Byron pet 4.3.2016 22:48

2007. Kupio Vivax LCD TV 32" i DVD player

2008. Vivax LCD TV 42"

DVD player se pokvario nakon godinu dana, ali su oba televizora izdržala po 6 godina, nakon toga sam morao promijeniti elektrolite u napajanju (16kn i 20kn) i rade dan danas (9 godina)

Vivax klimu smo uzeli u firmi jer je nudila hlađenje pri vanjskoj temperaturi od -15 do +46, ne bi vjerovali , ali uz dosta skuplju Toshibu jedino je još Vivax to imao. Svima piše da rade od -15 do +46, ali ti ne kažu da hlađenje radi samo do +5 ili eventualno -5, a ispod toga radi samo grijanje (a to ti u server sobi baš i ne treba). Uglavnom klima radi dan danas (oko 7 godina).

Micek pet 4.3.2016 23:05
nike098 kaže...
...nagovorio me serviser za njihovu klimu da se ne kvare i evo 5 godina radi ko prvi dan. tako moja iskustva pozitivna

 Za klimu sam zaboravio a visi mi iznad glave. E s njom sam zadovoljan jer nakon skoro 4 godine još nije bilo problema. A imao sam prije nekoliko godina i prijenosnu Vivax klimu koju sam kupio polovnu već par godina staru. I dan danas radi kod sestre na poslu.

Ma kad proizvode od igle do lokomotive. Neke stvari su ok, dok druge nisu. Ili možda zavisi na što naletiš i kakve si sreće.

lebo1 pet 4.3.2016 23:27

Zar u server sobi ne bi bilo pametnije ubaciti nešto tipa Emerson i sl. koje su namjenjene za to, tako da nije točno da samo toshiba i vivax mogu hladiti na nižim vanjskim temp. Usput klime nisu neka visoka tehnologija, tako da se i manje kvare i sl., koju god da marku kupiš.

overhaul sub 5.3.2016 02:37
SnakeST kaže...

Vivaxu želim svu sreću u radu, najviše zbog zaposlenika u tom pogonu. Ali ako ne poprave kvalitetu svojih proizvoda teško da će doći na dobar glas...

 

Ogroman broj reklamacija na prodane Vivax mobitele/tablete/televizore... smo imali.. Jedino je Prestigio tu lošiji bio, ali Prestigio je u roku tjedan dana vraćao popravljen telefon ili bi poslali novi uređaj (ponekad i bolji model), dok sa Vivaxom i tu problemi...

 

Samo ne razumijem gdje su to cijene Vivax uređaja u rangu sa LG i drugima? U BiH su osjetno jeftiniji od Samsunga, LG-a, Philipsa i drugih poznatijih marki, i to je vjerojatno jedini razlog zašto ih ljudi i dalje kupuju..

 ... ali eto za klime ljudi kažu, ne samo ovdje, da su odlične? 
Hajd, vidjet ćemo nakon ove nadogradnje pogona, dali će popraviti kvalitetu tv-a. 
Nemam vivaxove tehnologije osim kuhinjskih sitnica, no tko zna, ako garancija i 
cijena na nekom uređaju koji će me eventualno zanimati budu konkurentni, a što ne.

sapere.aude.nunc sub 5.3.2016 03:58

Fino, još da mi se ne okrene želudac kad čujem za MSAN, KINGICT ili APIS sve bi bilo ok. Iako sasvim različiti i možemo se lagati koliko hoćemo, ali ova tri subjekta su toliko osakatili hrvatski ict sektor da 100 ovakvih spajaonica neće pozapošljavati dovoljno ljudi. Desetljeća pogodovanja i izvlačenja državnog novca na namještenim javnim nabavama nisu nikakva tajna, pisalo se još krajem prošle godine o tome, stoga eto ja pljujem iz sasvim drugog razloga. Kvaliteta tehnologije je u ovom slučaju kao i moral uprave, relativan.

Danyel sub 5.3.2016 04:20

Nažalost, kod nas je SVE bazirano na korupciji. Ali, to je krenulo još devedesetih. Dok su jedni ginuli, drugi su krali i namještali poslove. 

 

Da smo na vrijeme napravili lustraciju, da smo na vrijeme pozatvarali ratne profitere danas bismo živjeli u normalnoj zemlji iz koje ljudi ne da ne bi bježali već bi drugi bježali u nju. 

 

Ni danas nije kasno za lustraciju, no naravno da oni sami sebe neće lustrirati niti uhititi. To bismo morali mi, narod, a kako to očito ovaj narod ne zanima, jasno je da problem nije samo u političarima već i u narodu (kojima je moral očito relativan).

 

A što se tiče Vivaxa i svih sličnih, želim im svako dobro i otvaranje što više ovakvih pogona, ali samo zato jer želim da se zaposle naši ljudi i da se kupuju naši proizvodi.

Ajar sub 5.3.2016 05:37
mislav_01 kaže...

 

Gdje ti besposleni luzeru radiš da imaš vremena idalje na svaki članak prosipati svoje neduhovite doskočice? 

 a, eto. kad je bog dijelio iskustvo, znanje, pamet i duh, mene tadašnji privatni poslodavac - oduzetnik nije pustio s posla. sad radim od doma, za sebe, nađe se i vremena ali su podjele odavno gotove. nasreću, imam tebe koji to obilato nadoknađuješ i hvala ti na tome. 

