fran_zgb sri 20.1.2021 19:29

Samo dokaz koliko je dinamično i divlje tržište mobitela.

Prije tek 6,5 godina sam kupio LG G3 koji je tada bio flagship i jedan od najboljih mobitela za kupiti.

Čak i dan danas mu nisu specifikacije loše:

https://www.gsmarena.com/lg_g3-6294.php

5,5" ekran, odlična kamera, vrhunska baterija i ekran.

 

I eto u samo par godina nisu uspjeli izdati niti jedan pravi flagship i to znači ozbiljne probleme.

Nadam se da neće propasti taj mobilni odjel, i Motorola je bila tako na izlaznim vratima pa je izdala svojevremeno  Razr V3 i opet došla u žižu.

 

Predator003 sri 20.1.2021 20:40

G3 je zahvaljujuci ispranom displeju visoke rezolucije bio iznimno spor i pregrijavao se, android verzija je bila prenatrpana i slabo optimizirana, imao je velikih problema s kvalitetom izrade, od lose centriranih kamera i citavog displeja u kucistu pa do nekih mana u dizajnu, npr pucanje kucista na mjestu 3.5mm utora, konstantno zujanje u slusalicama zbog slabog uzemljenja ili sta je vec bilo opravdanje...

 

 

LG, Sony i HTC poluproizvodi mi nimalo ne nedostaju

HCMAA sri 20.1.2021 21:56

početkom....ma skoro do kraja 90'... Samsung i LG(GoldStar) su bile žgnj marke...A viđe ih sad

i sad kad Kinezi počnu sami proizvoditi procesore...by...by Samsung

hebote novi Zamzung flagship 999€-1499€...jel to oni misle da nama pare na stablu rastu.

I još govore protiv Kine i o povratku proizvodnje u vlastite zemlje...koliko bi tek došao novi iPhone da na njemu stoji made in USA

Marko :D sri 20.1.2021 23:12
Predator003 kaže...

G3 je zahvaljujuci ispranom displeju visoke rezolucije bio iznimno spor i pregrijavao se, android verzija je bila prenatrpana i slabo optimizirana, imao je velikih problema s kvalitetom izrade, od lose centriranih kamera i citavog displeja u kucistu pa do nekih mana u dizajnu, npr pucanje kucista na mjestu 3.5mm utora, konstantno zujanje u slusalicama zbog slabog uzemljenja ili sta je vec bilo opravdanje...

 

 

LG, Sony i HTC poluproizvodi mi nimalo ne nedostaju

Imao sam mobitel sva tri proizvođača, pa eto kratki osvrt.

 

Prvi smartfon mi je bio LG Optimus L9 i bio je daleko od savšenog mobitela. Kvaliteta izrade meh, štekanje prilikom instalacije aplikacija, baterija jedva izdrži osam sati. Brat imao isti, pokvario se nakon godinu dana, a prije toga je bio dva puta na servisu. Baš sam neki dan gledao CBC Marketplace i ispalo je da se LG mobiteli kvare najviše.

Mobilna divizija LG-ja može slobodno propasti što se mene tiče; drugi LG mobitel ne bih hvala.

 

Drugi smartfon mi je bio HTC Desire 610. Kod njega je vrijedilo koliko para toliko muzike. Mobitel je koštao manje od LG-ja, ali za cijenu za koju sam ga dobio bio je dobar. Utor za slušalice loš (iskopčavale se i kod najmanjeg pomaka), ekran titrao, ali sam Android je radio u redu. Tu mi se također nije sviđao ni onaj njihov prilagođeni Android. 

 

Treći smartfon je onaj koji imam danas, Sony Xperia XA2 Ultra. Dakle najbolji, ali i najskuplji uređaj koji sam kupio. Brz, bez štekanja, baterija odlična i dan danas (mobitel star oko tri godine). Jedina mana koju imaju sve Xperije je Wi-Fi i FM radio. Wi-Fi prekida; iz nekog razloga kod pojedinih routera veza se gubi. Samo najednom Wi-Fi prekine i onda se opet spoji. Na poslu mi se to događa jako, jako često, gotovo svakih par minuta. Doma vrlo, vrlo rijetko. Rješenja za taj problem nema. Kao ni za povremeno prekidanje FM radija kada se pojavi i najmanji šum.

Problemi su prijavljeni mali milijun puta na njihovim stranicama, ali nula bodova.

ciciban74 čet 21.1.2021 03:20

Vrijeme ti je za mirovinu kad si dao glupoj djeci s diplomom da budu project menageri i vode marketing.
Imao sam i G i V seriju. Hvala na DAC-u s kojim sam bio prezadovoljan i koji je gurao HD650-ke bez problema.

gocc01 čet 21.1.2021 06:08

I neka kad klošari ne puštaju V60 na naše tržište. 

