mzopg sub 31.10.2020 13:11

Nedavno sam kupio par ledica preko Alija, trebale su mi malo jače 18+W. Naravno u stvarnosti nisu niti približno toj snazi, a uz to se elektronika jako grije pa ako su u zatvorenim plafonjerama relativno brzo izgaraju. Moje riješenje je bilo skinuti sjenilo kako bi barem malo smanjio pregrijavanje.

 

Nego nije to sad toliko bitno. 

 

Ono što sam primijetio je taj stroboskopski efekt, jednu sam stavio u kupaonicu i kad brišem ruke ručnikom kontrastnije boje točno se primijeti lagani "slow-motion", kao da ruke "zapinju" dok se kreću. U početku mi je bilo fora, ali kasnije mi je počelo smetati. Zanimljivo da nitko od drugih ukućana to nije primijetio, niti kad sam im objasnio kako ja to vidim oni su rekli da je njima sve normalno. 

 

Zamijenjene su sa novima, ovaj put sa v-tac sa samsung čipom i kod njih nema tog efekta.

 

Inače imate aplikaciju za mob s kojom se može mjeriti to titranje, zove se "led flicker finding" ili tako nešto.

Ibiza sri 4.11.2020 22:52

Sve je to loše. Jedino ispravno rješenje je imati mrežu istosmjerne struje za rasvjetu u kući sa 1 ili 2 ispravljača. Barem je lako primjenjivo za novogradnje. Kakvi sklopovi u žaruljama...
Jel tko koristi takvo rješenje?