nixass pet 8.11.2019 11:02
dinkomat kaže...
Barracuda727 kaže...

Previse se razbacuju sa tim jezgrama bolje bi im bilo svima da smisle neko rijesenje koje ce te sve procesore drzati na minimalnoj temperaturi bar ispod 15 stupnjeva na maksimalnom opterecenju pa se nek onda razmecu sa jezgrama jer niti vodeno hladenje ne radi bas cuda i jako je skupo pogotovo custom,jos je uvijek zracno hladenje najbolje makar niti ono ne drzi sve ispod 15 C niti phanteks niti noctua i to cak niti na idle,sve te jezgre za nista, vecina ih testira na igrama koje uopce ne trose sve jezgre a em trose em griju i kure sve ostalo, a za renderiranje uopce nema smisla kad i stariji procesori dobro obavljaju posao... bezveze, cekaju se quantum procesori, ovo je sve tolko,neznam nekak jednostavno nema nekog bum napretka evolucija, a ne revolucija iz godine u godinu......isto i AMD i Intel samo milky milky dok god ide,da se bar pojavi i 3 konkurent onda bi valjda bilo nekog pomaka malo veceg,ne trolam samo osobno misljenje,sve te dide mide su glupost,samo da nabiju cijenu, a u praksi isti shit every year....da nesto valjaju ti procesori kupio bi jednog i imao godinama, a ono svake godine izlazi isto samo malo dignu takt i stave 2 jezgre vise,zagrijavanje katastrofa isto ce biti i s tim sranjem eco modom i ostalim glupostima....pogotovo ovi Ryzen threadryper za njega ce valjda trebat klima spojeno u kuciste......... palac dolje od mene.... sad vec trolam......

 

 

 

 

Vidim da ti većina ekipe daje mnuse jer u principu ne shvaćaju to što si napisao, a taj treći igrač će biti kroz koju godinu ARM. Jer snaga njihovih CPU polako dostiže ova dva igrača, uz višestruko manju potrošnju. Već sada na polju servera nude nešto https://www.toptal.com/back-end/arm-servers-armv8-for-datacentres ili https://www.gigabyte.com/ARM-Serveršto povlači da će kroz par godina ponuditi i nešto za desktop.

ljudi mu daju minuse na nebulozu o temperaturama.

o ARM-u u datacentrima/serverima se pise vec godinama i nista od toga. igrom slucaja sam u "datacenter" biznisu, i od 7-znamenkastog broja servera u firmi imamo ravno nula ARM-ova, i ravno nula planova za kupnju istih.

toptal clanak je 4 godine star, i jos uvijek nista od ARMa

Friday pet 8.11.2019 11:30
nixass kaže...
 igrom slucaja sam u "datacenter" biznisu, i od 7-znamenkastog broja servera u firmi imamo ravno nula ARM-ova, i ravno nula planova za kupnju istih.

 

 

To samo vece firme koriste, vi ste kikiriki

dastefan pet 8.11.2019 11:56
Friday kaže...

Evo ja sam uzeo plocu sa iritantnim malim ventilatorom i mogu ti reci da nisam bio siguran jel radi ili ne. A bas sam picajzla za tisinu. Stvar se ne cuje uopce

A to tam u Irskoj nema nit sunca nit vrućine pa i ploče hladne :) tak da se vent niti ne pali.

A sad za ozbiljno. Ne čuje se niti na max RPM?

Friday pet 8.11.2019 11:59
dastefan kaže...
Friday kaže...

Evo ja sam uzeo plocu sa iritantnim malim ventilatorom i mogu ti reci da nisam bio siguran jel radi ili ne. A bas sam picajzla za tisinu. Stvar se ne cuje uopce

A to tam u Irskoj nema nit sunca nit vrućine pa i ploče hladne :) tak da se vent niti ne pali.

A sad za ozbiljno. Ne čuje se niti na max RPM?

 

Cijelo vrijeme je izmedju 1600 i 1700 okretaja bez obzira na load i temperaturu unutar kucista (ako je vjerovati hwinfo). Isprva sam mislio da je hwinfo pogrijesio jer mi cijelo vrijeme prikazuje taj neki ventilator koji ne postoji. I onda sam se tek sjetio da je na chipsetu taj mali prdavac.

A btw kod mene u sobi je onak poprilicno toplo

Envy pet 8.11.2019 17:12
Spiridon kaže...

Hihi...  A ja još guslam na dvije jezgre... 

 

Sorry za off topic...

A ja Penitum onaj Gold ili 25-ta obljetnica prodao sad će skoro u 900 primjeraka. Pogotovo onaj sa HT-om danas je dragulj među procesorima.

 

O_O_O kaže...
* * *

 Ima manji TDP od Intela? Slabasan pokusaj plavih provokatora.

Imaju moji Xeoni TDP od preko 135W ali rade u modu od 1-4% iskoristivosti na 0.9 GHz i mogu raditi iz bez ikakvog Coolera.

 

Barracuda727 kaže...

Previse se razbacuju sa tim jezgrama bolje bi im bilo svima da smisle neko rijesenje koje ce te sve procesore drzati na minimalnoj temperaturi bar ispod 15 stupnjeva na maksimalnom opterecenju pa se nek onda razmecu sa jezgrama jer niti vodeno hladenje ne radi bas cuda i jako je skupo pogotovo custom,jos je uvijek zracno hladenje najbolje makar niti ono ne drzi sve ispod 15 C niti phanteks niti noctua i to cak niti na idle,sve te jezgre za nista, vecina ih testira na igrama koje uopce ne trose sve jezgre a em trose em griju i kure sve ostalo, a za renderiranje uopce nema smisla kad i stariji procesori dobro obavljaju posao... bezveze, cekaju se quantum procesori, ovo je sve tolko,neznam nekak jednostavno nema nekog bum napretka evolucija, a ne revolucija iz godine u godinu......isto i AMD i Intel samo milky milky dok god ide,da se bar pojavi i 3 konkurent onda bi valjda bilo nekog pomaka malo veceg,ne trolam samo osobno misljenje,sve te dide mide su glupost,samo da nabiju cijenu, a u praksi isti shit every year....da nesto valjaju ti procesori kupio bi jednog i imao godinama, a ono svake godine izlazi isto samo malo dignu takt i stave 2 jezgre vise,zagrijavanje katastrofa isto ce biti i s tim sranjem eco modom i ostalim glupostima....pogotovo ovi Ryzen threadryper za njega ce valjda trebat klima spojeno u kuciste......... palac dolje od mene.... sad vec trolam......

Moćeš CPU držati na 15°C ako je u klimatiziranom ormaru. I to je pitanje pošto veliki broj klima ide do 16°C. Ovo ti govorim kao stručnjak jer vidim da blage veze nemaš o Termodinamici.  Ugašen PC ti ne može biti na 15°C. Može ako je napolju u Januaru -10°C ali onda kondezom riskiraš da ti sve pocrka.

Btw: bili su i treći i četvrti konkurenti. Via i Cyrix pa su stavili ključ u bravu. A AMD-u da nije bilo xBoxa i PllayStationa i to baš u trenutku kada je bio na aparatima (Doslovce) i njega danas ne bi bilo. Ovo lajanje na intel me podsjeća kada su prvi razbili granicu od preko 1000 MHz ili 1 GHz. 

