torente 35 sub 24.10.2020 10:42
Hazar kaže...

Evo smrtnost, općenito, u Švedskoj, u zadnih 30 godina. U Švedskoj koja je poznata po liberalnom pristupu, koja nema nikakve lockdowne, nema obveze nošenja maski.

 

 Broj stanovnika u Švedskoj 1990 godine-8 590 630 17.8%-postotak stanovnika iznad 65g

                     2000 godine-8 882 792  17.2%

                      2010 godina- 9 415 570 18.5%

                      2019 godina-10 327 589 20%

 

Ali sve to nema veze,da istina nekima sjedi na glavi ne bi vjerovali.

 

 

 

                      

 

 

torente 35 sub 24.10.2020 10:49
Visak kaže...
Hazar kaže...

Evo smrtnost, općenito, u Švedskoj, u zadnih 30 godina. U Švedskoj koja je poznata po liberalnom pristupu, koja nema nikakve lockdowne, nema obveze nošenja maski.

 

 Ok, dokazao si da ove godine imaju povećanu smrtnost. Što sada?

Ovo je slika s tvog linka koja prikazuje usporedbu s prethodnih pet godina po mjesecima:

 

 

Nisi mi odgovorio na ovo pitanje:

 Reci, da svaki dan islamski teroristi ili četnici ubiju 5-6 građana Hrvatske, bi li samo odmahnuo rukom, jer svaki dan ljudi umiru u prometu, a puno više umre od pušenja?

Da Vlada zbog toga uvede izvanredno stanje, ograniči okupljanja i uvede razne restrikcije kako bi se iskorijenili ti teroristi, bi li se bunio, ili bi radije šetao slobodan s rizikom da ti bomba eksplodira u tramvaju ili školi?

 

Teroristi rade to što rade samo da bi izazvali reakciju,što ako zbog njih vlada pokrene rat sa nekom drugom državom i pogine na tisuće ljudi?Što upravo teroristi i žele,da se destabilizira sustav.

Uostalom nije da se ništa ne poduzima,po ovom tvom ispada da svi samo gledaju kako teroristi ubijaju svakodnevno,pitanje je samo koliko oštre mjere vlada treba primjeniti.

 

Horatio_Hornblower sub 24.10.2020 10:58

I ne samo to pitanje je kako te mjere imaju imalo smisla? 

Mlzes sve zatvorit ali opet mora bit kontakata za hranu za nesto drugo ljudi su u kucama ako jedan skupi skupit ce njih 10 ukućana pa sto to znaci ostrije mjere da ce to zaustavit ovo?  Mislim da ne i da su swedi dobro predpostavili da zaustavit virus nije bas eto nosi maske sve je super. I zato ima svak soli u glavi pa se radi kako mislis da je najbolje... 

Visak sub 24.10.2020 11:09
torente 35 kaže...
Visak kaže...
 

Nisi mi odgovorio na ovo pitanje:

 Reci, da svaki dan islamski teroristi ili četnici ubiju 5-6 građana Hrvatske, bi li samo odmahnuo rukom, jer svaki dan ljudi umiru u prometu, a puno više umre od pušenja?

Da Vlada zbog toga uvede izvanredno stanje, ograniči okupljanja i uvede razne restrikcije kako bi se iskorijenili ti teroristi, bi li se bunio, ili bi radije šetao slobodan s rizikom da ti bomba eksplodira u tramvaju ili školi?

 

Teroristi rade to što rade samo da bi izazvali reakciju,što ako zbog njih vlada pokrene rat sa nekom drugom državom i pogine na tisuće ljudi?Što upravo teroristi i žele,da se destabilizira sustav.

Uostalom nije da se ništa ne poduzima,po ovom tvom ispada da svi samo gledaju kako teroristi ubijaju svakodnevno,pitanje je samo koliko oštre mjere vlada treba primjeniti.

 

 Pusti sad priče o ratovima. Govorimo o domaćem terorizmu, imaš grupu budala unutar države koja svako malo nekoga ubije. Je li opravdano uvoditi restriktivne mjere ako svaki dan ubiiju desetak ljudi i tako mjesecima?

torente 35 sub 24.10.2020 11:26
Visak kaže...
torente 35 kaže...
Visak kaže...
 

