dery uto 29.11.2022 17:23
Zaporožac kaže...
dery kaže... 

 Pogodi kako smo to znali?

Tko ste to Vi ?

 

Sekta antivaksera ?

"Vi" sigurno imate i vidovnjake, bacate pasulj, svi ste reiki majstori, telekineza je za Vas goli k****

 Tko god je da je taj "mi" smo goli k.... za hdz, ne telekineza, da te ispravim malo preduboko si zabio glavu negdje...

wyks uto 29.11.2022 19:58

Nitko ne spominje kakve su se to slučajnosti ili bolje rečeno "slučajnosti", dogodile danas.

 

Danas na dan republike, a u biti tamnice naroda Jugoslavije baš su se slučajno, ili da se bolje izrazim "slučajno" po zadnji puta sastali Zoran Milanović i Borut Pahor, dvoje predsjednika, a bolje rečeno "predsjednika", a u biti djeca jugo-podoficira.

U isti dan slučajno se, ili da se bolje izrazim "slučajno" se u rad pušta meteo radar ili da se bolje izrazim "meteo radar" na Pelješcu čime se kažu MSM mediji ili da se bolje izrazim "mediji" pokriva cijeli teritorij Hrvatske.

Čime li se to pokriva, ili da se bolje izrazim "pokriva".

 

A isti dan slučajno , ili da se bolje izrazim "slučajno" započinje potresom kod Rijeke, za koju znamo da je tvrđava baš djece jugo-podoficira.

 

Sa druge strane svijeta slučajno, ili da se bolje izrazim "slučajno", također potres, ali na globalnoj razini jer Elon započinje totalni rat za slobodu govora i to protiv Applea, čijih je mobitela puna špica u rukama djece jugo-podoficira i ratnih profitera.

 

Naravno Bug i uortačeni mediji ili da se bolje izrazim "mediji" o tome šute!

 

 

wyks sri 30.11.2022 07:41
BlueMax kaže...
Netko će pomisliti da slučajno baš na današnji dan Hrvatska i Srbija imaju slobodno na svjetskom prvenstvu.

 Jesmo li bili slobodni, ili da se bolje izrazim "slobodni"?

 

Nećemo mi nikada biti slobodni dok se za svaki korak sluša prvo Brisel, a tek onda  naš Sabor, ili da se bolje izrazim "Sabor".

wyks sri 30.11.2022 10:09
ihush kaže...

-sloboda? -ne postoji..

 Sloboda ili "Sloboda"?

 

Je li slučajnost ili "slučajnost" da se za prolazak grupe, ili da se bolje izrazim odbacivanje naših okova i ulazak u skupinu najboljih baš borimo protiv Brisela?

 

Ovo je borba koja će odrediti budućnost naše civilizacije i slobode koje smo poznavali!

ihush sri 30.11.2022 10:30

.. sve sami navodnici :) ..

sloboda? .. prvo bi je kao termin morali definirati, npr raditi što želiš, no ograničenja postoje u svakom uređenom društvu, u prometu znakovi zabrane (suprotno slobode s i bez navodnika..) tj pitanje je fine granice ili filozofiranja što je sloboda i može li se primjeniti na npr u rečenici s ograničenjem brzine u prometu ili obvezom vezanja pojasem.. ili je sloboda govora? ili zatvor-lepoglava gdje su osuđeni kriminalci ograničene slobode? .. ili što spada pod slobode građana, što pod ljudske, što u neke desete kao sexualne, vjerske..

 

 

-ima li osoba slobodnu volju? npr kao jedan od uvjeta sklapanja ugovora (+punoljetnost itd.) bez čeg je ugovor ništetan, npr pod prisilom.. što s takvom riječi sloboda? ima li igrač nogometa slobodu na terenu a uz to je bijela crta granica za nešto kao aut.. ima li ptica slobodu leta pa kao ikarus dođe preblizu sunca (ili bi ostala bez kisika, dok ni fizika ne dozvoljava naprosto uzgonom koji može stvoriti krilima ili gustoćom zraka na visinama..).

