Dex.amx sri 21.7.2021 09:04
Zechina kaže...
Nilex kaže...

Na stranu beskrajnih plitko-priglupih Sandrovih copy-paste-google-translate članaka, primjetio sam da su korisnici uniball i tjodalv suspendirani. Obojica su svoje zadnje poruke vrlo razumnog sadržaja ostavili u ovoj temi pa se nameće zaključak da su one potaknule cenz... suspenziju. Omaška nadobudnog SJW-moderatora ili klizanje nekad čitljivog IT časopisa u fašističku močvaru?

 

Vi i vaša iskrivljena stvarnost... pripisat ću to asimptomatskom preboljevanju korone sa bitnim promjenama na korteksu.
Letimičnim pregledom, prvi je uredništvo nazvao bagrom, drugi npr opetovano tvrdi da korona ne postoji već je to tek obična gripa.
Dakle, to su za tebe "poruke razumnog sadržaja"??? 
To poprilično govori o tvom razumu, kao i ostatak ove tvoje poruke... fašistička močvara, really? Pernaru, jesil to ti?
 

 

Određeni korisnici ovog foruma tu i tamo napišu koju uvredu pa ne vide ni k. Od kartona naravno.

Sve dok iznosiš svoje stavove, a da ne vrijeđaš ili ne prijetiš je u redu.

 

Prvi uopće nije spomenuo da je uredništvo bagra.... 

 

I poućen vlastitim iskustvo, ako post nije obrisan - nije uzrok suspenzije.

Samo obrisani postovi daju razlog za moderatorsku akciju.

Zaporožac sri 21.7.2021 09:21
ihush kaže...

 -kao što su banali trumpeka.. mada nikakve pravne osnove nemaju, što nam drago lijepo prezentira, no u svom dvorištu nema milosti..

 

Ne znam kakve "pravne" osnove trebaju, odn, kakve pravne osnove ima Trump za npr. tužbu protiv Twittera jer je protjeran, naročito jer je pozivao na nasilje a i pisao je svakakve bedastoće o onim "domestosima" koji liječe Covid i sl.

 

Što se tiče suspendiranih s ove teme;

Kolega je naveo postove gdje su ti forumaši vrijeđali redakciju Bug-a itd. 

 

I, gospodin Galić se nije ponio prema antivakserima kao što se odnose Facebook i Twitter, te je prema njima još blag i suzdržan.

Da mrzi antivaksere onda bi suspendirao bar još tridesetak osoba s ove teme koji su protivnici cijepljenja za C19, pišu svakojake neutemeljene budalaštine, a nije.

Pazi, letimično sam pogledao jedan post forumaša@ uniball koji kaže;

 

Sa ovakvim člancima se samo pokušavaju diskreditirati ljudi koji imaju mozga i ne žele se cijepiti, ali naravno da to neće proći.

Ovakve stvari mi samo još pojačavaju odluku da se nikad ne cijepim kad vidim koliko razna bagra to forsira.

 

*Treba razumjeti pročitano a bagrom je time prozvao uredništvo, odn.onoga koji je objavio članak.

 

Bijes, arogancija, vrijeđanje ljudi koji su se cijepili, omalovažavanje istih, omalovažavanje čitave znanstvene zajednice ...

Dobro je i prošao samo za taj izvadak iz posta.

ihush sri 21.7.2021 09:35
Dex.amx kaže...
..

 

I poućen vlastitim iskustvo, ako post nije obrisan - nije uzrok suspenzije.

Samo obrisani postovi daju razlog za moderatorsku akciju.

 -obrisano je više.. no ono što se ne vidi ne možemo ni komentirati.. pa, nećemo (jer tad pravedni čarobni štapić opet proradi..)

 

Zaporožac kaže...
ihush kaže...

 -kao što su banali trumpeka.. mada nikakve pravne osnove nemaju, što nam drago lijepo prezentira, no u svom dvorištu nema milosti..

 

Ne znam kakve "pravne" osnove trebaju, odn, kakve pravne osnove ima Trump za npr. tužbu protiv Twittera jer je protjeran, naročito jer je pozivao na nasilje a i pisao je svakakve bedastoće o onim "domestosima" koji liječe Covid i sl.

 

Što se tiče suspendiranih s ove teme;

Kolega je naveo postove gdje su ti forumaši vrijeđali redakciju Bug-a itd. 

..

- nećemo o trumpeku ili pročitaj odgovarajuću temu-članak by drago.. i recimo da se u tome slažem s njim. (dok se indikativno recimo većina ne slaže s autorom-stavom.. tj većina lajka spaljivanje krampusa-trumpeka, neovisno o pravdi koja je recimo ćorava, tj kad masa želi žrtvu tad ne mora postojati odgovarajući zakon-pravilo.. čista 'demokracija' ili zakon jačeg-mase..) :)

 

- ostalo je bla-bla.. :) i znam što je pisalo, znam što je nestalo.. a sad o tome nema smisla, kao ni u drugim sličnim slučajevima neovisno o 'pravnoj' osnovi ili pravednosti.

