ceha965 sri 20.10.2021 15:13

e moj uran keto dijetom nisi ništa riješio nego si moguće i potencijalno izazvao druge probleme.

a ugljikohidrata se nisi riješio jer bi već bio mrtav, samo si ih možda sveo na mjeru da u tvom slučaju ne stvaraju problem.

nadam se da nemaš problema s gihtom tj. mokraćnom kiselinom, jer bi takva dijeta bila katastrofa za tu bolest.

 

 

Envy sri 20.10.2021 21:03
Uran 11 kaže...

* * *

 

Što se tiće gospodina Raosa, neznam puno o njemu, ali ovi članci " Kemičar u kući", su bezveze, svi do jednog.

Auuuuu! Gospodin veliš, gle što piše: "Nenad Raos, rođen 1951. u Zagrebu, je kemičar, doktor prirodnih znanosti", dakle čisti doktor.

Tekstovi su bomba, a tvoji komentari na nivo osnovnoškolca prvačića.

Uran 11 čet 21.10.2021 09:26
Envy kaže...
Uran 11 kaže...

* * *

 

 


Tekstovi su bomba, a tvoji komentari na nivo osnovnoškolca prvačića.

 Nemojte biti ljubomorani i zavidni gospodine Envy.

To vam je ponašanje osnovnoškolca koji je ponavljao prvi razred.

 

 

ceha965 čet 21.10.2021 12:48
Uran 11 kaže...

E moj ceha, nemaš ti pojma.

Daj napiši svoje iskustvo s dijabetesom i Keto dijetom.

 

Ti si kao doktor u klinici "Vuk Vrhovac", pa si moraš čuvati posao?

U mom slučaju keto dijete je problem jer stvara ogromni problem s gihtom (ne želiš to ni vidjeti ni osjetiti ni doživjeti, naročito ako ti zahvati velike zglobove).

 

i da svašta sam ja pokušao i prije nego sam zvanično dobio dijabetes tipa 2 (keto dijeta mi je samo pogoršala situaciju s gihtom), nema tu pomoći jednom kad proces na inzulinskim stanicama počne (nekad i u ranim dvadesetim što je moj slučaj, i da nikad mi indeks tjelesne mase nije bio veći od 20,21) samo se može donekle usporiti smanjenim unosom šećera i vježbom (jer treba manje inzulina napraviti pa ono stanica što je ostalo da ga stvaraju je dovoljno da pokrije te potrebe ali i to troši te stanice i kad tad će recimo to tako otkazati). U jednom trenutku ni to ti neće biti dovoljno.

Zato pamet u glavu i pride testiraj i mokraćnu kiselinu zbog načina prehrane koju sada primjenjuješ ne samo šećer.

 

Uran 11 čet 21.10.2021 16:23

Daj mi reci onda što ti predlažeš, da pijem Siofor?

Da jedem sve što mi padne na pamet?

Ok, kontrolirati mokraćnu kiselinu i.... što ako je nalaz iste loš?

Ne kužim što hočeš reči, da sam u bezizlaznoj situaciji?

 

Ti ne vjeruješ da svaki treći dijabetičar tipa 2 se može izvući?

Ja ću ti ako je moguće dokazati da se može.

Čujemo se za par godina.

 

ps. samo mi nemoj reči nek jedem odurni češnjak.

flash6 sub 23.10.2021 01:34
Uran 11 kaže...

E moj ceha, nemaš ti pojma.

Daj napiši svoje iskustvo s dijabetesom i Keto dijetom.

 

Ti si kao doktor u klinici "Vuk Vrhovac", pa si moraš čuvati posao?

 ajmo ovako:

tvrdim da tvoj uspjeh sa regulacijom dijabetesa nema veze sa keto dijetom i ugljikohidratima, vec si jednostavno kroz kontrolu prehrane unio disciplinu u svoje tijelo i stabilizirao dijabetes tip2.

dugotrajne keto dijete su stetne, dokazano, svi ce ti to reci, cak i zagovornici keto dijeta. s keto dijetom treba oprezno, uz kontrolu nekoga tko zna sto radi (ili ti sam moras znati sto radis).

 

moj otac sa 7 banki je rijesio dijagnosticirani dijabetes tip2 kroz prehranu, skinuo kile, smanjio unos kalorija... i dalje s pojede i kolac, nema nikakvih ogranicenja, ali sve razumno, s mjerom. vise nije niti na injekciji niti na tabletama, sve bez keto dijete...

 

za cesnjak, ako se tebi osobno nesto ne svidja, ne moras po tome pljuvati... pozitivni ucinci cesnjaka su odavno poznati i ne vidim koji si ti faktor da po tome pljujes.

