CelticFrost sri 9.10.2019 23:43

Njih izbjegavam iz podosta razloga, no izbjegavanje politike kroz njihov sadržaj ne spada u jedan od njih. Nisu oni dužni "dati" slobodu govora. Stvaraju j*bene igre, a u svom stvaralaštvu mogu braniti i korištenje samosglasnika ako žele. Bojkotiraj ti i sve "made in China" što se mene tiče. 

nixass sri 9.10.2019 23:47
CelticFrost kaže...

Njih izbjegavam iz podosta razloga, no izbjegavanje politike kroz njihov sadržaj ne spada u jedan od njih. Nisu oni dužni "dati" slobodu govora. Stvaraju j*bene igre, a u svom stvaralaštvu mogu braniti i korištenje samosglasnika ako žele. Bojkotiraj ti i sve "made in China" što se mene tiče. 

 Imaš pravo, "dužni" su boriti se za slobodu samo kad je to profitabilno :)

S jedne strane se bore za "slobodu" a sa druge..

Jack Sparrow čet 10.10.2019 00:15

 neću kupiti MW2 niti bilo koju Activision igru u skorije vrijeme ali koga briga? A lik koji je ovo napravio je isto budala jer je na streamu to pokazivao. 

 

Dakle ovaj profić ide na streamu o igri, koja nema veze s politikom, on ide o politici. Dobije ban, i sad su svi protiv Activisiona jer su ga suspendirali nakon što je izvodio sranja koja nemaju veze s igrom. Dakle oni su sad ti glavni krivci i politički nastorjeni jer su iz igre maknuli lika koji je preko igre pokušavao to širiti.

 

To što oni kao kompanije podržavaju neke zajednice je druga stvar. Nisu to radili U igri, na streamu.

 

A i sloboda govora i demokracije na znači da možeš lajati što želiš bez ikakvih posljedica. Prema tome možeš nekoga izvrijeđati i onda reći kako imaš slobodu govora.

SamoPitam3 čet 10.10.2019 00:23
nixass kaže...

Samo beskičmenjak može davati lovu Activision/Blizzardu nakon sranja koja su počeli izvoditi.

 

https://arstechnica.com/tech-policy/2019/10/blizzard-bans-pro-hearthstone-gamer-for-statement-supporting-hong-kong/

 

Bolje otkazati sve accounte i obrisati njihove igre sa diska.

 Poceli ? Odavno se zna da je njihov slogan - Neću politiku u svoju butigu!.

Masa obicnih ljudi je vec pokupila perma banove zbog "politike". Nije se tada radilo o Hong Kongu. I ovaj je trebao znati u sto se upusta. Neznanje nije opravdanje, kako bi rekao moj pokojni profa

K tome je i pro igrac. Gdje ga nece kazniti kada su zbog politike i za manje kaznjavali i obicne smrtnike po forumu...

 

nixass čet 10.10.2019 09:18
Jack Sparrow kaže...

 

 

A i sloboda govora i demokracije na znači da možeš lajati što želiš bez ikakvih posljedica. Prema tome možeš nekoga izvrijeđati i onda reći kako imaš slobodu govora.

covjek nije lajao, niti je lajao gluposti, niti sam siguran da su ljudi na "ovim prostorima" svjesni kaj se zapravo dogadja jer je eto "tamo daleko" (i hrvatska je nekima bila daleko prije 30ak godina).

srecom pa ljudi danas imaju puno dostupnih platformi za sirenje svojih glasova.

 

BTW cak su i zaposlenici Blizzarda prosvjedovali protiv politike svoje firme, al eto, ovdje ima ljudi koji bi se bez beda naprcili :)

Nije mi jasno, podrzavanje Kine od strane Blizzarda je ok (i to direktno), al nije ok podrzavanje potlacene strane u ovom slucaju, iako se i sam Bli$$ard hvali sa "misijom"

https://www.blizzard.com/en-gb/company/about/mission.html

 

 

Ovogodisnji Blizzcon ce biti shitshow, sto zbog ovog sranja, sto zbog proslogodisnjeg fijaska sa Diablom.

Pregledavanje ruksaka i majica na ulazu, visokomoderirana pitanja/odgovori, mozda i pokoji policajac iz kine..

Ne bi me cudilo da bude i otkazan

Jack Sparrow čet 10.10.2019 09:36
nixass kaže...
Jack Sparrow kaže...