 

edit: .. postaješ 'glasnogovornik objave za javnost' uredništva? tj ti znaš zašto? .. ili čitaš kako želiš čitati? .. npr postoji li negdje u boldanom što ističeš riječ mediji ili forum-bug pa da se odnosi na bug? Ili to ti tako 'čitaš'?

-zanimljivo, a moderatori bi morali moderirati svaku diskriminaciju, šovinizam, vjersko-rasno-spolno itd .. kao i govor mržnje, prijetnje, neovisno o tome što možda nešto lajkaju. Pa se tako tolerira 'čvrsta ruka', 'na otok tucati kamenje' ili 'kako bi netko već s njima nešto znao'.. da ne izvlačimo imena povijesnih likova, dok netko može u svakom postu građane hrvatske izjednačiti s ustašama itd..

 

-za primjer, zato gore zeki dam TD na post gdje 'popuje' o vjeri-papi.. to se ne radi, nije pristojno.. ne tako 'argumentirati'.. zato TD zeki u tom postu, ne to raditi. (neovisno što se slažem u ostatku i post prije je TU..).

Zechina sri 21.7.2021 13:59
ihush kaže...

-za primjer, zato gore zeki dam TD na post gdje 'popuje' o vjeri-papi.. to se ne radi, nije pristojno.. ne tako 'argumentirati'.. zato TD zeki u tom postu, ne to raditi. (neovisno što se slažem u ostatku i post prije je TU..).

 Kaj ja popujem Papi, pa ako čovjek zaziva vjeru a boji se demona, a ne želi se cijepiti, spomenuo sam mu da ga je Papa Franjo pozvao da se cijepi jer da mu je to moralna obveza. Kao primjer, i on se cijepio kao i prethodnik mu.

VEZANO UZ TO:

Vlada trenira strogoću na tih hrkljuš poduzetnika zbog cijepljenja, a probaj pronaći službeni, afirmativni post od crkvenjaka,  ili bar copy paste činjenica o papi i njegovoj poruci o cijepljenju na rvackom... NEIMA.

Ali ćeš pronaći hrpu nebuloza poput "nek vjernici rade po vlastitoj savjesti"...

Pa njima prvima skini milijarde kojim ih hranimo, dok ne počnu slušati vlastitog poglavara!

ihush sri 21.7.2021 14:10

zeko, zeko.. što bi reko hebrang.. nije laž nego nije neistina.. ili nešto sukladno-zbunjujuće (nije da se ne slažem), nego ostavi vjeru vjernicima (osobna stvar).. tj ili-ili. To se ne radi.

 

btw, ne popuješ papi, nego popuješ o vjeri-papi.. možda slično, no nije isto. (a popovanje je za popove, postaješ 'vjernik' .. i time promašuješ jer tad nije važno jesi li u pravu za argument-A jer to nije argument-B..).

tjodalv sri 21.7.2021 16:16
Zechina kaže...
Nilex kaže...

Na stranu beskrajnih plitko-priglupih Sandrovih copy-paste-google-translate članaka, primjetio sam da su korisnici uniball i tjodalv suspendirani. Obojica su svoje zadnje poruke vrlo razumnog sadržaja ostavili u ovoj temi pa se nameće zaključak da su one potaknule cenz... suspenziju. Omaška nadobudnog SJW-moderatora ili klizanje nekad čitljivog IT časopisa u fašističku močvaru?

 

Vi i vaša iskrivljena stvarnost... pripisat ću to asimptomatskom preboljevanju korone sa bitnim promjenama na korteksu.
Letimičnim pregledom, prvi je uredništvo nazvao bagrom, drugi npr opetovano tvrdi da korona ne postoji već je to tek obična gripa.
Dakle, to su za tebe "poruke razumnog sadržaja"??? 
To poprilično govori o tvom razumu, kao i ostatak ove tvoje poruke... fašistička močvara, really? Pernaru, jesil to ti?
 

Ne nisam dobio ban zato jer sam rekao da je covid-19 gripa, jer to stoji. Covid-19 je soj gripe i spada u tu skupinu virusa.  (EDIT: ovo nije točno, dva različita virusa ali slična). Dobio sam ban zbog neprikladnog riječnika. Moj post je obrisan, ali na drugoj stranici me Louis Pluto citirao, pa tamo možeš pročitati što je pisalo. Ispričao sam se uredništvu Buga zbog kršenja pravila, a ovim putem se ispričavam i Louisu Plutou na grubim, neprikladnim i nepotrebnim riječima. Nigdje nisam rekao da korona ne postoji, kako to paušalno tvrdi Zechina, niti sam ravnozemljaš niti mislim da se ljudi namagnetiziraju kad prime cijepivo, niti pratim opskurne Youtube kanale sa takvim ili sličnim sadržajem. Ne znam uopće kako stvar cijepljenja i vjerovanje u ravnu zemlju ili ljude guštere ili što stve već sve nadrobili ima ikakve veze jedno s drugim. Druga stvar, niti koga nagovaram na cijepljenje niti koga odgovaram, štoviše smatram da se rizične skupine trebaju cijepiti. Moja reakcija je bila na Louis Plutov post jer iskače u svakoj temi koja ima veze sa covidom.