Nisi mi odgovorio na ovo pitanje:

 Reci, da svaki dan islamski teroristi ili četnici ubiju 5-6 građana Hrvatske, bi li samo odmahnuo rukom, jer svaki dan ljudi umiru u prometu, a puno više umre od pušenja?

Da Vlada zbog toga uvede izvanredno stanje, ograniči okupljanja i uvede razne restrikcije kako bi se iskorijenili ti teroristi, bi li se bunio, ili bi radije šetao slobodan s rizikom da ti bomba eksplodira u tramvaju ili školi?

 

Teroristi rade to što rade samo da bi izazvali reakciju,što ako zbog njih vlada pokrene rat sa nekom drugom državom i pogine na tisuće ljudi?Što upravo teroristi i žele,da se destabilizira sustav.

Uostalom nije da se ništa ne poduzima,po ovom tvom ispada da svi samo gledaju kako teroristi ubijaju svakodnevno,pitanje je samo koliko oštre mjere vlada treba primjeniti.

 

 Pusti sad priče o ratovima. Govorimo o domaćem terorizmu, imaš grupu budala unutar države koja svako malo nekoga ubije. Je li opravdano uvoditi restriktivne mjere ako svaki dan ubiiju desetak ljudi i tako mjesecima?

 Opet ponavljam,ovisi koliko su oštre te mjere.Realno teroristi sa tih desetak ljudi koje ubiju ne mogu ozbiljnije ugroziti državu,za to je potrebna znatno veća sila,vojska.Ako recimo država uvede LD mjesecima, zbog toga će teroristi ostvariti cilj jer će država dugoročno i kratkoročno imati velike štete.Uostol kod ovih terorista se točno zna koje su im žrtve u većini slučajeva cilj,njih se može zaštititi.

Visak sub 24.10.2020 13:33
torente 35 kaže...

 Opet ponavljam,ovisi koliko su oštre te mjere.Realno teroristi sa tih desetak ljudi koje ubiju ne mogu ozbiljnije ugroziti državu,za to je potrebna znatno veća sila,vojska.

 Radi se o desetak ljudi dnevno, vremenom to postaju stotine, pa tisuće.

 

Stvarno si nerealan ako misliš da to nije velika stvar (jer ti trenutno ne odgovara u raspravi).

Jedno ranjavanje policajca je velika stvar. Da je klinac pobjegao i svaki dan od tada samo ranio još po jednog čovjeka imali bi već izvanredne mjere. Da ubija desetak ljudi svakodnevno vojska bi bila na ulicama, policijski sat, zatvoreni restorani i kafići, pretresi po kućama, masovno prisluškivanje... totalna suspenzija građanskih prava.

 

 

memulica sub 24.10.2020 15:51

Dosad imamo manjak od 1000 mrtvih hrvatskih građana, ali Visak i dalje neutješno nariče nad sudbom kletom.  Ove zime će ljudi umirati na tisuće samo kod nas (kao i uvijek dosad) i to će loše utjecat na tvoju psihu. Odi lijepo u lazaret i ne javljaj se više tamo do početka slijedećeg ljeta, kad sunce i kolektivni imunitet zaustavi virus.

 

Usput nisam nikoga od vas koji patite od koronafobije, vidio da naričete za preko 3000 viška umrlih u 2015.

 

Zanima me na kojim ste to halucinogenim drogama, pa vam je -1000>3000.

 

Jarvan sub 24.10.2020 16:50
torente 35 kaže...
Hazar kaže...

Evo smrtnost, općenito, u Švedskoj, u zadnih 30 godina. U Švedskoj koja je poznata po liberalnom pristupu, koja nema nikakve lockdowne, nema obveze nošenja maski.

 

 Broj stanovnika u Švedskoj 1990 godine-8 590 630 17.8%-postotak stanovnika iznad 65g

                     2000 godine-8 882 792  17.2%

                      2010 godina- 9 415 570 18.5%

                      2019 godina-10 327 589 20%

 

Ali sve to nema veze,da istina nekima sjedi na glavi ne bi vjerovali.

 

 

 

                      

 

 

 A nikad manje šveđana u zemlji.

Visak sub 24.10.2020 17:32
memulica kaže...

Dosad imamo manjak od 1000 mrtvih hrvatskih građana, ali Visak i dalje neutješno nariče nad sudbom kletom.  