Imam V30 skoro 3 godine i taj mobitel je flagship. Od kvalitete izrade do ergonomije i iznutrica sa OSom. Kad sam ga razbio htio sam uzeti nešto novo al pošto niti jedan drugi ne nudi DAC i nešto "revolucionarno" kao upgrade, svaka kupnja bi bila bacanje para. Da mogu, kupio bih još jedan novi. 

southy čet 21.1.2021 07:31

LG je još jedan primjer toga kako je kineska konkurencija sa niskim ili čak negativnim maržama porazila nekadašnje bitne igrače. Realno, smartphone industrija ako se izuzme Apple u prosjeku ima zaista niske marže i ako uz to još profulate par modela gubitak se gomila. Pitanje je samo kako dugo će tako to ići, Huawei je već podigao cijene na razinu Samsungovih modela, Xiaomi je isto krenuo u tom smjeru i očito je ideja da se izgura konkurencija, a onda “ubere vrhnje”

Envy čet 21.1.2021 08:22
Predator003 kaže...

* * * 

 

LG, Sony i HTC poluproizvodi mi nimalo ne nedostaju

Sony Xperia 1 mk II (uskoro III) ne bih svrstao ni u šta slično. Telefon je napravljen čisto za entuzijaste i puno tehnologije koristi iz svog profi asortimanima, bilo Alpha serije fotoparata bilo nekih od zvučnih DAC-ova. Valjda je to jedini telefon na svijetu koji ima zasebnu tipku za okidanje fotografija.

I pogledaj ekran: 21:9, OLED, BT.2020 i naravno nema notch, zub, rupu unutar ekrana koji bi mi mozak rasturili da moram nešto gledati.
Ah ima i mana: Cijena kao dva PS5

Ostali da, LG, HTC, Xiaomi, Samsung, Oppo su kao jaje jajetu slični... Sve bi kupio osim Samsunga.

kruskar čet 21.1.2021 12:21
Marko :D kaže...
Predator003 kaže...

G3 je zahvaljujuci ispranom displeju visoke rezolucije bio iznimno spor i pregrijavao se, android verzija je bila prenatrpana i slabo optimizirana, imao je velikih problema s kvalitetom izrade, od lose centriranih kamera i citavog displeja u kucistu pa do nekih mana u dizajnu, npr pucanje kucista na mjestu 3.5mm utora, konstantno zujanje u slusalicama zbog slabog uzemljenja ili sta je vec bilo opravdanje...

 

 

LG, Sony i HTC poluproizvodi mi nimalo ne nedostaju

Imao sam mobitel sva tri proizvođača, pa eto kratki osvrt.

 

Prvi smartfon mi je bio LG Optimus L9 i bio je daleko od savšenog mobitela. Kvaliteta izrade meh, štekanje prilikom instalacije aplikacija, baterija jedva izdrži osam sati. Brat imao isti, pokvario se nakon godinu dana, a prije toga je bio dva puta na servisu. Baš sam neki dan gledao CBC Marketplace i ispalo je da se LG mobiteli kvare najviše.

Mobilna divizija LG-ja može slobodno propasti što se mene tiče; drugi LG mobitel ne bih hvala.

 

Drugi smartfon mi je bio HTC Desire 610. Kod njega je vrijedilo koliko para toliko muzike. Mobitel je koštao manje od LG-ja, ali za cijenu za koju sam ga dobio bio je dobar. Utor za slušalice loš (iskopčavale se i kod najmanjeg pomaka), ekran titrao, ali sam Android je radio u redu. Tu mi se također nije sviđao ni onaj njihov prilagođeni Android. 

 

Treći smartfon je onaj koji imam danas, Sony Xperia XA2 Ultra. Dakle najbolji, ali i najskuplji uređaj koji sam kupio. Brz, bez štekanja, baterija odlična i dan danas (mobitel star oko tri godine). Jedina mana koju imaju sve Xperije je Wi-Fi i FM radio. Wi-Fi prekida; iz nekog razloga kod pojedinih routera veza se gubi. Samo najednom Wi-Fi prekine i onda se opet spoji. Na poslu mi se to događa jako, jako često, gotovo svakih par minuta. Doma vrlo, vrlo rijetko. Rješenja za taj problem nema. Kao ni za povremeno prekidanje FM radija kada se pojavi i najmanji šum.

Problemi su prijavljeni mali milijun puta na njihovim stranicama, ali nula bodova.