 

 

A i sloboda govora i demokracije na znači da možeš lajati što želiš bez ikakvih posljedica. Prema tome možeš nekoga izvrijeđati i onda reći kako imaš slobodu govora.

covjek nije lajao, niti je lajao gluposti, niti sam siguran da su ljudi na "ovim prostorima" svjesni kaj se zapravo dogadja jer je eto "tamo daleko" (i hrvatska je nekima bila daleko prije 30ak godina).

srecom pa ljudi danas imaju puno dostupnih platformi za sirenje svojih glasova.

 

BTW cak su i zaposlenici Blizzarda prosvjedovali protiv politike svoje firme, al eto, ovdje ima ljudi koji bi se bez beda naprcili :)

Nije mi jasno, podrzavanje Kine od strane Blizzarda je ok (i to direktno), al nije ok podrzavanje potlacene strane u ovom slucaju, iako se i sam Bli$$ard hvali sa "misijom"

https://www.blizzard.com/en-gb/company/about/mission.html

 

 

Ovogodisnji Blizzcon ce biti shitshow, sto zbog ovog sranja, sto zbog proslogodisnjeg fijaska sa Diablom.

Pregledavanje ruksaka i majica na ulazu, visokomoderirana pitanja/odgovori, mozda i pokoji policajac iz kine..

Ne bi me cudilo da bude i otkazan

 jel ti ne kužiš ili što?

Nikoga nije briga za ovo u jednoj IGRI ili streamu o IGRI! Ima druga mjesta gdje je trebao lajati i podržavati  koga već želi, a ne tamo gdje ljudi dolaze da se zabave i pobjegnu upravo od te usrane politike.

 

Blizzard je velika kompanija i kao kompanija podržavaju koga žele, ali to ne rade u igri ili streamu, puštaju ljude da se zabavljaju. Ti njihovi slogani kolko vidim se odnose primarno na igri, kao svaki glas je bitan i da žele biti posvuda itd. Misle na feedback o igri i slične stvari. 

 

Ovaj malac je išao širiti politiku i pokazivati koga podržava na krivom mjestu i u krivo vrijeme.

nixass čet 10.10.2019 09:47
Jack Sparrow kaže...

 jel ti ne kužiš ili što?

Nikoga nije briga za ovo 

naravno da kuzim i naravno da je ljude briga, vidi se po reakcijama, ali ovdje ljude ocito nije briga, nego ce se skrivati iza "ovome tu nije mjesto".

bez brige, dobit ces dobar social credit od CCP-a jednog dana :)

 

reci mi, ovo nije petljanje u politiku, i to ove firme koja kaze da se politika ne spominje? 

https://www.reddit.com/r/hearthstone/comments/dfjldg/blizzards_official_weibo_account_just_posted_an/

https://news.ycombinator.com/item?id=21205990

dvolicnost i prcenje dolarima na najjace.

 

NBA je neki dan napravila istu stvar, dok im je South Park lijepo odbrusio i nije se naprcio.

 

Blizzard se jos nije oporavio (dionice) od "malog" fijaska sa diablom, nadam se da ce ih ovo jos jace dotuci.

Jack Sparrow čet 10.10.2019 10:05
nixass kaže...
Jack Sparrow kaže...

 jel ti ne kužiš ili što?

Nikoga nije briga za ovo 

naravno da kuzim i naravno da je ljude briga, vidi se po reakcijama, ali ovdje ljude ocito nije briga, nego ce se skrivati iza "ovome tu nije mjesto".

bez brige, dobit ces dobar social credit od CCP-a jednog dana :)

 

reci mi, ovo nije petljanje u politiku, i to ove firme koja kaze da se politika ne spominje? 

https://www.reddit.com/r/hearthstone/comments/dfjldg/blizzards_official_weibo_account_just_posted_an/

dvolicnost i prcenje dolarima na najjace.

 

NBA je neki dan napravila istu stvar, dok im je South Park lijepo odbrusio i nije se naprcio.

 

Blizzard se jos nije oporavio (dionice) od "malog" fijaska sa diablom, nadam se da ce ih ovo jos jace dotuci.

 buraz ne izvlači riječi iz conteksta, nešto najgnusnije što možeš napraviti kao i cijela ova rasprava i oko čega je počela. Ljudi to često rade, a ne da pogledaju širu sliku i što se zapravo piše.

