BlueMax pet 3.7.2020 14:44
nicky.sl kaže...

Zar nam na informatičkom forumu trebaju biti servirane političke teme???

Nemojte molim vas i vi postat žuti tisak. 

 

 Možeš na temu gledati kao na političku, a možeš i kao na analizu internetskih anketa, što spada pod informatičke teme.

 

Bilo bi zanimljivo i istražiti "neovisne savjetodavce" u temama u kojima se traži pomoć oko kupovine računala, komponenti, TV-a, mobitela, odabir interne providera... počevši od bug onlinea, pa preko ostalih hrvatskih i svjetskih foruma.

 

BlueMax pet 3.7.2020 14:45
Anđeo bez falinge kaže...

Meni ne smeta, što više, drago mi je kad vidim da su Lolek i Bolek konačno doživjeli propast na našoj političkoj sceni.

 Lolek i Bolek su u biti uspjeli u svom naumu a to je žalosno.

Ajar pet 3.7.2020 15:00

meni se baš dopalo ne samo da zveknu ovakvu anketu provokaciju/štih-probu/"sondiranje"/kosku među kerove (paz' kratica; samo fali TBCBSŽ, ACDC i svakako hrvatski mravojedi za raid spremni - HMZRS), nego i uskraćivanje mogućnosti komentara te ova analiza post-mortem/festum. zašto na informatičkom forumu? ovo potpada pod znanost(i): 2 rvata = 3 stranke (izravno krši drugi zakon termodinamike), tjeraš zeca a istjeraš ljisic (rvacki zakon zapjenjene supijane gubice s manjkom zubiju, niskim čelom i kockastom glavom) - zakon protresanja drveta te izmijenjen mooreov zakon, prema kojem se u rvata za svake sljedeće odabire udvostručuje broj botova i "stranačkog okota" u službi "velikih ciljeva opće dobrobiti" koju mi, raja, kao ne kužimo pa će to njihov mesija za nas očas ... 

 

zanima me što bi trebalo potpadati pod "nekoga drugoga" ("nikoga", začudo, kužim  ). pa koliko ih je?! 

ZovemseZoranidolazimizRijeke pet 3.7.2020 15:03

Neki dan Ivan "kosim travu bez odjeće ali dlakavih prsa" Pernar bio je u Rijeci, na korzu. Baš sam se šetao. Iznenadili bi ste se koliko je popularan među klinčadijom, recimo ovima 02. srednje - 02. faxa. Samo ga opsjedaju, žele se fotkati s njime, rukuju se, njihov izbavitelj, ne znam od čega izbavitelj ali svejedno jest. Doduše malo je i Ivan prilazio ljudima i sam im ruku pružao, tu i tamo napomenuo "ajde idemo se fotkati" no svejedno.

 

Lijep mu je posao, laprda o glupostima (5g, cjepljeje, chemtrailsi, ljudi gušteri), skupi kritičnu masu idiota, glasaju za njega na izborima ... dođe u sabor, sjedi i glupira se, "radi" za 20,000 kn mjesečnu plaću+još najmanje toliko benefita, ima beneficirani radi staž, debelo preuranjenu penziju (kad mislim na "radi" mislim da ne radi doslovno ništa. Posao mu ima 0 posto odgovornosti. Doslovce dvorska budala ili amaterski glumac nekog opskurnog lokalnog kazališta). Šta ga briga. Mi mislimo on je debil, a on nam se svima smije.

stiffler13 pet 3.7.2020 15:25

Za ove izbore su parizeraši HDZ-a najaktivniji na 24 sata ( toliko su očigledni da mislim da je to neka balavurdija), na večernjem su standardni, jutarnji je ukinuo komentare tako da samostalno uređuje milokliz politiku... Net.hr baš i nema komentara, tportal za neke članke ima za neke ne, ali ih ne viđam. Mislim da je parizer bojna otišla s portala na društvene mreže, tu su na otvaranjima cesta, rezanjima vrpci ( a i tako partija može konkretno pratiti tko ih lajka). Jedini problem je što te stranice samo oni prate tako da im nema baš koristi

