John_Doe_11 ned 8.9.2019 14:39

Ja sam dugo čekao na kupovinu Fenixa 5X i na kraju na poklon dobio 6X Sapphire. Nisam stigao ispitat većinu mogućnosti, barem zasad, ali ovako na prvu jedino što ne razumijem je to zašto nemam mogućnost deinstalacije Deezera, a za glazbu sa Spotifya treba premium acc.. Kvragu

CROatVU uto 10.9.2019 15:29

Da ne otvaram novu temu,a trebam samo savjet od vas sto imate iskustva. Trenutno imam galaxy watch 46mm od prvog dana kada je izasao, sada ga mjenjam ali sam u dilemi.

Mislio sam uzeti Garmin Quantix 5 svidja mi se jako, ali sada vidim da cak i povoljnije ima Garmin Fenix 5.

Da li cu pogrijesiti ukoliko uzmem Quantix a ne Fenix?

 

Ili neki plusevi i minusi jednog i drugog....

Sat bi koristio za pracenje koraka, otkucaja,voznju bicikla, voznju SUP-a.

Hvala na savjetima i pomoci

love2ml86 pon 23.9.2019 00:11
wenclino kaže...
lllnuclearlll kaže...

Da a na šta drugo nego na čip,sada je GPS neki Sony koji se baš i nije proslavio s preciznosti,ali je navodno battery friendly.

Novi HRM je Garmin Elevate V3 i da,naravno da wrist HRM ?! nemam chest HRM na satu

Oba su s Forerunnera 945.

 

Mjerenje pulsa s wrist HRM sensorima su u pravilu o.k. barem Garmin/Polar/Suunto osim kod nekih specifičnih sportova tipa dizanje utega,biciklizam,plivanje

Sasvim dovoljno za 90% sportaša

 

I ja mislim da nemaš razloga za promjenu,ja imam Fenix-a5 Safirku i nisam vidio ništa što bi me natjeralo na upgrade

Koji sat je dobar za teretanu?

Srce Isusovo pon 23.9.2019 08:55
CROatVU kaže...

Ja sam odlucio i narucio Garmin fenix 5x sapphire u Linksu za 4.080 kn na 12 rata. Mislim da je ok cijena za taj sat

 1K kuna za safirno staklo je po meni previše... A stvarno nema razloga za uzet običnu verziju i ako se baš bojiš da ćeš ga ogrebat napizdit mu neki screen protector i to je to... Planinarim, ruke guram kroz svašta i hvatam se za svašta - ekran nema ni crtice..

wenclino pon 23.9.2019 20:38
love2ml86 kaže...
wenclino kaže...
lllnuclearlll kaže...

Da a na šta drugo nego na čip,sada je GPS neki Sony koji se baš i nije proslavio s preciznosti,ali je navodno battery friendly.

Novi HRM je Garmin Elevate V3 i da,naravno da wrist HRM ?! nemam chest HRM na satu

Oba su s Forerunnera 945.

 

Mjerenje pulsa s wrist HRM sensorima su u pravilu o.k. barem Garmin/Polar/Suunto osim kod nekih specifičnih sportova tipa dizanje utega,biciklizam,plivanje

Sasvim dovoljno za 90% sportaša

 

I ja mislim da nemaš razloga za promjenu,ja imam Fenix-a5 Safirku i nisam vidio ništa što bi me natjeralo na upgrade

Koji sat je dobar za teretanu?

Nema ga

Što se pulsa tiče,Chest HRM ili ona verzija HRM preko bicepsa.

Problem satova kod specifičnih sportova je što se odvajaju/gube kontakt od zgloba/ruke pri vježbanju  

lllnuclearlll uto 24.9.2019 19:07
Srce Isusovo kaže...

 1K kuna za safirno staklo je po meni previše... A stvarno nema razloga za uzet običnu verziju i ako se baš bojiš da ćeš ga ogrebat napizdit mu neki screen protector i to je to... Planinarim, ruke guram kroz svašta i hvatam se za svašta - ekran nema ni crtice..

 Mislim da 5X ni ne postoji u verziji koja nema safirno staklo, to je najjači model Fenix 5 serije i odličan je sat s mogućnosti navigacije. Ja sam uzeo 5X plus prek njuške za 5000kn prije 6 mjeseci.

Visak sri 25.9.2019 00:17

Ne bih rekao da nema značajnih novosti u odnosu na peticu. Kao prvo HR i GPS rade dobro pri plivanju, a tu je i duže trajanje baterije. Već te tri stvari čine veliku razliku.

