Zaporožac čet 23.9.2021 13:24
rambox kaže...
Koji ekonomski rat protiv Kine, ili daj mi nađi Amerikanca koji če radit za istu lovu kao i Kinez+proizvodit bilo koju Jabučarsku bižuteriju.

 

 Jako ameri vole svoju domovinu... 

80% proizvodnje su preselili u Kinu a sad kukaju protiv kine.

Radit će amer uskoro za tu lovu ili neće imati što jesti..

 

60nine čet 23.9.2021 13:37
Zaporožac kaže...
60nine kaže...
nekako sam siguran da može puno više kupiti za te novce nego mi, mislim na neke osnovne životne potrebe...

 evo ti cijene za Šangaj..mislim da smo tu negdje

 

 

a Šangaj je vjerojatno puno skuplji od ostatka Kine, kao i recimo Dubrovnik kod nas u usporedbi sa drugim mjestima :)

iako se i u Dubrovniku da nać kava jeftinija nego u Zagrebu, no to nije prosjek...

 

onaj gore link sa cijenama mi se čini kao realnija slika

Zaporožac čet 23.9.2021 14:57

Prime real estate markets in both London and New York struggled last year as wealthy buyers headed for the hills. 

 

Još malo pa će opet loviti lasom bivole, divlje konje, oružja već imaju, gledat ćemo opet westerne iz američke urbane kinematografije...

Zechina čet 23.9.2021 21:22
markoBT kaže...

Jedini realan pogled je odakle se ljudi iseljavaju, a gdje se useljavaju.

 

A koliko se to ljudi iseljava iz Kine?
Gle, ko to govori:
Ti ćeš, recimo, svoje sinofobne stavove propagirati i kad iseljenih rvata bude više u Irskoj nego li u domaji, i opet nećeš imati realan pogled.

fer-de-lance čet 23.9.2021 21:42

Mislim da je kolega i aludirao baš na naše iseljenike.

I da, to je onda zapravo i bolji pokazatelj stanja nego BDP, čak i onaj normalizirani koji je Gallu linkao (taj je zapravo najbolji prikaz kupovne moći).

Tak da BDP - PPP + trendovi imigracije/emigracije govore sve o stanju u nekoj državi.

I da, baš to kaj kažeš, Kinezi imaju najveći normalizirani BDP u svijetu, i jako malo iseljavaju, a kao loše im je (tj. mediji guraju tu propagandu, koju vjerovatno malo tko i puši zapravo).

 

P.S. idealna primjer je onda baš Kina - Indija, dvije države s istim brojem stanovnika, a Indija ima puno manji BDP (i normalizirani) i to se odmah odrazi na 60 % više imigranata.

I još jače kaj Indijci bježe iz neimaštine, a Kinezi ne bježe, nego traže nove prilike za proširiti biznis.

 

Zizo čet 23.9.2021 22:32
T700 kaže...
MalZel kaže...

Kinezi dobro rade mobilne uređaje! 

 Rade dobro mobilne uređaje jer znaju dobro izrabit radnika za sitniš. Ako bi išli u ekonomski rat protiv Kine, izgubili bi, mi nismo u mogučnosti izrabiti radnika kao Kinezi. 

Možda se situacija preokrene kad se budu roboti počeli upotrebljavati svugdje, pa kinezi neće više biti vodeći na tom području. 

 

 

 

 Baš se nebi složil s tom tvojom izjavom.Kinezi grabe velikim koracima naprijed,kaj se tiče plaća.Počeli su neki veliki igrači, baš zbog rasta plaća u Kini,kaj je ujedno povećanje troškova proizvodnje,gledati prema Vijetnamu.

Ajar pet 24.9.2021 08:40
Umbel kaže...
Koliko vec ta amerika propada, nikako da propadne. Đe zapelo?

 kao prvo - ovdje. što je sustav opsežniji, inertniji je. kao drugo, ameri za sva svoja sranja imaju pokrića u tiskari novca (štanca se prema potrebi, neovisno o bilo komu ili čemu - dativ). kao treće - u afganistanu (između ostaloga). što je država manja (i heterogenija, kao što smo mi), osjetljivija je i brže može propasti. 

Umbel pet 24.9.2021 09:29

HR heterogena, pretpostavljam da je USA homogena onda? Po čemu?
Mozda glazbi koju slušaju mladi, ili narječjima?
USA je preslika svijeta, ma koliko se to nama ne sviđalo. Ne možta tebe ili mene, ali u globalu jest.
Taj div kad pukne, ako pukne, neće imati tko da aplaudira.

love2ml86 pet 24.9.2021 14:01
Zizo kaže...
T700 kaže...
MalZel kaže...

Kinezi dobro rade mobilne uređaje! 

 Rade dobro mobilne uređaje jer znaju dobro izrabit radnika za sitniš. Ako bi išli u ekonomski rat protiv Kine, izgubili bi, mi nismo u mogučnosti izrabiti radnika kao Kinezi. 

Možda se situacija preokrene kad se budu roboti počeli upotrebljavati svugdje, pa kinezi neće više biti vodeći na tom području. 

 

 

 

 Baš se nebi složil s tom tvojom izjavom.Kinezi grabe velikim koracima naprijed,kaj se tiče plaća.Počeli su neki veliki igrači, baš zbog rasta plaća u Kini,kaj je ujedno povećanje troškova proizvodnje,gledati prema Vijetnamu.

To si dobro primjetio, i kada bude veći broj firmi otišao iz Kine u jeftinije zemlje, onda će biti interesantno kinezima.

markoBT pet 24.9.2021 14:22
Zechina kaže...
markoBT kaže...

