Kokobil50 čet 19.9.2019 16:35

Iako sam Amd "fan", iako je Rx5700 bolja, moja iduća kartica ipak će biti Nvidia Rtx2060. Ne toliko zbog ray tracinga, koliko zbog manjeg zagrijavanja (i tišine!), manje potrošnje i dekoderske brzine. No, kako imam Rx580 8gb s kojom sam zadovoljan, pričekat ću još barem do Božića dok im cijene još malo padnu...

Chronosus čet 19.9.2019 16:46
Kokobil50 kaže...
Iako sam Amd "fan", iako je Rx5700 bolja, moja iduća kartica ipak će biti Nvidia Rtx2060. Ne toliko zbog ray tracinga, koliko zbog manjeg zagrijavanja (i tišine!), manje potrošnje i dekoderske brzine. No, kako imam Rx580 8gb s kojom sam zadovoljan, pričekat ću još barem do Božića dok im cijene još malo padnu...

 Jep, ja bi rado u AMD kamp između ostaloga jer imam freesync monitor na kojem Gsync baš nije dobro podržan, ali buka mi je najbitniji faktor. Trenutna GTX1060 je praktični nečujna i pod opterećenjem.

Kokobil50 čet 19.9.2019 17:30

Da, moj kolega ima i 2060 i 1060 (mislim da su obe Zotacove) i pod punim opterećenjem su dosta hladnije i tiše od konkurencije. A uz to, gotovo sav softver za kodiranje koristi upravo nvidiju... Jedino što je zaista dobro kod Amd-a je jeftini (besplatni) freesync, iako ni on ne radi uvijek kako treba, ali je bolje rješenje od gsynca. Amd ktome drži i integrirano zvučno procesuiranje na svojim karticama... Sada su snage konačno koliko-toliko izjednačene i nećeš pogriješiti što god odabrao, osim ako su ti potrošnja i tišina bitan faktor, kao meni.

NoDe31 čet 19.9.2019 17:54
rambox kaže...

Kaj se tiče činjenice da RX Radeonke nemaju Raytracing, eto videa onak usput dakle Minecraft Raytracing.

 

https://youtu.be/Lu-wVzMY5Cg

 

 

 Jer je opče poznata stvar da je "ray tracing" nešto što grafička mora imat da bi ga rendirala.. LoL... "Ray Tracing" je način rendiranja scene i maltene bi ga mogao rendirat na HD2900XT ako prilagodiš software... Kojom pak će brzinom rendirat, to je već drugi par rukava...

RXica može rendirat Ray Trace scene kao i GTX1080, kao i RTX2080, itd.... Stvar je samo u Nvidijinom lažnom marketingu (propalom usput rečeno) po kojem eto moraš imat RTXicu da bi imao "Ray Trace" iskustvo... 

 

 

KLIK

 

 

itomic009 čet 19.9.2019 21:02
Chronosus kaže...
, ali buka mi je najbitniji faktor. Trenutna GTX1060 je praktični nečujna i pod opterećenjem.

  Ne razumijem o čemu pričaš kad znaš da sada imaš aftermarket modela koje se ne čuju isto kao i pojedine Nvidia grafe. 

Kokobil50 kaže...
Sada su snage konačno koliko-toliko izjednačene i nećeš pogriješiti što god odabrao, osim ako su ti potrošnja i tišina bitan faktor, kao meni.

  Isto tako za buku kao što sam spomenuo i kolegi. Što se tiče potrošnje, vidiš da RTX 2060 i Navi RX 5700 imaju sličnu potrošnju a Navi je brža ?   Spominjanje "potrošnje" ikome može bit faktor samo ako mu grafa radi full load 24/7, inače je nebitna stavka. Govorim o ovakvim razlikama sistema pod opterećenjem od nekoliko desetaka watta. 

ansha čet 19.9.2019 21:12
itomic009 kaže...

  Isto tako za buku kao što sam spomenuo i kolegi. Što se tiče potrošnje, vidiš da RTX 2060 i Navi RX 5700 imaju sličnu potrošnju a Navi je brža  Spominjanje "potrošnje" ikome može bit faktor samo ako mu grafa radi full load 24/7, inače je nebitna stavka. Govorim o ovakvim razlikama sistema pod opterećenjem od nekoliko desetaka watta. 

