mejt uto 29.11.2022 22:54
Solo761 kaže...

Zadnji tintni printer koji sam imao je bio Epson... pošto ne printam svakodnevno nego samo par puta mjesečno svaki put bih potrošio trećinu tinte na "čišćenje" glave jer bi se tinta sasušila. Nakon tri-četiri mjeseca i par setova tinti sam ga poslao u rodno mjesto i kupio laserski kolorac koji mi evo već 5-6 godina radi bez problema i do sada sam samo jednom zamijenio crni toner, kolorci su još tvornički, no pri kraju pa će ih uskoro trebati mijenjati.

Njihovu izjavu o ekologiji smatram samo bullshitom i marketingom, vjerojatno slabo prodaju laserske printere (kada razmislim ne znam da li sam kod ikoga vidio Epson laserski printer...) pa je ovo samo izlika zašto odustaju od lasera.

 Upravo o tome se i radi, muka im je sto ljudi kupe nesto i koriste godinama bez da moraju polagat racune proizvodjacu, nego hajmo to zabranit, a postavit nesto s cim kupac ovisi o meni i mora svakodnevno da kupuje od mene.....lihvari...

tenac sri 30.11.2022 10:59
mejt kaže...
tenac kaže...

Epson L386 kupljen u 4. mjesecu 2017 za menje od 1000kn. Opće ne printam redovno (al dok printam to su velike količine) i još uvijek radi. Da ne govorim o tome da su još uvijek originalne tinte unutra koje sam dobio s printerom (C + M + Y + 3 bočice crne od kojih je sad zadnja unutra) dok sam se papira nakupovao. Povremono se zna boja pogubiti pa je potrebno pokrenuti čiščenje glave al to nije ni blizu tako strašno kao što se predstavlja.

 A pazi sad ovo, kupio canona polovnjaka, laser color, printam svake prestupne godine list papira i nikad problema sa ciscenjem sa mrljama itd, a kad mi zatreba zamjena tonera, 45 eura sva cetiri u xl formatu, i mogu isprintat 5-6000 stranica .....guraju jednostavno muda pod bubrege, prica o ekologiji gura poskupljenja pred potrosace na sve moguce nacine, godinama guraju inkjet printere koji su smece nad smecem, uzmi hp koji doslovno kupis printer i do kuce dok ga doneses glava zapekla, zamjena skuplja nego nov kupit, e-smeca su toliko proizveli da je to nemoguce zamislit, a sve zbog zarade, dok laserski toner odneses ljudi napune, i udri misko....

 Živiš u prošlim vremenima. Više se ne kupuje boja u kasetama već u bočicama. Komplet zamjena tinti je 200kn (50kn bočica), a tinta koja se dobije s printerom je dovoljna za 13 000 crno-bijelih listova ili 6500 listova u boji (vele 2 godine korištenja, a evo već će četvrta i boja se nije zasušila). Laser nije loš i ne treba ga zabraniti, ali pljuvati po nečemu zbog tehnologije kakva je bila prije 5-10 godina nema smisla.

Zaporožac pet 2.12.2022 13:07
silvio3105 kaže...
Makita nikad nije bila profi alat

 I ti ga bubneš pa ostaneš živ...

 

Koncern Makita smatra se najiskusnijim i najrenomiranijim proizvođačem profesionalnog alata na svijetu. Makita je najveći svjetski proizvođač akumulatorskog alata. Godišnje u svjetskim razmjerima proizvodi oko 10 milijuna komada alata i u svom asortimanu ima preko 1000 modela. 

Proizvodnja zrelom tehnologijom Makita proizvodi za globalno tržište. Naši proizvodni pogoni u Japanu, Kini, SAD-u, Velikoj Britaniji, Rumunjskoj, Brazilu i Njemačkoj rade uz primjenu najnaprednije tehnologije i sustava kontrole kvalitete. Makita proizvodi izrađuju se od pažljivo odabranih komponenata i koriste diljem svijeta. Kućišta i unutarnje komponente proizvode se od kvalitetnih materijala te nadilaze očekivanja i najzahtjevnijih korisnika.

 

Kvaliteta, inovativni dizajn i odličan omjer cijene i kvalitete stvaraju povjerenje i prepoznatljivost među profesionalnim i zanatskim korisnicima. Osim cijenjenog električnog i akumulatorskog alata, Makita nudi i stacionarne strojeve za obradu drva, kao i industrijske i kućne strojeve s pneumatskim pogonom i pogonom na benzinski motor.

 

https://www.makita.hr/o-makiti.html

syncmaster245b pet 2.12.2022 14:40
Zaporožac kaže...
silvio3105 kaže...
Makita nikad nije bila profi alat

 I ti ga bubneš pa ostaneš živ...

 

Koncern Makita smatra se najiskusnijim i najrenomiranijim proizvođačem profesionalnog alata na svijetu. Makita je najveći svjetski proizvođač akumulatorskog alata. Godišnje u svjetskim razmjerima proizvodi oko 10 milijuna komada alata i u svom asortimanu ima preko 1000 modela. 

Proizvodnja zrelom tehnologijom Makita proizvodi za globalno tržište. Naši proizvodni pogoni u Japanu, Kini, SAD-u, Velikoj Britaniji, Rumunjskoj, Brazilu i Njemačkoj rade uz primjenu najnaprednije tehnologije i sustava kontrole kvalitete. Makita proizvodi izrađuju se od pažljivo odabranih komponenata i koriste diljem svijeta. Kućišta i unutarnje komponente proizvode se od kvalitetnih materijala te nadilaze očekivanja i najzahtjevnijih korisnika.