Jedini realan pogled je odakle se ljudi iseljavaju, a gdje se useljavaju.

 

A koliko se to ljudi iseljava iz Kine?
Gle, ko to govori:
Ti ćeš, recimo, svoje sinofobne stavove propagirati i kad iseljenih rvata bude više u Irskoj nego li u domaji, i opet nećeš imati realan pogled.

Gdje ti vidiš sinofobne stavove u mom postu?

 

p.s.

 

Ali da ne bi bilo da se branim, ako bi morao birati između Kine i SAD odabro bi SAD. Ali kako ne moram birati, ostaje mi EU. 

protest431 pet 24.9.2021 14:25

A što misliš da onaj mali Kinez koji sklapa iPhone koji koštaju ogromne veće cifre je plaćen bolje od onoga koji sklapa Šaomija?

 

Od davno je poznato da je taj integrirani browser u Xiaomiu leglo svega i svačega i uvijek ako uzimate Xiaomi prvo ide deabloat svega softvera njihovog. Malo je bolje kad si EU regija ,ali i dalje debloatati moraš. 

 

Ima ovdje host lista specifično za Xiaomi da se riješi njihovih trackera

Čak i usisivači nisu sigurno od onog ili onog praćenja

 

Većina tih stvari je poznata od prije po forumima tko malo gleda osim ove očito za kinesku regiju cenzure. 

T700 pet 24.9.2021 15:37
CyberDemonVZ kaže...
60nine kaže...

a nitko od vas ne gleda koliko Kinez toga može kupiti s 300-400$, a koliko Hrvat...

 Ije, lako tebi reći, al sad više neće ni Xiaomie smjeti kupiti :D Sad će morati Samsunge i iPhone :D

 Postoji država kao Taiwan, koja isto ima tvornice i ako postoji neki proizvod koji nije direktno Kineski, onda mozemo kupiti Xiaomi itd. 

Samo se pitam ima li Taiwan neki svoj brend koji u potpunosti proizvode kod sebe. 

 

lovac82 pet 24.9.2021 18:27
Zechina kaže...

To smo već predvidjeli, čim je Xiaomi prestigao Apple, i napad isprva putem satelita - upravo kao što je to odradeno s Huaweijem. Da ne spominjem Nokiu i "prijateljsko preuzimanje" i eutanaziju.

 Neka ali svejedno ne mijenja cinjenicu da nas na ovaj ili onaj nacin spijuniraju itd..... kao i Microsoft  i (gotovo)svi drugi.

BlueMax pet 24.9.2021 19:26
lovac82 kaže...
Zechina kaže...

To smo već predvidjeli, čim je Xiaomi prestigao Apple, i napad isprva putem satelita - upravo kao što je to odradeno s Huaweijem. Da ne spominjem Nokiu i "prijateljsko preuzimanje" i eutanaziju.

 Neka ali svejedno ne mijenja cinjenicu da nas na ovaj ili onaj nacin spijuniraju itd..... kao i Microsoft  i (gotovo)svi drugi.

 Ok, ali ako nas svi špijuniraju zašto se odreći kineskih mobitela a drugih ne. Evo da sad biram želim li da me prisluškuju Kinezi, Amerikanci ili Hrvati odabrao bi Kineze, pa Amerikance, a najviše bi me smetalo da me prisluškuju Hrvati.

 

Stvar je u biti ovakva: Xiaomi je Kineska firma i oni imaju obvezu omogućiti vladi prisluškivanje i cenzuru kineza. Mi im nismo zanimljivi i zato je taj feature off. Apple i Google također imaju implementiran špijunski software koji je na "on" i što je najgore to prisluškivanje su počele koristiti i treće strane.

 

lovac82 pet 24.9.2021 19:40
BlueMax kaže...
lovac82 kaže...
Zechina kaže...

To smo već predvidjeli, čim je Xiaomi prestigao Apple, i napad isprva putem satelita - upravo kao što je to odradeno s Huaweijem. Da ne spominjem Nokiu i "prijateljsko preuzimanje" i eutanaziju.

 Neka ali svejedno ne mijenja cinjenicu da nas na ovaj ili onaj nacin spijuniraju itd..... kao i Microsoft  i (gotovo)svi drugi.

 Ok, ali ako nas svi špijuniraju zašto se odreći kineskih mobitela a drugih ne. Evo da sad biram želim li da me prisluškuju Kinezi, Amerikanci ili Hrvati odabrao bi Kineze, pa Amerikance, a najviše bi me smetalo da me prisluškuju Hrvati.

 

Stvar je u biti ovakva: Xiaomi je Kineska firma i oni imaju obvezu omogućiti vladi prisluškivanje i cenzuru kineza. Mi im nismo zanimljivi i zato je taj feature off. Apple i Google također imaju implementiran špijunski software koji je na "on" i što je najgore to prisluškivanje su počele koristiti i treće strane.

 

 Pa kazem.....  IMHO, radije bih da me tamo netko bogu iza nogu spijunira koliko hoce, nego netko koji je 5 minuta do mene. Ma sve su to laprdanja i od jednih i od drugih...... EU ne prihvaca rusko cjepivo, a sada ni oni ne priznaju "EU" lol (znam ruse koji su odustali otici na godisnji u maticnu zemlju upravo iz tog razloga). Isto kako i srbi zaje**vaju satima na granici "kosovare" zbog nikakvih i glupih razloga, cak i do 3-4 sata sto je suludo i sada kada im ovi konacno vracaju istom mjerom (nakon nez 1-2 god ili koliko vec), a ovi srbi sada huskaju ratom.