hrc_smb sri 30.11.2022 19:26

Pixel 6ica, 13 mjeseci u uporabi, vrlo zadovoljan... U tom price range-u (550 €), nemaš kaj pametnije kupit.

Ženi uzeo Pixel 6a, ispao nas 150 € (350€ na akciji) kad smo im dali Pixel 4a sa puknutim ekranom pod račun (200 € nam vratili). Uvjet je da se telefon može upaliti i da ekran radi u smislu funkcionalnosti.

love2ml86 sri 30.11.2022 20:17
hrc_smb kaže...
Pixel 6ica, 13 mjeseci u uporabi, vrlo zadovoljan... U tom price range-u (550 €), nemaš kaj pametnije kupit.

Ženi uzeo Pixel 6a, ispao nas 150 € (350€ na akciji) kad smo im dali Pixel 4a sa puknutim ekranom pod račun (200 € nam vratili). Uvjet je da se telefon može upaliti i da ekran radi u smislu funkcionalnosti.

Jeste li to slali iz Hr ili živite vani?

Gemmy sri 30.11.2022 21:03

prvi dojmovi kod svih su bili pozitivni, ali da s updateovima se nekima poboljsalo, a nekima pogorsalo, sada kome vjerovat

 

cinjenice su da kod nas nema 5g, niti sve ove funkice koje su mu adut na prodaji, call screening i te sheme. nema ni ovlastenih servisa tako da vracaj u njemacku, ili kod lokalnog servisera koji vjerovatno nema puno iskustva s pixelima

hrc_smb čet 1.12.2022 09:54
love2ml86 kaže...
hrc_smb kaže...
Pixel 6ica, 13 mjeseci u uporabi, vrlo zadovoljan... U tom price range-u (550 €), nemaš kaj pametnije kupit.

Ženi uzeo Pixel 6a, ispao nas 150 € (350€ na akciji) kad smo im dali Pixel 4a sa puknutim ekranom pod račun (200 € nam vratili). Uvjet je da se telefon može upaliti i da ekran radi u smislu funkcionalnosti.

Jeste li to slali iz Hr ili živite vani?

 

Sve iz HR, kombinacija P.O. box u DE i forwarda pošiljke... malo zezancije, ali vrijedi...

Mancera čet 1.12.2022 10:34

Koristim Pixel 6 od šestog mjeseca ove godine i coltao za njega 5500 preko Mobisa koji su ga tada jedini imali u Hrvatskoj. Mobitel je dobar i nema puno mana od kojih bih samo izdvojio katastrofalan citac otisaka prstiju i evenutalno manjak 5G na podrucju Hrvatske. Sve ostalo je no brainer, kamera vrlo dobra(od nocne vise ocekivao za novce) kao i brzina. Jedna stvar koja me je zadesila kao i hrpu drugih ljudi sa istim uredajem je da je donji mikrofon prestao raditi nakon cca mjesec dana no na preporuku drugih sa istim problemom on se je jednostavno rijesio koristenjem air dustera direkt u mikrofon. Cudan problem no vjerojatno je u pitanju bilo do sastavljanja mobitela obzirom da je problem zahvatio minimalno 80% uredaja. Vidjet cemo kako ce se razvijati s vremenom i novim updejtovima. Sve u svemu 8/10 za 5500 kn.

herya čet 1.12.2022 10:39

Preporuka za citac otisaka prstiju : u opcijama se može dodati par prstiju za čitač, očitaj si isti prst kao 2 i 3 prst, puno mi bolje radi otkad sam to napravio, 5G je ionako smeće kod nas, samo bi bila još veća potrošnja baterije. Mobitel je odličan

hrc_smb čet 1.12.2022 11:02
Gemmy kaže...

prvi dojmovi kod svih su bili pozitivni, ali da s updateovima se nekima poboljsalo, a nekima pogorsalo, sada kome vjerovat

 

cinjenice su da kod nas nema 5g, niti sve ove funkice koje su mu adut na prodaji, call screening i te sheme. nema ni ovlastenih servisa tako da vracaj u njemacku, ili kod lokalnog servisera koji vjerovatno nema puno iskustva s pixelima

 

uređaj je odpočetka bio ok i brz. imao je neke sitnije nedostatke (fingerprint nije bio responzivan), ali to su sa 2-3 update-a riješili. kako je update svakih mjesec dana, svaki put mi se činio još brži, rade dosta na optimizaciji rada i baterije. nisam niti jednom radio factory reset.

 

ja sam na početku bio razočaran jer 5G na Pixelima u HR ne radi (osim ako ga ne rootaš, što mi se neda + gubitak garancije). ali kako je 4G dobro pokriven, radio sam usporedni test Pixel 6 na 4G vs frendov Xiaomi 5G 1km od repetitora, uopće nisu tako velike razlike u brzinama.

 

lokalni serviseri imaju iskustva za njima, ima i dijelova, samo su skupi. kada je ženi na 4A napuknuo ekran, tražili su 1500 kn za isti (nema zamjenskih). više mi ga se isplatilo vratiti za buyback (dobili 200€), nego ga popraviti. što je najveća fora, primaju i druge marke telefona. Frend je za 2 kom. Pixel 7 dao pod račun 2x zraubana Samsung S20+, jedan full ok (dobio 325 €), a drugi je ima potrgan ekran (204 €). vidi cijene na njuški, to ne možeš dobiti. 

edit: dodana slika

love2ml86 čet 1.12.2022 13:53
hrc_smb kaže...
love2ml86 kaže...
hrc_smb kaže...
Pixel 6ica, 13 mjeseci u uporabi, vrlo zadovoljan... U tom price range-u (550 €), nemaš kaj pametnije kupit.

Ženi uzeo Pixel 6a, ispao nas 150 € (350€ na akciji) kad smo im dali Pixel 4a sa puknutim ekranom pod račun (200 € nam vratili). Uvjet je da se telefon može upaliti i da ekran radi u smislu funkcionalnosti.

Jeste li to slali iz Hr ili živite vani?

 

Sve iz HR, kombinacija P.O. box u DE i forwarda pošiljke... malo zezancije, ali vrijedi...

Kužim mailboxde ili slično.