Brza je ali ne 20% koliko je najeftinija aftermarket verzija skuplja od najjeftinijih 2060-ki.....

itomic009 čet 19.9.2019 21:35

 Koliko sam ja malo čitao i vidio nesenzacionalističke članke ili recenzije, čak i ova referentna RX 5700 nije uopće nešto specijalno bučna u normalnom kompu. Također masa gamera ne traži mrtvu tišinu kad igraju jer A: imaju zvučnike i ton i B: igraju sa slušalicama. Tako da, obična RX 5700 i kakva god RTX 2060 sada kod nas koštaju manje više isto. RTX 2060 Super s druge strane košta oko 500kn više za isti nivo performansi kao RX 5700, a RTX 2070 je mrtva grafa. Vrlo ozbiljno si razmišljam uzeti referentnu RX 5700 pa da vidim hoću li se moći igrati na način da ne čujem kućište od igre, a kasnije bi mogao ako baš zapnem nakačit i neki aftermarket cooler i amen. Mislim da se RX 5700 s malo igranja i podešavanja napona i venta dovede u red da je sasvim ok.

fight pet 20.9.2019 10:14
Kokobil50 kaže...
Da, moj kolega ima i 2060 i 1060 (mislim da su obe Zotacove) i pod punim opterećenjem su dosta hladnije i tiše od konkurencije. A uz to, gotovo sav softver za kodiranje koristi upravo nvidiju... Jedino što je zaista dobro kod Amd-a je jeftini (besplatni) freesync, iako ni on ne radi uvijek kako treba, ali je bolje rješenje od gsynca. Amd ktome drži i integrirano zvučno procesuiranje na svojim karticama... Sada su snage konačno koliko-toliko izjednačene i nećeš pogriješiti što god odabrao, osim ako su ti potrošnja i tišina bitan faktor, kao meni.

 ja bih uzeo ovu dobra je bar mislim Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC. nisam fan grafa, ali iskreno mi ati bolje lezi. jer sama automatski podesi sliku i razvuce,recimo kad prebacim na telku putem hdmi i ako prebacim na tv od 106 cm

ne moram nista rucno da radim kao s nvidiom skaliranjima i tim sranjima..

Envy pet 20.9.2019 11:20
fight kaže...
Kokobil50 kaže...
* * *

* * * jer sama automatski podesi sliku i razvuce,recimo kad prebacim na telku putem hdmi i ako prebacim na tv od 106 cm

* * *

Da mi razvlači stalno sliku i da to nije omjer koji je orginalan, ja bi je razbio u najmanju ruku.

Shockwave pet 20.9.2019 11:41
EricCartman kaže...

A što će biti kada i Nvidia pređe na 7nm proizvodni proces? 

 Tad će AMD napraviti drugu generaciju RDNA arhitekture pa će opet biti konkurentni. Pretpostavljam da si želio reći da Nvidia na inferiornijem proizvodnom procesu konkurira AMD-u, no kao što sam napisao kad Nvidia migrira na bolji proizvodni proces tad će AMD imati novu arhitekturu pa će biti i dalje konkurentni. RDNA je nova arhitektura, prva generacija i kao takva ima još dosta potencijala za poboljšati, nešto slično kao što to rade sa Zen-om na CPU polju. To tko je trenutno na boljem ili lošijem proizvodnom procesu je nebitno, gledaju se samo performanse koje dobiješ na uloženo.

DonOscar pet 20.9.2019 11:53

Ak se dobro sjecam amdovog slajda iduca generacija ide na 7+ sto bi moglo znaciti da ce biti samo dorada nekakva. Kad vec spominjes ryzene usporedba bi bila kao prva generacija protiv druge gdje su razlike bile male, veci je skok bio u rjesavanju djecjih bolesti i kompatibilnosti sa ramom. U prevedenom amd ce se morati debelo potruditi kad nvidia izbaci manji proizvodni proces. Realno sad se dobro drze jer je nvidia urokala rt jezgre, a da su ubacili vise cuda jezgri opet bi imali vise sirove snage. Ako se ne varam to si i sam rekao.

IvanBrekalo pet 20.9.2019 11:55

Amd Nvidiji nekonkurira vec godinama, neznam od kuda to izvlacite, Amd kasni dobrano iza svake nove serije proizasle s proizvodne trake zelenih. Koga briga za nove rx-ice, zelenasi su te perfomanse imali davne 2016g to kaj bu Amd prodao 3 komada totalno nevazno za ikakvu trzisnu utrku na gpu polju.

Shockwave pet 20.9.2019 12:06
DonOscar kaže...
Ak se dobro sjecam amdovog slajda iduca generacija ide na 7+ sto bi moglo znaciti da ce biti samo dorada nekakva. Kad vec spominjes ryzene usporedba bi bila kao prva generacija protiv druge gdje su razlike bile male, veci je skok bio u rjesavanju djecjih bolesti i kompatibilnosti sa ramom. U prevedenom amd ce se morati debelo potruditi kad nvidia izbaci manji proizvodni proces. Realno sad se dobro drze jer je nvidia urokala rt jezgre, a da su ubacili vise cuda jezgri opet bi imali vise sirove snage. Ako se ne varam to si i sam rekao.