 

I dalje smatram da se ne trebaju svi cijepiti. Prema statistikama iz država koje imaju većinski procjepljeno stanovništvo nisam primjetio da se korona virus prestao širiti, štoviše zaražuju se i cijepljeni i ne cjepljeni (više cijepljenih, ali to se pravda da je to zato jer ima više cijepljenog stanovništva - ok). Znanstvenici govore da cijepivo baš i nije djelotvorno protiv delta soja koji se 60% brže širi, pa onda niti ne vidim neke koristi cijepiti se. Smrtnost od covida u djece gotovo da i nema. Evo vi me demantirajte ako sam krivo što rekao.

 

Zechina vidim da konstantno imaš potrebu ljudima pripisivati kojekakve naljepnice, to je u redu, ali to više govori o tebi.

all_or_nothing sri 21.7.2021 16:55
tjodalv kaže...
Zechina kaže...
Nilex kaže...

Na stranu beskrajnih plitko-priglupih Sandrovih copy-paste-google-translate članaka, primjetio sam da su korisnici uniball i tjodalv suspendirani. Obojica su svoje zadnje poruke vrlo razumnog sadržaja ostavili u ovoj temi pa se nameće zaključak da su one potaknule cenz... suspenziju. Omaška nadobudnog SJW-moderatora ili klizanje nekad čitljivog IT časopisa u fašističku močvaru?

 

Vi i vaša iskrivljena stvarnost... pripisat ću to asimptomatskom preboljevanju korone sa bitnim promjenama na korteksu.
Letimičnim pregledom, prvi je uredništvo nazvao bagrom, drugi npr opetovano tvrdi da korona ne postoji već je to tek obična gripa.
Dakle, to su za tebe "poruke razumnog sadržaja"??? 
To poprilično govori o tvom razumu, kao i ostatak ove tvoje poruke... fašistička močvara, really? Pernaru, jesil to ti?
 

Ne nisam dobio ban zato jer sam rekao da je covid-19 gripa, jer to stoji. Covid-19 je soj gripe i spada u tu skupinu virusa. Dobio sam ban zbog neprikladnog riječnika. Moj post je obrisan, ali na drugoj stranici me Louis Pluto citirao, pa tamo možeš pročitati što je pisalo. Ispričao sam se uredništvu Buga zbog kršenja pravila, a ovim putem se ispričavam i Louisu Plutou na grubim, neprikladnim i nepotrebnim riječima. Nigdje nisam rekao da korona ne postoji, kako to paušalno tvrdi Zechina, niti sam ravnozemljaš niti mislim da se ljudi namagnetiziraju kad prime cijepivo, niti pratim opskurne Youtube kanale sa takvim ili sličnim sadržajem. Ne znam uopće kako stvar cijepljenja i vjerovanje u ravnu zemlju ili ljude guštere ili što stve već sve nadrobili ima ikakve veze jedno s drugim. Druga stvar, niti koga nagovaram na cijepljenje niti koga odgovaram, štoviše smatram da se rizične skupine trebaju cijepiti. Moja reakcija je bila na Louis Plutov post jer iskače u svakoj temi koja ima veze sa covidom.

 

I dalje smatram da se ne trebaju svi cijepiti. Prema statistikama iz država koje imaju većinski procjepljeno stanovništvo nisam primjetio da se korona virus prestao širiti, štoviše zaražuju se i cijepljeni i ne cjepljeni (više cijepljenih, ali to se pravda da je to zato jer ima više cijepljenog stanovništva - ok). Znanstvenici govore da cijepivo baš i nije djelotvorno protiv delta soja koji se 60% brže širi, pa onda niti ne vidim neke koristi cijepiti se. Smrtnost od covida u djece gotovo da i nema. Evo vi me demantirajte ako sam krivo što rekao.