HCMAA pet 3.7.2020 15:31

1997 bio prvi put na izborima...glasao za hsls...međutim vrlo skoro vidio da su svi oni isto sranje drugo pakiranje...pa su mi listići postali nevažeći....zadnjih 10 godina ih pokupim i nosim kući:)

Na početku te prakse bilo je natezanja s onima u komisiji...ali nakon što su dobili upozorenje,sad čim me vide znaju postupak:)

https://youtu.be/nnZz9W0aRQ4

Saryne pet 3.7.2020 16:07
marsovac zemaljski kaže...

Bolje da bude ovako u saboru nego da postojeći lopovi i "lažni domoljubi" budu na vlasti.

Sad će HDZ ljubitelji lupati TD

Dok opcija biranja između budala i idiota bude validna opcija ova zemlja nemože i neće naprijed.

 

I btw, biranje manjih budala od postojećih nimalo ne mijenja stanje. Jer budale su još uvijek budale bez obzira na količinu.

A takvim mjesto nije na čelnim pozicijama.

 

Uostalom, dok god mi hrvati svoj konformizam ne zamjenimo nečim odgovornijim, navedene budale će naveliko koristiti svoje pravo da zauzmo mjesto koje misle da im pripada.

 

Rješenje je prilično jednostavno.

Okupiti najelitniji krug hrvatskih znanstvenika, ekonoma i ostalih izvrsnika u vlastitim poljima, napraviti stranku i pošto su većinom takvi ljudi pametni i ne žele medijsku eksponiranost, zaposliti neku "budalu" tipa Pernar koji će odrađivati medijski dio posla, a svi ovi navedeni stručnjaci bi bili "behind the doors" i odrađivali pravi posao.

 

Ali treba se organizirati, zasukati rukave i nešto napraviti, al jbg ljeto je.

Ko će to sve radit, more zove, sunce grije... a mi u najljepšoj zemlji na svitu.

Ko to more platit?

Hrvatski narod, očito.

markoal pet 3.7.2020 16:18

Nemam običaj pisati i mješati se u tuđa mišljenja, ali kad je već na Bug forumu, malo da i ja prokomentiram.

 

Rezultati su mi očekivani s obzirom na profil ljudi na Bug-u.

E sad, raspravljati o stvarima tko je bolji tuđman, tito, ustaše, četnici po meni je besmisleno. Također je besmisleno kad političari jedno drugo opterećuju na korupciju ili ove bisere koji štite ljude od banke jer nisu vratili kredit koji su uzeli.

 

To su sve elementi koji prosječnog čovjeka, pogovo neiskusnog, mladog zavaraju. Tu se radi o širokoj manipulaciji ljudi koji su podležni manipulacijama, ali i bacanje fokusa na gluposti, odnosno manje bitne stvari.

 

Moje mišljenje o živom zidu i i povezanima je da ih vidim više kao neki cirkus koji mi je zabavno gledati. Obično govore točne stvari ali smatram da nisu kompetentni za posao i ne razumiju dubinu svega tog. To sam tvrdio i prije nego su sami sebe pokopali, a i ne bi me čudilo da su sad za vrijeme korone zagovarali da se sruše 5g stanice.

 

Što se tiče HDZ-a i SDP-a i njihovih predstavnika, na ovoj nedavnoj debati je bilo jasno koliko je tko kompetentan za posao a tko ne. Te kako sam malo upućen u EU fondove, poticaje i sl. znam koliko je Plenković za vrijeme svog mandata napravio više nego njegovi prethodnici, ali eto svatko tko bude glasao neka glasa po svojoj savjesti.

U svakom slučaju volim vidit konkurenciju u politici koja će motivirati i one uhljebe da nešto rade i da zarade tu plaću koju im svi mi plaćamo. S tim da ne treba biti u zabludi, problemi s korupcijom, iskorištavnjem pozicije i sl. su stvari koje se mogu samo smanjiti sa većom transparentnošću i digitalizacijom, ali će uvijek biti tu, tako jednostavno svijet funkcionira i tako igraju veliki.