Lažeš napaćeni narod, trebat će ti suditi. Manjak od 1000 je bio dok smo imali 100 umrlih od korone, danas ih je preko 400 i ubrzano raste.

 

Mi imamo 'tek' 100 umrlih na milijun, dok zemlje koje imaju preko 600 imaju znatan višak umrlih od prosjeka. Osoba s malo inteligencije može povezati te činjenice i shvatiti zašto se treba potruditi da ne dođemo među te zemlje.

Horatio_Hornblower sub 24.10.2020 18:35

Nemoze mene nitko uvjerit u to da ova erupcija korone nije erupcija raznih sezonskih upala i gripe i dio od toga je korona a i to je upitno koliko je stvarno zarazeno..  Ali da to je nemoguce jer eto to vise ne postoji samo je korona u zraku. Visak ako treba imam ti ja komad nenaseljenog otoka pa ako zelis mogu ga tebi i svima kojima treba iznajmit za lazaret tamo ste sigurni od svih i svega. 

Hazar ned 25.10.2020 15:02
Horatio_Hornblower kaže...

Nemoze mene nitko uvjerit u to da ova erupcija korone nije erupcija raznih sezonskih upala i gripe i dio od toga je korona a i to je upitno koliko je stvarno zarazeno..  Ali da to je nemoguce jer eto to vise ne postoji samo je korona u zraku. Visak ako treba imam ti ja komad nenaseljenog otoka pa ako zelis mogu ga tebi i svima kojima treba iznajmit za lazaret tamo ste sigurni od svih i svega. 

 U ovo prvo nisam siguran, ali smatram da je svakako pretjerana reakcija.

 

A ovo pitanje za teroriste, ne bih ignorirao, pokušao bih to spriječiti, ali ne tako da bih zatvorio ljude u kuće i nitko ne izlazi van. A pitanje, što kada bi znao da će u ovom stoljeću otprilike milijardu ljudi umrijeti od posljedica pušenja. Bi li zabranio prodaju cigareta, uveo velike kazne na pušenje itd. ili bi pustio da se slobodno prodaje?

 

 

wyks ned 25.10.2020 15:16

Iako se država tu većinom ponaša kao licemjerna kurva, jer daje poticaje na uzgoj duhana, praksa je ogromne većine država na svijetu da sve više zabranjuju pušenje u određenim okolnostima.

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_smoking_bans

 

S time da su indirektno pušači specijalno penalizirani za svoju naviku, jer je trošarina na cijenu proizvoda namještena od strane države a ne tržišta, pa svako poskupljenje znači da pušač u biti financira i plaća poseban porez koji se inirektno i djelomično troši i na zdravstvo.

 

Naravno na bi bilo bolje da nitko ne puši nešto toliko štetno, alidok ne izmisle bezopasni duhan, postoji značajan poduhvat društva da se pušenje ili zabrani ili ograniči na strogo osobnu upotrebu u strogo osobnom prostoru. Nije ni konzumacija droga uvijek krimen, već posjedovanje. Kao ni skakanje bez padobrana.

rambox ned 25.10.2020 15:29
Horatio_Hornblower kaže...

Nemoze mene nitko uvjerit u to da ova erupcija korone nije erupcija raznih sezonskih upala i gripe i dio od toga je korona a i to je upitno koliko je stvarno zarazeno..  Ali da to je nemoguce jer eto to vise ne postoji samo je korona u zraku. Visak ako treba imam ti ja komad nenaseljenog otoka pa ako zelis mogu ga tebi i svima kojima treba iznajmit za lazaret tamo ste sigurni od svih i svega. 

 Cirkus na kvadrat, i da Korona nije tu od prvog mjeseca ove godine.Več u 12 mjesecu 2019 bilo je raznih čuda, ili iako je ovo kak ti na papiru prvi kojeg su upecali.Njega su prvog detektirali, ali zapitaj se kolko ljudi je dobrovoljno otišlo u bolnicu na pregled.Prosječan človek Koronu je prehodal, a dobrovoljca su prvog upecali a drugih deset je u tišini hodalo okolo itd.

 

https://www.youtube.com/watch?v=J_gEG_-8e60

 

Večina ljudi zanemaruje razne manje zdravstvene probleme, i doktoru trče tek kad više nema drugog zbora.