 

Zechina vidim da konstantno imaš potrebu ljudima pripisivati kojekakve naljepnice, to je u redu, ali to više govori o tebi.

 virus gripe i koronavirus ne spadaju u istu grupu virusa.

ihush sri 21.7.2021 18:36
all_or_nothing kaže...

nije baš cjepivo,

ali financijska injekcija pali bez greške.

 ili kraće, moraš biti kapitalac (oba korjena riječi su poželjna..) od kojeg se vlaže.. tad igranje doktora uključuje i nešto kao cijepljenje. .. no ušli smo u pubertet što nije loše, za novo normalno, najnormalnije (osnovni životni interesi svake jedinke, neovisno o spolu-rasi-vjeri-politici..).

overhaul sri 21.7.2021 19:00
ludizao kaže...
overhaul kaže...

ovdje se izgleda ekipa utaborila u navijački klub, izorganizirala i samo čekaju da se pojavi išta povezano s tim za što navijaju, i svi su tu i međusobno se lajkaju i tapšu na neviđenoj prinicljivosti i mudrosti pri otkrivanju belosveckih zavjera

 

Generaliziraš i pretjeruješ do razine karikature. Btw, isto vrijedi i kad je suprotno slučaj, samo tada te ne smeta. I nema ekipe, osim ako ćeš projicirati.

 Ozbiljno? Ono, nepristrano ćeš ovdje pročitati, proučiti i potom lajkati i podržati nešto si u početku, za vrijeme čitanja teksta smatrao krivim? 
Ovo su klasični flejm warsi, u kojimanitko nikad nije nikoga u ništa uvjerio nego se drži svoje ekipe, a BUGu paše jer je forum "aktivan" i "klikan" pa im se ove okolo reklame isplaćuju prema tome. Da se ne lažemo.

Zechina sri 21.7.2021 21:51
tjodalv kaže...

Ne nisam dobio ban zato jer sam rekao da je covid-19 gripa, jer to stoji. Covid-19 je soj gripe i spada u tu skupinu virusa.  (EDIT: ovo nije točno, dva različita virusa ali slična).

...

Nigdje nisam rekao da korona ne postoji, kako to paušalno tvrdi Zechina

...

 

I dalje smatram da se ne trebaju svi cijepiti. Prema statistikama iz država koje imaju većinski procjepljeno stanovništvo nisam primjetio da se korona virus prestao širiti, štoviše zaražuju se i cijepljeni i ne cjepljeni (više cijepljenih, ali to se pravda da je to zato jer ima više cijepljenog stanovništva - ok). Znanstvenici govore da cijepivo baš i nije djelotvorno protiv delta soja koji se 60% brže širi, pa onda niti ne vidim neke koristi cijepiti se. Smrtnost od covida u djece gotovo da i nema. Evo vi me demantirajte ako sam krivo što rekao.

 

Zechina vidim da konstantno imaš potrebu ljudima pripisivati kojekakve naljepnice, to je u redu, ali to više govori o tebi.

 

https://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-bughr/novo-toplo-cjepivo-ucinkovito-protiv-svih-kljucn/6389675.aspx

19.7. - tjodalv prije par dana:

Zašto bi se mladi i zdravi ljudi i djeca cijepili protiv gripe? Jer covid jest gripa koja se brže širi. Stariji ljudi i kronični bolesnici svake godine u HR u tisućama umiru zbog respiratornih problema uzrokovanih gripom, e sad se pojavio novi soj gripe, kojeg smo nazvali COVID-19, koji se brže širi i svijet najednom popizdio.

Znači, "nigdje nisi rekao da Korona ne postoji", već (opetovano) da je to gripa koju smo nazvali COVID-19. ??? 

 

Ajd probaj to ovako doživjeti:
"Nisam rekao da Hrvati ne postoje, već su to zapadni Srbi koje smo tako nazvali" (i vice versa)
"Nisam ja rekao da si fačuk, već da ti ovo nije pravi otac, samo te zovu tim prezimenom"
"Nisam ja rekao da je to govno, već se netko posrao"
itd


Sve 5, lijepo da si se ispričao itd;
Nisam ja rekao da su te banirali zbog "gripe" već da je BS da "vrlo razumno pišeš" (a upravo to je ispalio tvoj "đavolji odvjetnik" - i usput "zdravo razumski" spominjao fašizam, SJW itd. - što ti koliko vidim ne rabiš).
Pliz, ajd se bar složi da zvati koronu gripom nije baš razumno.
Kad si čuo da su, ovdje, stotine ljudi naglo završile na respiratoru, intubirani (neki i iinduciranoj komi) - zbog gripe?

 

@slični virusi:
Gle, IVERMECTIN, onaj čudotvorni Trumpov lijek protiv korone koji se probao gurati na ovom forumu, to je antibiotik iz izlučevine "gljivaste" bakterije, za liječenje kolutićavaca, kojoj je sličan, blizak rođak - bakterija tuberkuloze i lepre (i njene izlučevine).
Sve je to "slično"???
Kruške i jabuke (virusi i bakterije - i kolutićavci, crvi, gliste), naravno, ali su porodice te dvije bakterije ugl. bliže nego li porodice virusa gripe i korona virusa.
A da ti sad kažem "daj uzmi malo gube i tuberkuloze da se prirodno i jefitno izliječiš od korone (ili lijekova za tbc i lepru)"... shvaćaš? Razumno?
A izbjeljivač, lijek protiv malarije (kinin), lijek protiv nametnika (ivermektin)... isto razumno?