 

Kvaliteta, inovativni dizajn i odličan omjer cijene i kvalitete stvaraju povjerenje i prepoznatljivost među profesionalnim i zanatskim korisnicima. Osim cijenjenog električnog i akumulatorskog alata, Makita nudi i stacionarne strojeve za obradu drva, kao i industrijske i kućne strojeve s pneumatskim pogonom i pogonom na benzinski motor.

 

https://www.makita.hr/o-makiti.html

 Iako generalno cijenim Makita alat (doslovno zadnjih 5 godina kad kupujem elektricni alat, ako nije Makita ne kupujem), veci utisak bi ostavio svojim upisom da si citirao neku  neovisnu recenziju, nego direktno pamflet proizvodjaca.

 

Greska u koracima.

Zaporožac pet 2.12.2022 14:58
syncmaster245b kaže...
Iako generalno cijenim Makita alat (doslovno zadnjih 5 godina kad kupujem elektricni alat, ako nije Makita ne kupujem), veci utisak bi ostavio svojim upisom da si citirao neku  neovisnu recenziju, nego direktno pamflet proizvodjaca

Referirao sam se na post gdje Silvio kaže da Makita ne proizvodi profesionalni alat.

Mislim ?

Gdje on živi..

 

Ima internet pa neka pogleda kakva je to firma, od kad postoji..a ne da bubne napamet.

 

Recenzije npr. bušilica tih svjetskih proizvođača je teško naći, nisu to televizori.

syncmaster245b pet 2.12.2022 15:05
Zaporožac kaže...

Referirao sam se na post gdje Silvio kaže da Makita ne proizvodi profesionalni alat.

Mislim ?

Gdje on živi..

 

Ima internet pa neka pogleda kakva je to firma, od kad postoji..a ne da bubne napamet.

 

Recenzije npr. bušilica tih svjetskih proizvođača je teško naći, nisu to televizori.

 Ma u potpunosti te razumijem, no vjerujem da si svjestan sa da tipkamo na forumu gdje vrlo brzo se potegnu "argumenti" oko gramatike ili odabira krivog podforuma u pokusaju diskreditiranja tvog upisa (kao uostalom na vecini online rasprava).

 

Sve sto sam ti zelio reci nedaj, ili ne ostavljaj, "materijala" potencijalnom sugovorniku.

BlueMax pet 2.12.2022 15:47

Pravi jebači koriste isključivo laserske printere i Milwaukee alate!

Jer kad laserom nešto ispišeš ili Milwaukeeom nešto izbušiš onda je to pravo slovo i prava rupa.

 

Ali sad bez zajebancije, primijetio sam da ispis inkjetom, pogotovo ako je izložen zraku i svijetlu, dosta brže izblijedi nego ono ispisano laserom. Sebi sam printao neke fotografije u većem formatu pa uokvirio i ono što sam printao  laserom nakon 7-8 godina ok izgleda dok ono što sam printao inkjetom danas ne liči ni na što. Original tinta i foto papir.

 

syncmaster245b pet 2.12.2022 15:51
BlueMax kaže...

Pravi jebači koriste isključivo laserske printere i Milwaukee alate!

Jer kad laserom nešto ispišeš ili Milwaukeeom nešto izbušiš onda je to pravo slovo i prava rupa.

 

Ali sad bez zajebancije, primijetio sam da ispis inkjetom, pogotovo ako je izložen zraku i svijetlu, dosta brže izblijedi nego ono ispisano laserom. Sebi sam printao neke fotografije u većem formatu pa uokvirio i ono što sam printao  laserom nakon 7-8 godina ok izgleda dok ono što sam printao inkjetom danas ne liči ni na što. Original tinta i foto papir.

 

Hmmm,  jesi imao mozda kao "control group" par slika sa laserom?

 

Posve sam siguran da ultraljubicaste zrake djeluju na gotovo sve (po pitanju izblijedjivanja).

BlueMax pet 2.12.2022 16:00
syncmaster245b kaže...

 

Hmmm,  jesi imao mozda kao "control group" par slika sa laserom?

 

Posve sam siguran da ultraljubicaste zrake djeluju na gotovo sve (po pitanju izblijedjivanja).

 Pa piše u postu "ono što sam printao  laserom nakon 7-8 godina ok izgleda". Izgubile su i te fotografije kvalitetu ali ni približno ko one s inkjetom. Na njima doslovno 

syncmaster245b pet 2.12.2022 16:02
BlueMax kaže...

 Pa piše u postu "ono što sam printao  laserom nakon 7-8 godina ok izgleda". Izgubile su i te fotografije kvalitetu ali ni približno ko one s inkjetom. Na njima doslovno 

 Oprosti, na brzinu sam preletio preko tvog upisa.

silvio3105 sub 3.12.2022 12:10

Vidim da ti se treba crtat - u postu piše da Makita nikad nije bila profi alat. Makita, po Makiti samoj, proizvodi profi alat koji je šit(po mojem iskustvu). Šit za alat koji ti treba donet kruh na stol kak bi se reklo. Gledaj kao da piše da je Makita wannable profi alat. Dođe ti na isto.

Ako treba još docrtat nešto, javi.