.jpg čet 10.10.2019 11:50

od 100miliona moja su bili 450D, 500D, 30D, 60D, 6D da bi na kraju presao na Nikon 750D , prije svega sto 6D mark II je napredovala samo ako volis da snimas fotoaparatom. Nisu bili cak ni u stanju da ubace 2 slota za memory kartice i da povecaju dinamicki raspon fotografije. Ono sto 6D jos uvijek radi bolje od 750D je po meni ljepsi raspored funkcija (gdje vecinu stvari mozes podesiti samo desnom rukom), bolji softver za prebacivanje fotografija na telefon i mozda jos neke sitnice.

IvanBrekalo čet 10.10.2019 21:30

Sve to lijepo zvuci no nazalost istina je toooootalno drugacija, Sony ih je trenutno sve pregazio, od najobicnijeg depnog digitalca do high enda, konkurencija doslovno spava, prodajni rezultati ostalih su katastrofalni(najgori u povijesti), Canonovi senzori kaskaju za Sonyem 10g, Nikon izmislja toplu vodu u mirrorlesu sad s ovim smecem z50 u koji su utrpali prastari d500 senzor, wtf? pa to danas ne vrijedi 200€🤣 a da ne spominjem cijenu tih "novih" tijela i "novih" objektiva ubi boze i onda se cude ko pura dreku zakaj im prodaja eksponencijalno opada, danas cijena jednog apsc-a je vec dosegla brojku od 10000kn😑koji k? 3 milijuna vrsta mount-ova, koji k vise ne standarziraju tu glupost.

.jpg pet 11.10.2019 20:48
IvanBrekalo kaže...
Sve to lijepo zvuci no nazalost istina je toooootalno drugacija, Sony ih je trenutno sve pregazio, od najobicnijeg depnog digitalca do high enda, konkurencija doslovno spava, prodajni rezultati ostalih su katastrofalni(najgori u povijesti), Canonovi senzori kaskaju za Sonyem 10g, Nikon izmislja toplu vodu u mirrorlesu sad s ovim smecem z50 u koji su utrpali prastari d500 senzor, wtf? pa to danas ne vrijedi 200€🤣 a da ne spominjem cijenu tih "novih" tijela i "novih" objektiva ubi boze i onda se cude ko pura dreku zakaj im prodaja eksponencijalno opada, danas cijena jednog apsc-a je vec dosegla brojku od 10000kn😑koji k? 3 milijuna vrsta mount-ova, koji k vise ne standarziraju tu glupost.

 Pa nije to bas tako da Sony toliko bjezi. Cak i nemaju najbolji senzor sto se tice dinamickog raspona. Za šum imaju, al razlike su minorne. I ono sto je mnogo vaznije, kad se uporedi sa Canonom i Nikonom izbor objektiva je limitiran. Istina je da su jako dobri sa mirorlesom, al to je i onako vise za snimanje nego za fotografisanje. Ne znam ni jednog ozbiljnog fotografa kojem je mirrorles prvi fotoaparat.