bunker sri 28.10.2020 14:50


Keso , prihodi jesu tvoji ali ne možeš ih ti spizditi kako te volja ako živiš u organiziranom društvu od kojeg i ti nešto očekuješ..

Ako imaš unaprijed poznate troškove ( rata za stan, najam stana, najam auta, komunalni troškovi, režije, školovanje djece, vrtić, hrana, troškovi putovanja do posla, razne police osiguranja, zdravstveno osiguranje, mirovinski fondovi..) , zar nije logično da se od tvojih primanja automatizmom to plati a tebi učini dostupnim ono što preostane ?? Zar ti nebi to tako i tako platio ?? Ili bi koji mjesec preskočio plaćanje nekih od tih stavki i nadao se da će se to nekim čudom samo riješiti ??

Kaj nije dosta presumpcijom nevinosti skrivati podatak o stjecanju Kulmerovih dvora ?? I oni su imali "svoje" milijarde i zna se kamo su išle jer nije bilo dovoljno učinkovitog mehanizma za kontrolu...

Zakaj Sjeverna Koreja? Nisi se mogao sjetiti nijedne uređene države gdje je korištenje gotovine na izdisaju a stanovnici imaju daleko veći standard nego mi ?? Jbg, čitaj malo i financijske vijesti , nemoj da se tvoje obrazovanje zasniva na sadržaju iz PlayStation igrica ili Rambo filmova...

Dex.pwn sri 28.10.2020 19:44

Zašto bi meni netko govorio kako ću slagati puzzle? Hoću li krenuti od donjeg lijevog ili desnog ruba?
To ako ću ratu za vodu platiti sljedeći mjesec, a ne ovaj, je moj problem! I imam pravo na slobodu izbora, ali tako i netko drugi ima pravo mene "kazniti" s kamatama...

Ukidanje gotovine je gašenje slobode, složio se ti ili ne.

Btw. osobno sve plaćam prije datuma dospijeća.

Keso sri 28.10.2020 20:07

Sve 5, govoriš o neodgovornosti ljudi u plaćanju i planiranju troškova, nisam jedan od njih ni blizu tisaćama kilometara. Ono što ti pokušavam reći je da je sloboda mišljenja, izražavanja, ekonomska i fizička sloboda nešto što nismo oduvijek imali, i što se krvlju stjecalo. Sada to pomalo gubimo. Nemoj pomagati sam sebi oduzimati prava tako teško stečena. Samo to.

bunker sri 28.10.2020 20:56


@keso

@dex pwn

Svaka organizirana zajednica podrazumijeva kompromis u vidu gubljenja naših sloboda, prava na privatnost i sl..

Već sami brak drastično narušava naše slobode i privatnosti i prisiljava nas na gomilu kompromisa, pa svejedno dobrovoljno pristajemo na to...

Ako želite biti dio zajednice, onda ćete zajedno sa ostalim članovima te zajednice činiti ono što je najbolje za tu zajednicu.

Dex pwn, a što misliš da npr dođe do nekog općeg smanjenja penzija i plaća, i onda veći dio pučanstva odluči taj mjesec ne platiti režije. I onda npr dio tih komunalnih tvrtki neće moći isplatiti plaće.... a možda niti isporučiti struju pa će bez struje ostati i oni koji su platili...A ti si npr frizer i onda i tebi opada posao jer je dio njih koji nisu dobili plaću odustalo od frizure... I tako bi opet zarotirao negativni lanac bez kraja.

Pa čovjek se i organizirao u zajednice radi dobrobiti koje to donosi. Ali ta zajednica podrazumijeva da netko razmišlja i planira unaprijed koječega, tako da nebi baš bilo dobro da svatko čini kaj ga volja i da od te zajednice samo očekuje a da nije spreman i dati....

Keso , nevidim da mi je sloboda umanjena ako nebih više nikada morao koristiti gotovinu. Ako gotovinu izgubiš, ili ti ju ukradu, ili ju izgubiš u požaru, poplavi...?? Znaš da ti država jamči sigurnost tvoje štednje do visine 100 000 eura ?

https://gov.hr/moja-uprava/financije-i-porezi/stednja-i-ulaganje/kunska-i-devizna-stednja/434

tenac čet 29.10.2020 07:10
bunker kaže...

@keso

@dex pwn

Svaka organizirana zajednica podrazumijeva kompromis u vidu gubljenja naših sloboda, prava na privatnost i sl..

Već sami brak drastično narušava naše slobode i privatnosti i prisiljava nas na gomilu kompromisa, pa svejedno dobrovoljno pristajemo na to...

Ako želite biti dio zajednice, onda ćete zajedno sa ostalim članovima te zajednice činiti ono što je najbolje za tu zajednicu.