 

 

https://youtu.be/JOduy7oiIyY

 

 

 

memulica ned 25.10.2020 23:22
Visak kaže...
memulica kaže...

Dosad imamo manjak od 1000 mrtvih hrvatskih građana, ali Visak i dalje neutješno nariče nad sudbom kletom.  

Lažeš napaćeni narod, trebat će ti suditi. Manjak od 1000 je bio dok smo imali 100 umrlih od korone, danas ih je preko 400 i ubrzano raste

Mi imamo 'tek' 100 umrlih na milijun, dok zemlje koje imaju preko 600 imaju znatan višak umrlih od prosjeka. Osoba s malo inteligencije može povezati te činjenice i shvatiti zašto se treba potruditi da ne dođemo među te zemlje.

 Imaš najnovije službene podatke, koji pobijaju dosad objavljene o manjku od skoro 1000 mrtvih? Ako nemaš začkomi i prestani lagati napaćeni narod.

 

Zamisli jedna Švedska je na petogodišnjem prosjeku i pitanje je da li će na kraju godine imati višak mrtvih . Ono bez lockdowna, brnjica, zatvaranja škola, kafića i ostali zločinačkih mjera samoprozvanih stožera.

Veliki Brat ned 25.10.2020 23:38

Evo Vlada otvorila račun za pomoć "u borbi protiv novog koronavirusa", LOL!

Ima smisla, to i obični građani rade kada ih sistem iznevjeri, a sada će Vlada iznevjeriti samu sebe, tj. pomoć koju će dobiti od EU će malo prenamijeniti, pa bi bio red da se namakne još koja milijarda povrh svih poreza, prireza i ostalih nameta. U Hrvatistanu ništa nova, produžite dalje, molim... 

 

Jer, "Ministarstvo financija je zaduženo za praćenje namjenskog trošenja sredstava". Hvala Vladi, sad nam je lakše! 

Visak pon 26.10.2020 08:48
memulica kaže...
memulica kaže...

Dosad imamo manjak od 1000 mrtvih hrvatskih građana, ali Visak i dalje neutješno nariče nad sudbom kletom.  

 

 Imaš najnovije službene podatke, koji pobijaju dosad objavljene o manjku od skoro 1000 mrtvih? Ako nemaš začkomi i prestani lagati napaćeni narod.

 

Zamisli jedna Švedska je na petogodišnjem prosjeku i pitanje je da li će na kraju godine imati višak mrtvih . Ono bez lockdowna, brnjica, zatvaranja škola, kafića i ostali zločinačkih mjera samoprozvanih stožera.

 Ti si taj koji tvrdi 'dosad...' (riječ koja doduše ne postoji u hrvatskom jeziku), pa je na tebi da daš podatak koji se odnosi na trenutno stanje. Ili za promjenu budi pošten i kada iznosiš podatak navedi za koje razdoblje se on odnosi.

 

Za Švedsku sam ti na službenim podacima na prethodnoj stranici pokazao da su na pet tisuća prekobrojnih smrti, a ti bez ikakvog podatka ili linka ispaljuješ da su unutar prosjeka. Stvarno će trebati neki prijeki sud za takve lašce.

Entry Point pon 26.10.2020 09:36
Visak kaže...

 Ti si taj koji tvrdi 'dosad...' (riječ koja doduše ne postoji u hrvatskom jeziku), pa je na tebi da daš podatak koji se odnosi na trenutno stanje. Ili za promjenu budi pošten i kada iznosiš podatak navedi za koje razdoblje se on odnosi.

 

Za Švedsku sam ti na službenim podacima na prethodnoj stranici pokazao da su na pet tisuća prekobrojnih smrti, a ti bez ikakvog podatka ili linka ispaljuješ da su unutar prosjeka. Stvarno će trebati neki prijeki sud za takve lašce.

 Pa kad "raspravlja" prema osobnim uvjerenjima, a ne podacima. Kad ljudi ne razumiju osnove matematike i ostale prirodne znanost (srednješkolski nivo), onda obično utjehu traže u svojim uvjerenjima. I ne odstupaju od toga jer pokušavaju prilagoditi svijet sebi, a ne obrnuto.

