10alex sri 22.9.2021 07:55

Bilo bi dobro da daju pen sa tabletom, jer koliko citam odvojeno taj pen kosta oko 70-80$ u Kini a kod nas ce onda isto toliko u €!? 

Poanata je da nitko taj pen nece htjeti kupiti po toj cijeni.

jozef sri 22.9.2021 11:06
10alex kaže...

Bilo bi dobro da daju pen sa tabletom, jer koliko citam odvojeno taj pen kosta oko 70-80$ u Kini a kod nas ce onda isto toliko u €!? 

Poanata je da nitko taj pen nece htjeti kupiti po toj cijeni.

Pen mu je glavni feature, sumnjam da će itko kupiti samo tablet, bez te "doplate". Jer ako ti ne treba olovka imaš na izbor hrpu drugih sličnih tableta. S-pen se može zamijeniti hrpom drugih 3rd party olovaka, ne znam kako je s Xiaomijem ali pretpostavljam da originalna olovka nije jedina koja radi na njemu.
Službena cijena Xiaomi olovke za EU je 99€.

 

P.S. sad vidim da je kod nas izbor tableta vrlo jadan, pa se za ovu (promo) cijenu ne može dobiti ništa bolje. To stoji.

MasterOfDisaster sri 22.9.2021 11:28
jozef kaže...
10alex kaže...

Bilo bi dobro da daju pen sa tabletom, jer koliko citam odvojeno taj pen kosta oko 70-80$ u Kini a kod nas ce onda isto toliko u €!? 

Poanata je da nitko taj pen nece htjeti kupiti po toj cijeni.

Pen mu je glavni feature, sumnjam da će itko kupiti samo tablet, bez te "doplate". Jer ako ti ne treba olovka imaš na izbor hrpu drugih sličnih tableta. S-pen se može zamijeniti hrpom drugih 3rd party olovaka, ne znam kako je s Xiaomijem ali pretpostavljam da originalna olovka nije jedina koja radi na njemu.
Službena cijena Xiaomi olovke za EU je 99€.

Za 2.400 kn nema takvog tableta sa tim speckama kod nas, barem ja ne znam za takav tablet, ako sam u krivu neka me netko slobodno ispravi, a osobno me zaboli ona stvar za olovčicu, koristio bi ju kao i na Note mobitelu prvih 2 tjedna i to je to, zato sam i odustao od Note serije, jer mi apsolutno olovka ničemu ne služi, naravno govorim za sebe, nekima ona sve znači, ali meni ništa.

Mislim da je ovaj tablet pun pogodak sa speckama i cijenom, definitivno best buy, sad još jedino da MIUI neće pizdarije raditi.

Stric_Jura sri 22.9.2021 11:30
fanaticni gejmer kaže...

Vjrj hoce. Uredjaj nije skup, s olovkom te ispadne puno jeffiniji nego s7 recimo. Moraju nekako zaradit.

Nadam se samo da zbog cijene ne dolazi s bugovima u paketu kao mobiteli.

 ????

 

koji bugovi?

 

Xiaomije svi moji imaju i ne dam peneze marketinškim magovima Jabuke i Trozviježđa...

 

možemo razglabati o prevelikoj produkciji modeaa i dijelu blotwarea, ali nije to niđšta što Xiaomi.EU ROM ne rješava...

fanaticni gejmer sri 22.9.2021 12:28
Stric_Jura kaže...
fanaticni gejmer kaže...

Vjrj hoce. Uredjaj nije skup, s olovkom te ispadne puno jeffiniji nego s7 recimo. Moraju nekako zaradit.

Nadam se samo da zbog cijene ne dolazi s bugovima u paketu kao mobiteli.

 ????

 

koji bugovi?

 

Xiaomije svi moji imaju i ne dam peneze marketinškim magovima Jabuke i Trozviježđa...

 

možemo razglabati o prevelikoj produkciji modeaa i dijelu blotwarea, ali nije to niđšta što Xiaomi.EU ROM ne rješava...

 Nedavno sam poslao na servis poco x3 pro zbog ghost toucha. Ima hrpa ljudi ovde na forumu i internetu taj problem.

Ako to nije razlog za zabrinutost, neznam sta je. 

Update-i ne rjesavaju nista.

mzopg sri 22.9.2021 13:59
fanaticni gejmer kaže...
Stric_Jura kaže...
fanaticni gejmer kaže...

Vjrj hoce. Uredjaj nije skup, s olovkom te ispadne puno jeffiniji nego s7 recimo. Moraju nekako zaradit.

Nadam se samo da zbog cijene ne dolazi s bugovima u paketu kao mobiteli.

 ????

 

koji bugovi?