Mandor pet 3.7.2020 16:32

Živi zid redikuli kad vidim Pernara za kojeg ne mogu ni shvatiti je li sa živim zidom ili ne.

Pogledaj njegov Pernar TV yt kanal. Nije nimalo zabavan. već graniči sa opasan.

Plenković možda je više napravio od prethodnika, ali da nije to samo privid? Je li on napravio? Je li on potakao? Ili je EU dovoljno dugo tu da smo konačno shvatili kako sami možemo do novaca? I ako je stvarno on napravio (ili potakao ili naredio ili što već), znamo li da ne bi netko drugi bolje ili 10 puta bolje?

Kužiš, napravio više od prethodnika meni ne znači baš ništa - nula. Koliko je napravio od onoga što se moglo napraviti je pravo pitanje.

Ako kaže netko napravili smo školu kao nešto pozitivno, a u biti nama fali 50 škola onda to kao dobro zvuči, a u biti je prijevara.

markoal pet 3.7.2020 16:37
Saryne kaže...

Rješenje je prilično jednostavno.

Okupiti najelitniji krug hrvatskih znanstvenika, ekonoma i ostalih izvrsnika u vlastitim poljima, napraviti stranku i pošto su većinom takvi ljudi pametni i ne žele medijsku eksponiranost, zaposliti neku "budalu" tipa Pernar koji će odrađivati medijski dio posla, a svi ovi navedeni stručnjaci bi bili "behind the doors" i odrađivali pravi posao.

 

Ali treba se organizirati, zasukati rukave i nešto napraviti, al jbg ljeto je.

Ko će to sve radit, more zove, sunce grije... a mi u najljepšoj zemlji na svitu.

Ko to more platit?

Hrvatski narod, očito.

 Jako optimističan pogled na politiku.

Za takvu stranku bi glasali prijatelji i rodbina tih ljudi jer nitko za njih ne bi čuo. Politika nije tako jednostavna i pustimo ljude da rade svoje. Ja ne volim kad se meni netko tko ne zna mješa u posao, tako se i mi ne bi trebali mješat u ono što ne znamo.

 

Inače postoji jedan povezana zanimljivost kod osoba koje rade samoprocjenu svog znanja (za određena područja, vještine, alati). Osobe koje manje znaju obično sebi daju veću ocjenu u nekom području dok oni koji više znaju daju manju ocjenu. Tu situaciju sam imao u u prošlom poslu. Ljudi kad steknu više znanja u nekom području shvate koliko tu još toga ima i koliko je to kompleksno i svjesni su da znaju samo pola toga i sebe će slabije ocjenit od onoga tko nije došao do te razine.

Mandor dobro pitanje, nisam toliko pametan da mogu sa sigurnošću nešto tvrdit. Sa situacijom oko škole i povišenja plaće ne vidim kao nešto jako pozitivno jer to ide svima nama na grbaču pogotovo sad za vrijeme korone, ja sam uvijek za model da se nagrađuju puno više oni koji pokažu dobar rezultat a ne svi (da je manje uhljeba). A dali bi netko drugi napravio više, moguće. Ono što znam je to da kad ja dođem kod nekoga u firmu, i trebam preuzeti nečiji posao, meni obično treba koji tjedan da se "klimatiziram" i da se upoznam sa svim elementima i procesima. E sad kad netko drugi zamjeni HDZ, siguran sam da to neće biti samo par tjedana, nadam se da će te EU fondove iz kojeg izvlačimo velik dio novca drugi iskoristiti približno kao trenutna vlada nakon godinu dana. Zašto? Pa prethodna vlada je iskoristila nekih 5% od onoga koliko su mogli, trenutna 30-ak%, da i dalje je to malo, najgori smo, ali može ići samo na bolje, svaka promjena nam oduzima vrijeme i novac da se nešto napravi, sve se reorganizira, a sad je najgore razdoblje za to u nadolazećoj krizi.