To što se Covid-19 i gripe (množina!) šire slično, dobrim dijelom imaju slčne simptome itd - ne znači nam, u mnogo stvari, gotovo ništa.


SARS je ista porodica korona virusa kao i Covid-19, zašto nisi napisao da je Covid opasan kao SARS? Zbog pojavnosti, ili zbog vlastitih uvjerenja?
Problem je u tome da Covid i dalje mutira i može gadno mutirati...

 

A ovo: 

Smrtnost od covida u djece gotovo da i nema.

...pa nek djeca onda budu siročad? TO si htio reći?

 

NHF

zelja55 čet 22.7.2021 04:53
HCMAA kaže...
Maloprije gledao veseljaka izgleda da je malo narastao... Eto vam još jedan motiv za cijepljenje... Eto mene i po treću dozu... Možda i četvrtu... Od viška milimetara glava ne boli

 dam ti ja svoje,samo potvrdu o cjepljenju uzimam

Louis Pluto čet 22.7.2021 08:58
tjodalv kaže...

Ne nisam dobio ban zato jer sam rekao da je covid-19 gripa, jer to stoji. Covid-19 je soj gripe i spada u tu skupinu virusa.  (EDIT: ovo nije točno, dva različita virusa ali slična). Dobio sam ban zbog neprikladnog riječnika. Moj post je obrisan, ali na drugoj stranici me Louis Pluto citirao, pa tamo možeš pročitati što je pisalo. Ispričao sam se uredništvu Buga zbog kršenja pravila, a ovim putem se ispričavam i Louisu Plutou na grubim, neprikladnim i nepotrebnim riječima.

ne osjećam se uvrijeđenim ali ukoliko si me tim riječima želio uvrijediti tvoju ispriku prihvaćam

btw. koronavirusi uz rinoviruse su do prije ove pandemije kod čovjeka mogli prouzročiti samo najobičniju prehladu, infekciju gornjih dišnih puteva

tjodalv čet 22.7.2021 09:18
Zechina kaže...
tjodalv kaže...

Ne nisam dobio ban zato jer sam rekao da je covid-19 gripa, jer to stoji. Covid-19 je soj gripe i spada u tu skupinu virusa.  (EDIT: ovo nije točno, dva različita virusa ali slična).

...

Nigdje nisam rekao da korona ne postoji, kako to paušalno tvrdi Zechina

...

 

I dalje smatram da se ne trebaju svi cijepiti. Prema statistikama iz država koje imaju većinski procjepljeno stanovništvo nisam primjetio da se korona virus prestao širiti, štoviše zaražuju se i cijepljeni i ne cjepljeni (više cijepljenih, ali to se pravda da je to zato jer ima više cijepljenog stanovništva - ok). Znanstvenici govore da cijepivo baš i nije djelotvorno protiv delta soja koji se 60% brže širi, pa onda niti ne vidim neke koristi cijepiti se. Smrtnost od covida u djece gotovo da i nema. Evo vi me demantirajte ako sam krivo što rekao.

 

Zechina vidim da konstantno imaš potrebu ljudima pripisivati kojekakve naljepnice, to je u redu, ali to više govori o tebi.

 

https://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-bughr/novo-toplo-cjepivo-ucinkovito-protiv-svih-kljucn/6389675.aspx

19.7. - tjodalv prije par dana:

Zašto bi se mladi i zdravi ljudi i djeca cijepili protiv gripe? Jer covid jest gripa koja se brže širi. Stariji ljudi i kronični bolesnici svake godine u HR u tisućama umiru zbog respiratornih problema uzrokovanih gripom, e sad se pojavio novi soj gripe, kojeg smo nazvali COVID-19, koji se brže širi i svijet najednom popizdio.

Znači, "nigdje nisi rekao da Korona ne postoji", već (opetovano) da je to gripa koju smo nazvali COVID-19. ??? 

 

Ajd probaj to ovako doživjeti:
"Nisam rekao da Hrvati ne postoje, već su to zapadni Srbi koje smo tako nazvali" (i vice versa)
"Nisam ja rekao da si fačuk, već da ti ovo nije pravi otac, samo te zovu tim prezimenom"
"Nisam ja rekao da je to govno, već se netko posrao"
itd


Sve 5, lijepo da si se ispričao itd;
Nisam ja rekao da su te banirali zbog "gripe" već da je BS da "vrlo razumno pišeš" (a upravo to je ispalio tvoj "đavolji odvjetnik" - i usput "zdravo razumski" spominjao fašizam, SJW itd. - što ti koliko vidim ne rabiš).
Pliz, ajd se bar složi da zvati koronu gripom nije baš razumno.
Kad si čuo da su, ovdje, stotine ljudi naglo završile na respiratoru, intubirani (neki i iinduciranoj komi) - zbog gripe?