ZovemseZoranidolazimizRijeke sub 5.3.2016 11:58
sapere.aude.nunc kaže...
Fino, još da mi se ne okrene želudac kad čujem za MSAN, KINGICT ili APIS sve bi bilo ok. Iako sasvim različiti i možemo se lagati koliko hoćemo, ali ova tri subjekta su toliko osakatili hrvatski ict sektor da 100 ovakvih spajaonica neće pozapošljavati dovoljno ljudi. Desetljeća pogodovanja i izvlačenja državnog novca na namještenim javnim nabavama nisu nikakva tajna, pisalo se još krajem prošle godine o tome, stoga eto ja pljujem iz sasvim drugog razloga. Kvaliteta tehnologije je u ovom slučaju kao i moral uprave, relativan.

 

Mislim da je i s IN2 ista stvar.

SnakeST sub 5.3.2016 13:03

Za klime ne znam, to nismo prodavali :)

 

Znam da Vivax prodaje sve što se može uključiti u struju, nešto sami sklapaju a nešto samo brandiraju... Imao sam rezalicu njihovu koja se pokazala bolja nego ova gorenje koju sad imam...

BinHex sub 5.3.2016 14:21

Prilikom potpisivanja ugovora s teleoperaterom smo imali priliku za sitnu lovu uzeti Vivax TV. Da iskren buden nisa. Imao pojma o tom brendu ali je cijna bila jako jeftina, a trenutni TV je "kasljucao". Evo 3 god i kusur radi odlicno bez i jednog problema. Ja prezadovoljan TVom pa imam i dobro misljenje o Vivaxu, no vidim po komentarima, da to zapravo varira od uređaja do uređaja.

Byron sub 5.3.2016 19:57
lebo1 kaže...

Zar u server sobi ne bi bilo pametnije ubaciti nešto tipa Emerson i sl. koje su namjenjene za to, tako da nije točno da samo toshiba i vivax mogu hladiti na nižim vanjskim temp. Usput klime nisu neka visoka tehnologija, tako da se i manje kvare i sl., koju god da marku kupiš.

 Reci nam koja to Emerson klima može za 15k kn (Vivax) ili 25k kn (Toshiba) ohladiti malu server sobu potrošnje 10 do 12kW i da joj radi hlađenje na -15C... 

Jovanka sub 5.3.2016 22:19
safemode kaže...

Ako je napolju -15 pa zar onda nije dovoljno običnim ventilatorom upuhat direktno taj zrak.Nije valjda da -15 ne može ohladiti servere.

 

 

Nagledajući se server soba u zivotu, primjetio sam da je vecini najblizi pristup vanjskom svijetu bilo gdje izmedju 30 i 50m ako ne i vise. Ne, nije dovoljno upuhati taj zrak.

dragans sub 5.3.2016 22:45

Vivax je sličan drugim jeftinim brendovima. Koliko para, toliko muzike.

Imam Vivax TV već nekih 9 godina i jedini problem koji sam imao sa njim su elektroliti u mrežnom dijelu koji su riknuli nakon par godina. Zamijenio ih i od tada radi odlično.

Prebacivanje kanala mu je jako sporo, ali pošto koristim eksterni DVB-C tuner ni sa tim nemam nekih velikih problema. Noviji modeli su i to dosta dobro riješili, a imaju i interni DVB-C.

U firmi gdje radim prodajemo Vivax-ove televizore i klima uređaje. Ni sa jednim od njih nema nekih velikih žalbi od strane korisnika. Barem ne više u odnosu na druge brendove koje radimo (Samsung, Philips etc.)

Nekad smo radili njihove DVD plejere i sa njima je zbilja bilo puno problema. Mđt. njihov ovlašteni servis je to dosta brzo riješavao.

 

dragans uto 8.3.2016 13:42
zeroname kaže...

Koliko vidim u ponudi imaju  većinom HD ready televizore i niti jedan TV im nema podršku za DVB-T2. Tko bi normalan u 2016 godiini kupio hd ready televizor i  bez podrške za DVB-T2

Onaj kome te stavke nisu bitne, a bitno mu je da TV od 32 inča ne košta više od 350 KM (oko 1350 kn).

A takvih je jako puno.

zerocool12 uto 8.3.2016 17:06
zeroname kaže...

Koliko vidim u ponudi imaju  većinom HD ready televizore i niti jedan TV im nema podršku za DVB-T2. Tko bi normalan u 2016 godiini kupio hd ready televizor i  bez podrške za DVB-T2

 Onome tko živi u Hrvatskoj i nije mu bitno da svakih x godina kad bude neki "veliki sportski događaj" može gledat HD kanal... Ionak je večini TV tek toliko da se neš događa u pozadini...

lebo1 uto 8.3.2016 19:11

EMERSON HPSE14 ili HPSE8 kazetne jedinice za precizno hlađenje, a ako je vanjski zid onda je najbolje free cooling chille koji koristi vanjski zrak, freon pali ako je vanjska i unutrašnja temp 2 stupnja razlike, rade na - 15 tako da nisu vivax i toshiba jedini koji to mogu, opet ovi su specijalizirani. Kod free cooling-a, koji je cijenom između 15 i 25k a opet bolji jer je namjenjen da radi 24/7, investicija se isplati na uštedi u potrošnji struje. Ne volim kada ljudi pišu gluposti, a da ni ne provjere, jer je ovo lako provjeriti. Usput nije ni Emerson jedini, stariji je od vivax-a a vjerujem i toshibe, koji nudi slično: RC, STULZ, UNIFLAR/APC, WEISS/ITTAL, GEA DENCO... Ako treba katalog od sviju pojedinačno samo javi, dobit ćeš i ponudu.

kućaposo uto 25.12.2018 09:04

jel živ taj vivax, mislim da su bolji od quadro i to je sve.

izgleda ništa od uspjeha na tržištu.

pompozno su najavljivali neku tvornicu tv-a

putujem često po hotelima, ali nigdje niti tamo nisam vidio

novi vivax, znači prdnuli u rosu