Dex pwn, a što misliš da npr dođe do nekog općeg smanjenja penzija i plaća, i onda veći dio pučanstva odluči taj mjesec ne platiti režije. I onda npr dio tih komunalnih tvrtki neće moći isplatiti plaće.... a možda niti isporučiti struju pa će bez struje ostati i oni koji su platili...A ti si npr frizer i onda i tebi opada posao jer je dio njih koji nisu dobili plaću odustalo od frizure... I tako bi opet zarotirao negativni lanac bez kraja.

Pa čovjek se i organizirao u zajednice radi dobrobiti koje to donosi. Ali ta zajednica podrazumijeva da netko razmišlja i planira unaprijed koječega, tako da nebi baš bilo dobro da svatko čini kaj ga volja i da od te zajednice samo očekuje a da nije spreman i dati....

Keso , nevidim da mi je sloboda umanjena ako nebih više nikada morao koristiti gotovinu. Ako gotovinu izgubiš, ili ti ju ukradu, ili ju izgubiš u požaru, poplavi...?? Znaš da ti država jamči sigurnost tvoje štednje do visine 100 000 eura ?

https://gov.hr/moja-uprava/financije-i-porezi/stednja-i-ulaganje/kunska-i-devizna-stednja/434

 a tko te pita želiš li biti dio organizirane zajednice?

Keso čet 29.10.2020 13:49
Punti kaže...
Nemoj s Kesom o novcu. On je svoja saznanja o monetarnoj i fiskalnoj teoriji sakupio kod Pernara i Ickea na University of YouTube.

Varaš se. Sve provjeravam s puno strana prije nego proslijeidm. Ovo sam provjerio s nekoliko diplomiranih ekonomista (uključivo mrsc i drsc), bankara, čak i sa CEO jedne banke - točno sam razumio kako nastaje novac, i da, u krivu si kada kažeš da nastaje radom, proizvodnjom iliti još gluplje "novom vrijednošću".

bunker čet 29.10.2020 17:02


Tenac , a tko ti brani da izađeš iz zajednice ??

Naravno da to nećeš moći napraviti negdje u urbanom području, ali negdje u nekoj vukojebini nema prepreke da živiš van zajednice i njenih dogovorenih pravila. Riješi hranu, vodu , medicinu, proizvodnju odjeće i obuće, zabavu, obrazovanje, skupi istomišljenike, riješi obranu , i možda budeš začetnik nove civilizacije.. Ko da bi bio prvi kolonist.... No kroz neko vrijeme bi ta zajednica se povezala sa okolnim, donijeli bi pravila, zakone, i opet si na istom....

tenac pet 30.10.2020 09:29
bunker kaže...

Tenac , a tko ti brani da izađeš iz zajednice ??

Naravno da to nećeš moći napraviti negdje u urbanom području, ali negdje u nekoj vukojebini nema prepreke da živiš van zajednice i njenih dogovorenih pravila. Riješi hranu, vodu , medicinu, proizvodnju odjeće i obuće, zabavu, obrazovanje, skupi istomišljenike, riješi obranu , i možda budeš začetnik nove civilizacije.. Ko da bi bio prvi kolonist.... No kroz neko vrijeme bi ta zajednica se povezala sa okolnim, donijeli bi pravila, zakone, i opet si na istom....

 itekako ima jer sve je kolonizirano. na svakom teritoriju vrijede zakoni neke države

cumur pet 30.10.2020 11:33
HCMAA kaže...
a tamo neki "branitelj" 7000kn...vozi biciklu i ladi jaja (svaka čast izuzecima)

 ocito da si pobrkao malo loncice 

nasi hrvatski vojnici su zasluzili sve sto dobiju 

samo problem je da su i srbski vojnici hr drzavljani dobili istu neznam zbog cega nisu nas uspjeli sve pobiti ili sta ja znam 

oni su problem 

 

Old Iggy pet 30.10.2020 11:45
tenac kaže...

 itekako ima jer sve je kolonizirano. na svakom teritoriju vrijede zakoni neke države

Naravno, jer ako nije organizirano ne može se obraniti od drugih.

cumur kaže...

ocito da si pobrkao malo loncice 

nasi hrvatski vojnici su zasluzili sve sto dobiju 

samo problem je da su i srbski vojnici hr drzavljani dobili istu neznam zbog cega nisu nas uspjeli sve pobiti ili sta ja znam 

oni su problem 

 

Niti su svi zaslužili sve što dobiju, niti mi baš nije jasno koji to točno srpski vojnici dobijaju i kakvu točno mirovinu.

bunker pet 30.10.2020 13:37


Tenac , pa onda koloniziraj obližnje planete... Joj da, zaboravio sam da kao pojedinac izvan zajednice nemožeš cipele proizvesti a kamoli svemirski brod....

Jasnije sada zakaj se ljudi organiziraju u zajednice i zakaj tako mogu više postići nego kao tarzani u džungli ??