 

@slični virusi:
Gle, IVERMECTIN, onaj čudotvorni Trumpov lijek protiv korone koji se probao gurati na ovom forumu, to je antibiotik iz izlučevine "gljivaste" bakterije, za liječenje kolutićavaca, kojoj je sličan, blizak rođak - bakterija tuberkuloze i lepre (i njene izlučevine).
Sve je to "slično"???
Kruške i jabuke (virusi i bakterije - i kolutićavci, crvi, gliste), naravno, ali su porodice te dvije bakterije ugl. bliže nego li porodice virusa gripe i korona virusa.
A da ti sad kažem "daj uzmi malo gube i tuberkuloze da se prirodno i jefitno izliječiš od korone (ili lijekova za tbc i lepru)"... shvaćaš? Razumno?
A izbjeljivač, lijek protiv malarije (kinin), lijek protiv nametnika (ivermektin)... isto razumno?


To što se Covid-19 i gripe (množina!) šire slično, dobrim dijelom imaju slčne simptome itd - ne znači nam, u mnogo stvari, gotovo ništa.


SARS je ista porodica korona virusa kao i Covid-19, zašto nisi napisao da je Covid opasan kao SARS? Zbog pojavnosti, ili zbog vlastitih uvjerenja?
Problem je u tome da Covid i dalje mutira i može gadno mutirati...

 

A ovo: 

Smrtnost od covida u djece gotovo da i nema.

...pa nek djeca onda budu siročad? TO si htio reći?

 

NHF

Evo većinu svog posta si iskoristio kako bi mi naglasio da virus gripe i korone nisu isti. I zaista nisu - slažem se. Ali nikako da odgovoriš zbog čega bi se mladi i zdravi ljudi i djeca trebala cijepiti. Tvoj argument "...pa nek djeca onda budu siročad?" ne razumijem, jer kako ću ih spriječiti da postanu siročad cijepljenjem. Slažem se da bi se njihovi roditelji, ako spadaju u rizičnu skupinu ili iz bilo kojeg drugog razloga procijene da imaju veću benefit od cjepljenja, trebali cjepiti. Kao i njihove bake i djedovi. Ja to konstantno i zagovaram. Ali nisam za bezumno cijepi se, cijepi se, cijepi se.

 

Evo što epidemiolozi govore:

 

Šef epidemiološke službe: ‘Ukidanje svih mjera nakon sezone? Da, ali uz veću procijepljenost starijih‘

 

Cijepili smo tek polovicu starijih od 80, skupine u kojoj se daleko najviše umire od covida

 

Znači mi imamo problem što ne možemo procjepiti rizične skupine! Oni su problem i naravno problem neprocjepljenosti zdravstvenih djelatnika. I onda popizdim kad mene netko na BUG forumu krene lejblati da sam ovaj ili onaj, a drek zna o meni ... Ja nisam niti u jednom taboru u cijeloj ovoj priči. Niti kome patroniziram da se treba ili ne treba cijepiti. Isto tako u niti jednom trenutku ne mislim da su moja djeca ugrožena ako obolim od korone. Zašto? Pa eto, mislim da najbolje znam svoje tjelo, a i iskustvo oko mene sa korona virusom mi je pokazalo da to i nije tako opasan virus. Znam jako puno ljudi koji su prebolili virus i život ide dalje, znam i par slučajeva gdje su ljudi umrli. Jedan je član obitelji koji je bio jako star i bolestan (dobio je covid u domu, vrlo vjerojatno bi i od gripe umro) i susjed koji je bio toliko pretio da se "na normalno" borio da dođe do zraka od debljine a kad je dobio covid i sam je znao da je to to. Tri dana je hvatao zrak da bi otisao u bolnicu i sljedeće jutro umro.

Al Crane pet 23.7.2021 06:26
tjodalv kaže...
Zechina kaže...
tjodalv kaže...

Ne nisam dobio ban zato jer sam rekao da je covid-19 gripa, jer to stoji. Covid-19 je soj gripe i spada u tu skupinu virusa.  (EDIT: ovo nije točno, dva različita virusa ali slična).

...

Nigdje nisam rekao da korona ne postoji, kako to paušalno tvrdi Zechina

...

 

I dalje smatram da se ne trebaju svi cijepiti. Prema statistikama iz država koje imaju većinski procjepljeno stanovništvo nisam primjetio da se korona virus prestao širiti, štoviše zaražuju se i cijepljeni i ne cjepljeni (više cijepljenih, ali to se pravda da je to zato jer ima više cijepljenog stanovništva - ok). Znanstvenici govore da cijepivo baš i nije djelotvorno protiv delta soja koji se 60% brže širi, pa onda niti ne vidim neke koristi cijepiti se. Smrtnost od covida u djece gotovo da i nema. Evo vi me demantirajte ako sam krivo što rekao.