 

Xiaomije svi moji imaju i ne dam peneze marketinškim magovima Jabuke i Trozviježđa...

 

možemo razglabati o prevelikoj produkciji modeaa i dijelu blotwarea, ali nije to niđšta što Xiaomi.EU ROM ne rješava...

 Nedavno sam poslao na servis poco x3 pro zbog ghost toucha. Ima hrpa ljudi ovde na forumu i internetu taj problem.

Ako to nije razlog za zabrinutost, neznam sta je. 

Update-i ne rjesavaju nista.

Ghost touch je gotovo uvijek hardwareski problem i rijetko ima veze sa softwareom.

Isti problem imaš i kod svih drugih proizvođača jer ionako manje više svi koriste komponente proizvedene od nekoliko velikih tvornica, pa kad naleti lošija serija eto problema.

Update ti to neće popraviti.

 

Ili ti je oštećen display, moguće da ti je pao mob ili nešto slično, ili imaš loše zaštitno staklo, a prema nekima uzrok može biti i neispravan punjač ili kabel (ne znam kad ti se dešava ghost touch, kad je na punjenju ili u redovnom korištenju).

Ivan(4) sri 22.9.2021 14:55

Napravio sam pre-order. Kod nas su tableti slične dijagonale uglavnom bliži 500€. Jedina smislena alternativa je S6 Lite WiFi: slična cena, malo manji i lošiji ekran, slabiji SoC, manje RAM-a i interne memorije, ali S Pen u paketu, DeX mod, microSD i 3.5mm.

 

Za olovku i ostale dodatke (npr neki keyboard cover) ću videti.

marushin sri 22.9.2021 16:57
Ivan(4) kaže...

Napravio sam pre-order. Kod nas su tableti slične dijagonale uglavnom bliži 500€. Jedina smislena alternativa je S6 Lite WiFi: slična cena, malo manji i lošiji ekran, slabiji SoC, manje RAM-a i interne memorije, ali S Pen u paketu, DeX mod, microSD i 3.5mm.

 

Za olovku i ostale dodatke (npr neki keyboard cover) ću videti.

 Pozdrav, di si napravio preorder? Ne vidim tu mogućnost na njihovim stranicama..

MasterOfDisaster pet 24.9.2021 08:16

Sad baš gledam, realno po ovoj cijeni preoreder nije ni postojao, srami se Xiaomi, tj. trgovine koje su ga prodavale. Znači u 3 ujutro na Sancta Domenici i Mi Hrvatska Store-u uopće nisi mogao naručiti, a bome ni kupiti navedeni tablet, a sad u 8 sati je sve rasprodano. 

Daj ne seri, koje su to marketing provale i prodavanje magle. Tablet su očito uzeli zaposlenici i ostala odabrana ekipa iz navedenih firmi ili su te trgovine dobile 2 uređaja  

 

EDIT: Ajde barem ga imaju na Ekupi i Mikronisu.

Ivan(4) ned 26.9.2021 13:46

Stigao kod mene! U suštini, Xiaomi smartphone sa ekranom od 11" (i bez mogućnosti telefoniranja). Naravno, izgled internet stranica i pojedinih aplikacija je prilagođen većoj dijagonali, ali generalno se dobija korisničko iskustvo koje biste očekivali od uređaja sa MIUI-jem.

Izrada deluje kvalitetno, veličina taman, siva stražnja strana je skoro crna, a kamera blago štrči i to pomalo nervira jer verovatno nije morala, ali se išlo na izgled sa telefona (pa otud i dummy sekundarna kamera ispod glavne i zapravo jedine). Prednja kamera sasvim korektna.

Ekran lep, 120Hz osvežavanje i 120Hz sampling rate. Isprobao sam 60Hz mod, iskreno, meni nije tolika razlika, osim što sistemske animacije postaju komično loše (možete prebrojati frejmove - na uređajima koji podržavaju samo 60Hz to ne izgleda tako).

Zvuk dobar, bolji nego na entry level Bluetooth zvučnicima.

Bundle nepostojeći. Dobija se 22W punjač (tablet podržava 33W) i to je to. Neka druga tržišta dobijaju USB-C na 3.5mm, a ja bih voleo da je sa uređajem došao bilo kakav zaštitni "džep", ali ništa od toga.

Čekam da postanu dostupni keyboard cover i olovka. :)

fer-de-lance ned 26.9.2021 16:48

Jesi probao promijeniti trajanje sistemskih animacija u developer optionsima?

Namjesti na duplo kraće pa ti onda na 60 Hz bude izgledale donekle normalno, osim ako su baš namještene po vremenskom trajanju, ali ne bi trebale biti kad kažeš da je razlika kad promijeniš na 120 (osim ako sam sve krivo shvatio).