 

 

Horatio_Hornblower pon 26.10.2020 10:49

Evo umrla maturantica od korone :(...

Cura je nazalost umrla od hipoksije(smanjene količine kisika u stanicama i tkivu, što ima za posljedicu poremećaj u funkcioniranju organa, sustava i stanica).Imala je astmu, te ako je stalno nosila masku sigurno je ubrzala cijeli taj proces.Tako da sigurno nije umrla od korone,vec sa koronom!

Novinari lešinari a ove panicare isto nabijem na deblo...  

Punti pon 26.10.2020 10:56

Ti si bio tamo, pa znaš. Molim te ne piši gluposti. Jesi li vidio da u ZG nestaje kisika za pacijente? Da lijekova ima sve manje? Da medicinsko osoblje pada s nogu od posla? Sve zbog tebe i sličnih koji "ne vjeruju" u opasnost od korone pa ne poštuju mjere, ne nose maske, ne distanciraju se. Jebo te luda, pa vidiš li u kojem je stanju zdravstveni sustav? Ako ovako nastavi, nećeš imati andola za kupiti, a kamo li dobiti kakvu njegu.

telefon 2 pon 26.10.2020 11:04
Horatio_Hornblower kaže...

Evo umrla maturantica od korone :(...

Cura je nazalost umrla od hipoksije(smanjene količine kisika u stanicama i tkivu, što ima za posljedicu poremećaj u funkcioniranju organa, sustava i stanica).Imala je astmu, te ako je stalno nosila masku sigurno je ubrzala cijeli taj proces.Tako da sigurno nije umrla od korone,vec sa koronom!

Novinari lešinari a ove panicare isto nabijem na deblo...  

 Moj stari sa kongestivnim zatajenjem srca, donekle kompenziranim , 6 mjeseci nakon operacije kuka, 88 godina, demencija, odradi prilično strmu uzbrdicu s maskom na nosu i uz hodalicu (ne može dugo hodati bez hodalice), navečer ljeti i oksimetar ne pokaže vrijednost pO2 ispod 94, iako se uspuhao

 

Edit: piše pozlilo joj kod kuće. Misliš da je kod kuće nosila masku? I zašto se takva "hipoksija" naprosto odmah nije ispravila čim je, pretpostavlja se, maska skinuta?

sexytoiletpaper pon 26.10.2020 12:57
Horatio_Hornblower kaže...

Evo umrla maturantica od korone :(...

Cura je nazalost umrla od hipoksije(smanjene količine kisika u stanicama i tkivu, što ima za posljedicu poremećaj u funkcioniranju organa, sustava i stanica).Imala je astmu, te ako je stalno nosila masku sigurno je ubrzala cijeli taj proces.Tako da sigurno nije umrla od korone,vec sa koronom!

Novinari lešinari a ove panicare isto nabijem na deblo...  

 Sa takvim izjavama ne znam bi li te i majka voljela...

Filox pon 26.10.2020 13:12
Horatio_Hornblower kaže...

Evo umrla maturantica od korone :(...

Cura je nazalost umrla od hipoksije(smanjene količine kisika u stanicama i tkivu, što ima za posljedicu poremećaj u funkcioniranju organa, sustava i stanica).Imala je astmu, te ako je stalno nosila masku sigurno je ubrzala cijeli taj proces.Tako da sigurno nije umrla od korone,vec sa koronom!

Novinari lešinari a ove panicare isto nabijem na deblo...  

 Ti i slični tebi ste lešinari. Kako ti znaš da cura nije imala dodatnih problema, upravo radi korone? Koliko ljudi ima astmu, pa ne umiru baš sa 17 godina, tek tako, sami od sebe. AKo je bila u kući za vrijeme napadaja, onda vjerojatno nije nosila masku.

