Gebirgs čet 1.12.2022 12:47

 

Kad napravis imperij zasnovan na farbanju (cak ne ni farbanju tunela), i naplacujes kamatu na nepostojecu vrijednost, jer si izbacio plemenite metale iz jednadzbe, nego prodajes pricu i papirice na kojima pise "ovo vrijedi 100 forinti, majkemi", onda ti je takav neki ulet sa strane na kojima se frajeri cak ni ne trude da zamaskiraju farbanje, kost u grlu.

 

Jedina bol u cajnom koluticu je: "zasto se mi ovoga nismo sjetili prije"?

BroccDaRock čet 1.12.2022 13:08

Upravo su gospoda iz ECB-a svojim mahnitim, beskonačnim printanjem sve bezvrijednijih eura od Bitcoina stvorili vrlo perspektivni hedge instrument protiv inflacije. Da su bili sposobni voditi odgovornu i razumnu fiskalnu politiku, posve je moguće da bi Bitcoin ostao u domeni potpune špekulacije, baš kao što i tvrde.

 

 

BroccDaRock čet 1.12.2022 13:14
picajzla0707 kaže...

 osim kad treba povuć lovu iz kripta, onda su banke skroz ok

 Kripto se mijenja u fiat kroz kripto-mjenjačnice. Nijedna banka u HR se ne bavi takvim poslovima, kod njih možeš mijenjati samo fiat u fiat.

nikonja čet 1.12.2022 13:45

Naravno da podržavam decentralizaciju koju blockchain omogučava, ali da sve to funkcionira trebaš stabilnost, a baš je to ono što bitcoinu i sličnim kriptovalutama fali. Dok god je volatilnost tako velika da jedan dan naraste za 70% posto, a nakon 2 dana padne za 80% jednostavno nemože imat nikakvu uporabnu vrijednost za plačanja, nego na to gledaš isključivo samo kroz prizmu vrijednostnih papira sa kojima možeš zaradit ali je puno veća šansa da ćeš sve popušit.

 

Tako da bankari koliko ih god mrzili, nažalost, bar zasada, imaju pravo jer sumnjam da bi itko od vas ovde bio spreman pristat da mu firma daje plaču u kriptu i onda da moliš boga da do sljedećeg mjeseca ne izgubiš pola plače jer je bitcoin pao.

 

 

picajzla0707 čet 1.12.2022 14:13
BroccDaRock kaže...

 Kripto se mijenja u fiat kroz kripto-mjenjačnice. Nijedna banka u HR se ne bavi takvim poslovima, kod njih možeš mijenjati samo fiat u fiat.

 a gdje sam napisao da banke mijenjaju kripto u fiat, ne kužim čemu ispravljanje nečega što nisam napisao

nego, reci ti nama, nakon što ti k-mjenjačnica promijeni kripto u fiat, gdje ti šalje lovu da je podigneš?

Littlemanbeingerased čet 1.12.2022 14:16
nikonja kaže...

Naravno da podržavam decentralizaciju koju blockchain omogučava, ali da sve to funkcionira trebaš stabilnost, a baš je to ono što bitcoinu i sličnim kriptovalutama fali. Dok god je volatilnost tako velika da jedan dan naraste za 70% posto, a nakon 2 dana padne za 80% jednostavno nemože imat nikakvu uporabnu vrijednost za plačanja, nego na to gledaš isključivo samo kroz prizmu vrijednostnih papira sa kojima možeš zaradit ali je puno veća šansa da ćeš sve popušit.

 

Tako da bankari koliko ih god mrzili, nažalost, bar zasada, imaju pravo jer sumnjam da bi itko od vas ovde bio spreman pristat da mu firma daje plaču u kriptu i onda da moliš boga da do sljedećeg mjeseca ne izgubiš pola plače jer je bitcoin pao.

 

 

stabilnost?

svi shitcoini su dio globalne ekonomije jer se njihova vrijednost izrazava kroz dolare, eure, kune etc etc.

da bi imali ikakvu stabilnost morali bi biti potpuno neovisni o globalnoj ekonomiji i egzistirati u paralelnom ekonomskom sustavu. sto je nemoguce jer - kako ecb kaze.. ne predstavljaju nikakvu vrijednost niti ju proizvode a nastaju iz zraka (ne, dolari i euri ne nastaju iz zraka. iza njih stoje ekonomije i proizvodna moc drzave/regije etc, dok iza raznih coina stoje junkiji koji vode razne mijenjacnice, kriminalci, spekulatni i pokoji narcis/egocentrik poput muska).

 

 

BroccDaRock čet 1.12.2022 15:14
picajzla0707 kaže...

 a gdje sam napisao da banke mijenjaju kripto u fiat, ne kužim čemu ispravljanje nečega što nisam napisao

nego, reci ti nama, nakon što ti k-mjenjačnica promijeni kripto u fiat, gdje ti šalje lovu da je podigneš?

 Na Bitcoin bankomat? Koji u HR također nisu u vlasništvu banaka.

