Lovac pon 22.8.2016 22:58

Naručio sam od njih brdo robe, i pred cca 3 tjedna na chatu pričao o opciji da šalju u Hrvatsku s EU skladišta, vele da će pokušati progurati stvar što prije. Izgleda da nas ima više koji smo to tražili, super u svakom slućaju ^^

CyberDemonVZ pon 22.8.2016 23:04

Nekoliko grešaka u tekstu:

-roba iz Kine uglavnom ima manju (free shipping) poštarinu nego ona iz europskog skladišta

-problem je što se (ovisno o cijeni) na tu robu plaćao PDV

-zapravo sam naletio na dosta proizvoda koji su imali nižu cijenu u EU skladištu (ali su to daleko "nadoknadili" cijenom slanja :)

ranko091 pon 22.8.2016 23:38
CyberDemonVZ kaže...
...

-zapravo sam naletio na dosta proizvoda koji su imali nižu cijenu u EU skladištu (ali su to daleko "nadoknadili" cijenom slanja :)

 nemoj samo da ti kina počne naplačivat poštarinu kao ostatak svijeta. pregrist ćeš se za ovo što si reko onda.

Gnjavator uto 23.8.2016 09:20
CyberDemonVZ kaže...

Nekoliko grešaka u tekstu:

-roba iz Kine uglavnom ima manju (free shipping) poštarinu nego ona iz europskog skladišta

-problem je što se (ovisno o cijeni) na tu robu plaćao PDV

-zapravo sam naletio na dosta proizvoda koji su imali nižu cijenu u EU skladištu (ali su to daleko "nadoknadili" cijenom slanja :)

 

Samo da ne bude u vezi PDV-a kao i sa BangGoodom kod kojeg i za robu sa EU skladišta naši vrli carinici opale PDV jer na računu nemaš nigdje dokaz da je neko negdje platio PDV u EU... Tako da ja više sa EU skladišta do daljnjeg ne naručujem, em je dolar-dva-tri skuplje nego u Kini, em ti opale 20€ poštarine i onda ti naši oderu PDV na taj veći iznos plus poštarinu... neka fala, radije onda pričekam iz kine...

just_dont uto 23.8.2016 10:10

kad smo već kod poštarine, trebao bi mi dron stići uskoro sa banggooda (kina) pa me zanima preko kojeg iznosa naplaćuju pdv ovi naši krvopije? jer naručivao sam prije kameru (xiaomi yi) 500njak kuna i ništa nisu carinili pa mi nije baš jasno...

srcipesak uto 23.8.2016 10:30
just_dont kaže...

kad smo već kod poštarine, trebao bi mi dron stići uskoro sa banggooda (kina) pa me zanima preko kojeg iznosa naplaćuju pdv ovi naši krvopije? jer naručivao sam prije kameru (xiaomi yi) 500njak kuna i ništa nisu carinili pa mi nije baš jasno...

 Žilava baka Bosiljka u pošti to rašljama procjeni što se izuzima a što prolazi. Inače je limit neki volumen (napamet 10x10x10cm) ILI težina (ne znam 300g il taknes). Plaćas PDV na vrijednost koju napišeš (da, reko sam napišeš  - ako zabriješ previše u krivom smjeru, kazne su navodno 5000kn min ). I odgovor na pitanje - PDV se službeno naplaćuje preko 160KN protuvrijednosti u valuti. Znači doslovce 160KN je orjentir :) I naravno na pdv dodaj jos 30-40kn dostave poziva, uplate u državni proracun, carinski postupak i ta birokratska sranja. Da ne računaš golih 25% 

 

A ovo gore PDV na posiljke iz EU je vrh HP-a. Nije mi se dogodilo i pisao bi prigovor. Zna se da sve sto ima origin EU moraju pustiti. Osim naravno ne znam preko 500e il kak su neki treci limiti sitnim slovima ispisani....

 

CyberDemonVZ uto 23.8.2016 10:33
just_dont kaže...

kad smo već kod poštarine, trebao bi mi dron stići uskoro sa banggooda (kina) pa me zanima preko kojeg iznosa naplaćuju pdv ovi naši krvopije? jer naručivao sam prije kameru (xiaomi yi) 500njak kuna i ništa nisu carinili pa mi nije baš jasno...

Na snazi je Ako Prođe-Prođe.

A često ne prođe :D

 

Magična brojka je 22 Eura!

 

Za sve iznad se mora plaćati PDV.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

ranko091 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
...

-zapravo sam naletio na dosta proizvoda koji su imali nižu cijenu u EU skladištu (ali su to daleko "nadoknadili" cijenom slanja :)

 nemoj samo da ti kina počne naplačivat poštarinu kao ostatak svijeta. pregrist ćeš se za ovo što si reko onda.

 Prije nekoliko dana sam primjetio da su se i na kineskom shopu počele pojavljivati cifre kod Shipping, i da više nije Free. Istina, nekoliko centi, al se nadam da to nije početak nečeg većeg.

Old Iggy uto 23.8.2016 11:13
srcipesak kaže...
 

A ovo gore PDV na posiljke iz EU je vrh HP-a. Nije mi se dogodilo i pisao bi prigovor. Zna se da sve sto ima origin EU moraju pustiti. Osim naravno ne znam preko 500e il kak su neki treci limiti sitnim slovima ispisani....

 

Naravno da je moguće platiti namete na robu koja je krenula iz EU, ako nisu plaćeni nameti (tj. roba nije uvezena u EU).

Zato je bitno imati urednu dokumentaciju (primarno račun).

just_dont uto 23.8.2016 12:53
srcipesak kaže...
just_dont kaže...

kad smo već kod poštarine, trebao bi mi dron stići uskoro sa banggooda (kina) pa me zanima preko kojeg iznosa naplaćuju pdv ovi naši krvopije? jer naručivao sam prije kameru (xiaomi yi) 500njak kuna i ništa nisu carinili pa mi nije baš jasno...

 Žilava baka Bosiljka u pošti to rašljama procjeni što se izuzima a što prolazi. Inače je limit neki volumen (napamet 10x10x10cm) ILI težina (ne znam 300g il taknes). Plaćas PDV na vrijednost koju napišeš (da, reko sam napišeš  - ako zabriješ previše u krivom smjeru, kazne su navodno 5000kn min ). I odgovor na pitanje - PDV se službeno naplaćuje preko 160KN protuvrijednosti u valuti. Znači doslovce 160KN je orjentir :) I naravno na pdv dodaj jos 30-40kn dostave poziva, uplate u državni proracun, carinski postupak i ta birokratska sranja. Da ne računaš golih 25% 

 

A ovo gore PDV na posiljke iz EU je vrh HP-a. Nije mi se dogodilo i pisao bi prigovor. Zna se da sve sto ima origin EU moraju pustiti. Osim naravno ne znam preko 500e il kak su neki treci limiti sitnim slovima ispisani....

 

mudro zboriš, a prema dosadašnjem iskustvu očito ide tako - šta je veliko to je i skupo, jer dosad sam imao dvije malo skuplje stvari kamera xiaomi yi 500njak kn i ništa od carine, objektiv za fotić, plaćen oko 1000Kn i isto ništa carinjeno ali naravno oboje je full mala kutija...

znači naje.. sam na još dosad skoro najjeftinijoj stvari