 

phoenix2003 kaže...
* * *

Moj novčanik je trenutno najhladnije mjesto u univerzumu. Prije par godina na forumu sam napisao jezivo predskazanje da će moje novo računalo imati procesor izrađen u 5nm tehnologiji. Izgleda da će tako i biti..

O litografij ise priča na Fakultetu Elektrotehnike a i bilo je par brojeva Buga koji su o tome govorili.. tako da ti ništa drugo ne mogu reći nego da blage veze nemaš o Litografiji procesora. Jer nije isto 14 nm Intelovi i 14 nm Samsungovih.

 

ihush kaže...
* * *

 da, ne zanima me broj jezgara, kao ni socket-pinova-nožica, jedna vamo-tamo, važno je radi li i kako, pa kriterij koji može biti cijena ili nešto treće.

-AMD je vječni drugi, tj ni vlastiti promo materijal (grafikone) ne može napraviti bez intela.. tj ako amd želi biti amd, tad ne mora na svojem plakatu nabrajati intelove cpu i cijene (dok je sama cijena stvar trgovine + pdv).. inače je u EU zabranjeno u svojeoj reklami-promo spominjati ostale konkurentne proizvode/proizvođače i vrijeme je da to EU kazni.

Eh ovaj mi je najzanimljiviji citat pa sam ga posebno označio zelenom bojom.
I meni nikako ali nikako ne ide u glavu kada AMD reklamira GPU-ove reklamira ih sa Intelovim procesorima, a kada reklamira Procesore reklamira ih u usporedbi sa Nvidijinim grafičkim karticama i još onda se uspoređuje sa Intelom i Intelova imena stavljaju na svoje propagante. A djeca puše li i puše iste te propagande.

Evo gledam u oglasnicima gotove konfiguracije a kombinacija je uvijek sledeća: Ryzen 7 + Nvidia GTX 1060 je najčešće ponuđeno rješenje.

 

I da, kao što si rekao. AMD će biti vječito drugi a i da ga sutra magla pojede nedostatak konkurencije neće značiti nešto jako loše nego baš obratno. Da nema konkurencije i da Intel bičuje narod kako mu volja, ja bi se bogme po nekoliko puta pitao da li da zamjenim sadašnju 50-tu generaciju CPU-a sa nekom (lupam) 51. generacijom.

U slično živo blato upao je Adobe sa svojom CC kolekcijom a i sam Microsoft sa svojom Office 365 kolekcijom, samo ovaj drugi je to jako dobro i mudro iskoristio. I sada kada sam ja koji sam sve što se moglo Crackovati, Crackovao, počeo da plaćam 7€ MS-u za OFfice 365 iz rupetine zvane BiH onda nije ni čudo što su #1 kompanmija u svijetu.

 

7even11 kaže...

jedva čekam intelov odgovor sa 14nm+++++++++++++++ tehnologijom.

Isto kao što sam i gore kolegi spomenuo. Trk na neki od amfiteatara u nekom od Fakulteta Elektrotehnike kada se bude učila litografija procesora pa nauči nešto. Kakve veze ima imaš li 16 jezgreni CPU sa 14 ili 7 nm kada nemaš softvera koji će to adekvatno iskoristiti.

 

IvanBrekalo kaže...

Vidim ovdje je minimalno polovica intel +++++++ sljedbenika totalno dezinformirana i niti se nazire imalo zelje da se informiraju

Budući da je Intel jedno 900% veća firma od AMD-a, mene čudi zašto ovdje nema 9 ljudi sa Intelovim CPU-ovi naspram jednog (Rambox) sa AMD-ovim CPU-om. Namjerno neću da kažem "sljedbenika" jer je CPU ipak CPU, nije to nogometni tim, vjera, Formula 1 pa da imaju neke sljedbenike.

 

dastefan kaže...

* * * Evo meni treba, radim 3D renderiranje i iskoristim svaku jezgru do maksimuma, a ima nas još jako puno. * * *

De ti meni fino reci šta ti to renderiraš i na čemu i u kojem softveru? Jer za potrebe jedne medicinske simulacije u Blenderu ja nisam nikakva poboljšanja vidio sa tim 500C/1000T procesorima (lupam). Osim mal-te-ne što nisam dobio čir na želudcu, sva sreća da sam imao jako tvrde (Ne HTZ oprema) čizme tako da sam sa apetitom tako jako nabio taj Ryz.. pardon Shytzen da ne znam je li se i SSD mogao sačuvati.

 

dinkomat kaže...
Barracuda727 kaže...

Previse se razbacuju sa tim jezgrama bolje bi im bilo svima da smisle neko rijesenje koje ce te sve procesore drzati na minimalnoj temperaturi bar ispod 15 stupnjeva na maksimalnom opterecenju pa se nek onda razmecu sa jezgrama jer niti vodeno hladenje ne radi bas cuda i jako je skupo pogotovo custom,jos je uvijek zracno hladenje najbolje makar niti ono ne drzi sve ispod 15 C niti phanteks niti noctua i to cak niti na idle,sve te jezgre za nista, vecina ih testira na igrama koje uopce ne trose sve jezgre a em trose em griju i kure sve ostalo, a za renderiranje uopce nema smisla kad i stariji procesori dobro obavljaju posao... bezveze, cekaju se quantum procesori, ovo je sve tolko,neznam nekak jednostavno nema nekog bum napretka evolucija, a ne revolucija iz godine u godinu......isto i AMD i Intel samo milky milky dok god ide,da se bar pojavi i 3 konkurent onda bi valjda bilo nekog pomaka malo veceg,ne trolam samo osobno misljenje,sve te dide mide su glupost,samo da nabiju cijenu, a u praksi isti shit every year....da nesto valjaju ti procesori kupio bi jednog i imao godinama, a ono svake godine izlazi isto samo malo dignu takt i stave 2 jezgre vise,zagrijavanje katastrofa isto ce biti i s tim sranjem eco modom i ostalim glupostima....pogotovo ovi Ryzen threadryper za njega ce valjda trebat klima spojeno u kuciste......... palac dolje od mene.... sad vec trolam......

 

 

 

 

Vidim da ti većina ekipe daje mnuse jer u principu ne shvaćaju to što si napisao, a taj treći igrač će biti kroz koju godinu ARM. Jer snaga njihovih CPU polako dostiže ova dva igrača, uz višestruko manju potrošnju. Već sada na polju servera nude nešto https://www.toptal.com/back-end/arm-servers-armv8-for-datacentres ili https://www.gigabyte.com/ARM-Serveršto povlači da će kroz par godina ponuditi i nešto za desktop.

ARM neće biti treći igrač ni naredna 2 desetljeća. Zapamti moje riječi. Slušam to od onog šugavog Android 2.3 i kada je neka pre-pre-alfa najavljivala najveće smeće Androida 4.0.1 sa kojima i dan danas se borim.

 

Tačno je da se razbacuju sa jezgrama za koje jedan OS ne zna da iskorištava nego specifičan OS/SOFT u nekim uvjetima i samo bezveze na taj način "bude lava koji spava". Intela kome nije jasno.

Isti Shit every year ne moraš kupovati svake godine.. kupi si CPU svake 5-te ili 7-me godine pa ćeš osjetiti u praksi.

