taj uplaceni novac, kad ti najvise bude trebao, neces imat dosta.

Povezem karticu i sve OK. Al radije bi koristio Maestro nego MasterCard,

ona mi sluzi za nesto drugo, a ne takve male iznose.

Sam znaš najbolje. Opcija je tu.

 

 

Čitatelj kaže...

Naravno, kontrola ti moze reci "e tu je on vec 6h", ali vecina

to ni ne prati. Naravno da postoje mjesta gdje prate, znam gradove

gdje kredom povuku kraj kotaca, da mogu vidjeti jesi li pomociao automobil ili ne.

 

I nije mi problem prebaciti dva mjesta do - ako mjesta ima - ali ako nema, dok ja izadjem i napravim krug

po jednosmjernim ulicama, da dodjem do istog parkinga, mog mjesta vise nema, a nema ni niti jedno drugo.

Imaju dobro pamćenje ako znaju koji je auto bio prije i poslije krede za par sati.
Problem je gdje je max N sati po zoni, ne parkirnom mjestu, i gdje se sve radi upisom registracije :)

Čitatelj ned 30.8.2020 13:27

Problem je HR birokracija, jer da samo napravis postupak za vadjenje putovnice ti treba skoro 4 sata,

a to nitko ne razumije, da ti jebena 2 sata max po zoni nisu dosta.

 

Odes u banku, cekas 25min da razmjenis € u HRK. Onda pred policijom cekas 50min da dodjes na red,

i davi te 5min, da dobijes uplatnice, jer ne mozes platiti niti karticom niti gotovinom, nego moras u postu

uplatit i jos kupit biljege (legalno pranje novca). Pred postom cekas opet 40ak minuta. I kad rijesis postu

opet pred MUP cekat 50+min, jer sad se skupilo jos vise ljudi. I da, u medjuvremenu si napravio

fotografije, jer one koje si ponesao iz foto-mata ne vrijede, al na srecu pred foto-studiom se ceka samo 10min.

 

Tak da to max parkanje je sranje. I da nema korone, cekao bi kod MUP-a bar 1 sat. Tako je to uvjek.

Al bar bi bila banka i posta brza.

 

Zato i da dobijem kaznu, zalio bi se, jer je situacija takva da u 2 sata u HR ne mozes nista rijesiti.

Dok u AT vozacku rijesis za 5min u BH. Platis 50€ i za 3 dana ti dokument dodje postom.

 

Dok u HR trebas platit opet 2h parking, jer opet moras cekat pred MUP-om na red, samo da podignes dokument.

Cemu onda biljezi kad nisu u stanju poslat jebeno pismo.

 

Sve to veze jedno drugo. Mafijaska drzava i mafijaska posla. Ako grad nema gradsku garazu gdje se moze neograniceno parkirati,

onda nebi smjele biti ni zone sa ogranicenim vremenom.

MrBlc pon 31.8.2020 08:07

Samo što sve informacije imaš na netu i možeš sam ispuniti uplatnice ili uplatiti preko internet bankarstva prije nego uopće kreneš u grad, pa time smanjuješ gužvu i vrijeme čekanja i onima koji nisu bili gotovani kojima treba dati uplatnicu ispunjenu u ruke...

 

Time ti se potrebno vrijeme spušta na 5 minuta za ispuniti formular.

Čitatelj pon 31.8.2020 09:37

Ne vrijedi - jer ako ne zivis u HR, trebas vidjeti jel ti uopce mogu izdati dokument, prije nego sto dodjes do dijela

da ides uplatiti uplatnicu. A jadnici imaju staru uplatnicu rucno pisanu, koju ne vrijedi platiti eBankarstvom,

jer to ne priznaju - nego bas mora biti u posti.

 

Sve u svemu, komplicirana prica (bar u Sisku, drugdje je mozda bolje/gore, ne znam).

 

Al PayDo radi fino, kazem, jedina mana, ne podrzava sve kartice, al ove koje podrzava - sljaka.

Vidim da se neki zale da su dobili kaznu makar su platili, i da se nista ne poduzima u vezi toga,

al to je moguce zato sto ljudi koji provjeravaju parking nisu skroz upoznati da treba provjeriti

i PayDo (mozda se varam, al takvo je moje misljenje).

 

Ja sam razmisljao unaprijed, i pod sajbu stavio isprintai logo, tako da znaju da trebaju provjeriti parkig preko PayDo:

 

Ni u Sisku ni u Biogradu, tako da ne mogu reci da se to dogadja cesto, ali po komentarima na aplikaciji

pise da nisu dostupne sve zone u svim gradovima, i da tu i tamo netko dobije ticket od kontrole.

Gradove vjerovatno jos dodaju, a kontrolu treba skolovati, ili staviti pod sajbu podsjetnik - pomaze sigurno,

nije nikome na odmet imati podsjetnik.

 

sosta pon 31.8.2020 15:44
Čitatelj kaže...

 

Al PayDo radi fino, kazem, jedina mana, ne podrzava sve kartice, al ove koje podrzava - sljaka.

Vidim da se neki zale da su dobili kaznu makar su platili, i da se nista ne poduzima u vezi toga,

al to je moguce zato sto ljudi koji provjeravaju parking nisu skroz upoznati da treba provjeriti

i PayDo (mozda se varam, al takvo je moje misljenje).

 

Ja sam razmisljao unaprijed, i pod sajbu stavio isprintai logo, tako da znaju da trebaju provjeriti parkig preko PayDo:

 Ček, kontrolor treba provjeriti registraciju u svakom sustavu kojem je moguće platiti parking?

Čitatelj pon 31.8.2020 15:54

Svakako da treba - koliko ja znam, najcesca tri tipa su papirus vulgaris iz automatis,

SMS placanje i PayDo, makar neki gradovi imaju i druge mocnosti, no to je sve lokalno,

i to bi lokalni kontroleri trebali biti upuceni.

 

Ja si stavim PayDo cedulju pod sajbu kod vozaca, i nek trazi. Ak nalijepi kaznu, imam dokaz

da sam platio (pise na aplikaciji datum i vrijeme kad je karta kupljena, za koju zonu,

a ako je ukljucen GPS, tocno vodi do vozila), a ako to policiji nije dovoljno, vse vas bum tuzil.

MrBlc pon 31.8.2020 16:02

Ne vjerujem, imaš karticu i imaš elektronsku kartu. Elektronsku kartu provjerava preko uređaja koji je spojen na server i koji vidi sve karte u elektronskom obliku, te vjerojatno i pretplate.

Najčešće su se žalili ljudi koji su platili SMS-om, ali ako ne dobiješ povratnu poruku u roku od 2 minute, smatra se da plaćanje nije uspjelo.

Eventualno može biti neki zastoj na serveru, ali ni to ne bi trebao biti problem jer većinom rade dva upita kroz par minuta.

S druge strane, ako je prvi sat plaćen na automatu, a drugi elektronski, moguće da ne provjerava dalje jer vidi isteklu karticu. S druge strane, tamo gdje postoji limit, ostavljanje istekle kartice je dokaz da se krše uvjeti...

sosta uto 1.9.2020 08:07
MrBlc kaže...
Ne vjerujem, imaš karticu i imaš elektronsku kartu. Elektronsku kartu provjerava preko uređaja koji je spojen na server i koji vidi sve karte u elektronskom obliku, te vjerojatno i pretplate.

 Tako bi i ja rekao, kud bi ovaj došao kad mi morao provjeravati sve sustave preko kojeg je moguća elektronska karta.