bus pon 27.9.2021 11:23

Pa zašto su i zatvorili dok god ide popisivanje, logično da popisivač kad dođe vidi jel imaju kod i ako imaju samo zavede, ako nemaju popiše, a to može trenutno vidjeti kad dođe danas ili za 10 dana

jozef pon 27.9.2021 11:46

udio samopopisanih po županijama (na temelju popisa iz 2011)
51,0% Grad Zagreb
38,3% Primorsko-goranska
34,4% Zagrebačka
33,5% Istarska
29,6% Dubrovačko-neretvanska
29,2% Splitsko-dalmatinska
28,9% Varaždinska
28,1% Međimurska
26,6% Sisačko-moslavačka
26,2% Krapinsko-zagorska
24,0% Karlovačka
23,9% Zadarska
23,1% Osječko-baranjska
22,8% Šibensko-kninska
22,7% Koprivničko-križevačka
19,0% Bjelovarsko-bilogorska
18,2% Požeško-slavonska
16,7% Virovitičko-podravska
16,6% Brodsko-posavska
16,5% Vukovarsko-srijemska
16,1% Ličko-senjska

hudibitek pon 27.9.2021 13:01

Ne znam jel ste upratili, al potrebno je popisivaču dati onaj kod koji se izgenerira kada se završi s online popisivanjem. Kad bi se cijelo vrijeme moglo online popisivati bilo bi specijalaca koji bi se online popisali nakon što bi popisivači prošli njihovo mjesto pa bi nastale komplikacije.

Ne velim da je to neko super opravdanje, ali eto, ako već treba taj kod predati nekome najlakše je ovako...

A da je online popisivanje i 3 mjeseca velika večina bi ionako to obavljala u zadnji čas.

encoding pon 27.9.2021 13:04

Sustav je nekoliko puta "padao" i bio nedostupan, pa su se brojni korisnici na to žalili putem društvenih mreža

 

Hvala bogu na društvenim mrežama jer službeni kanali nisu bili dostupni iako je naveden kontakt centra za podršku koji "radi" (nešto valjda) svaki dan do 21

ihush pon 27.9.2021 13:18
ludizao kaže...
hudibitek kaže...

Ne znam jel ste upratili, al potrebno je popisivaču dati onaj kod koji se izgenerira kada se završi s online popisivanjem.

 

Kod koji je već generiran i postoji treba izrecitirati popisivaču da ga ručno unese. Ne vidim logiku.

 -služi kao kontrola posla tj tako država zna da je popisivač obišao stanovništvo, bez tog može spavati.. zato on taj kod prikuplja, kao ticket-dokaz da je obišao lokaciju..

-ostalo država već ima-zna, popis rođenih-umrlih, mjesto stanovanja-policija itd.. kao i porezna-posao, mirovinsko, zdravstveno, tako država već ima-zna 99% podataka, dok je ovo recimo nalik inventuri, običaju i tako to.. da se nešto radi + da bi podatci imali relevantnu svježinu osim činjenice da su pomalo besmisleni kao krave i vodokotlići itd.. :)

ihush pon 27.9.2021 13:56
HCMAA kaže...
Ljudi se ne popisuju...nego samo stoka sitnog i krupnog zuba...na prošlom naše kućanstvo je ostalo nevidljivo...tako će i ovaj put

 -popisuju se i ljudi, tj ovo je upravo popis stanovništva, koji uključuje i pitanje o stoci..

Wolverine pon 27.9.2021 13:57
ihush kaže...
 besmisleni kao krave i vodokotlići itd.. :)

 a jeste se svi zakačili na te krave i vodokotliće, ta pitanja su da se diferencira urbano od ruralnog stanovništva u daljnjoj obradi podataka, lakše po takvom jednom pitanju to napraviti nego da se ide kroz ime mjesta,grada,sela 

Wolverine pon 27.9.2021 14:01
WillyWonka kaže...

Pozdrav,

 

nikako se nisam stigao popisat prošla dva tjedna... pokušao sam sad napraviti račun preko ePošte da bi se mogao popisati, upišem sve potrebne podatke na linku https://servis.eposta.hr/ebox/signup

i izbacuje mi "Registracija nije moguća, jer ovaj korisnik već postoji aktivan u sustavu ePošta." 

 

Nisam se nikad prije registrirao tamo, zna li netko u čemu je stvar?

Hvala.

 kontaktiraj korisničku podršku ePošte da vide gdje je problem , broj im je 072 500 501

https://www.eposta.hr/#support-section

Beno pon 27.9.2021 14:07
ceha965 kaže...

očito da nisu predvidjeli dovoljno hardvera za nedjeljnji 'ddos napad' 

 Kao da su zaboravili da imaju posla s nama hrvatima koji sve radimo minutu do 12 (ili ni to nego cvilimo u 12:05)...

bus pon 27.9.2021 14:29
hudibitek kaže...

Ne znam jel ste upratili, al potrebno je popisivaču dati onaj kod koji se izgenerira kada se završi s online popisivanjem. Kad bi se cijelo vrijeme moglo online popisivati bilo bi specijalaca koji bi se online popisali nakon što bi popisivači prošli njihovo mjesto pa bi nastale komplikacije.

Ne velim da je to neko super opravdanje, ali eto, ako već treba taj kod predati nekome najlakše je ovako...

A da je online popisivanje i 3 mjeseca velika večina bi ionako to obavljala u zadnji čas.

