Ajar pon 18.10.2021 12:13

zasad - jezivo. a ako sustav uči poput rvackih prosječnih školaraca, možete ga odmah isključiti eutanazirati/uspavati.  zapravo, "čitanje" je još dobro. nadam se da nećete još i filmove snimati po tim tekstovima. 

Ovo je kraj pon 18.10.2021 12:37

I mene je "dugme" bocnulo. Ali ko sam ja da definiram normalu u ljepoti našeg jezika koji nam daje brojne mogućnosti izražavanja.

 

Inače, diskusija o tome je li gumb/tipka/botun/taster/dugme, je na bugu starija od 20 godina! 

Geek pon 18.10.2021 13:13

Treba bit kraća pauza kad se završi rečenica. Ne čitamo rečenicu po rečenicu, nego odmah nastavljamo dalje s čitanjem.

Pauza je ok za novi paragraf. 

I kada se postavi na 1.5x čitanje je brže, ali pauza je i dlaje osjetna. 

 

 

 

imsonotgonnatellyoumyname pon 18.10.2021 13:21

Stvarno pohvalna ideja.

 

U zadnje vrijeme me brine da mi se razvija ADHD jer nemam volje čitati članke do kraja, koliko god zanimljivi bili. Znao sam ih prebaciti u Google Translate i onda preko njega slušati engleski TTS.

Sad ću napokon moći pročitati preslušati one duge i zanimljive članke Dr. Raosa.

 

Dušu dalo za jutranji put u tramvaju!

kerum pon 18.10.2021 13:42

Ultimativni test bi bio citanje neke od ihush-evih novela 

 

Salu na stranu, zvuci bolje no sto sam ocekivao. Jedino pitanje ostaje koliko bi ova funkcionalnost bila koristena. Osobno jako cesto koristim audio summaries na getAbstract (dok idem na posao ili natrag; osobito na biciklu) jer nemam vremena citati clanke niti na poslu niti doma. Mogao bih ovako nesto zamisliti za Bug casopis (pretplatu imam, ali opet me vrijeme ubija...)

 

 

Edit, odvalio sam na to kako je procitano „j*be“ u clanku.

MrBlc pon 18.10.2021 14:04

Meni je najveća zamjerka prevelika oscilacija u brzini čitanja - uz neke dijelove sam mogao neometano slušati tekst dok čitam komentare na forumu (i pohvatati sve), a neki dijelovi zvuče kao "prijeupotrebepročitajteuputuolijeku...". Malo dinamičnosti je dobro za pažnju, ali ovo je previše.

sirka666 pon 18.10.2021 14:17

Meni opcija radi odlično, osobno sam zadovoljan i sa brzinom i izgovorom, pročitao (poslušao) sam par članaka i vrlo lijepo zvuči.

Sve u svemu zanimljiva tehnologija i mogućnost, a sigurno će još i napredovati.

Aron pon 18.10.2021 14:23
veliki pero kaže...

Mozda malo usporiti ili barem dati opciju. Dosao sam se opustiti.

 Pod tri točkice u playeru ima "playback speed" pa možeš podešavati. (nažalost, nema te opcije u nekim mobilnim browserima).

 

veliki pero pon 18.10.2021 14:52
Aron kaže...
veliki pero kaže...

Mozda malo usporiti ili barem dati opciju. Dosao sam se opustiti.

 Pod tri točkice u playeru ima "playback speed" pa možeš podešavati. (nažalost, nema te opcije u nekim mobilnim browserima).

 

 Hvala, nisam vidio. Kad se uspori brzina izgovora glas postane neprirodan. Ali eto ok je i ovako. 

lendl pon 18.10.2021 15:00

stvarno ste u zadnjih par mjeseci podignuli ovaj online aspket časopisa na potpuno novi nivo. Što se tiče izvedbe glasa naravno uvijek može bolje i prirodnije ali meni je ovo vrlo iskoristivo i pohvalno. 

Tau pon 18.10.2021 15:07

Odlična funkcija iako već godinama preslušavam članke na iPhoneu preko Text to speach opcije. Nema nativnu podršku za hrvatski, ali sam podesio na češki (Zuzana glas) i sasvim razumljivo čita, čak bi rekao relativno slično ovom. Engleski naravno čita perfektno, tako da već godinama rijetko koji članak čitam, sve preslušavam. Em manje zurim u ekran sto samo po sebi nije zdravo, em usput mogu nešto drugo odraditi čime uštedim vrijeme.

xcat pon 18.10.2021 15:10

 

Kao i sav novomedijski nepismeni hrvatski, naglasci su uvijek na prvom slogu.
Pokojni mađaroni se smješkaju s onoga svijeta, jer - iako nas nisu uspjeli mađarizirati tokom 19. stoljeća - eto se sami mađariziramo u 21.

Ako se zanemari taj "detaljčić", ovo je najbolje strojno čitanje do sad...

DarthMarkus pon 18.10.2021 16:27
kerum kaže...

Ultimativni test bi bio citanje neke od ihush-evih novela 

 

Salu na stranu, zvuci bolje no sto sam ocekivao. Jedino pitanje ostaje koliko bi ova funkcionalnost bila koristena. Osobno jako cesto koristim audio summaries na getAbstract (dok idem na posao ili natrag; osobito na biciklu) jer nemam vremena citati clanke niti na poslu niti doma. Mogao bih ovako nesto zamisliti za Bug casopis (pretplatu imam, ali opet me vrijeme ubija...)

 

 

Edit, odvalio sam na to kako je procitano „j*be“ u clanku.

 Prika ni sam Ihush to nije u stanju bez kutije normabela.

ivan dragi pon 18.10.2021 17:33

Zvuči čudno. Zanimljivo da, ali malo creepy jer je naš jezik takav kakav je pa je ove "robotronike" za neke riječi nemoguće razumjeti. Pokušat ću sutra u autu do posla preslušat neki članak, baš me zanima ako ću uspjeti sve razumjeti.

 

Kontaktirajte Olivera Mlakara i Seidu Obarčanin Bukvić. 

PzKpfw pon 18.10.2021 18:10

 

 

Vrlo dobar feature. Domagoj je najbolji programer. Još od vremena prve pojave Interneta na našim prostorima.

Domagoj i BUG rulaju na najjače!!

 

 

 

Da, želim da Srećko i Gabrijela ostanu sa nama zauvijek. Da, progres je bitan.

BUG je naljepši sajt koji sam vidio u životu, a isto tako i naš BUG-ov forum.

 

Lajk! Podrška! Hvala, bugovci!!

 

mzopg pon 18.10.2021 18:27

Simpatično, dodaje jednu novu dimenziju časopisu, a nama omogućuje multitasking dok G&S čitaju u pozadini.

 

Sviđa mi se kako se izmjenjuju muški i ženski glas, razbija monotoniju, mada mi je Gabrijelu daleko ugodnije slušati.