 

Inače se nema tu ništa čak čekati (pa ni Kvantno računalo) treba sjesti i napisati (isprogramirati /dizajnirati) lijepu videoigru u Unreal Engineu (sinoć sam se baš fino opustio na Q.U.B.E.2 a ne čekati da to nekako obrade jezgre u procesorima. Danas je sasvim dosta 6C/12T CPU u svkaom poslu a plafon bi bio 8C/12T u Desktop/Workstation biznisu. Serveri su priča za sebe je džaba ti silne jezgre ako nemaš 100 TB RAM-a ako je u pitanju neki veliki Mainstream.

Na kraju svega: ovdje je dovoljno vidjeti nečije potpise (potpisuju koje su sve mobitele imali - boćže sačuvaj) a kao avatari imaju neke likove iz video igrica dovoljno govori da li uopće ulaziti u raspravu ili ne..

Ali ja sam ovdje zobog sada svoje već čuvene i svima poznate rečenice na Bugu:
AMD Go*na nikad i ni za kakvu cijenu ne idu više u moje računalo.

 

Mladen pet 8.11.2019 17:37
Envy kaže...

 

dastefan kaže...

* * * Evo meni treba, radim 3D renderiranje i iskoristim svaku jezgru do maksimuma, a ima nas još jako puno. * * *

De ti meni fino reci šta ti to renderiraš i na čemu i u kojem softveru? Jer za potrebe jedne medicinske simulacije u Blenderu ja nisam nikakva poboljšanja vidio sa tim 500C/1000T procesorima (lupam). Osim mal-te-ne što nisam dobio čir na želudcu, sva sreća da sam imao jako tvrde (Ne HTZ oprema) čizme tako da sam sa apetitom tako jako nabio taj Ryz.. pardon Shytzen da ne znam je li se i SSD mogao sačuvati.

 


Ali ja sam ovdje zobog sada svoje već čuvene i svima poznate rečenice na Bugu:
AMD Go*na nikad i ni za kakvu cijenu ne idu više u moje računalo.

 

Ti ćeš kao stručnjak jamačno znati što je na ovom linku 3D model, "photoshopiranje" ili čista fotka, https://victoriaplum.com/

Sad probaj zamislit čitave foto-studije, marketinške agencije, film, arhitekte i ostale industrije.

A i to što možda ne znaš raditi u Blenderu ili odabrati odgovarajući render-engine pa nemaš koristi od svake dodatne jezgre se vjerojatno može riješiti, ne moraš se nervirat i šutat kante okolo.

 

Tu si zbog te zadnje rečenice da se još jednom pohvališ ili ? ... teško je običnom plebsu dokučit' te visine :)

 

bugovac222 pet 8.11.2019 17:38

Pusti tu priču s visine i trolanje - koga briga što ćeš ti staviti u svoje računalo. Gospodin kao i nitko drugi na ovom topicu nije tvrdio da je Samsungovih i Intelovih 14nm jednako. 14nm Intel ima od 2014 kada su drugi zaostajali, da bi drugi sada masovno proizvodili na 7nm, dok se Intel muči s 11nm. Makar tih 11nm bilo usporedivo sa ovih 7nm, to je zaostajanje u odnosu na vodeću poziciju još prije 5 godina. Bitan je i momenat kojeg intel očigledno gubi. Garantiram da će TSMC prije koristiti EUV litografiju u masovnoj proizvodnji od Intela, a to je značajan korak naprijed. Čekaj još godinu dvije i vidjet ćeš.

Envy pet 8.11.2019 20:12
Mladen kaže...
Envy kaže...

 

dastefan kaže...

* * * Evo meni treba, radim 3D renderiranje i iskoristim svaku jezgru do maksimuma, a ima nas još jako puno. * * *

De ti meni fino reci šta ti to renderiraš i na čemu i u kojem softveru? Jer za potrebe jedne medicinske simulacije u Blenderu ja nisam nikakva poboljšanja vidio sa tim 500C/1000T procesorima (lupam). Osim mal-te-ne što nisam dobio čir na želudcu, sva sreća da sam imao jako tvrde (Ne HTZ oprema) čizme tako da sam sa apetitom tako jako nabio taj Ryz.. pardon Shytzen da ne znam je li se i SSD mogao sačuvati.

 


Ali ja sam ovdje zobog sada svoje već čuvene i svima poznate rečenice na Bugu:
AMD Go*na nikad i ni za kakvu cijenu ne idu više u moje računalo.

 

Ti ćeš kao stručnjak jamačno znati što je na ovom linku 3D model, "photoshopiranje" ili čista fotka, https://victoriaplum.com/

Sad probaj zamislit čitave foto-studije, marketinške agencije, film, arhitekte i ostale industrije.

A i to što možda ne znaš raditi u Blenderu ili odabrati odgovarajući render-engine pa nemaš koristi od svake dodatne jezgre se vjerojatno može riješiti, ne moraš se nervirat i šutat kante okolo.

 

Tu si zbog te zadnje rečenice da se još jednom pohvališ ili ? ... teško je običnom plebsu dokučit' te visine :)

 

Ja ću kao stručnjak napraviti mainframe da vrti ono što gospodi, [jedan koji je radio sa Petar Jacksonom u Hobbitima (a kako kaže meni da ga je CGI inspirisao gledajući LOTR) i iz Novog Zelenda došao u CH zajedno sa Argentincem (programerom) i Ukrajincem (Inžinjerom Elektrotehnike)], treba da Blendaju medicinsku simulaciju.

 

Zaboli mene đon je li im slike crijeva, žuči, srca 1:1 kao što bi to doktor koji je sve to osmislio. Probali smo sa Rxyzenom među prvim generacijama, ljudima nije sjeo i neće da čuju za ovu novu generaciju. Ljudi su u početku radili za male pare, i ja isto (meni su doduše bile ogromne, ali su imali) ali sada kada su na tržištu vjerojatno su milioneri.

Stress Box od kartona je svojevrstan moj patent (velika kutija od kartona na kojoj piše Stress Box kasnije jedan koćište od Ryzen) ali činjenica je da ljudi više neće da čuju za AMD.

Pogledaj Moj PC pa vidi da li ga ovdje itko može priuštiti, jer da nije bilo te firme o takvoj konfiguraciji mogao bi samo sanjati.

Ukratko: Nisam CGI-aš, Sistem i Mrežni sam Adminstrator, prodao sam se kao IT Konsultant (da prodao je najbolja riječ) ali na kraju krajeva svi smo skontali nakon nekoliko godina nerviranja oko GNU licenci i sl. Linux budalaština da Biznis pravi Biznis. Pa je vrlo brzo Linux zamjenjen za Windows Embedded da bi ga kasnije zamjenio Windows 10 IoT Enterprise.

 

I da.. AMD je teško go*no koji oscilira kao 50Hz struja u dalekovodima.. čas laju čas prodaju sve što imaju.

I ne kažem da je AMD loš (go*no jest) čak bi rekao da je AMD jedna dobra Škoda Rapid, a primjerice Intel je BMW serije 5. Možda mojoj babi je to isto, ali meni nije.

Sad treba sebi uzeti novu grafulju i tu dolazi do obzira GTX od 1060 do 1080Ti pa do RTX 2060, imam izbora ali jedno sam prekrižio zauvijek. Smeće zvano AMD.