zelenapaprika pet 3.7.2020 17:08
stiffler13 kaže...
Za ove izbore su parizeraši HDZ-a najaktivniji na 24 sata ( toliko su očigledni da mislim da je to neka balavurdija), na večernjem su standardni, jutarnji je ukinuo komentare tako da samostalno uređuje milokliz politiku... Net.hr baš i nema komentara, tportal za neke članke ima za neke ne, ali ih ne viđam. Mislim da je parizer bojna otišla s portala na društvene mreže, tu su na otvaranjima cesta, rezanjima vrpci ( a i tako partija može konkretno pratiti tko ih lajka). Jedini problem je što te stranice samo oni prate tako da im nema baš koristi

 Tportal ima jaku cenzuru, kada to hoće. Brzo oni maknu mogućnosti komentiranja ako im komentari na pašu. 

 

Net.hr nitko ne posjećuje, pa niti nema previše komentara. Komentatori s Indexa često paralelno komentiraju i na net.hr.

 

24sata izbjegavam jer tamo obitavaju velike grupe komentatora čudaka (i profi provokatora - oni socijalistički špiclovi u birtijama bi im skinuli kapu) koji sve znaju o svemu, a pogotovo o svakomu. I to se jednostavno ne da čitati. Postoje kakti neki moderatori, ali mi se ne čini da miču najveće kretene.

 

Večernji - žali bože riječi. Ne kužim zašto oni još postoje i kome oni prodaju svoje tiskane novine. Portal loš do bola.

 

Index - ljudi ga čitaju samo zato jer daju mogućnost komentiranja gotovo bez ikakvih ograničenja. Što tamo pročitaš, to nećeš moći pročitati nigdje. 

DarthMarkus pet 3.7.2020 17:24
stiffler13 kaže...
Za ove izbore su parizeraši HDZ-a najaktivniji na 24 sata ( toliko su očigledni da mislim da je to neka balavurdija), na večernjem su standardni, jutarnji je ukinuo komentare tako da samostalno uređuje milokliz politiku... Net.hr baš i nema komentara, tportal za neke članke ima za neke ne, ali ih ne viđam. Mislim da je parizer bojna otišla s portala na društvene mreže, tu su na otvaranjima cesta, rezanjima vrpci ( a i tako partija može konkretno pratiti tko ih lajka). Jedini problem je što te stranice samo oni prate tako da im nema baš koristi

 Lik po nadimku Jabuka  im je šef (znam ga). Doslovno imaju odred idiota koji ciljano spamaju da ne bi došli negativni komentari na prvo mjesto. 

 

Još ga sretnem na Trešnjevci, reko da reci ovim svojim krkanima da ne budu toliko očiti. Ko da čitam propagandu ccpa.

Visak pet 3.7.2020 17:38

Neki dan na novom računalu koje me još 'ne pozna' pokrenem youtube i vidi on odakle dolazim, pa mi ponudi 'baka prase'. Čuo sam za njega, ali sam ga uspješno izbjegavao do sada. Dakle to je tipičan debil iz kvarta. Kad vidiš koliko je popularan, kad vidiš što sve drugo klinci gledaju i slušaju, nije čudo da im je Pernar faca. Njima je Prase za zabavu, a Pernar za intelektualno uzdizanje. Sad su i naši mediji počeli pisati članke o Prasetu, jer klik je klik, pa makar spržio cijeloj generaciji mozak, al kapnut će neka para od oglašavanja.

 

Jedva čekam da ta generacija postanu inžinjeri, liječnici, piloti, političari... Pogotovo sad kad su svi preskočili jedan razred.

Miro S. pet 3.7.2020 17:44

"Misle li aktivisti ili oni koji su ih eventualno poslali da nabijaju glasove po portalima da ljudi ne vide da se radi o umjetnom nabijanju glasova..."- najgore od svega je da vjerojatno stvarno i misle tako!