 

-sloboda ne posotji, ne apsolutna.. jer ograničenja su svuda u svemu, u svakom pravilu, prirodnom ili civilizacijskom, kao u igri nogometa ili vožnji auta.. nema slobode, apsolutne.. a ako je moramo gradirati i postaviti granicu tad je opet točniji odgovor da je nema, tj nije to čaša na pola puna-prazna, nego ili ima ili nema, null-jedinica, binarno.. -null-nema.

dery ned 1.1.2023 16:33

Izgleda kako se počela ostvarivati zavjera smanjivanja populacije planeta.Ustvari nije zavjera več problem na vrhu liste problema koje treba riješiti.Naprimjer bil gates se oko toga problema dosta zalaže. Rekoh da je moguće ako koja milijarda dodatno umre iznenada. Zataškavanje se nastavlja:

 

https://youtu.be/KHFua_tnWvI

Zaporožac ned 1.1.2023 16:46

Moj pokojni dida Ante mi je davno rekao jednu poslovicu; "sinko moj, od svih budala koje sretneš u životu, najviše se čuvaj školovanih budala" ..to mi je ostalo urezano duboko u sjećanju i više se je puta obistinilo, iako sam i ja "školovan", ali budala nisam, pa ne pušim te antivakserske boleštine.

 

Prije bih rekao da ima osoba s psihičkim smetnjama jako puno, samo, nisu još pregledani.

dery ned 1.1.2023 16:50
BlueMax kaže...

Konzultiraj se sa psihijatrom.

 Baš si brižljiv hvala

Zaporožac kaže...

Moj pokojni dida Ante mi je davno rekao jednu poslovicu; "sinko moj, od svih budala koje sretneš u životu, najviše se čuvaj školovanih budala" ..to mi je ostalo urezano duboko u sjećanju i više se je puta obistinilo, iako sam i ja "školovan", ali budala nisam, pa ne pušim te antivakserske boleštine.

 

Prije bih rekao da ima osoba s psihičkim smetnjama jako puno, samo, nisu još pregledani.

 Sva sreća da ljudi koji su stvarno slijepi ima sve manje i manje.

Izzy ned 1.1.2023 17:09
Zaporožac kaže...

Moj pokojni dida Ante mi je davno rekao jednu poslovicu; "sinko moj, od svih budala koje sretneš u životu, najviše se čuvaj školovanih budala" ..to mi je ostalo urezano duboko u sjećanju i više se je puta obistinilo, iako sam i ja "školovan", ali budala nisam, pa ne pušim te antivakserske boleštine.

 

Prije bih rekao da ima osoba s psihičkim smetnjama jako puno, samo, nisu još pregledani.

 Čuj, primjeti se da ljudi u zadnjih otprilike 1.5 godinu pojačano naglo umiru. Većina to uviđa. Čekamo i dalje...

...rasplet i da sve bude jasnije. Samo nemoj "svršavati" na znanost. To je vrlo bitno. Ili da znanost ide u smjeru religije, da nema propitkivanja, nego moraš vjerovati što ti se kaže. To isto nije dobro.

Zaporožac ned 1.1.2023 18:01
Izzy kaže...
Čuj, primjeti se da ljudi u zadnjih otprilike 1.5 godinu pojačano naglo umiru. Većina to uviđa. Čekamo i dalje...

 Izzy, pročitaj samo svoju rečenicu nekoliko puta, i prenesi mi njen smisao ...

 

Kako se to "primjeti" da ljudi "pojačano" umiru ?

Koja "većina" to uviđa ?

Što čekamo i dalje ?

 

Ništa od tvoga, ako sam dobro shvatio, nisam primjetio.

 

Ne poznajem nikoga tko je neuobičajeno, ni iznenada umro, a poznajem jaaako puno ljudi.

 

*Ako misliš da ljudi umiru od posljedica cjepiva protiv Covida, tako lijepo napiši, imaš pravo na mišljenje..

Radim u firmi s 178 zaposlenih, nitko nije umro od posljedica cjepiva, a cijepljeno nas je preko 80% .. Surađujem s drugim firmama, recimo nekih 3500 ljudi, od kojih je isto preko 70% cijepljeno i nitko nije umro od "nepoznatih" bolesti, znam za manji broj koji je umro od kancera, jedna osoba od moždanog udara, po svim statistikama uobičajne brojke, nitko od nikakvih krvnih ugrušaka, zatajenja srca i sličnih pizdarija koje nam se zlurado poturaju pod nos.

 

Točno je da se u znanosti sve propitkuje, no nisam siguran da se kod antivaksera "sve" propitkuje..

 

Neka netko objavi nekakav dokaz da ljudi "pojačano" umiru od posljedica cjepiva, neka ga iznese, inače, ako se pređe magična granica... gdje se ljude počne uznemiravati lažnim vijestima, moguće su kaznene sankcije.

 

Sloboda izražavanja svoga stava je temeljno ljudsko pravo, no postoje i tu granice.

