ZovemseZoranidolazimizRijeke čet 10.10.2019 07:37

Da nažalost, pratim već neko vrijeme razvoj konzole ... odnosno izostanak istog.Ono čemu smo se svi nadali, custom retro konzola na kojoj će se moći igrati nove retro igre posebice napravljene za konzolu neće nikad zaživjeti. Prikazane igre iz trailera dokazano su animacija koja se vrtila dok je programer bezveze klikao po kontroleru. Dakle laž.

 

Atari je odlučio napraviti jedan bućkuriš koji sve više izlazi na vidjelo, napraviti efektno plastično retro kučište u koje će ubaciti nešto poput jačeg "Raspberry PI" računala (iako je i ovo pod upitnikom, jer i dalje matična ploča ne postoji, ono što su prikazali je navodno opet, izmišljotina koja ne radi). Zamišljeno je da će ta konzola vrtiti Linux (s mogućnosti instalacije Windowsa) s nekakvim lijepšim front endom i ugrađenim emulatorom za Atari 2600 igre.

Osim ovog nedavno su sklopili partnerstvo s jednom posve novom retro gaming platformom (koja je nastala isključivo preko Kickstartera, i upitne je isplativosti), a funkcionirati će na način da ćeš plaćati mjesečnu pretplatu za retro igre (onih najvećih hitova nema naravno, Sonica, Maria itd. to neće postojati).

 

Kad se zbroji i oduzme, RetroArch na računalu od 30 USD, u nekom efektnom kućištu i custom kontroler i to je nekako to. Šteta.

 

 

Sada sve nade mi zaljubljenici u retro igre i prošla vremena ☭ ostavljamo u Intellivision Amico, a on se čini se kreće u jako dobrom smjeru.

devotion čet 10.10.2019 16:14
Ajar kaže...

čudi me to da rvacki poduzetnički pristup (patent?): "rintaj, bagro, i kuš! kakva plaća?! klanjaj mi se što sam te uopće zaposlio!" ne daje pozitivan i prosperitetan rezultat. 

 Ovaj komentar je opis tebe. Razlika između takvih "poduzetnika" i tebe je samo što su oni stavili koju kintu na račun, a tvoj domet je seruckanje po BUG-ovom forumu.

Ajar čet 10.10.2019 17:08
devotion kaže...

 Ovaj komentar je opis tebe. Razlika između takvih "poduzetnika" i tebe je samo što su oni stavili koju kintu na račun, a tvoj domet je seruckanje po BUG-ovom forumu.

 članak govori o atarijevoj (zlo)uporabi rvackog kap'talist'čkok onaaaaj folklora (zaboravih dodati i mobbing) a ne o tvojih "pet profila, jedna duša" mentalnom sklopu (i uvijek jednake sintagme: opaka kamuflaža). radio sam za 6 takvih "oduzetnika" u hrvata i jednog zlovenca a sad samo za se, sam. a takav poduzetnik je samo uzimao s računa za sebe, ne za onoga koji mu je lovu priskrbio jer (citirat ću jednog bivšeg) "znaš ti kol'ko košta održavanje volva, a?". ne pada mi na pamet pokretati poduzeće ako ću pola love davati (ovoj) državi umjesto onome koji za me radi. osim toga ne "seruckam", nego serem k'o grlica ("hvala bogu da krave ne lete") i neusporedivo je teže biti nigerijski kraljević s punim radnim vremenom nego sklepati atari konzolu. 

 

srdačno tvoj,

aidemi popushi iz prokuplja (ono PR u liftovima)

devotion pet 11.10.2019 13:15
Ajar kaže...

 članak govori o atarijevoj (zlo)uporabi rvackog kap'talist'čkok onaaaaj folklora (zaboravih dodati i mobbing) a ne o tvojih "pet profila, jedna duša" mentalnom sklopu (i uvijek jednake sintagme: opaka kamuflaža). radio sam za 6 takvih "oduzetnika" u hrvata i jednog zlovenca a sad samo za se, sam. a takav poduzetnik je samo uzimao s računa za sebe, ne za onoga koji mu je lovu priskrbio jer (citirat ću jednog bivšeg) "znaš ti kol'ko košta održavanje volva, a?". ne pada mi na pamet pokretati poduzeće ako ću pola love davati (ovoj) državi umjesto onome koji za me radi. osim toga ne "seruckam", nego serem k'o grlica ("hvala bogu da krave ne lete") i neusporedivo je teže biti nigerijski kraljević s punim radnim vremenom nego sklepati atari konzolu. 

 

srdačno tvoj,

aidemi popushi iz prokuplja (ono PR u liftovima)

 I ja sam se našao u svakakvim životnim situacijama, upoznao svakakve ljude i vidio hrpe lopovluka, kriminala i sličnog, ali i dalje mi ne pada na pamet trpat neku društvenu skupinu u isti koš, jer generalizacija i dovodi do problema i određenih loših situacija u društvu.

Ti samo uživaj u svom pljuvanju po svemu i svima, jer negdje je potrebno ispustiti tu svoju gorčinu iz sebe, a očito si našao prostor i publiku za sebe.

 

Budi dobro.

Ajar pet 11.10.2019 17:14
devotion kaže...

 I ja sam se našao u svakakvim životnim situacijama, upoznao svakakve ljude i vidio hrpe lopovluka, kriminala i sličnog, ali i dalje mi ne pada na pamet trpat neku društvenu skupinu u isti koš, jer generalizacija i dovodi do problema i određenih loših situacija u društvu.

Ti samo uživaj u svom pljuvanju po svemu i svima, jer negdje je potrebno ispustiti tu svoju gorčinu iz sebe, a očito si našao prostor i publiku za sebe.

 

Budi dobro.

 ne velim da nema dobrih no ako takvoga (redovno isplaćuje plaće, nema mobbinga, najbolje radnike nagrađuje, ne preserava se imovinom, čak i sam radi s ekipom itd.) i pronađu, odmah svi portali talambasaju o nečemu što bi zapravo trebalo biti uobičajeno. jad smo mi, žešći. 

Zechina sub 12.10.2019 01:53
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ono čemu smo se svi nadali, custom retro konzola na kojoj će se moći igrati nove retro igre posebice napravljene za konzolu neće nikad zaživjeti. 

(snip) 

Sada sve nade mi zaljubljenici u retro igre i prošla vremena ☭ ostavljamo u Intellivision Amico, a on se čini se kreće u jako dobrom smjeru.

 

Ajd ne cvili, imaš novi TheC64 Mini, za koji mjesec stiže i Max verzija.

Nove igre se itekako rade ili prilagođuju za dodatne mogućnosti + specifičnosti TheC64 (npr kontroler, ekran) - poput fantastičnih Sam's Journey (2017) ili Galencie (2018, a nju smo još dobili besplatno sa zadnjim firmware apdejtom kao happy new 2019 poklon).

Ako ti je to too much 8-bit, Mega65 projekt se ozbiljno razvija (i nije scam, razvijaju ga na sveučilištu a ne u šatro garaži).

 

Fućkaš IndieGoGo prevare poput Vega+ i ovog Atari VCS. Čak je i Spectrum Next "zapeo".

On the bright side of VCS, greškom  im se omaklo da im je joystick, navodno, odlične kvalitete. Jedino se ne zna hoće li biti kompatibilan sa ičime uopće (bez moddinga).