GSP sri 18.5.2022 13:36
ludizao kaže...

Kojih video zapisa? Nisam vidio ništa uvjerljivo snimljeno ni najobičnijim mobitelom. Mrlje na slici se ne računaju u objekte.

 i da vidis napisao bi fotošop, sumljam da je pravo

Krunoo7 sri 18.5.2022 14:26
ludizao kaže...

Za video zapis bih napisao Photoshop? Ajde dobro. Očito je da se razumiješ i da znaš kako je lako fejkati video snimku i to još u programu za obradu fotografija.

 Video je samo niz fotografija

Damir22 sri 18.5.2022 15:07

Ako su imalo napredni i inteligentni kako ih mi zamisljamo, zbrisali su oni odavno odavdje, eventualno neke organizirane posjete imaju, kao sto mi vodimo djecu organizirano u zoo, ili u muzej da vide krapinskog pracovjeka....

Mozda neki maturanti navrate povremeno, koji pisu radnju na temu "primitivni oblici zivota u svemiru".....

warhammer sri 18.5.2022 15:28

Mnogo je otpada u orbiti koji završi u atmosferi, dronovi relativno jeftini,laserske zajebancije,testiranje zrakoplova i tehnoligije Star Treka ...  pa i naleti pokoji svemirski gušter safari turista sa svojim hi tech flying scooterom  koji se zabavlja  sondiranjem  homo sapiens ženki

dabar_solta_V2 sri 18.5.2022 20:38

s obzirom na kolicinu "nlo"-a tj muha ptica i slicnih letecih napasti koje cesto vidim na par slika tjedno sta slikam (mogu samo pretpostavit koliko ljudi sta se profi bave fotografijom imaju takvih slika), koje zbog relativno sporog shutter speeda ili rolling shutter efekta i jpeg kompresije izgledaju ko nekakve kockice ili mutni leteci pijati, ne virujen u nista od dokaza dok neko ne slika neki nlo u fokusu i iz takve blizine da se cisto vidi pilot kroz prozor ako isti postoji.
onaj tiktak video je zanimljiv na drugi nacin al opet ne dokazuje na ni jedan nacin da je porijeklo tog objekta van zemlje.

kirat čet 19.5.2022 00:27

Fotoshop, fotomontaza, effekti, opticki fenomeni, iluzije, duga je lista mogucih objasnjenja. Stvar je u tome da kada zvanicna vlast vojno najjace nacije na planeti prizna da su vidjeli nesto sto ne mogu objasniti, onda valjda tu ima necega.

Ja i moj brat smo vidjeli NLO jednog jesenskog jutra 93-94 godine. Cekajuci voz pogledao sam u nebo i gledao zvijezde. Od jedanput se jedna od zvijezda pokrenula i kretala se kao da se odbija izmedju nevidljivih zidova i pravi cik-cak kretanje. Kao bilijarska kugla koja se odbija izmedju ivica stola. Po tome sam znao da nije satelit ni avion jer nista sto mi poznajemo ne moze tako naglo promijeniti smjer. Nakon toga ta svijetla tacka je ubrzala i nestala kontinuirano smanjujuci svjetlost tokom 5-10 sekundi dok nije sasvim nestala. To sto smo vidjeli podudara se sa izvjestajem amerikanaca.

Sreo sam jednog tipa koji je vidio nesto slicno samo sa puno manje udaljenosti. To mu se desilo negdje na Jadranu tokom sluzenja vojnog roka 80- tih godina. Vecina zapazanja se svodi na nagla ubrzanja i promjene smjera. Cisto da nam stave do znanja da vladaju necime za sto mi smatramo da je nemoguce.

Zaporožac čet 19.5.2022 06:16
bnaci kaže...
Znači svih ovih godina, pentagon je zataškavao postojanje vanzemaljaca a od sada će fejkat da postoje. Krasno.

Auuukkkkuvijek ste protiv tih kobnih Amerikanaca..

Zar ne postoje Rusi, Kinezi, Japanci, Francuzi, Britanci i hrpa drugih koji raspolažu satelitima, vojnim avionima, većina ih ide u svemir ili ima specijaliziranu opremu kojom bi mogli snimiti takve objekte.

Što oni nešto ne objave ?

 

Uvijek se sve loše trpa Americi, navodno jadnoj filmskoj industriji, Americi kao najvećem zlu na planetu..

 

Brrr Tom i Jerry ..zastrašujuć crtić..

MEGATAMA čet 19.5.2022 07:32

Ako je ikakva vrsta tehnoloski dovoljno napredna da putuje svemirom i posjecuje druge planete/galaksije onda su sanse da mi sa svojom tehnologijom mozemo detektirat ili snimit nesto takvo ravne nuli.

Morali bi bit tehnoski stotine ili tisuce godina ispred nas a pogledajte kakve smo mi tehnoloske skokove napravili samo unazad sitnih sto godina....takva bi bila tech razlika mi vs oni.