Mladen pet 8.11.2019 20:41
Envy kaže...

Ja ću kao stručnjak napraviti mainframe da vrti ono što gospodi, [jedan koji je radio sa Petar Jacksonom u Hobbitima (a kako kaže meni da ga je CGI inspirisao gledajući LOTR) i iz Novog Zelenda došao u CH zajedno sa Argentincem (programerom) i Ukrajincem (Inžinjerom Elektrotehnike)], treba da Blendaju medicinsku simulaciju.

 

Zaboli mene đon je li im slike crijeva, žuči, srca 1:1 kao što bi to doktor koji je sve to osmislio. Probali smo sa Rxyzenom među prvim generacijama, ljudima nije sjeo i neće da čuju za ovu novu generaciju. Ljudi su u početku radili za male pare, i ja isto (meni su doduše bile ogromne, ali su imali) ali sada kada su na tržištu vjerojatno su milioneri.

Stress Box od kartona je svojevrstan moj patent (velika kutija od kartona na kojoj piše Stress Box kasnije jedan koćište od Ryzen) ali činjenica je da ljudi više neće da čuju za AMD.

Pogledaj Moj PC pa vidi da li ga ovdje itko može priuštiti, jer da nije bilo te firme o takvoj konfiguraciji mogao bi samo sanjati.


Ukratko: Nisam CGI-aš, Sistem i Mrežni sam Adminstrator, prodao sam se kao IT Konsultant (da prodao je najbolja riječ) ali na kraju krajeva svi smo skontali nakon nekoliko godina nerviranja oko GNU licenci i sl. Linux budalaština da Biznis pravi Biznis. Pa je vrlo brzo Linux zamjenjen za Windows Embedded da bi ga kasnije zamjenio Windows 10 IoT Enterprise.

 

I da.. AMD je teško go*no koji oscilira kao 50Hz struja u dalekovodima.. čas laju čas prodaju sve što imaju.

I ne kažem da je AMD loš (go*no jest) čak bi rekao da je AMD jedna dobra Škoda Rapid, a primjerice Intel je BMW serije 5. Možda mojoj babi je to isto, ali meni nije.

Sad treba sebi uzeti novu grafulju i tu dolazi do obzira GTX od 1060 do 1080Ti pa do RTX 2060, imam izbora ali jedno sam prekrižio zauvijek. Smeće zvano AMD.

 

Dakle, dva random tipa (i ti stručnjak s njima) nisu znala nešto napraviti i sad cijela serija procesora ne valja ?

Zašto ne pitaš ekipu iz Blura, Maxona, ChaosGroupa ili bilo koje developere render-enginea i 3D softvera ili samo njihove korisnike što misle o Ryzenima, odnosno cijeloj Zen arhitekturi (Ryzen/Threadripper/Epyc) ?

Već sa prvim Threadripperima za tu namjenu je većina dual E5 Xeon konfiguracija postala stara krama. Ako tebi ne treba, ili što je vidljivo iz napisanog, ne znaš za kakve se namjene koristi, ne moraš trolat tu na forumu.

 

I da, nisam skužio zašto se hvališ tim starim Xeonima kojima je danas ekvivalent Ryzen 2700X za 1.500 Kn ?

Ajd' da je bar neki Xeon Platinum, jest suludo skup i treba 400W ali bar nije tako spor :)

 

Envy pet 8.11.2019 21:14
Mladen kaže...
* * *

 

Dakle, dva random tipa (i ti stručnjak s njima) nisu znala nešto napraviti i sad cijela serija procesora ne valja ?

Zašto ne pitaš ekipu iz Blura, Maxona, ChaosGroupa ili bilo koje developere render-enginea i 3D softvera ili samo njihove korisnike što misle o Ryzenima, odnosno cijeloj Zen arhitekturi (Ryzen/Threadripper/Epyc) ?

Već sa prvim Threadripperima za tu namjenu je većina dual E5 Xeon konfiguracija postala stara krama. Ako tebi ne treba, ili što je vidljivo iz napisanog, ne znaš za kakve se namjene koristi, ne moraš trolat tu na forumu.

 

I da, nisam skužio zašto se hvališ tim starim Xeonima kojima je danas ekvivalent Ryzen 2700X za 1.500 Kn ?

Ajd' da je bar neki Xeon Platinum, jest suludo skup i treba 400W ali bar nije tako spor :)

 

3 Random tipa (CGI, Programer, Ing. Elektrotehnike) + ja sa njima zajedno sa Dr. Albertom i jednim CEO (Radio u kasinu da bi ga vrbovao drugi doktor koji je to sve uzeo po svoje ruke) od 2014-te pravili su 6 medicinski simulatora sada svaki od njih košta oko 100.000€ i imaju na hiljade narudžbi samo iz Indije.

Ista ta firma registrovala se u početku kao Game Developer (valjda takvi zakoni u CH) da bi izlaskom na Burzu napravili svojevrstan Boom.
Moj PC pod nazivom je bio "obični uredski PC" ako se može tako nazvati, koje je nkad ovaj CGI-aš koristio u neke svoje svrhe. A pravi Mainframe imao je najskuplji portofolio od Nvidie i Intela.

Ista ta firma je najveći poticaj bila u kasnijem razvoju Blendera, tj. na polugodišnjem nivou su išli gore na sjever Evrope i nešto kao donirali ekipi u razvoju Blendera. Ono što su tražili od mene to su i dobili ali sa AMD-om priča jednostavno nije išla. 

Uostalom pogledaj i sam: https://www.simedis.com/

Ili da još jasnije nacrtam u kojem su pravcu išli: Jedan mladi i neiskusni dokor koji je bio u HR/BiH ratovima za par godina je kroz raznorazne amputacije i operacije teško ranjenih vojnika stekao više i znanja i iskustva kao neki doktor koji se educira 30 godina u zemlji kao što je Švicarska ili Njemačka, VB ili koja već, jer ovi gore prvo vježbaju na svinjama.
To je bila svrha. Medicinska simulacija operacije i ponašanje kako će se operacija zaista i ostvariti.

 

Lično sam prisustvovao medicinskoj konferenciji gdje je jedan mladi igrač od nekog doktgora ne samo što je za 30% brže uradio operaciju žuči, nego ono najvažnije broj poena daleko je nadmašio oca koji je u medicini +20 godina na hirurgiji.

Druga ništa manje važna svrha ovih simulatora jeste za Osiguravajuća društva (nema okovratnika i boli me tu i tu vrat). Mene je lično doktor zveknu nekim lenijeraom u desnom dijelu vrata i kada sam sjeo za simulator (prije toga sam rekao šta me i gdje boli) nisam imao pojma gdje glavu okrećem šta se oko mene okrećem.. drugim riječima da sam htio simulirati bol.. nema šanse da bi mi uspjelo.

CH je zemlja gdje se sve vrti oko para (dali kućno osiguranje od 800 CHF da li osiguranje sata od Milion Eura) imala je prije 20 godina analizu glasa da li klijent laže da su mu pokradeni satovi ili ne onda možeš zamisliti šta imaju sada.

Lično sam se uvjerio da novac pravi novac, i kada je Biznis u pitanju, barem ovakav kakav sam se ja suočio ne pita se da li jedan Ryzen daje 10% bolje rezultate od Intela istog ili čak skupljeg cjenovnog ranga. Ljudi neće BSoD, hoće da stvari rade kao Švicarski sat.