 

???

 

Ne kužim kako misliš da bi mogao? Pa ako te popisivač unese u sustav, kako bi ti taj isti susav opet dozvolio unos, ako je napravljen da samo jednom možeš unjeti podatke

MdN pon 27.9.2021 16:50

Ja sam ugodno iznenađen kako je sve brzo prošlo. Valjda su namjerno napravili sustav kojim se čak i Hrvati mogu služiti. E-građani doslovno pet minuta u Fini, došao doma i napravio account, popis više-manje bez problema osim onih mjesta rođenja majke u trenutku kad sam se doselio da budem začet, ili kako već.

PzKpfw pon 27.9.2021 19:23

 

Lokalni kleriralni stožeri javljaju da djeca u ime roditelja popisuju iste, kao ateiste i neHrvate. Molio bi da se cijeli popis poništi, da broj katolika i Hrvata u RH ne padne. 

Ovo se popisvanjem preko kompjutera, je kao i sa onom prevarom koronom ili tobože sa okruglom Zemljom ili pak da cijepiva spašavaju ljude. Cijepiva su otrov, a korona je prevara.

 

Sada se brani Hrvatska i Katolička crkva.

 

DrNasty pon 27.9.2021 21:14
Abomb kaže...
Ni meni nije jasno zasto se ne moze samopopisivati cijelo vrijeme... jel ima veze sa obradom podataka? Ne vjerujem...

Ima li itko moguce razumno objasnjenje... tehnicko naravno

Predmet Popisa (ne baš predmet već faktor; predmet su osobe, kućanstva i stanovi) je kritični moment, odnosno određeni datum i sat u kojem se uzima stanje (ne znam koji je kod vas datum bio za ovaj Popis, možda 15. 09. 2021 u 0:00h). Taj kritični moment se regulira Zakonom o Popisu osoba, kućanstava i stanova u saradnji sa EUROSTAT-om.

Npr, gledaj to kao da si uzeo screenshot države u određenom trenutku.

Zbog toga se ne može kontinuirano popisivati/cijelo vrijeme već moraš to uraditi u što kraćem razumnom roku (npr Turska odradi popis cijelog svog stanovništva od 80 mil. za dan).

Dosta ljude buni npr ako imaju dijete koje se rodilo par dana nakon kritičnog momenta (a prije nego je došao popisivač na vrata), zašto ne ulazi u popisane osobe, a ne ulazi jer nije bilo rođeno u vrijeme kritičnog momenta (u tom momentu je ta žena bila trudnica).

Isto je i sa osobama koje su umrle nakon kritičnog momenta, trebaju biti popisane jer su bile žive u kritičnom momentu (screenshotu države, jel) :)

SinCr0 uto 28.9.2021 19:41
DrNasty kaže...
Abomb kaže...
Ni meni nije jasno zasto se ne moze samopopisivati cijelo vrijeme... jel ima veze sa obradom podataka? Ne vjerujem...

Ima li itko moguce razumno objasnjenje... tehnicko naravno

Predmet Popisa (ne baš predmet već faktor; predmet su osobe, kućanstva i stanovi) je kritični moment, odnosno određeni datum i sat u kojem se uzima stanje (ne znam koji je kod vas datum bio za ovaj Popis, možda 15. 09. 2021 u 0:00h). Taj kritični moment se regulira Zakonom o Popisu osoba, kućanstava i stanova u saradnji sa EUROSTAT-om.

Npr, gledaj to kao da si uzeo screenshot države u određenom trenutku.

Zbog toga se ne može kontinuirano popisivati/cijelo vrijeme već moraš to uraditi u što kraćem razumnom roku (npr Turska odradi popis cijelog svog stanovništva od 80 mil. za dan).

Dosta ljude buni npr ako imaju dijete koje se rodilo par dana nakon kritičnog momenta (a prije nego je došao popisivač na vrata), zašto ne ulazi u popisane osobe, a ne ulazi jer nije bilo rođeno u vrijeme kritičnog momenta (u tom momentu je ta žena bila trudnica).

Isto je i sa osobama koje su umrle nakon kritičnog momenta, trebaju biti popisane jer su bile žive u kritičnom momentu (screenshotu države, jel) :)

 Taj datum je svakako 31.8. (i pitanja u popisu to jasno naglašavaju), tako da to i dalje nije objašnjenje zašto se ne može popisivati online kontinuirano i ova dva tjedna dok hodaju popisivači...

DrNasty uto 28.9.2021 20:23
SinCr0 kaže...

 Taj datum je svakako 31.8. (i pitanja u popisu to jasno naglašavaju), tako da to i dalje nije objašnjenje zašto se ne može popisivati online kontinuirano i ova dva tjedna dok hodaju popisivači...

 Iskreno, ne znam ni što toliko otežu, pogotovo jer je kritični moment 31. 08. Jel to zbog covida ili tehničkih i kadrovskih poteškoća?

Sad sam pogledao vaš Zakon o Popisu, vidim da su predvidjeli da može popisivanje trajati do kraja oktobra, dayum bro, tu već dolazi do teškoća da se ljudi tačno prisjete stanja na 31. 08.

Kad smo mi u BiH proveli Popis 2013, terenski rad je bio gotov za 15 dana koliko je i bilo predviđeno Zakonom (možda neka jedinica u predviđenoj sudačkoj nadoknadi), a Popis je bio stvarno velik projekt jer se nije proveo od devedesprve :)