 

DC Rainmaker je nabrojao većinu razlika (pri čemu je ispustio veću rezoluciju):

What’s totally new/changed in the Fenix 6 series:

– Split product line into two portions: Pro and Base. Pro has WiFi, Maps, Music, Golf Maps
– There are three sizes of watches: 42mm (Fenix 6s), 47mm (Fenix 6), 51mm (Fenix 6X)
– Adds solar charging to Fenix 6 Pro Solar: Termed “Power Glass”, this will increase battery life on sunnier days
– Adds Trendline Popularity Routing Visibility (Pro): This allows you to actually see the ‘heatmaps’ on your device
– Adds map display themes: This includes high contrast, popularity, marine, dark, and outdoor.
– Adds new widget glances concept: Basically shrinks widgets to 1/3rd the screen size, so you can see three at once
– Adds new PacePro feature: This replaces old-school paper race pace bands, creating pace targets for race based on grade/reverse splits/etc…
– Adds new Power Manager feature: Gives detailed information about the impacts/tradeoffs of features on battery life
– Adds new Power Modes feature: Allows you to create custom power/battery modes, with time remaining per activity
– Adds new MARQ Expedition ultra-long mode: For multi-week GPS activities. Basically shuts off everything except reduced rate GPS tracking
– Adds ski resort maps: These started on the MARQ series, with 2,000 ski resorts worldwide
– Adds golf maps pre-loaded: Previously you had to manually load these one by one, also, more detailed golf features
– Adds support for wrist-based swimming HR: This was teased recently on the FR945 beta updates
– Adds new ultra-low battery mode: Gets up to 80 days of battery life, but super basic watch functionality only
– Revamped ClimbPro with new coloring: Now matches the Edge 530/830 styling
– Increased data fields per page: Up to 8 fields on the 6X, and up to 6 fields on the 6S/6
– Increased screen size and reduced bezel (varies by model, but up to 36% bigger screen size on the 6X
– Reduced ‘lug to lug distance’ on Fenix 6S: This should help those with smaller wrists, more on this later
– Reduced thickness of all devices. The 6S shrunk by 10%, the 6 by 7%, and the 6X by 15%.
– Changed from MediaTek GPS chipset to Sony GPS Chipset: Like every other new Garmin 2019 device
– Battery life increased: Up to 80 days in battery saver mode for 6X, and up to 120hrs in max battery mode for 6X, all before solar (see full chart below)

And then here’s the list of items that come from the MARQ & Forerunner 945 series to the Fenix 6. I don’t believe there’s any new software features on the FR945 that aren’t on the Fenix 6 series. It got them all. Here they are:

– Added PulseOx (pulse oximeter data): Within Fenix lineup it was previously only on the Fenix 5X Plus variant
– Added Respiration Rate (post-activity, also as a data field): With chest strap only
– Added new Garmin ELEVATE optical HR sensor: This is the V3, same as MARQ/FR245/945 sensor.
– Added training load focus stats: Shows how workouts benefit a given target/focus area
– Added deeper training effect details/metrics: Further details on the impact of a workout
– Added body battery functionality: Kinda like Street Fighter body energy levels
– Added heat acclimation: For any workouts in temps over 71°F/21.6°C
– Added altitude acclimation: For any time or workouts spent above 850m/2,788ft
– Added Incident Detection: If you crash your bike it notifies someone (this was recently added to the Fenix 5 Plus via firmware update)
– Added Safety/Tracking Assistance: You can press button to send help alert to friends/family (this was recently added to the Fenix 5 Plus via firmware update)
– Revamped race predictor to be a bit more strict on predictions (more than just VO2Max lookup charts now)
– VO2Max now compensates for heat: Previously it didn’t
– Training Status now compensates for heat: Previously it didn’t
– Redesigned a bunch of the user interface, especially for post workout stats
– CIQ data field app limit remains at 2 concurrent per app

Srce Isusovo sri 25.9.2019 08:39
lllnuclearlll kaže...
Srce Isusovo kaže...

 1K kuna za safirno staklo je po meni previše... A stvarno nema razloga za uzet običnu verziju i ako se baš bojiš da ćeš ga ogrebat napizdit mu neki screen protector i to je to... Planinarim, ruke guram kroz svašta i hvatam se za svašta - ekran nema ni crtice..