Ne znam mogu li biti jasniji.. ali od mene dosta u ovoj temi.

Mladen pet 8.11.2019 21:40
Envy kaže...

Ne znam mogu li biti jasniji.. ali od mene dosta u ovoj temi.

Teško jer si otišao u debeli offtopic, ja sam reagirao samo na omalovažavanje 3D poslova (destafanov post) i tvoje neznanje i predrasude o nečemu što vjerojatno nisi nikad ni probao.

Tko ne želi BSOD taj će uzeti CentOS ili Solaris ali da ne mrcvarimo dalje, može EOD ... bar do 25.11. ili ako prije iscuri neki 3950X :)

 

 

phoenix2003 pet 8.11.2019 22:30
Envy kaže...

 

phoenix2003 kaže...
* * *

Moj novčanik je trenutno najhladnije mjesto u univerzumu. Prije par godina na forumu sam napisao jezivo predskazanje da će moje novo računalo imati procesor izrađen u 5nm tehnologiji. Izgleda da će tako i biti..

O litografij ise priča na Fakultetu Elektrotehnike a i bilo je par brojeva Buga koji su o tome govorili.. tako da ti ništa drugo ne mogu reći nego da blage veze nemaš o Litografiji procesora. Jer nije isto 14 nm Intelovi i 14 nm Samsungovih.

 

Bolje ti je izdrkaj pa onda dođi na forum! Pisao sam prije nekoliko godina kada je mainstream bio Intel  na 22 nm i u tom trenutku htio sam da kažem da nemam novca na bacanje na nov računar i da ću ga imati kada izađu procesori izrađeni u u 5nm. Ako treba, nacrtat ću ti!

Envy pet 8.11.2019 22:46
Mladen kaže...
Envy kaže...

Ne znam mogu li biti jasniji.. ali od mene dosta u ovoj temi.

Teško jer si otišao u debeli offtopic, ja sam reagirao samo na omalovažavanje 3D poslova (destafanov post) i tvoje neznanje i predrasude o nečemu što vjerojatno nisi nikad ni probao.

Tko ne želi BSOD taj će uzeti CentOS ili Solaris ali da ne mrcvarimo dalje, može EOD ... bar do 25.11. ili ako prije iscuri neki 3950X :)

 

 

Ma daleko od toga da omalažavam CGI, čak sam i znao da najbolje rendere veliki filmaši čuvaju samo za sebe, a ruku na srce pregovarali smo i sa njima.
Eh taj CentOS me je he*o u jednoj drugoj firmi. Izvadim Intela ubacim AMD-a i imam BSoD, pa je ovaj programer (da naglasim da nitko nije imao pojma od njemačkog jezika) iskemijao neku svoju verziju Linuxa.

Moja poenta je da je firma išla u maximalnu uštedu do javnog izlaska na burzu, sve što je pod GNU licencom - daj. Sve što se može uraditi na nekom plastikaner laptopu - daj. A kako ja da ljude ubjedim da pravi IT posao (bio CGI ili pak koderi pa čak i ja kao mrežar) ne ide bez dva gigantska (27" QHD) Monitora i tastature posao jednostavno - ne ide.

A poslije se priča promjenila. Treba mi taj i taj medicinski monitor (5.000 € lupam) nisu ljudi pitali koliko košta, nego - koliko komada treba. Pa sam si i ja ugrabio ovu gornju Moj PC (mada imam i jedan malo slabiji u spavaćoj sobi) konfiguraciju. A što se tiče GPU odjela kupovalo se one basnoslovne 24 ili 48 GB RAM-a "grafičke" kartice. Kažem namjerno "grafičke" jer one nisu imale nikakvog izlaza.

Pa onda u krug umjesto Linuxa išao je gore navedeni Windows.

Sličnu stvar sam vidio i u Boxmark austrijskoj kompaniji (kožna sjedišta od Aviona do BMW M5 proizvode kao i one super luksuzne jahte). Sve redom dragulji PC-a bili su sa Intelovim CPU-ima sa AIO monitorima koji imaju ekran osjetljiv na dodir. U tom segmentu koji gdje je jedan XP mogao da obavlja svoje poslove mogao je naravno i bilo koji AMD ali koji je IT iz Austrije tim lobirao za Intela tu ne mogu reći. Pa je nakraju opet bila neka kupus salata sa HPe, Lenovo i Dell-ovima.

Da se vratim malo na temu, niti jedna od vodeće trojke (Lenovo, HP, Dell) nije nudila ISV certificirane radne stanice ni mainframe servere sa AMD-ovim procesorima. A išlo se i na verziju jedan veliki mainframe + klijenti u vidu Pentiuma G serije za nekoliko indijskih bolnica.

Ovdje igrači mogu vagati da za isti novac dobiju CPU/GPU van Intel/Nvidia koji će im dati 10-20 pa i 30% bolje performanse ali koliko ja vidim AMD je daleko manja firma i kao što je rekao kolega vječito drugi a Microsoft dobi posao u Pentagonu vrijedan 10 Mlrd USD a dobro znamo šta je Wintel savez.

Kad Lenovo bude nudio u svojim P radnim stanicama AMD-a onda ćemo opet popričati.. za sada može  dosta za večeras.

overhaul sub 9.11.2019 06:14
Envy kaže...

 

Ma daleko od toga da omalažavam CGI, čak sam i znao da najbolje rendere veliki filmaši čuvaju samo za sebe,

 O čemu ti čovječe... Imaš doslovno u članku usporedbe konkretnih programa i efikasnost. I ne lažu. Kad je izašao prvi ryzen, kupio sam i nisam požalio. Zasad još uvijek imam 6 intela i 1 ryzen, ali toliko je pristojan u radu, da mu je eto tu kod kuće to workstation, a Inteli su render farma. Nikakvih problema i da, živim od "cgi". Kakav božji kineski lenovo. Odeš na https://www.boxx.com/, klikneš što trebaš i koristiš i biraš ponudu. Kakvi monitori, kakve grafičke beu izlaza, pričamo o Ryzenu 3950x. 

Envy sub 9.11.2019 14:26

Šta ti nije jasno? Da ne možeš kupiti Arri kameru nego ju moraš rentati kroz Arri Rental?
Isto tako najbolje Ray Traceri filmaši čuvaju za sebe.

Taj top Boxx od 2TB RAM-a ima kao zlatnog partnera RTX 6000 i 8000 a kao CPU Bronze/Silver/Gold/Platinum Xeone.

Zbog tog smeća od AMD-a i njihovih reklamnih materijala sam se naslušao a Intel sigurno neće sjediti na lovorikama. Kineski Lenovo je najveći proizvođač računala na svijetu, a Intel najveći proizvođač procesora na svijetu i ne znam kakav tu Boxx se može parirati sa Lenovom i HPz. Pričaš čiste gluposti.

Mladen sub 9.11.2019 16:06
Envy kaže...
Šta ti nije jasno? Da ne možeš kupiti Arri kameru nego ju moraš rentati kroz Arri Rental?
Isto tako najbolje Ray Traceri filmaši čuvaju za sebe.