Horatio_Hornblower pon 26.10.2020 15:20

Dobro sam napisao stoka od novinara a odmah do njih stoka od paničara i ovih koji se smrtno boje za svoje guzice jer ako dobiju temperaturu to je danas automatski znaci smrt...  Dakle opet kazem stoka

 https://dnevnik.hr/vijesti/koronavirus/sestra-preminule-maturantice-niste-svjesni-koliko-ste-svojim-krivim-postupcima-povrijedili-moju-obitelj-moja-sestra-nije-umrla-od-korone---625624.html

Mediji pumpaju jer previse je budala koji sad odjednom ne znaju za nista nego za koronu ispranog mozga gutaju priče o tome kako jahaci apokalipse donose coronu i smrt...  Kazem opet mediji su stoka a ovi panicari jos gora stoka jer tolike gluposti puše i onda meni neki krelac napise da 15.10 nema gripe nema upala nego je sve jebena korona taj vjerojatno je izasao zadnji put vani 2004 na 20 godisnjicu mature... Ljuti me sto se sve danas prikazuje da je korona losa ekonomija korona lose zdravlje nacije korona autoimune kronicne bolesti korona kolaps zdravstva korona ali ima nazalost preveliki broj ljudi što im je propaganda isprala mozak pa onda serviraj istraživanja koja financira ko zna ko... 

Niti jedno svjetsko istrazivanje nije nepristrano svako ima nekog ko je interesna skupina ali ocito kako neki lik kaze da teroristi setaju i ubijaju to je isto ko korona jer jbg kakav si ti to ako se netko tvoj zarazi umre ovo ono... 

Kazem opet stoka od ljudi danas dosla bit na svim razinama i moja isprika stoci jer da nije njih nebi danas bili gdje jesmo... 

Jarvan pon 26.10.2020 15:37

Vjerujem da ima ovdje astmatičara i kroničnih brohnitičara.

 

Recite kako je kad dobite gripu (običnu), ili tešku prehladu? Teško jel? Opasno isto? Ja znam odgovor, pošto sam jedva ostao živ prije 15 godina sa tom kombinacijom. Srećom bilo je slobodnih doktora i mjesta u bolnici, čega danas nema zahvaljujući idiotima koji nemogu bez birtije svaki dan, i maska im je smrtna uvreda.

A korona je, vidi čuda gripa.

 

Nažalost nije čudno da je jadna djevojka preminula sa tom kombinacijom. Da nije bilo gripe (nevažno korona gripa il naša "domaća"), nebi došlo do hipoksije.

wyks pon 26.10.2020 15:38

Neke zanimljivosti.

 

Vecina se, iako nisu clanovi Facebook grupe "RECITE LJUDIMA ISTINU VAKCINE PELCOVAJU DJECU AUTIZMOM", slaze sa opservacijom da velike farmaceutske kompanije zaradjuju ogroman novac i na kriminalnim praksama. Javna tajna.

 

No, u ovoj temi, iako postoje cak i monstruzni kreteni koji tvrde da je nesretna djevojka umrla jer se ugusila maskom, jos nisam vidio niti jedan link koji bi dokazao tvrdnju da se big pharma uistinu okoristila ovom pandemijom.

 

Ne zato jer ja tvrdim suprotno, nedaj boze da branim big pharmu - nego meni je zapanjujuca cinjenica da nitko od "branitelja istine" nije podjelio ama bas niti jedan link koji bi potvrdio te tvrdnje.

 

Nevjerojatno je da netko ulozi toliko truda u "otkrivanje istine", a da ju ne otkrije - iako istina stoji na pijedestalu.

 

Gileadova dionica konzistentno pada vec godinama - no postoji zamjetan porast. Kada? Izmedju Travnja i Kolovoza ove godine. Zasto?

Jer je Trump u to vrijeme tvrdio da je to magicni lijek.

 

https://www.whitehouse.gov/briefings-statements/remarks-president-trump-announcement-remdesivir/

 

Eh sad, da budemo posteni - da, uistinu bi bilo lijepo da su unutar mjesec dana od pandemije pronasao lijek koji je vec u upotrebi, no koja je korist da ikakav lijek ili tretman razglasava predsjednik koji nema pojma o cemu prica? Pa da je imao i najbolje namjere, to je opasna praksa - a Trump ih je nadodao jos jedno 147 sa svojim izjavama.

 

No od tih izjava na kraju je koristi imao Gilead, medju ostalim.

 

 

https://arstechnica.com/science/2020/10/fda-approves-remdesivir-for-covid-19-but-global-study-finds-it-doesnt-work/

 

Inace, nitko nije spoemnuo ni mangus opus svih optuzbi protiv big phareme - Purdue Pharma.