Flas1987 čet 19.5.2022 08:52

Dok sam ovo čitao naježio sam se 

Tako sam i ja negdje tih godina vidio nekaj slično. Taman sam dijete bio, što se podudara s godinama koje si ti naveo, nemrem vjerovat.

 

S familijom sam bio u kleti na brdu. Sjećam se da smo svi vidjeli ovo što ti kažeš. Ko da se odbija od ivice stola kugla. S time, da smo mi vidjeli dva takva objekta koji se kreću neprirodnom brzinom. Doslovce sim, tam, pa naglo stane, pa krene. Totalno neprirodno ponašanje na nebu.

I sad čitam da si ti slično vidio... Jednostavno mi je nepojmljivo da smo sami u svemiru.

viciousone čet 19.5.2022 09:28

Pozdrav kirat! 

 

Iznad otoka Paga vojni piloti vjezbaju u izuzetno pokretnim avionima. Svake godine imas zbog toga prijave o NLOima. Opisi kretnji su jednaki tvojem opisu. 

 

Vezano za te vanzemaljce, meni je interesantno da ljudi ne uce ili zaboravljaju povijest. Jedan od slucajeva je sukob cetristotinjak conquistadora i milijuna Azteka. Pobijedili su ih virusom velikih boginja.

Sto bi se dogodilo da nas posjete susjedi sa nekog drugog planeta? 

 

 

rambox čet 19.5.2022 14:14
MEGATAMA kaže...

Ako je ikakva vrsta tehnoloski dovoljno napredna da putuje svemirom i posjecuje druge planete/galaksije onda su sanse da mi sa svojom tehnologijom mozemo detektirat ili snimit nesto takvo ravne nuli.

Morali bi bit tehnoski stotine ili tisuce godina ispred nas a pogledajte kakve smo mi tehnoloske skokove napravili samo unazad sitnih sto godina....takva bi bila tech razlika mi vs oni.

Itekako se može detektirat,kao prvo isijavanje topline bez obzira jel objekt vidljiv ili nije vidljiv golim okom.Ako je površina letala relativno visoka toplina ne može nestat. Kao i obično, glavni problem je da mi kao ljudi ono pred svojim nosom ne želimo rješit.Nije da se neče rješit, itekako oni znaju o čemu se radi ali se dalje igraju niti vidim niti čujem.To ti je sve vezano za dolnji link, dakle opet isto pitanje radar vidi objekt ali ljudsko oko vidi samo prazno nebo.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/americka-mornarica-objavila-sluzbene-snimke-nlo/275126.aspx?page=0&jumpto=6119957&sort=asc&view=flat

 

Upravo takve snimke vojska neče pokazat, objek je vidljiv na radaru/ili na termalnim kamerama ali vojni pilot na nebu ne vidi ništa.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/americka-vojna-organizacija-koja-prati-nlo-aktiv/276804.aspx?page=0&jumpto=6169612&sort=asc&view=flat

 

A gdje je tek pitanje napretka, dakle ako su naši susedi tolko napredni da sa nama niti ne mogu normalno komunicirat.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/americka-mornarica-objavila-sluzbene-snimke-nlo/275126.aspx?page=1&jumpto=6120339&sort=asc&view=flat

 

https://youtu.be/ih-XKVGMk1U

kirat čet 19.5.2022 14:37

@viciusone, to sta rade piloti na Pagu, pojma nemam. Jednu stvar znam, a to je da ni jedan leteci objekat ne moze izvesti manevar koji sam ja vidio.

Cak ni 10g manevar ne izgleda spektakularno sa zemlje. Akrobatski avioni su prije izvodili 16g, a ni to nije nesto kad se posmatra sa zemlje. Bilo koji 10g manevar pri brzini od 1000 km/h ima prilicno veliki radijus. Kretanje koje sam ja vidio bilo je na ogromnoj daljini, vidio sam tackicu na nebu koja se ne razlikuje od ostalih zvijezda. Pri promjeni pravca tog objekta nije bilo primjetnog radijusa zakretanja.

xcat pon 23.5.2022 11:37
ludizao kaže...

Inače, i slika se može importirati u Word te u njemu obrađivati. Nadam se da razumiješ analogiju.

 

 

Ne bih se složio da je to analogija.

Na vrlo kratkom segmentu videa pred spikera mi je upala malena smetnja koja je klijenta jako smetala - a nije bila opcija da se to odreže, niti je bila opcija da se ponovi snimanje.
Najbrži i najlakši način bilo je da to retuširam u Ps-u.

xcat pon 23.5.2022 18:59

 

Nismo se razumjeli.
Moj odgovor nema veze s fejkanjem NLO-a, nego s činjenicom da je Ps odličan alat i za retuširanje video materijala i nije pošalica kao slikanje u paintu ili wordu.