Taj top Boxx od 2TB RAM-a ima kao zlatnog partnera RTX 6000 i 8000 a kao CPU Bronze/Silver/Gold/Platinum Xeone.

Zbog tog smeća od AMD-a i njihovih reklamnih materijala sam se naslušao a Intel sigurno neće sjediti na lovorikama. Kineski Lenovo je najveći proizvođač računala na svijetu, a Intel najveći proizvođač procesora na svijetu i ne znam kakav tu Boxx se može parirati sa Lenovom i HPz. Pričaš čiste gluposti.

Zar nisi rekao da je EOD ? :) zašto uporno spamaš temu sa totalnim offtopicom ?

Uspio si doći i do kamera samo da bi plebsu poručio da se tebi ne sviđa AMD i to u temi o 3950X, što je skok kakav Intel nije napravio u zadnjih 10-tak godina.

 

Ali kad već svašta pišeš ... što ti znači ovo "Ray Tracer", softver ? Nema apsolutno najboljeg a često se radi i custom ako to projekt zahtjeva.

 

Intel trenutno ne sjedi, ovo mi više izgleda kao knock-down :) ... iako mu se toliko diviš i ponosno naglašavaš da je 9-10 puta financijski jači ustvari ističeš poraznu činjenicu da taj Golijat već 2 i pol godine ne može parirati komarcu Davidu, ni u jednom od tri segmenta. Da ironija bude veća, u HEDT kategoriji novi Threadripper, 24-core (entry model) počinje tamo gdje Intelov 18-core 9980XE (10980XE) završava.

 

Lenovo je bivši IBM-odjel koji nije baš fima koja olako prihvaća novosti ali zato Dell (Alienware) već ima TR konfiguracije a za očekivati je da će uskoro i HP izdati nove Z-statione.

Pišeš o Wintel kartelu kao da je to nešto pozitivno a ne jedna od najgorih stvari u IT-u.

 

O_O_O pon 11.11.2019 12:20
Mladen kaže...
Envy kaže...
Šta ti nije jasno? Da ne možeš kupiti Arri kameru nego ju moraš rentati kroz Arri Rental?
Isto tako najbolje Ray Traceri filmaši čuvaju za sebe.

Taj top Boxx od 2TB RAM-a ima kao zlatnog partnera RTX 6000 i 8000 a kao CPU Bronze/Silver/Gold/Platinum Xeone.

Zbog tog smeća od AMD-a i njihovih reklamnih materijala sam se naslušao a Intel sigurno neće sjediti na lovorikama. Kineski Lenovo je najveći proizvođač računala na svijetu, a Intel najveći proizvođač procesora na svijetu i ne znam kakav tu Boxx se može parirati sa Lenovom i HPz. Pričaš čiste gluposti.

Zar nisi rekao da je EOD ? :) zašto uporno spamaš temu sa totalnim offtopicom ?

Uspio si doći i do kamera samo da bi plebsu poručio da se tebi ne sviđa AMD i to u temi o 3950X, što je skok kakav Intel nije napravio u zadnjih 10-tak godina.

 

Ali kad već svašta pišeš ... što ti znači ovo "Ray Tracer", softver ? Nema apsolutno najboljeg a često se radi i custom ako to projekt zahtjeva.

 

Intel trenutno ne sjedi, ovo mi više izgleda kao knock-down :) ... iako mu se toliko diviš i ponosno naglašavaš da je 9-10 puta financijski jači ustvari ističeš poraznu činjenicu da taj Golijat već 2 i pol godine ne može parirati komarcu Davidu, ni u jednom od tri segmenta. Da ironija bude veća, u HEDT kategoriji novi Threadripper, 24-core (entry model) počinje tamo gdje Intelov 18-core 9980XE (10980XE) završava.

 

Lenovo je bivši IBM-odjel koji nije baš fima koja olako prihvaća novosti ali zato Dell (Alienware) već ima TR konfiguracije a za očekivati je da će uskoro i HP izdati nove Z-statione.

Pišeš o Wintel kartelu kao da je to nešto pozitivno a ne jedna od najgorih stvari u IT-u.

 

 Ma tip je neki pacenik, ovo teme mu sluze da se pohvali koliko se dobro prodao, pljuvanje po AMDu je samo bonus. 

overhaul pon 11.11.2019 20:51
Louis Pluto kaže...

gosn. Envy je dokazani i dugogodišnji wintel trol tako da... ignoriranje je majka forumskog zdravlja  

 Aa ja nisam nisam tolko involviran u forumske rasprave da bih takve detalje o pojedinom forumašu zapamtio, ali jedan odrastao korisnik računala da je tako isključiv i pun početničkih anegdotalnih tvrdnji na hardverskom forumu, je, neznam kako da se izrazim... juvenilno :) Evo da umirim gospona envy forumaša, i ja imam ove dolje xeone - kad su bili novi, to je bila lijepa snaga ali puno previše para. Sad poerd ova dual xeon setupa (nije lenovo ), bolje performanse dobijam sa jednim prosječnim osrednjim ryzenom za jednu desetinu kuna. I da, sve što radim ovdje na xeonima, jednako radi stabilno na ryzenu, nikakvih smrzavica ni plavih ekrana - iako sam čak tvrdoglavo prisilio sa injektorom za nvme u windoze 7 da radi na nepodržanom, starom win7 osu. A boxx je najprofesionalniji rig koji možeš kupiti, ako ne pričamo o gamingu. Pa kako onda oni nisu isključivi, samo envy zna. 

Barracuda727 uto 12.11.2019 18:22
Barracuda727 kaže...

Previse se razbacuju sa tim jezgrama bolje bi im bilo svima da smisle neko rijesenje koje ce te sve procesore drzati na minimalnoj temperaturi bar ispod 15 stupnjeva na maksimalnom opterecenju pa se nek onda razmecu sa jezgrama jer niti vodeno hladenje ne radi bas cuda i jako je skupo pogotovo custom,jos je uvijek zracno hladenje najbolje makar niti ono ne drzi sve ispod 15 C niti phanteks niti noctua i to cak niti na idle,sve te jezgre za nista, vecina ih testira na igrama koje uopce ne trose sve jezgre a em trose em griju i kure sve ostalo, a za renderiranje uopce nema smisla kad i stariji procesori dobro obavljaju posao... bezveze, cekaju se quantum procesori, ovo je sve tolko,neznam nekak jednostavno nema nekog bum napretka evolucija, a ne revolucija iz godine u godinu......isto i AMD i Intel samo milky milky dok god ide,da se bar pojavi i 3 konkurent onda bi valjda bilo nekog pomaka malo veceg,ne trolam samo osobno misljenje,sve te dide mide su glupost,samo da nabiju cijenu, a u praksi isti shit every year....da nesto valjaju ti procesori kupio bi jednog i imao godinama, a ono svake godine izlazi isto samo malo dignu takt i stave 2 jezgre vise,zagrijavanje katastrofa isto ce biti i s tim sranjem eco modom i ostalim glupostima....pogotovo ovi Ryzen threadryper za njega ce valjda trebat klima spojeno u kuciste......... palac dolje od mene.... sad vec trolam......

Moćeš CPU držati na 15°C ako je u klimatiziranom ormaru. I to je pitanje pošto veliki broj klima ide do 16°C. Ovo ti govorim kao stručnjak jer vidim da blage veze nemaš o Termodinamici.  Ugašen PC ti ne može biti na 15°C. Može ako je napolju u Januaru -10°C ali onda kondezom riskiraš da ti sve pocrka.