 Mislim da 5X ni ne postoji u verziji koja nema safirno staklo, to je najjači model Fenix 5 serije i odličan je sat s mogućnosti navigacije. Ja sam uzeo 5X plus prek njuške za 5000kn prije 6 mjeseci.

 A jebote, nisam ni vidio ovaj x dok ti nisi napisao... Sorry. U tom slučaju to nije puno para za x model.

lllnuclearlll sri 25.9.2019 15:13
Visak kaže...

Ne bih rekao da nema značajnih novosti u odnosu na peticu. Kao prvo HR i GPS rade dobro pri plivanju, a tu je i duže trajanje baterije. Već te tri stvari čine veliku razliku.

 

 

 Gdje piše da GPS radi dobro pri plivanje??? GPS općenito ne radi u vodi kao tehnologija, a i nigdje ne piše to što si rekao... HR mi na plivanju mjeri traka, i onda downloadam podatke nakon plivanja... Baterija mi na 5X Plus traje i više nego što mi je ikad bilo potrebno...

lllnuclearlll sri 25.9.2019 19:54
Visak kaže...
Piše u Rainmakerovoj recenziji. Imaš link na prvoj strani teme.

Drago mi je zbog tebe i tvoje trake i baterije, ali drugi ljudi imaju drugačije potrebe.

Fenix 6 Pro ima možda trajanje baterije sat duže od Fenix 5x plus... Zglobni senzor sumnjam da radi kako spada na plivanju, no treba provjerit, previše je tu gibanja da bi to bilo točno...

 

A to s GPSom, baš me zanima...

 

U svakom slučaju noviteta ima vrlo malo, kome su bitni OK, nek mijenja sat, ali mislim da je to vrlo mali postotak populacije pošto 5X plus može odradit praktički sve što i 6 Pro verzije. Osobno sam se nadao da će više noviteta biti.

NEW_MAN uto 14.6.2022 10:04

Imam neki jeftilen Xaomi sat i radi bez greske. Za to kaj meni treba je vise nego dovoljno a to su notifications. Najvise mi fali opcija placanja satom i gledam da kupim neki ozbiljniji sat.
Trenutno je Garmin Fenix 6x Pro za 400 eura na Amazonu pa sam u dilemi. Kupiti ili ne, pitanje je sad?

Veliki Brat uto 14.6.2022 10:24

To je odličan sat i nudi ti ono što ti je interesantno (plus vjerojatno bolje trajanje bateerije) a niti cijena nije strašna, ali moraš znati da su to prilično veliki satovi i ekran je malo... Drugačiji. Uglavnom, nije AMOLED.

Obična šestica je velika, a kamoli X verzija. Moj savjet ti je da probaš prvo uživo u nekoj trgovini. Ili ako već znaš da ti veličina i ekran neće smetati, samo daj. Mene nije smetala veličina sata, a ekran mi je bio super.

NEW_MAN uto 14.6.2022 10:40

Dva frenda imaju 6X modele i meni je draze imat pola kile sat na ruci nego neku igracku. Ta dva frenda nisu bas za pitat ako je sat dobar jer ih ne koriste ko pametne satove nego jednostavno kao sat te nemaju pojma kaj te vure sve mogu. Ne znam, lozim se na taj Fenix model vec par godina ali mi je zao dati 600 eura ili po kolko su isle te vure. Sad na snizenju si shemiram mogel bi se pocastiti.

Veliki Brat uto 14.6.2022 11:23

Onda znaš sve, samo daj. Iskreno, ako treniraš neki od sportova koje možeš s njim pratiti kvalitetno i poboljšati si rezultate (primarno trčanje, biciklizam ili plivanje) - i 600 eura je sasvim OK za takav sat, tako da je 400 no brainer.

S druge strane, mene su pametni (i sportski) satovi skroz napustili. Počeli su me živcirati svi ti podaci, pogotovo koraci i praćenje sna. Zapravo je sve to tu negdje ali ništa nije točno, a meni to užarno ide na neku stvar. Tako da, ako nemaš OCD kao ja, samo deri.

jaZey uto 14.6.2022 21:35

Isto i mene hebe u mozak, pogotovo kad mi korake zbraja u voznji, d podneva probijem 10k a izasao iz auta nisam. Ista stvar sa spavanjem, hebes me ako je ikada pogodio tocno, automatski sve parametre zbrljavi kada koraci i san nisu tocni. Sva sreca da sam otkazao preorder za novi epix jer mi malo fali da sadasnjeg poklonim necaku i rijesim se tog "utega"