Visak čet 9.7.2020 09:33

Većina ljudi koji se bune protiv jezičnog čistunstva to ne čini iz nekih principjelinih razloga, nego zato što naprosto ne znaju ispravno govoriti/pisati, pa se bore da 'ozakone' svoje neznanje. Ako nema pravila onda su neznalice ravnopravne onima koji znaju.

 

I ljudi koji poznaju jezik koriste dijalekt, šatru i druge 'nepravilnosti' svakodnevno, ali kada treba znaju govorit/pisati književno i što je najbitnije znaju prepoznati kada to treba činiti.

Filox čet 9.7.2020 11:46
Dex.pwn kaže...
BUG, članak, i mediji

Hahaha 🤣

 Da, jako smiješno. BUG spada pod medije i u BUGu se pišu članci, kao i u drugim novinama, koje su dio medija.

 

"Članak je cjelovit i samostalan prozni sastavak objavljen u dnevnim i nedjeljnim novinama, znanstveni i književni periodici, stručnim publikacijama ili leksikografskim izdanjima. Članak temeljitije obrađuje neku činjenicu ili je pak, brza i informativna reakcija na kakav aktualni problem."

 

Ako ti je BUG tako smiješan, zašto si tu na forumu, zašto ih pratiš??

 

Haha-ha?!

Xidrus uto 14.7.2020 11:34
Stric_Jura kaže...

GdjeSuBikovi 

a gle stoji DONEKLE to što veliš, ali i meni para u reklami za piletinu "batak i zabatak"????

 

 E moj stikane, u Slavoniji se od davnina koriste izrazi batak i zabatak, i ne pada mi na pamet ispravljati moju ženu kada koristi bocka i dobocka! Zapitaj se zašto su te označili kao grammar n.

Stric_Jura uto 14.7.2020 11:44

Bora Čorba:

 

želim da budem kratak, ženska imaš strahovit batak...

 

prvi put to čuo 80 i neke..

 

meni ti je to od tamo daleko, ak me razmeš....

 

a da je Slavonija naseljena Bosancima pod turskim utjecajem, je...