 Rješenje za Xperiu, na routeru iz WPA2 PSK u WEP staviti i takvog povezat! Nakon tog vratiti u WPA2 PSK i sve uredno radi :)


Osobno mi je prvi smartphone bio juhawei iza njega krozz zpar mj Z1 Compact, što se tiće sonya, u sonyu da nije onaj smrad bio na odjelu fotoaparata ja vjerujem da bi danas sony brisao pod  s samsungom i svim ostalima ;) 


Nikad neću zaboraviti petak 13 kupamo se na javnom kupalištu, ja ko manga upadam u bazen, z1 compact  oko ruke i idemou lagano.

Čujem narod viće vidi one budale s mobitelom se kupa, reko i vi što vićete može jedna podvodna?

Marko :D čet 21.1.2021 15:48
kruskar kaže...
Marko :D kaže...
Predator003 kaže...

G3 je zahvaljujuci ispranom displeju visoke rezolucije bio iznimno spor i pregrijavao se, android verzija je bila prenatrpana i slabo optimizirana, imao je velikih problema s kvalitetom izrade, od lose centriranih kamera i citavog displeja u kucistu pa do nekih mana u dizajnu, npr pucanje kucista na mjestu 3.5mm utora, konstantno zujanje u slusalicama zbog slabog uzemljenja ili sta je vec bilo opravdanje...

 

 

LG, Sony i HTC poluproizvodi mi nimalo ne nedostaju

Imao sam mobitel sva tri proizvođača, pa eto kratki osvrt.

 

Prvi smartfon mi je bio LG Optimus L9 i bio je daleko od savšenog mobitela. Kvaliteta izrade meh, štekanje prilikom instalacije aplikacija, baterija jedva izdrži osam sati. Brat imao isti, pokvario se nakon godinu dana, a prije toga je bio dva puta na servisu. Baš sam neki dan gledao CBC Marketplace i ispalo je da se LG mobiteli kvare najviše.

Mobilna divizija LG-ja može slobodno propasti što se mene tiče; drugi LG mobitel ne bih hvala.

 

Drugi smartfon mi je bio HTC Desire 610. Kod njega je vrijedilo koliko para toliko muzike. Mobitel je koštao manje od LG-ja, ali za cijenu za koju sam ga dobio bio je dobar. Utor za slušalice loš (iskopčavale se i kod najmanjeg pomaka), ekran titrao, ali sam Android je radio u redu. Tu mi se također nije sviđao ni onaj njihov prilagođeni Android. 

 

Treći smartfon je onaj koji imam danas, Sony Xperia XA2 Ultra. Dakle najbolji, ali i najskuplji uređaj koji sam kupio. Brz, bez štekanja, baterija odlična i dan danas (mobitel star oko tri godine). Jedina mana koju imaju sve Xperije je Wi-Fi i FM radio. Wi-Fi prekida; iz nekog razloga kod pojedinih routera veza se gubi. Samo najednom Wi-Fi prekine i onda se opet spoji. Na poslu mi se to događa jako, jako često, gotovo svakih par minuta. Doma vrlo, vrlo rijetko. Rješenja za taj problem nema. Kao ni za povremeno prekidanje FM radija kada se pojavi i najmanji šum.

Problemi su prijavljeni mali milijun puta na njihovim stranicama, ali nula bodova.

 Rješenje za Xperiu, na routeru iz WPA2 PSK u WEP staviti i takvog povezat! Nakon tog vratiti u WPA2 PSK i sve uredno radi :)

To mi baš i nije neko riješenje jer mi trenutnu lozinku za WPA2-PSK ne prihvaća za WEP. Morao bih mijenjat lozinku jer inače ne bi radilo. Također, to mi na poslu ne bi pomoglo jer se tamo koristi 802.1x EAP za prijavu.

Čitatelj čet 21.1.2021 16:22

Najveca mana LG-a, Sony-a i drugih koji ce se morati povuci iz mobilnog trzista, je podrska njihovih uredjaja.

Podrska kod LG-a i Sony-a je dok ne otvoris kutiju - ocekivati novu verziju OS-a, optimizaciju i ispravke greski je kao da se dobije na Lotu.

 

Bolju podrsku daju kineski no-name brandovi, cak i kineska "Nokia" daje relativnu dobru podrsku (ne kao nekad, ali opet je dobra podrska),

a najbolji primjer gdje je manje=vise je OnePlus, koji stvarno dugo podrzava svoje uredjaje - naprave 1-2 uredjaja godisnje,

ali za njih pruzaju podrsku godinama.

 

Zar netko zeli dati 500-1000€ za LG telefon, i onda probleme rijesavati na XDA forumu? Smjesno.

Windows Phone je bio cisti primjer, da se smjernice moraju postovati, i da svi uredjaji moraju imati

jednaku podrsku - Google je radi popularnosti dozvolio kaos, i zato stvari jesu kakve jesu.

Kasno je Google poceo dovoditi stvari u red, i pokusavaju oni sami pushati bar sigurnosne update preko PlayStorea.