 

Drugim riječima, ako baš hoćeš, možeš prodati kriptovalute bez da imaš ikakve interakcije s bankama. A sad kreni sa "da, ali novac u bankomatu, novac tiska HNB".

picajzla0707 čet 1.12.2022 16:52
BroccDaRock kaže...

 Na Bitcoin bankomat? Koji u HR također nisu u vlasništvu banaka.

 

Drugim riječima, ako baš hoćeš, možeš prodati kriptovalute bez da imaš ikakve interakcije s bankama. A sad kreni sa "da, ali novac u bankomatu, novac tiska HNB".

 mda, toliko je love prešlo preko bitkojn bankomata da uopće ne znam zašto sam pisao ono o bankama

u pravu si, skoro pa nitko nije lovu poslao na bankovni račun od prodaje kripta

dejo6 čet 1.12.2022 16:54
picajzla0707 kaže...
BroccDaRock kaže...

 Kripto se mijenja u fiat kroz kripto-mjenjačnice. Nijedna banka u HR se ne bavi takvim poslovima, kod njih možeš mijenjati samo fiat u fiat.

 a gdje sam napisao da banke mijenjaju kripto u fiat, ne kužim čemu ispravljanje nečega što nisam napisao

nego, reci ti nama, nakon što ti k-mjenjačnica promijeni kripto u fiat, gdje ti šalje lovu da je podigneš?

 Iskoristiš neku od kripto kartica i plaćaš s njima ili podižeš novce na bankomatima. Ne treba ti nikakva banka.

picajzla0707 čet 1.12.2022 17:01
dejo6 kaže...

 Iskoristiš neku od kripto kartica i plaćaš s njima ili podižeš novce na bankomatima. Ne treba ti nikakva banka.

 a gdje sam uopće napisao da se nemere mimo banke?

jebote, idete me stalno ispravljat za ono što uopće nisam napisao

 

napisao sam da kriptaši ne vole banke, ali su im banke ipak dobre kad podižu lovu iz kripta

nit sam rekao da banke mijenjaju kripto, niti da se mimo banaka nemere

dejo6 čet 1.12.2022 17:58
Old Iggy kaže...
dejo6 kaže...

Govorimo ti da se banke ne koriste za podizanje novaca od kripta. Netko možda koristi, ali većina ne.

Otkud dođe novac u bankomat?

 Pa od iza, čiko donese i stavi.

Old Iggy čet 1.12.2022 18:01
dejo6 kaže...
Old Iggy kaže...
dejo6 kaže...

Govorimo ti da se banke ne koriste za podizanje novaca od kripta. Netko možda koristi, ali većina ne.

Otkud dođe novac u bankomat?

 Pa od iza, čiko donese i stavi.

 

LogicusMPS čet 1.12.2022 20:20
nikonja kaže...

Naravno da podržavam decentralizaciju koju blockchain omogučava, ali da sve to funkcionira trebaš stabilnost, a baš je to ono što bitcoinu i sličnim kriptovalutama fali. Dok god je volatilnost tako velika da jedan dan naraste za 70% posto, a nakon 2 dana padne za 80% jednostavno nemože imat nikakvu uporabnu vrijednost za plačanja, nego na to gledaš isključivo samo kroz prizmu vrijednostnih papira sa kojima možeš zaradit ali je puno veća šansa da ćeš sve popušit.

 

Tako da bankari koliko ih god mrzili, nažalost, bar zasada, imaju pravo jer sumnjam da bi itko od vas ovde bio spreman pristat da mu firma daje plaču u kriptu i onda da moliš boga da do sljedećeg mjeseca ne izgubiš pola plače jer je bitcoin pao.

 

 

 Koja je stabilnost fiata? Stabilan pad zadnjih 100 godina...

danko99 pet 2.12.2022 08:51

"Nastave li ulagači u bitcoin gubiti, dovest će to i do pada povjerenja u cijelu financijsku industriju, zaključuju predstavnici bankarskog sektora."

A šta če drugo reč?

Sami sebi omatat "omču oko vrata"?

Feudalac pet 2.12.2022 19:52

LogicusMPS:

Lagana inflacija od 2-3% je dobra za društvo. Zato da šupci ne bi gomilali tone dolara. Ovako ih moraju uložiti, staviti u produktivnu funkciju. Upravo je zadnjih pola stoljeća izvuklo najveći postotak čovječanstva iz siromaštva. Zlatni standard za dolar je bio dobar dok se njihova ekonomija bazirala na pljačkanju domoradaca i njihove zemlje. Bilo bi glupo da ubiješ nekog indijanca u pripizdini zbog kile zlata a dok dojdeš do civilizacije, ups bordela, kila ne vrijedi ništa.

Feudalac pet 2.12.2022 20:06

Nikonja:

Ne obaziri se na prištavce iz podruma. Tupani ne shvaćaju da novac kao spremnik vrijednosti ne može postojati. Spremi milijun u zlatu. Kako? Gdje? Hoće li te netko ubiti? Kada? Čuvanje košta. I tako je nastao banknote. Jer je tako praktičnije, brže, jeftinije. A inflacije je bilo i dok se novac radio od čistog zlata. Opet sam otkrio tajnu, ubit će me…