 

Zechina vidim da konstantno imaš potrebu ljudima pripisivati kojekakve naljepnice, to je u redu, ali to više govori o tebi.

 

https://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-bughr/novo-toplo-cjepivo-ucinkovito-protiv-svih-kljucn/6389675.aspx

19.7. - tjodalv prije par dana:

Zašto bi se mladi i zdravi ljudi i djeca cijepili protiv gripe? Jer covid jest gripa koja se brže širi. Stariji ljudi i kronični bolesnici svake godine u HR u tisućama umiru zbog respiratornih problema uzrokovanih gripom, e sad se pojavio novi soj gripe, kojeg smo nazvali COVID-19, koji se brže širi i svijet najednom popizdio.

Znači, "nigdje nisi rekao da Korona ne postoji", već (opetovano) da je to gripa koju smo nazvali COVID-19. ??? 

 

Ajd probaj to ovako doživjeti:
"Nisam rekao da Hrvati ne postoje, već su to zapadni Srbi koje smo tako nazvali" (i vice versa)
"Nisam ja rekao da si fačuk, već da ti ovo nije pravi otac, samo te zovu tim prezimenom"
"Nisam ja rekao da je to govno, već se netko posrao"
itd


Sve 5, lijepo da si se ispričao itd;
Nisam ja rekao da su te banirali zbog "gripe" već da je BS da "vrlo razumno pišeš" (a upravo to je ispalio tvoj "đavolji odvjetnik" - i usput "zdravo razumski" spominjao fašizam, SJW itd. - što ti koliko vidim ne rabiš).
Pliz, ajd se bar složi da zvati koronu gripom nije baš razumno.
Kad si čuo da su, ovdje, stotine ljudi naglo završile na respiratoru, intubirani (neki i iinduciranoj komi) - zbog gripe?

 

@slični virusi:
Gle, IVERMECTIN, onaj čudotvorni Trumpov lijek protiv korone koji se probao gurati na ovom forumu, to je antibiotik iz izlučevine "gljivaste" bakterije, za liječenje kolutićavaca, kojoj je sličan, blizak rođak - bakterija tuberkuloze i lepre (i njene izlučevine).
Sve je to "slično"???
Kruške i jabuke (virusi i bakterije - i kolutićavci, crvi, gliste), naravno, ali su porodice te dvije bakterije ugl. bliže nego li porodice virusa gripe i korona virusa.
A da ti sad kažem "daj uzmi malo gube i tuberkuloze da se prirodno i jefitno izliječiš od korone (ili lijekova za tbc i lepru)"... shvaćaš? Razumno?
A izbjeljivač, lijek protiv malarije (kinin), lijek protiv nametnika (ivermektin)... isto razumno?


To što se Covid-19 i gripe (množina!) šire slično, dobrim dijelom imaju slčne simptome itd - ne znači nam, u mnogo stvari, gotovo ništa.


SARS je ista porodica korona virusa kao i Covid-19, zašto nisi napisao da je Covid opasan kao SARS? Zbog pojavnosti, ili zbog vlastitih uvjerenja?
Problem je u tome da Covid i dalje mutira i može gadno mutirati...

 

A ovo: 

Smrtnost od covida u djece gotovo da i nema.

...pa nek djeca onda budu siročad? TO si htio reći?

 

NHF

Evo većinu svog posta si iskoristio kako bi mi naglasio da virus gripe i korone nisu isti. I zaista nisu - slažem se. Ali nikako da odgovoriš zbog čega bi se mladi i zdravi ljudi i djeca trebala cijepiti. Tvoj argument "...pa nek djeca onda budu siročad?" ne razumijem, jer kako ću ih spriječiti da postanu siročad cijepljenjem. Slažem se da bi se njihovi roditelji, ako spadaju u rizičnu skupinu ili iz bilo kojeg drugog razloga procijene da imaju veću benefit od cjepljenja, trebali cjepiti. Kao i njihove bake i djedovi. Ja to konstantno i zagovaram. Ali nisam za bezumno cijepi se, cijepi se, cijepi se.

 

Evo što epidemiolozi govore:

 

Šef epidemiološke službe: ‘Ukidanje svih mjera nakon sezone? Da, ali uz veću procijepljenost starijih‘

 

Cijepili smo tek polovicu starijih od 80, skupine u kojoj se daleko najviše umire od covida

 

Znači mi imamo problem što ne možemo procjepiti rizične skupine! Oni su problem i naravno problem neprocjepljenosti zdravstvenih djelatnika. I onda popizdim kad mene netko na BUG forumu krene lejblati da sam ovaj ili onaj, a drek zna o meni ... Ja nisam niti u jednom taboru u cijeloj ovoj priči. Niti kome patroniziram da se treba ili ne treba cijepiti. Isto tako u niti jednom trenutku ne mislim da su moja djeca ugrožena ako obolim od korone. Zašto? Pa eto, mislim da najbolje znam svoje tjelo, a i iskustvo oko mene sa korona virusom mi je pokazalo da to i nije tako opasan virus. Znam jako puno ljudi koji su prebolili virus i život ide dalje, znam i par slučajeva gdje su ljudi umrli. Jedan je član obitelji koji je bio jako star i bolestan (dobio je covid u domu, vrlo vjerojatno bi i od gripe umro) i susjed koji je bio toliko pretio da se "na normalno" borio da dođe do zraka od debljine a kad je dobio covid i sam je znao da je to to. Tri dana je hvatao zrak da bi otisao u bolnicu i sljedeće jutro umro.