 

Vrijeme je da proizvodjaci koji ne daju dobro podrsku, da izadju jednostavno iz tog trzista i gotovo.

Ako proizvodjac SoC-a ima drivere, OnePlus napravi OS za svoj uredjaj - primjerice OnePlus 3 ima update na Andorid 9,

a dosao je sa Android 6.

 

Dakle uredjaji sa SD820 SoC-om:

OnePlus 3          - Android 6 na Android 9

Moto Z Force      -  Android 6 na Android 8

LG G5              -  Android 6 na Android 8

Xiaomi Mi5             -  Android 6 na Android 8

Lenovo Z2        -  Android 6 na Android 8

Zenfone 3 Deluxe  -  Android 6 na Android 8

ZTE Axon 7            -  Android 6 na Android 8

Sony XZs            -  Android 7 na Android 8

 

Da se svi ozbiljniji proizvodjaci drze podrske svojih uredjaja, kupci bi im svojim novcem dali povjerenje.

Ovako su si sami krivi - nije to pegla, pa prodas i zaboravis da si prodao.

 

 

 

 

kiper čet 21.1.2021 16:41

I šta s tim novim androidom? Ko dobiješ na lotu. Svašta se piše, imao sam mi a2, sad imam meizu 16th, prodava se za 1400 kuna. Sreća da su ga ispljucali po forumima "ima samo android 8 bez suporta, ne vrijedi te pare". Sad ga ja imam :)

Čitatelj čet 21.1.2021 16:54
kiper kaže...
I šta s tim novim androidom? Ko dobiješ na lotu. Svašta se piše, imao sam mi a2, sad imam meizu 16th, prodava se za 1400 kuna. Sreća da su ga ispljucali po forumima "ima samo android 8 bez suporta, ne vrijedi te pare". Sad ga ja imam :)

 

Imas sluzbenu podrsku drugih poduzeca, primjerice RLB eBanking trazi minimalno Android 8,

i ako stavis custom ROM ti ne prolazi sigurnosna provjera, makar nema Root-a.

 

Tako da, bitno je onome koji mobitel koristi za nesto vise osim listanja fotografija na instagramu i facebooku.

Horatio_Hornblower čet 21.1.2021 17:24
kiper kaže...
I šta s tim novim androidom? Ko dobiješ na lotu. Svašta se piše, imao sam mi a2, sad imam meizu 16th, prodava se za 1400 kuna. Sreća da su ga ispljucali po forumima "ima samo android 8 bez suporta, ne vrijedi te pare". Sad ga ja imam :)

 Ima i ja meizu 16th. Za 1400kn 128 8 procesor ekran kamere sve je vrh.  Jedino baterija ali napuni se u pola sata... Vrh uredaj za te novce. E i imao sam meizu 4 pro i flyme je stvarno vrh vrhova evo meni u 2 godine nikad nije blokao ili stao.  E i da mana je citac prsta ali to ne koristim pa me nije ni briga.  

Steta sto ga nema u rh. 

bender_007 čet 21.1.2021 21:08

Jbg uvijek je nesto falilo, ali su mi se svidjali, pogotovo LG G2, taman izasao, gledam usporedbe s4 i g2... i rekoh, ma ajde, daj mi g2.

 

Modova puno, romova, developmenta, baterija je na pocetku bila vrh - pa su sa svakom nadogradnjom micali neke feature (onaj web disk sto je g2 imao u 4.2.2 su kasnije makli, ona opcija gdje se ne gasi ekran dok gledas su u zadnjim nadogradnjama makli) itd..

 

Sve u svemu vise sam uziavao u G2 nego u G3.. G3 je tek postao upotrebljiv s 21n(cini mi se) nadogradnjom, gdje je postao puno brzi. G4 isto ludnica, osim sto su neke serije imale problema...G5 sam vec odbacio, jednostavno su prestali biti kompetetivni

 

 

Djuro von Prekoplotovich čet 21.1.2021 23:55
Marko :D kaže...
Wi-Fi prekida; iz nekog razloga kod pojedinih routera veza se gubi. Samo najednom Wi-Fi prekine i onda se opet spoji. Na poslu mi se to događa jako, jako često, gotovo svakih par minuta. Doma vrlo, vrlo rijetko. Rješenja za taj problem nema. Kao ni za povremeno prekidanje FM radija kada se pojavi i najmanji šum.

Problemi su prijavljeni mali milijun puta na njihovim stranicama, ali nula bodova.

 

Ili problem s "GTK rekeying" ili je DHCP klijent na mobitelu FUBAR.

Ono prvo je problem s firmwareom ili driverom, ono drugo je OS.

Oboje se moze provjeriti pomocu WIresharka na PC-u i Wi-Fi adaptera u "monitor" modu rada.