 

 

"...koji sa stvarnom podrškom u populaciji veze nemaju, odnosno, kakvu korist misle da tako nešto donosi?" - mislim da nisu razmišljali toliko u širinu...

 

 

zelenapaprika pet 3.7.2020 17:51
Visak kaže...

Neki dan na novom računalu koje me još 'ne pozna' pokrenem youtube i vidi on odakle dolazim, pa mi ponudi 'baka prase'. Čuo sam za njega, ali sam ga uspješno izbjegavao do sada. Dakle to je tipičan debil iz kvarta. Kad vidiš koliko je popularan, kad vidiš što sve drugo klinci gledaju i slušaju, nije čudo da im je Pernar faca. Njima je Prase za zabavu, a Pernar za intelektualno uzdizanje. Sad su i naši mediji počeli pisati članke o Prasetu, jer klik je klik, pa makar spržio cijeloj generaciji mozak, al kapnut će neka para od oglašavanja.

 

Jedva čekam da ta generacija postanu inžinjeri, liječnici, piloti, političari... Pogotovo sad kad su svi preskočili jedan razred.

 Youtube me vrijeđa svaki put kad mu pristup putem televizora ili PC-a, a nisam logiran u svoj account. Nudi mi nevjerojatno smeće. A kada se ulogiram, onda mi obrišu pola play liste i vrte mi stalno iste prijedloge pjesama na temelju mogu slušanja...

Visak pet 3.7.2020 17:53
Miro S. kaže...

"Misle li aktivisti ili oni koji su ih eventualno poslali da nabijaju glasove po portalima da ljudi ne vide da se radi o umjetnom nabijanju glasova..."- najgore od svega je da vjerojatno stvarno i misle tako!

 

 

"...koji sa stvarnom podrškom u populaciji veze nemaju, odnosno, kakvu korist misle da tako nešto donosi?" - mislim da nisu razmišljali toliko u širinu...

 

 

 Zapravo postoji jaki efekt koji opća popularnost nečeg ostavlja na pojedinca. Zato sve reklame prikazuju druge ljude koiji uživaju u proizvodu, filmski studiji stalno pričaju o broju gledatelja, izdavači o broju prodanih primjeraka, muškarci o broju osvojenih žena. Ljudi imaju tendenciju preferirati stvari koje i drugi vole. Ne uvijek i sve, ali kao pravilo da. Čudi me da se Drago tome čudi.

 

Sjetite se Tamagochija ili fidget spinnera, realno bedastoće koje su bile popularne samo zato što su bile popularne.

Miro S. pet 3.7.2020 17:55
nicky.sl kaže...

Zar nam na informatičkom forumu trebaju biti servirane političke teme???

Nemojte molim vas i vi postat žuti tisak. 

 

 

Ne bi baš rekao da je u pitanju "politička tema"... ja sam ovo shvatio kao komentar ankete od prije koji dan. Nije da ti je netko "servirao" koju političku opciju trebaš birati...

 

Btw, znaš li uopće kaj je žuti tisak?

nicky.sl pet 3.7.2020 18:24
Miro S. kaže...
nicky.sl kaže...

Zar nam na informatičkom forumu trebaju biti servirane političke teme???

Nemojte molim vas i vi postat žuti tisak. 

 

 

Ne bi baš rekao da je u pitanju "politička tema"... ja sam ovo shvatio kao komentar ankete od prije koji dan. Nije da ti je netko "servirao" koju političku opciju trebaš birati...

 

Btw, znaš li uopće kaj je žuti tisak?

 Kako nebih znao što je žuti tisak al pošto vidin da tebi to nije najjasnije objsnit ću ti.

Žuti tisak je kad nešto tiskaš na žuti papir. 

 

Bilo kakvo spominjanje političara i analiza njih ili njihovih tema je politička tema a to zbilja ne želim čitati u informatičkom časopisu, informatički časopis bi trebao biti vezan za informatiku.