 Sam proizvodni proces je mala dorada, no arhitekturu će vjerujem značajnije poboljšati kako bi se mogli nositi sa Nvidiom na istom proizvodnom procesu. Zen 3 će biti rađen na 7nm+ procesu koji je mala dorada, ali će donijeti dosta veći skok naspram Zen 2 nego što je zen+ naspram zen 1. Kad su radili Zen arhitekturu bili su u gadnoj situaciji, no sada kada rade drugu generaciju RDNA u dosta su boljoj situaciji i imaju budžet i vremena da to ispeglaju kako treba. I ovo za raytracing sam napisao da, Nvidia si je pucala u nogu sa tim "feature-om", da ga nisu ugradili i da su se fokusirali na sirove performanse sada bi imali značajno bolje grafe, a s time i prodaju.

DonOscar pet 20.9.2019 12:25

Znam da nije vezano za temu, ali da li mozes staviti neki link gdje se prica o tome kako ce zen 3 imati znatno veci bost naspram zena 2 nego sto je to to imao zen + naspram zena? Nisam pratio taj dio, a mislio sam da ce to biti slicno kai sa prelaska sa zena na zen+.

Shockwave pet 20.9.2019 12:36
DonOscar kaže...
Znam da nije vezano za temu, ali da li mozes staviti neki link gdje se prica o tome kako ce zen 3 imati znatno veci bost naspram zena 2 nego sto je to to imao zen + naspram zena? Nisam pratio taj dio, a mislio sam da ce to biti slicno kai sa prelaska sa zena na zen+.

 Nemam sad link, nešto malo sam listao strane forume. Zen+ je bio kao neki hotfix koji je ispravljao probleme prve generacije što je i razumljivo jer je arhitektura bila značajno drugačija od svega ostalog. Zen 3 se po imenu već može pretpostaviti da to nije Zen 2 sa ispravkama nego izmenjena arhitektura, e sad vidit ćemo u kolikoj mjeri, no to neće biti zen 2+, nema ni potrebe kad je sve uredu što se tiće hardverske strane, jedino softverski moraju optimizirati. RDNA arhitektura (osim dobavljivosti) je relativno dobro lansirana, koliko sam upučen nema nekih značajnijih problema ako ih uopće ima, i to je dobar feedback AMD-u pa će sada mirno moći raditi na drugoj generaciji RDNA koja ima dosta potencijala.

tompa_zmaj uto 24.9.2019 11:17

Kupio jučer sapphire pulse 5700 xt, nadogradnja sa 1060, i odmah sam popiii. Prvo kaj sam moral odmah promijeniti je hdmi kabel jer je slika prvo bila zelena, dobro to sam riješio, install drivera I crash... Ajmo nova instalacija prozora i odu 2 sata na rihtanje svega. Konačno sve složio i instalirao igricu i zavrtio, odigrao pol sata u uhd postavkama a kartica tiha kao da se ne opterećuje uopće. Igrao sam rf4 koja je full ne dorađena i ždere resurse..hlađenje je perfektno i nečujno, veliki minus su driveri.. Što me je iznenadio jer sam se razmazio nvidiom. Vjerojatno će se i oni vremenom srediti pa zato preporučam ovu karticu a izbjegavajte FE, na ovom modelu su ispravili sve mane buke i grijanja.

Lp

Jakovp uto 24.9.2019 11:33
tompa_zmaj kaže...

Kupio jučer sapphire pulse 5700 xt, nadogradnja sa 1060, i odmah sam popiii. Prvo kaj sam moral odmah promijeniti je hdmi kabel jer je slika prvo bila zelena, dobro to sam riješio, install drivera I crash... Ajmo nova instalacija prozora i odu 2 sata na rihtanje svega. Konačno sve složio i instalirao igricu i zavrtio, odigrao pol sata u uhd postavkama a kartica tiha kao da se ne opterećuje uopće. Igrao sam rf4 koja je full ne dorađena i ždere resurse..hlađenje je perfektno i nečujno, veliki minus su driveri.. Što me je iznenadio jer sam se razmazio nvidiom. Vjerojatno će se i oni vremenom srediti pa zato preporučam ovu karticu a izbjegavajte FE, na ovom modelu su ispravili sve mane buke i grijanja.

Lp

 Si pobrisao nvidia drivere sa DDU? Si stavio najnovije drivere? 19.9.2?

Makić uto 24.9.2019 11:38

gle meni je na 1070 znalo poprilično zahebavat s driverima i onda bi bilo brisanje pa testiranje.

istina to mi se jučer dogodilo i s 5700 Xt prvo stavia te 19.9.2, zadnje al bi mi nakone nekog vremena

samo ekran pocrnia i bok, instalacija 18 drivera riješile stvar