Cro0707 sub 2.5.2020 21:20
dado16 kaže...
Cro0707 kaže...
Dlaka kaže...
Cro0707 kaže...

Gledamo Netflix svaki dan, no jako jako često kvaliteta nije u HD-u. Gledam preko TV-a i ako stisnem INFO na daljinskom dobijem info o kvaliteti, vidim da nije često ni 720p. Sumnjam da je do operatera ali ne znam kako dokazati, ima li netko savjet? Ovo nema veze s nedavnom najavom Netflixa da će smanjiti kvalitetu jel traje već mjesecima.

 

Internet je sinkroni 100/100, s ničim drugim nemam problema. Ako odrvrtim test na aplikaciji od TV-a, dobijem da je brzina nekih 22 Mbps (što je dovoljno i za 4K) ali meni rijetko ide na 720p a kamo li na 1080p. Čak i kad se prebaci na 720p/1080p ne ostane na tome, opet nakon nekog vremena padne na nisku kvalitetu... 240p, 480p.

 

Kako dokazati da je do operatera? I da li vi imate takvih problema?

 Glupo pitanje ali koju pretplatu imate?

 

Nije do toga... Pretplata na Netflixu je Premium Ultra HD (4K).

 

Pogotovo na večer primjetim da se zroza kvaliteta i to drastično. Npr gledam dokumentarac The Last Dance i cijelo vrijeme se kvaliteta vrti na 240p/280p, za što je dovoljna brzina ispod 1 Mbps, dakle 100 puta manje nego što imam... Da je barem 720p ne bi se žalio.

 ocito ti pada brzina prema netflixovim serverima...to je najlakse provjeris na stranici fast.com kad ti se to desava pa vidis u mbps koliko imas.....mozda bi ti vpn pomogao

 

Nije ni to, to sam prvo probao. Netflix radi ko qurac, otvorim fast.com, imam 9x/9x, ping 1-2ms. Samo što otvorim fast.com preko laptopa ili mobitela, a Netflix gledam na TV-u preko njegove aplikacije.

 

Dakle nikome se ne srozava vidiljovo kvaliteta Netflixa, barem u večernim satima?

nikonja ned 10.5.2020 17:31

Jel itko zna kad će vratit kvalitetu nazad, jer su je 20.03. srezali kao na mjesec dana, sad je 10.05 ali vidim da je još uvijek bitrate na polovici, HD na 2.5, 4K na 7.5mbit. Večina dnevnih scena po serijama/filmovima su ok ali čim je malo tamnije vidi se more artefakta.

Kopam po internetu ali nigjde ništa ne piše kad će vratit!

mrzech pet 3.7.2020 07:39
Stryder kaže...

Super, moze li neki inside info sto mozemo ocekivati ili ne smijes dijeliti takve informacije?

 Možete očekivati vrlo kvalitetne prijevode novih i starih serija i filmova. Prvenstveno Netflixove produkcije sve.

DEEMon ned 12.7.2020 21:59

Kako su debilni ovi u Netflixu...

Jučer pogledam Back to the future 1... Hoću danas pogledati dvojku i nema je, a trojke ima.

 

Pa budale jedne ako nemate trilogiju nemoj stavljati niti jedan film.

dado16 pon 13.7.2020 21:41
DEEMon kaže...

Kako su debilni ovi u Netflixu...

Jučer pogledam Back to the future 1... Hoću danas pogledati dvojku i nema je, a trojke ima.

 

Pa budale jedne ako nemate trilogiju nemoj stavljati niti jedan film.

 ako nema na hrvatskoj regiji, imaš na ostalima(vidi sliku), upalis vpn i pogledas

Jarvan pet 31.7.2020 12:40

Jučer sam prvi put pokrenuo Netflix.


Sad me zanima u kojem formatu oni puštaju filmove, jer važno mi je kod skidanja custom titlova. Najčešće dosad sam vidio da prolazi bluray .x264 Sparks verzija.

 

Za one koji neznaju, aktivirajte proširenje za Chrome Super Netflix, i preko njega možete ubaciti custom titlove.

Samo njih morate prvo konvertirati s .srt na .dxfp (Netflix CC).

stribs pet 14.8.2020 13:19
nixass kaže...

Ja ne vjerujem da ljudi još uvijek bitchaju oko hrvatskog prijevoda

 Meni ne treba hrvatski prijevod da mogu gledati.Uglavnom govorim zbog svojih ukucana koji ne mogu gledati na engleskom pa im ovo dobro dode.
A i kao sto je i kolega rekao, ako su vec dostupni na nasem trzistu neka onda bude i lokalizirano.

Jarvan pet 14.8.2020 21:32
nixass kaže...

Ja ne vjerujem da ljudi još uvijek bitchaju oko hrvatskog prijevoda

 Naravno, kad ima "bitcheva" poput tebe.

 

Ako plaćam hrvatskim kunama, želim hrvatski prijevod.

 

Meni nije problem eng. prijevod, ženi je. Mada mi iden a živce u njihovim titlovima dodaci poput (intense upbeat music, gasping for air) i ta sranja.

Jarvan pon 17.8.2020 13:50
nixass kaže...

To su ti audio descriptions i namijenjeni su gluhim ili ljudima sa slabijim sluhom.

 

Ako plaćam hrvatskim kunama..  🙄

 "Nuff said..."

 

Jebeš sve osim talijana, amerikanaca i klingonaca.