trolaslavonska pon 27.9.2021 14:27

"Državno sponzorirane kibernetičke napade organiziraju nalogodavci iz pojedinih država, a pri tome posredno ili neposredno koriste različite organizirane aktere za provođenje napada."

 

weasel words overload :) volim procitat kvalitetan bullshit

Ges pon 27.9.2021 15:59

Državno sponzorirani kibernetički napadi sigurno nisu šala jer se "državno sponzorirane kibernetičke napade" u tekstu spominje toliko puta da državno sponzorirani kibernetički napadi će sigurno postati uobičajen termin. Stoga djeco ne zaboravite: državno sponzorirani kibernetički napadi su vaša nova briga i nemojte misliti da ste sigurni od državno sponzoriranih kibernetičkih napada.

Još samo čekamo novi izvještaj u kojem će opet Rusija biti ta babaroga koja izvodi državne sponzorirane kibernetičke napade.

sudy_freak pon 27.9.2021 16:42
Ges kaže...
Državno sponzorirani kibernetički napadi sigurno nisu šala jer se "državno sponzorirane kibernetičke napade" u tekstu spominje toliko puta da državno sponzorirani kibernetički napadi će sigurno postati uobičajen termin. Stoga djeco ne zaboravite: državno sponzorirani kibernetički napadi su vaša nova briga i nemojte misliti da ste sigurni od državno sponzoriranih kibernetičkih napada.

Još samo čekamo novi izvještaj u kojem će opet Rusija biti ta babaroga koja izvodi državne sponzorirane kibernetičke napade.

taman i ja o tome razmišljam nakon čitanja članka.

nakon 5 spomena mi se počela dizati kosa na glavi, nakon 6. spomena lagano je krenula kosa otpadati, a kako je dalje išlo tako su mi oči počele krvariti.

Havo pon 27.9.2021 18:13

Kako su dokazani "državni" sponzori u tim napadima?
Vjerojatno nam neka američka agencija javi da je taj i taj napad bio DSKN, tako da se mi moramo dodatno "opremiti" i pripremiti za takve buduće napade.. gotovo je s afganistanom, sad nas virtualni napadi vrebaju..

love2ml86 uto 28.9.2021 02:08
Havo kaže...
Kako su dokazani "državni" sponzori u tim napadima?
Vjerojatno nam neka američka agencija javi da je taj i taj napad bio DSKN, tako da se mi moramo dodatno "opremiti" i pripremiti za takve buduće napade.. gotovo je s afganistanom, sad nas virtualni napadi vrebaju..

To i mene zanima, kako su dokazali i gdje su ti dokazi da je neka država sponzorirala kibernetički napad?

ddarknessfairyy uto 28.9.2021 05:17
sudy_freak kaže...

taman i ja o tome razmišljam nakon čitanja članka.

nakon 5 spomena mi se počela dizati kosa na glavi, nakon 6. spomena lagano je krenula kosa otpadati, a kako je dalje išlo tako su mi oči počele krvariti.

 Pa morali su napisati 12 puta "državno sponzorirani napadi"da bi čitatelj u potpunosti stekao dojam ozbiljnosti tih državno sponzoriranih napada, uostalom pa bilo ih je 12. Da su napisali pet puta državno sponzorirani napadi, onda tebi nebi bilo jasno koliko je to opasno i rekao bi "piiih ne'š ti napada". Ovak kad ti napišu toliko puta da su se dešavali državno sponzorirani napati i odmah shvatiš u potpunosti ozbiljnost tih državno sponzoriranih napada i o odmah počneš spremati nužne flaširane gigabajte i konzerviranu struju da se opskrbiš u slučaju daljnih državno sponzoriranih napada. 

Ges uto 28.9.2021 08:12
love2ml86 kaže...
Havo kaže...
Kako su dokazani "državni" sponzori u tim napadima?
Vjerojatno nam neka američka agencija javi da je taj i taj napad bio DSKN, tako da se mi moramo dodatno "opremiti" i pripremiti za takve buduće napade.. gotovo je s afganistanom, sad nas virtualni napadi vrebaju..

To i mene zanima, kako su dokazali i gdje su ti dokazi da je neka država sponzorirala kibernetički napad?

Kako bi ameri rekli kad ih se pita za dokaze: "we believe that they..."