 

DOJ se nekidan nagodio sa Purdueom kako bi zavrsili desetljetnu borbu protiv kompanije za raspacavanje iznimno opasnog OxyContina, koji je unazad 20 godina unistio dio USA populacije, taktikom o kojoj pricaju anti-vakcinasi - potplacivanjem lijecnika. Zanimljivo je kad pitas anti-vaxi budalu da spomene primjer potplacivanja - rijetko ili nitko ne spomene Opijatsku krizu koja je ubila skoro pola milijuna ljudi.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Opioid_epidemic_in_the_United_States#Oxycodone

https://arstechnica.com/science/2020/10/sacklers-who-made-11-billion-off-opioid-crisis-to-pay-225-million-in-damages/

 

Kako je Purdue bankrotirala, pitanje je hoce li se novac ikad isplatiti, dok, prekrasno i prelijepo - vlasnici tek moraju platiti 230 milijuna na 12 milijardi procjenjene zarade od 450 milija smrti amerikanaca.

 

I sad, kome vjerovati?

 

Je  li "big pharma" zaradila trilijune na maskama od 3.5 kuna, ili je Big Pharma zaradila milijarde na tome da je Trump poimenice u svakom intervjuju spomenuo Gilead i Eli Lily, kojima je, sasma slucajno porasla dionica bas u 4-mjesecnom periodu dok nisu studije pobile Trumpove tvrdnje, te da je Trumpov DOJ nagodbom okoncao desetljetnu pravnu bitku za sitnis kojeg nece ni dobiti?

 

Ako vam se 8 milijardi cini kao veliki novac - Purdue je zaradio najmanje 30 na OxyContinu, dok su vlasnici oprali oko 11 milijardi zarade na istom "lijeku"

 

https://arstechnica.com/science/2019/12/sacklers-siphoned-nearly-11-billion-from-purdue-amid-opioid-crisis/

 

Istovremeno, sve tuzbe su trazile daleko veci novac, pa se ovih 8 milijardi cini kao sitnis.

 

https://www.beckershospitalreview.com/opioids/49-states-file-2-15-trillion-opioid-epidemic-lawsuit-against-purdue.html

 

I, da, mogli su i Obama i Bush i Clinton okoncati te tuzbe odmah, jer se pri samom izbacivanju "lijeka" znalo da je isti iznimno opasan i lako iskoristiv u narkomankse svrhe. Ali eto.

 

SPASITE NAS KINESKIH ZILIJARDI OD MASKI RECITE LJUDIMA ISTINU DA LJUDI MOGU DISAT U SLOBODNOJ HRVATSKOJ.

 

 

 

wyks pon 26.10.2020 15:46

Joj koja sam ja budala. Nije proslo ni 5 minuta i vec me bogomdani Fox TV usutkao, zacebio moju lajavu gubicu i uvalio kurcinu istine kako bi prestao sipati lazi.

 

Ispricavam se postenom i napacenom narodu.

 

Nije Kina prosirila Covid da prodaje maske kako bi se Zapad ugusio, vec da maskama siri KOMUNIZAM!

 

https://www.youtube.com/watch?v=6o4eF4f9ycc

 

NISU NAS JUGOZOMBOIDI KOMUNJARE UBILI 45e NI 91e NECE NI 20e.

ihush pon 26.10.2020 17:45

-da, covid19 je kad se prevede s mandarinskog, tito-komunizam-CK-partija.. ili skraćeno crvena opasnost. Nakon tog možemo u trumpekove savjetnike (samo da nas neki spotlight obajsa i njemu prišapne..).

 

wyks pon 26.10.2020 18:12
ihush kaže...

-da, covid19 je kad se prevede s mandarinskog, tito-komunizam-CK-partija.. ili skraćeno crvena opasnost. Nakon tog možemo u trumpekove savjetnike (samo da nas neki spotlight obajsa i njemu prišapne..).

 Imas pravo!

 

CO-V-I-D

 

Communism Virus for International Distribution.

ihush pon 26.10.2020 18:21

.. ali to nije sve, uzmeš tri, dobiš dva, za cijenu kompleta od 4 na akciji za 9,99 .. uz freeshiping i dostavu rikšama gratis set servisa za jednu osobu (par štapića).

 

 

no, što ćemo s pandemijom, raspadom, .. ide LD.