Zato, oprez.

silvio3105 ned 1.1.2023 18:04

Ja poznajem jako malo ljudi. Kad je cijepljenje bilo hot, kolega se cijepio (ispod 30g, tada sam radio u firmi s manje od 15 zaposlenika).
Nakon prve doze je završio u bolnici na dva tri tjedna jer su mu noge otkazale. Nema na šta ga nisu pregledavali, na sve je bio negativan. Jedino je covid cjepivo ostalo na listi...

Štaš sad

Ranko Kukumar ned 1.1.2023 18:20
silvio3105 kaže...
Ja poznajem jako malo ljudi. Kad je cijepljenje bilo hot, kolega se cijepio (ispod 30g, tada sam radio u firmi s manje od 15 zaposlenika).
Nakon prve doze je završio u bolnici na dva tri tjedna jer su mu noge otkazale. Nema na šta ga nisu pregledavali, na sve je bio negativan. Jedino je covid cjepivo ostalo na listi...

Štaš sad

 A nitko ne priča o ozbiljnim posljedicama cjepiva. Moj frend, donedavno normalan čovjek, cijepio se i prva 3 dana ništa. Četvrti dan me počeo hvatati za dupe, a peti dan je izvadio svoj spolni organ te ga probao ugurati u moj analni otvor, a doneki dan normalan čovjek sa troje djece i ženom. Nikakvih problema, samo se cijepio. 

 

Ako to nije dovoljan dokaz onda ja ne znam što je! 

silvio3105 ned 1.1.2023 18:53

Moj post nije bio ciljan na to da cjepivo ne valja 100% već čisto da pokažem kolegi da postoji i druga strana i da svaki individualac donosi odluke (u ovom slučaju o bockanju) jednim dijelom na temelju svoje okoline.

dery ned 1.1.2023 19:03

 Tvoj post idealan primjer današnje establišment cenzure citiram te:" moguće su kaznene sankcije". Gdje su kaznene sankcije vama koji ste govorili da je cjepivo sigurno testirano nema nuspojava te da štiti od prenošenja zaraze. Isto tako da se svi trebaju cijepiti mlado staro i da daje 100%  dugovremensku zaštitu. Zagovarali ste nedjelotvorni lokdaun(primjer kina), prisilno cijepljenje, nošenje maski čak i za malu djecu u školama gdje je učenje govora gledanja facijalnih ekspresija od važnog značaja socijalizacije. "Laži" koje su se pokazale istinitim trebaju sankcije a "istina" koja se pokazala lažna nema sankcija.

  John Campbell-u koji samo analizira i komentira statističke podatke najnovijih istraživanja svezi korone google yt mu je zabranio da govori "laži" o posljedicama cjepiva. Cenzura njemu kao da je on to izmislio. To su te vaše sankcije podsječaju na neke od prijašnjih režima, bravo.

 https://youtu.be/Myp1R6qa0fA

 

Ovdje se izvrsno vidi kako mijenja razmišljanje o nauci i cjepivu kroz vrijeme kako dobije sve novije podatke.Video nazvan njegovim buđenjem, progledao čoek:

 

https://youtu.be/qT6tLCVXeg4

 

 

forumaš ned 1.1.2023 19:25
Izzy kaže...
Zaporožac kaže...

Moj pokojni dida Ante mi je davno rekao jednu poslovicu; "sinko moj, od svih budala koje sretneš u životu, najviše se čuvaj školovanih budala" ..to mi je ostalo urezano duboko u sjećanju i više se je puta obistinilo, iako sam i ja "školovan", ali budala nisam, pa ne pušim te antivakserske boleštine.

 

Prije bih rekao da ima osoba s psihičkim smetnjama jako puno, samo, nisu još pregledani.

 Čuj, primjeti se da ljudi u zadnjih otprilike 1.5 godinu pojačano naglo umiru. Većina to uviđa. Čekamo i dalje...

...rasplet i da sve bude jasnije. Samo nemoj "svršavati" na znanost. To je vrlo bitno. Ili da znanost ide u smjeru religije, da nema propitkivanja, nego moraš vjerovati što ti se kaže. To isto nije dobro.

 DRŽAVNI ZAVOD ZA STATISTIKU (dzs.hr)

 

Gdje se to vidi? Koliko vidim na grafu pojačano su umirali kad je epidemija bila na vrhu, sad kad smo masovno cijepljenibroj se vratio u normalu, npr. u desetom mjesecu smo bili točno u prosjeku prije epidemije.