Btw: bili su i treći i četvrti konkurenti. Via i Cyrix pa su stavili ključ u bravu. A AMD-u da nije bilo xBoxa i PllayStationa i to baš u trenutku kada je bio na aparatima (Doslovce) i njega danas ne bi bilo. Ovo lajanje na intel me podsjeća kada su prvi razbili granicu od preko 1000 MHz ili 1 GHz. 

 

 

dastefan kaže...

* * * Evo meni treba, radim 3D renderiranje i iskoristim svaku jezgru do maksimuma, a ima nas još jako puno. * * *

De ti meni fino reci šta ti to renderiraš i na čemu i u kojem softveru? Jer za potrebe jedne medicinske simulacije u Blenderu ja nisam nikakva poboljšanja vidio sa tim 500C/1000T procesorima (lupam). Osim mal-te-ne što nisam dobio čir na želudcu, sva sreća da sam imao jako tvrde (Ne HTZ oprema) čizme tako da sam sa apetitom tako jako nabio taj Ryz.. pardon Shytzen da ne znam je li se i SSD mogao sačuvati.

 

dinkomat kaže...
Barracuda727 kaže...

Previse se razbacuju sa tim jezgrama bolje bi im bilo svima da smisle neko rijesenje koje ce te sve procesore drzati na minimalnoj temperaturi bar ispod 15 stupnjeva na maksimalnom opterecenju pa se nek onda razmecu sa jezgrama jer niti vodeno hladenje ne radi bas cuda i jako je skupo pogotovo custom,jos je uvijek zracno hladenje najbolje makar niti ono ne drzi sve ispod 15 C niti phanteks niti noctua i to cak niti na idle,sve te jezgre za nista, vecina ih testira na igrama koje uopce ne trose sve jezgre a em trose em griju i kure sve ostalo, a za renderiranje uopce nema smisla kad i stariji procesori dobro obavljaju posao... bezveze, cekaju se quantum procesori, ovo je sve tolko,neznam nekak jednostavno nema nekog bum napretka evolucija, a ne revolucija iz godine u godinu......isto i AMD i Intel samo milky milky dok god ide,da se bar pojavi i 3 konkurent onda bi valjda bilo nekog pomaka malo veceg,ne trolam samo osobno misljenje,sve te dide mide su glupost,samo da nabiju cijenu, a u praksi isti shit every year....da nesto valjaju ti procesori kupio bi jednog i imao godinama, a ono svake godine izlazi isto samo malo dignu takt i stave 2 jezgre vise,zagrijavanje katastrofa isto ce biti i s tim sranjem eco modom i ostalim glupostima....pogotovo ovi Ryzen threadryper za njega ce valjda trebat klima spojeno u kuciste......... palac dolje od mene.... sad vec trolam......

 

 

 

 

Vidim da ti većina ekipe daje mnuse jer u principu ne shvaćaju to što si napisao, a taj treći igrač će biti kroz koju godinu ARM. Jer snaga njihovih CPU polako dostiže ova dva igrača, uz višestruko manju potrošnju. Već sada na polju servera nude nešto https://www.toptal.com/back-end/arm-servers-armv8-for-datacentres ili https://www.gigabyte.com/ARM-Serveršto povlači da će kroz par godina ponuditi i nešto za desktop.

ARM neće biti treći igrač ni naredna 2 desetljeća. Zapamti moje riječi. Slušam to od onog šugavog Android 2.3 i kada je neka pre-pre-alfa najavljivala najveće smeće Androida 4.0.1 sa kojima i dan danas se borim.

 

Tačno je da se razbacuju sa jezgrama za koje jedan OS ne zna da iskorištava nego specifičan OS/SOFT u nekim uvjetima i samo bezveze na taj način "bude lava koji spava". Intela kome nije jasno.

Isti Shit every year ne moraš kupovati svake godine.. kupi si CPU svake 5-te ili 7-me godine pa ćeš osjetiti u praksi.

 

Inače se nema tu ništa čak čekati (pa ni Kvantno računalo) treba sjesti i napisati (isprogramirati /dizajnirati) lijepu videoigru u Unreal Engineu (sinoć sam se baš fino opustio na Q.U.B.E.2 a ne čekati da to nekako obrade jezgre u procesorima. Danas je sasvim dosta 6C/12T CPU u svkaom poslu a plafon bi bio 8C/12T u Desktop/Workstation biznisu. Serveri su priča za sebe je džaba ti silne jezgre ako nemaš 100 TB RAM-a ako je u pitanju neki veliki Mainstream.

Na kraju svega: ovdje je dovoljno vidjeti nečije potpise (potpisuju koje su sve mobitele imali - boćže sačuvaj) a kao avatari imaju neke likove iz video igrica dovoljno govori da li uopće ulaziti u raspravu ili ne..

Ali ja sam ovdje zobog sada svoje već čuvene i svima poznate rečenice na Bugu:
AMD Go*na nikad i ni za kakvu cijenu ne idu više u moje računalo.

 

 

 

 

 

 

Slazem se ja s tobom u puno toga, ali ja ne govorim o temperaturi u PC-u nego da konacno naprave nesto sto bi recimo drzalo procesor kad pokrenes AIDU 64,Geekbench, Prime95, SuperPi, Cinebench,SiSoft Sandra, Handbrake i recimo PCMark na nekih razumnih 15-20 stupnjeva u loadu ajde neka bude i na 30 ali da je ispod 50,ne da ga se przi na 99, nego da to spuste jako i da CPU konacno jebeno ohlade bilo benchmark bilo igre... samo o tome ja govorim, nista vise, ista stvar je sa gpu-ima imaju sada one vec dobro hladenje ali amd i dalje jako kaska pa jbte ona radeon VII je imala 117 C Junction temp, tolko o najnovijoj tehnlogoiji,rusila se u igrama, RTX su super ali i kod njih recimo nije bas idealno rijesenje da se grafa ne hladi dok temperatura ne dode do 60 C i onda ju tek pocne hladiti kao po deafultu,vjerojojatno i to dosta sjebe chip pa grafe crkne za koju godinu( SVE JE TO S NAMJEROM), a kao reklamiraju se ima Zero rpm(ima u idle da) , a gpu se znoji kad pokrenes RDR 2 na ultra, naravno mozes ti staviti da ventovi stalno okrecu ali da oni naprave to nekako drugacije da te grafe kao i cpu-ovi rade na normalnim tempraturama bogami nebi trebalo niti fanova u kucista da ga dodatno hlade i izvlace vruci zrak van, samo da naprave nesto sto bi doslo na proc da ga jebeno ohladi isto i na grafu,a da se k tome jos ne cuje kao avion pri niskom startu, zato velim oni povecavaju jezgre za koje i sam velis da je vrh 8/16 ali treba to sve i ohladiti, a jos k tome dodaj i buku, nista se na tom polju vezano za hladenje ne mjenja vec godinama , pogledaj samo laptope gdje doslovno na nekima mozes prziti kolko se jako zagriju,jer ih nema sto pravilno ohladiti bitno da namecu unutra i7 9900K i rtx 2080 i stave jos 4K IPS display, a temperature za vola ubiti, isto shit je sa mobitelima gdje se ekipa vec godinama buni jer su baterije premalog kapaciteta malo dignu svake godine par sto mAh i to je to ali bitno da je unutra 48,60,108 mp kamera i 8 jezgreni procesor i mobiteli drze jedva dan-dva, znaci opet smo dosli na moje one bazne stvari se ne mjenjaju nego se mjenjaju stvari koje se uopce ne trebaju mjenjati,konstantna evolucija a ne revolucija, ista stvar kamera od 40 ili 60 megapiksela kad ja sa svojom Z5 radim odlicne slike( ali jebg neko na mojoj slici nebu vidio oko od muhe zumirano 25x).