Uran 11 sub 23.10.2021 08:39

Keto dijeta je low carb dijeta, nije no carb dijeta,

pa ne vidim po čemu bi bila štetna.

Ali tko zna?, možda sam u krivu.

Ja samo sam htio reći da smanjenjem unosa ugljikohidrata čovjek dobiva, ne gubi na zdravlju.

Zašto bi mi se odjednom sve tegobe naglo popravile?

Zar opet moram nabrajati?

 

Evo:

 

Dijabetes sam stavio u red samo s prehranom, šećer od 22 snizio na 5

Nisam s 98 kg mogao navuči čarape na noge, sad s 84 mogu s lakoćom.

Povišeni krvni tlak, nema ga.

Otkucaji srca od 90 do 120 pali su na stabilnih 70 do 80.

Vid mi se je popravio ,od kratkovidnosti preko dalekovidnosti do dioptrije +1, samo u mjesec dana.

Dobio sam naočale samo za čitanje.

Bolovi u stopalima su potpuno nestali.

Izrasline na koži su se povukle.

 

Ljudi pa što bi još htjeli?

 

I nije da sam ne pojedem nešto što kao ne bih smio, pojedem jabuku, grah, pa čak i čokolade,

ali u malim količinama.

 

I nisam gladan, iako svaki dan "postim" 18 sati, bez izuzetaka.

 

A češnjak, tko uživa u njemu neka uživa, ali da mu se pridodaju neke čarobne osobine....

Spriječiti a ne liječiti, to je barem stara izreka koju svi razumiju.

 

 

 

Uran 11 sub 23.10.2021 08:49
flash6 kaže...

 ajmo ovako:

tvrdim da tvoj uspjeh sa regulacijom dijabetesa nema veze sa keto dijetom i ugljikohidratima, vec si jednostavno kroz kontrolu prehrane unio disciplinu u svoje tijelo i stabilizirao dijabetes tip2.

 

 A ovo što si napisao, jesi li ti dobro to pročitao?

Pa keto dijeta je kontrola i disciplina prehrane.

flash6 ned 24.10.2021 01:52
Uran 11 kaže...
flash6 kaže...

 ajmo ovako:

tvrdim da tvoj uspjeh sa regulacijom dijabetesa nema veze sa keto dijetom i ugljikohidratima, vec si jednostavno kroz kontrolu prehrane unio disciplinu u svoje tijelo i stabilizirao dijabetes tip2.

 

 A ovo što si napisao, jesi li ti dobro to pročitao?

Pa keto dijeta je kontrola i disciplina prehrane.

je!

 

kratkorocno... na dugi rok ces vidjeti posljedice takvog nacina prehrane. preporucam ti da se savjetujes sa lijecnikom ili nutricionistom...

dobro je to da si prepoznao da nesto moras mijenjati u svojim prehrambenim i zivotnim navikama. lose je to sto ne razumijes da si dugorocno stetis takvim nacinom prehrane!

ddarknessfairyy ned 24.10.2021 09:55
Uran 11 kaže...

Keto dijeta je low carb dijeta, nije no carb dijeta,

pa ne vidim po čemu bi bila štetna.

Ali tko zna?, možda sam u krivu.

Ja samo sam htio reći da smanjenjem unosa ugljikohidrata čovjek dobiva, ne gubi na zdravlju.

Zašto bi mi se odjednom sve tegobe naglo popravile?

...

 Zato jer si skinuo kile. Bilo koja dijeta nakon koje bi skinuo 15 kila bi imala isti učinak. Nije ti keto izliječila otkucaje, šećer ni bolove već to što imaš manje kila, pa ti se organizam bolje nosi sa svakodnevnim opterećenjima. 

 

 

A ova trućkanja o češnjaku koji liječi tlak. Da, "liječi" tlak zdravim ljudima. Kao i đumbir, luk, čili papričice i manje više sva ljuta hrana. Ne snižava tlak češnjak zato što je specijalno dobar u skidanju tlaka nego zato što širi krvne žile pa samim time i pada tlak. Al to da će nekome ko pije tablete za tlak, jer mu je tlak 200, magično pomoći češnjak su nebuloze.

Uran 11 ned 24.10.2021 17:19
ddarknessfairyy kaže...

...

 Zato jer si skinuo kile. Bilo koja dijeta nakon koje bi skinuo 15 kila bi imala isti učinak. Nije ti keto izliječila otkucaje, šećer ni bolove već to što imaš manje kila, pa ti se organizam bolje nosi sa svakodnevnim opterećenjima. 

 

 

 

 Mislio sam ti ne odgovarati ali, daj ne se.. kvake.

Ti si doktorica?

Imaš iskustva s dijabeteson i low carb dijetom?, ako imaš, daj napiši svoje iskustvo.

Baš me zanima.