Santana uto 24.5.2022 10:48
encoding kaže...

Xiaomi ima problem s post procesiranjem u svojim kamerama. Senzor koliko znam je Sonyev. U čemu je onda doprinos Leice, leći i marketingu?

 Pa kao objektiv, ali u stvarnosti to je samo marketing.
Leica je premium brand koji jos uvijek nesto znaci pa ovak zarade koji euro bez neke muke

HCMAA uto 24.5.2022 16:05

Samsung ultra ima najbolji kamera set-up...naročito tele od X10...još sad je moguće i na S21 imati RAW za sve senzore...kad bi makar mene poslušali...glavni senzor stave na 1"... rezoluciju da pixeli budu 1.4um veličine tako da imaš kvalitetnu fotografiju u toj full rezoluciji...A s druge strane u uvjetima kad nema svjetla koriste spajanje pixela ali na hardware osnovi a ne software kakvu je imala Nokia PureView 808...kod software spajanja ISO je uvijek isti.

Boris grozni uto 24.5.2022 18:27
HCMAA kaže...
Samsung ultra ima najbolji kamera set-up...naročito tele od X10...još sad je moguće i na S21 imati RAW za sve senzore...kad bi makar mene poslušali...glavni senzor stave na 1"... rezoluciju da pixeli budu 1.4um veličine tako da imaš kvalitetnu fotografiju u toj full rezoluciji...A s druge strane u uvjetima kad nema svjetla koriste spajanje pixela ali na hardware osnovi a ne software kakvu je imala Nokia PureView 808...kod software spajanja ISO je uvijek isti.

 A na koju bi to foru ugurali u mobitel?

HCMAA uto 24.5.2022 19:03

1" senzor ima površinu od 108mm2
Xiaomi mi 11 ultra glavni senzor ima 98mm2

Znači manji je za 10%
Glavni veći senzor s dosta pixela...omogućuje da se izbaci 3X telefoto...jerbo se može koristiti crop od glavnog

Međutim radi jeftinije proizvodnje koriste 0,8um veličinu pixela...tako da u full rezoluciji to je sranje...zato i koriste spajanje pixela...Nokia PureView 808 i njenih skoro 41 Mpx izgleda prekrasno...jer je pixel size 1.4um...površina senzora je oko 85mm2.

Znači kad već forsiraju 12mpx...1" senzor bi bio taman za 50mpx(1.4um)...u uvjetima slabijeg svjetla...koriste spajanje pixela 4 u 1...ispada 12.5mpx

Santana uto 24.5.2022 19:10
HCMAA kaže...
1" senzor ima površinu od 108mm2
Xiaomi mi 11 ultra glavni senzor ima 98mm2

Znači manji je za 10%

 Pa dobro i kakvu razliku ce tih 10% napravit ?

Pa nije 1" magicna brojka nakon koje se dobiva ne znam kakva kvaliteta.

 

Moze bit bolji za tih 10% i to je to.

 

Sony je nedavno stavio 1" senzor u mobitel,al se ne koristi cijeli senzor jer objektiv ga ne moze pokrit(da ne moraju radit veliku grbu)

HCMAA uto 24.5.2022 19:18

Sad kad Samsung izbaci novi način preklapanja slojeva baterije...u konačnici to je samo 10% veći kapacitet...isto će na sva zvona to reklamirati

Novi snapdragon...10%....15%

"Dakle, Qualcomm tvrdi da Snapdragon 8+ Gen 1 pruža korisnicima 10 posto brže CPU i GPU performanse te da koristi 15 posto manje energije od svoga prethodnika."

HCMAA sri 25.5.2022 12:56

Cigle mogu po veličini ekrana...ali ne i po debljini...A to što tih 1-2 mm nikog neće upropastiti A s druge strane sama baterija bi mogla biti 30-50% veći kapacitet...koga briga...ili kad već imaju 3 flagship u različitim veličinama onda se valjda kod najskupljeg mogu razmahati da opravda visoku cijenu

S21 ultra 165mm*76mm*9mm...da je ovih 9mm +1mm ili +2mm...nikog nebi upropastilo...