Baterije za ku..c kod svih mobitela, isto kao i hladnje u PC-u i laptopima 2019, stalno se govori o nekim novim tehnologijama ali dok mogu ljudima prodavat maglu i piksele i jezgre nece se nista bitnije promjenit, a ovi sto daju dislike idioti nisi niti procitali comment ociti niti shvatili nego imaju previse para na bacanje pa nije problem kupiti svake godine ili svake dvije novi proc,gpu ili mobitel, jbg...... iskreno nije me niti briga, kad naprave revoluciju onda ce se imat o cemu pisat ovo su sve gluposti i svi smo toga svjesni da nam prodaju maglu iz godine u godinu,jbg sad se opet ponavljam.... dislike.....

Envy uto 12.11.2019 19:13
overhaul kaže...
Louis Pluto kaže...

gosn. Envy je dokazani i dugogodišnji wintel trol tako da... ignoriranje je majka forumskog zdravlja  

 Aa ja nisam nisam tolko involviran u forumske rasprave da bih takve detalje o pojedinom forumašu zapamtio, ali jedan odrastao korisnik računala da je tako isključiv i pun početničkih anegdotalnih tvrdnji na hardverskom forumu, je, neznam kako da se izrazim... juvenilno :) Evo da umirim gospona envy forumaša, i ja imam ove dolje xeone - kad su bili novi, to je bila lijepa snaga ali puno previše para. Sad poerd ova dual xeon setupa (nije lenovo ), bolje performanse dobijam sa jednim prosječnim osrednjim ryzenom za jednu desetinu kuna. I da, sve što radim ovdje na xeonima, jednako radi stabilno na ryzenu, nikakvih smrzavica ni plavih ekrana - iako sam čak tvrdoglavo prisilio sa injektorom za nvme u windoze 7 da radi na nepodržanom, starom win7 osu. A boxx je najprofesionalniji rig koji možeš kupiti, ako ne pričamo o gamingu. Pa kako onda oni nisu isključivi, samo envy zna. 

Jesam li Wintel trol ili ne, nisam siguran. Ali Wintel mi je najviše novaca donio u životu. Linux najmanje.

 

Da, i meni je trebalo skoro 5 mintua da nabasam na tu T radnu stanicu sa Ryzenovima sa max 256 GB RAM-a. Ok možda je nekome to sasvim dovoljno.
Dakle od silne ponude koju ima taj Boxx, 5% Ryzena će promjeniti kompletnu scenu CPU-a? Nešto mi sve ovo miriše na najave jednog poznatog kolege forumaša koji "sad će", "samo što nije", "od sledeće generacije" pa se rodila serija 300 GPU-a od AMD-a i prošao je kao ćorak.

 

Reci mi čime se baviš pa da razmjenimo neka iksutva.

Ovdje na ovom forumu svi smo vozili Space Shuttle ali nitko da vozačku dozvolu pokaže. Ili u prevodu svi rade u nekakvim megakorporacija ali ime joj spomenuti i čime se bave ni slučajno. Meni ovi Xeoni služe za GNS3 simulator Ciscovih IOS Routera.

I sad mi odgovori gdje je bio AMD 2012. kada je izašao taj Xeon E5-2670? Gdje? Taj Xeon je star skoro 8 godina. Kao kada bi ja obični mobitel sa ARM-om poredio sa Pentium II iz koje već godine koji je vrtio UT.

Mene sada zanima šta si ti raido na tim Xeonom da si sve jezgre zakucao na 100% opterećena i šta radiš sada sa tim Ryzenima.

Ja evo gledam istu konfiguraciju Boxx-a i Lenova i slobodno mogu reći da je Lenovo Stete of the Art naspram tog Boxxa. Isti CPU uzmemo, isti GPU, istu količinu Memorije.

I da, vidim da na Boxxu hvale se popriličnom klijentelom.

Ali jedno ne mogu da shvatim: da godine prolaze, AMD obećae (u nečemu i uspije) pa prođe jedna serija CPU-a, pa jedna seriaj GPU-a, pa druga serija, pa treća serija.. i sva ista priča se ponavlja.

 

Bezvzeze tema: Stižu novi Ryzeni koji su smrtonosni virus za Intel. Ajde da vidimo i to.

overhaul uto 12.11.2019 20:28
Envy kaže...

 

Da, i meni je trebalo skoro 5 mintua da nabasam na tu T radnu stanicu sa Ryzenovima sa max 256 GB RAM-a. Ok možda je nekome to sasvim dovoljno.
Dakle od silne ponude koju ima taj Boxx, 5% Ryzena će promjeniti kompletnu scenu CPU-a? Nešto mi sve ovo miriše na najave jednog poznatog kolege forumaša koji "sad će", "samo što nije", "od sledeće generacije" pa se rodila serija 300 GPU-a od AMD-a i prošao je kao ćorak.

Ovdje na ovom forumu svi smo vozili Space Shuttle ali nitko da vozačku dozvolu pokaže. Ili u prevodu svi rade u nekakvim megakorporacija ali ime joj spomenuti i čime se bave ni slučajno. Meni ovi Xeoni služe za GNS3 simulator Ciscovih IOS Routera.

I sad mi odgovori gdje je bio AMD 2012. kada je izašao taj Xeon E5-2670? Gdje? Taj Xeon je star skoro 8 godina. Kao kada bi ja obični mobitel sa ARM-om poredio sa Pentium II iz koje već godine koji je vrtio UT.
Mene sada zanima šta si ti raido na tim Xeonom da si sve jezgre zakucao na 100% opterećena i šta radiš sada sa tim Ryzenima.

 A ne razumijem ti argumentaciju... dali bi kupovali xeone u firmi da je tad bilo ryzena i threadrippera? Nebi. Nije bilo izbora, pa se kupilo što je bilo. Tako smo u jednoj od ranijih firmi firmi sredinom 90tih morali iskeširati i daleko više za Silicon graphics O2 jer nije bilo ništa drugo sposobno raditi zahtjevniji posao koji je tada trebalo obaviti. I tad je jedna Maya koštala kao BMW3. Danas je i softverski i hardverski neusporedivo bolje, i nepada mi napamet pljuvati po konkurenciji poput AMD-a zbog toga. 
A inače, što misliš, da su ovdje samo gameri? Djeca i studenti? Pa na vijest o ovakvom procesoru se valjda javljaju ljudi koje takav procesor zanima. A oni koje zanima su ipak isfiltrirani od općeg puka kojeg zanima "will it run crysis". 
Dakle dovoljno mi je otvoriti dnevni posao, uključiti ipr i eto ti 100% zauzeća svega što postoji.