Lik je tjerao politiku u mjesto gdje joj nije mjesto, dobio je ban za to i točka. Nema to veze koga Blizzard podržava, nemoj se boriti protiv krivih ljudi i onima koji tebi niti drugima ne žele ništa.

 

Sama vlada Hong Konga ne podržava svoje prosvjednike i to što rade. Maltretirali su civile koji nemju veze s njihovim sranjima. 
Točno sam znao da je ovo sve bazirano na postovima s Reddita, gdje se ljudi ljute i dižu paniku oko svakog drekeca samo zato je se žele ljutiti. A razina neinformiranisti i hive minda je ludnica.

 

Dokaz ovome je sam tvoj link. Gdje očito nisi vidio da to nije postavio Blizzard onaj pravi nego neki račun baziran u samoj Kini. 

Promster čet 10.10.2019 10:13
nixass kaže...

Samo beskičmenjak može davati lovu Activision/Blizzardu nakon sranja koja su počeli izvoditi.

 

https://arstechnica.com/tech-policy/2019/10/blizzard-bans-pro-hearthstone-gamer-for-statement-supporting-hong-kong/

 

Bolje otkazati sve accounte i obrisati njihove igre sa diska.

Ljudi ne gase račune dok ih se 'potkrada', muze raznim mikrotransakcijama i cijepanjem 'game contenta', znači kad im se doslovno lupa po džepu. A ti očekuješ da pogase račune, pobrišu igre i odreknu se zabave zbog politike u Kini?

nixass čet 10.10.2019 10:15

nije iz konteksta.. sakrivas se iza blizzardovog pravila.

 

iako je reddit pun sranja, sranja gotovo uvijek budu prokazana, pogotovo u nahypanim slucajevima.

ne znam zakaj se izvorom "originalne" informacije pokusava diskreditirati cijeli slucaj (logical fallacy na najjace)

u ovom slucaju je to dovoljno da te usmjeri na druge izvore, pa i one koje bi ti, valjda, smatrao legitimnima, pa mozda i pokusao sa vise strana prikupiti informacije, koje opet sve vode ka istom zakljucku.

 

racun nije "neki baziran u kini" nego je legit blizzard racun u kini koji se prci pred lokalnim vlastima (isto linkano gore).

vlada "hong konga", koja pokusava progurati zakone napisane sa druge strane granice? 

 

>>Sama vlada Hong Konga ne podržava svoje prosvjednike i to što rade

koja vlada podrzava prosvjednike igdje u svijetu lol

 

ajde, oboje smo iznijeli svoje misljenje, jedan drugoga necemo uvjeriti (ocito) u ono nase i kraj..

nixass čet 10.10.2019 10:21
Promster kaže...
nixass kaže...

Samo beskičmenjak može davati lovu Activision/Blizzardu nakon sranja koja su počeli izvoditi.

 

https://arstechnica.com/tech-policy/2019/10/blizzard-bans-pro-hearthstone-gamer-for-statement-supporting-hong-kong/

 

Bolje otkazati sve accounte i obrisati njihove igre sa diska.

Ljudi ne gase račune dok ih se 'potkrada', muze raznim mikrotransakcijama i cijepanjem 'game contenta', znači kad im se doslovno lupa po džepu. A ti očekuješ da pogase račune, pobrišu igre i odreknu se zabave zbog politike u Kini?

ne ocekujem da ce ljudi to raditi masovno, ali ako je kinez dionicar u A/B i njemu ide dio zarade, to bi bilo vrlo zadovoljavajuce

Ajar čet 10.10.2019 12:54

za COD su minimalni hardverski zahtjevi pretjerani. umjetnim i nepotrebnim pumpanjem ide se na ruku dilerima hardvera, a ne programerima igara i kreativcima. ono - na stranici igre ima klikom provjera mogućnosti računala. jasno, padaš na grafičkoj ("prikladna" = pribl. 500-600 EUR). ma nabijem ih na biznis. prijašnje su verzije uredno i glatko radile i bez toga. nema kupnje a bogami ni piratluka za ovo. 

Kokobil50 čet 10.10.2019 13:54

Nisam ni očekivao da će tražiti bogznašto jer ipak je PS5 još daleko... Kakav stari dobri i5, 8gb rama i rx580 bit će sasvim dovoljni još minimalno godinu dana. Plus kakav 500gb ssd, više nisu toliko skupi...