Ili nešto pogrešno čitam?

 

Daj nam podatke po kojima se vidi ovo što tvrdiš.

dery ned 1.1.2023 20:06
forumaš kaže...

 DRŽAVNI ZAVOD ZA STATISTIKU (dzs.hr)

 

Gdje se to vidi? Koliko vidim na grafu pojačano su umirali kad je epidemija bila na vrhu, sad kad smo masovno cijepljenibroj se vratio u normalu, npr. u desetom mjesecu smo bili točno u prosjeku prije epidemije.

Ili nešto pogrešno čitam?

 

Daj nam podatke po kojima se vidi ovo što tvrdiš.

 Ebala te hrvatska statistika sa brojem stanovnika ko neki velegradski kvart , te nismo masovno cijepljeni.

Vidi npr austriju njemačku izrael ako te zanima. Imaju porast ove god.- excess deaths from average.

 

https://stats.oecd.org/index.aspx?queryid=104676#

forumaš ned 1.1.2023 20:52
dery kaže...
forumaš kaže...

 DRŽAVNI ZAVOD ZA STATISTIKU (dzs.hr)

 

Gdje se to vidi? Koliko vidim na grafu pojačano su umirali kad je epidemija bila na vrhu, sad kad smo masovno cijepljenibroj se vratio u normalu, npr. u desetom mjesecu smo bili točno u prosjeku prije epidemije.

Ili nešto pogrešno čitam?

 

Daj nam podatke po kojima se vidi ovo što tvrdiš.

 Ebala te hrvatska statistika sa brojem stanovnika ko neki velegradski kvart , te nismo masovno cijepljeni.

Vidi npr austriju njemačku izrael ako te zanima. Imaju porast ove god.- excess deaths from average.

 

https://stats.oecd.org/index.aspx?queryid=104676#

 Čovjek priča da ima povečani broj naglih smrti jer on to vidi, pa ga pitam za podatke iz HR jer pretpostavljam da živi u HR.

 

U HR je provedeno masovno cijepljenje i cijepljeno je 60% odraslog stanovništva

Cijepljeno je 50 posto ukupnog stanovništva i 60 posto odraslog stanovništva! (koronavirus.hr)

 

I gdje je sad porast naglih smrti kao posljedica cijepljenja u HR po prikazanoj statistici? 

Ranko Kukumar ned 1.1.2023 21:00
dery kaže...

 Ebala te hrvatska statistika sa brojem stanovnika ko neki velegradski kvart , te nismo masovno cijepljeni.

Vidi npr austriju njemačku izrael ako te zanima. Imaju porast ove god.- excess deaths from average.

 

https://stats.oecd.org/index.aspx?queryid=104676#

 Izaberi par državica koje ti pašu i na tome temelji argument da si u pravu. 

 

Također nebitno koji je uzrok smrti, sve pripisujemo da su umrli iznenada od cjepiva i to je dokaz da masovno ljudi krepaju od cjepiva. Opće poznato je da cjepivo uzrokuje sve iznenadne smrti, čak i prometne nesreće. Ali nema veze što ne znamo, to je dovoljno da zaključimo nešto. 

 

Sva sreća pa je moj prijatelj postao homoseksualac, jedan od rijetkih preživjelih cjepljenih, ali eto barem živ ostao. 

dery ned 1.1.2023 21:06
Ranko Kukumar kaže...
dery kaže...

 Ebala te hrvatska statistika sa brojem stanovnika ko neki velegradski kvart , te nismo masovno cijepljeni.

Vidi npr austriju njemačku izrael ako te zanima. Imaju porast ove god.- excess deaths from average.

 

https://stats.oecd.org/index.aspx?queryid=104676#

 Izaberi par državica koje ti pašu i na tome temelji argument da si u pravu. 

 

Također nebitno koji je uzrok smrti, sve pripisujemo da su umrli iznenada od cjepiva i to je dokaz da masovno ljudi krepaju od cjepiva. Opće poznato je da cjepivo uzrokuje sve iznenadne smrti, čak i prometne nesreće. Ali nema veze što ne znamo, to je dovoljno da zaključimo nešto. 

 

Sva sreća pa je moj prijatelj postao homoseksualac, jedan od rijetkih preživjelih cjepljenih, ali eto barem živ ostao. 

 Ajd ok reci svoje mišljenje zašto je ursula prosula 80 milijardi eura na fizer cijepivo, znači 10 doza po europljaninu? Ona je birokrat nije izabrana od nikoga nego instalirana, da bude jasno.