 Younger adults still at risk of serious organ damage - study

tjodalv pet 23.7.2021 07:38

U siječnju 2017. od gripe u HR je umrlo preko 6000 ljudi. Nitko nije rekao niti A. Znači u jednom mjesecu ih je toliko umrlo. I tako ljudi umiru svake godine već desetljećima ... Al nitko ne piše o tome do korone.

SimeKZ pet 23.7.2021 11:06
tjodalv kaže...
U siječnju 2017. od gripe u HR je umrlo preko 6000 ljudi. Nitko nije rekao niti A. Znači u jednom mjesecu ih je toliko umrlo. I tako ljudi umiru svake godine već desetljećima ... Al nitko ne piše o tome do korone.

 6000 uz cjepivo i bez niti jedne mjere. Zamisli da se ljudi cijepe i samo drze pranja ruku, neke distance i normalnog ponasanja kada osjecaju nuspojave. 90% pad zaraze. 

guslac pet 23.7.2021 11:34
tjodalv kaže...
U siječnju 2017. od gripe u HR je umrlo preko 6000 ljudi. Nitko nije rekao niti A. Znači u jednom mjesecu ih je toliko umrlo. I tako ljudi umiru svake godine već desetljećima ... Al nitko ne piše o tome do korone.

 Nije baš tako...Ovo ti je tablica smrtnosti po mjesecima i godinama. U siječnju 2017. je bila povećana smrtnost, vjerojatno zbog gripe, ali nije ih svih 6441 umrlo od nje. Istina je da je taj mjesec, ipak, znatno veća smrtnost nego neki drugi mjesec, i da nismo zbog toga išli u karantenu. BTW ovo je stara tablica, fale podaci za 2021., tako da je vjerojatno smrtnost u 2021. veća nego u godinama prije. To je definitivno zbog korone, ali da li je sama bolest kriva za sve smrti, ili i lockdown i nedostupnost zdravstvenih usluga, to bi se dalo raspravljati.

guslac pet 23.7.2021 11:42

Znači mi imamo problem što ne možemo procjepiti rizične skupine! Oni su problem i naravno problem neprocjepljenosti zdravstvenih djelatnika. I onda popizdim kad mene netko na BUG forumu krene lejblati da sam ovaj ili onaj, a drek zna o meni ... Ja nisam niti u jednom taboru u cijeloj ovoj priči. Niti kome patroniziram da se treba ili ne treba cijepiti. Isto tako u niti jednom trenutku ne mislim da su moja djeca ugrožena ako obolim od korone. Zašto? Pa eto, mislim da najbolje znam svoje tjelo, a i iskustvo oko mene sa korona virusom mi je pokazalo da to i nije tako opasan virus. Znam jako puno ljudi koji su prebolili virus i život ide dalje, znam i par slučajeva gdje su ljudi umrli. Jedan je član obitelji koji je bio jako star i bolestan (dobio je covid u domu, vrlo vjerojatno bi i od gripe umro) i susjed koji je bio toliko pretio da se "na normalno" borio da dođe do zraka od debljine a kad je dobio covid i sam je znao da je to to. Tri dana je hvatao zrak da bi otisao u bolnicu i sljedeće jutro umro.

 Kuma koja radi na intenzivnoj kaže da je jako velik udio pretilih među onima na respiratoru. 

Što se djece tiče, žena i ja smo imali istovremeno koronu, lakši simptomi, i naravno djeca s nama zatvorena 3 tjedna bez škole i vrtića. Mi imali malo temperature i tjera te na kašalj, ništa strašno, no nismo imali priliku 'preležati s toplim čajem', jer nemaš ti vremena kad su djeca oko tebe. Imamo 6-tero djece, i nitko od njih nije se razboli. Najstarija imala malo temperaturu, prošlo s jednim gutljajem sirupa, ostali ništa. Najmanji (2g) je doduše šmrkavio i imao malu temperaturicu, ali to je počelo još prije nas. Dakle, djecu cjepiti nema smisla. Svi moji su 100% bili u doticaju, ako se nisu tad zarazili s (tada najopasnijim ultra brzo širućim britanskim sojem), ne znam kad će se. Da im idem vaditi antitijela sigurno bi ih imali, no doktorima to nije dovoljan dokaz da ih se proglasi preboljelima. Je.. lud zbunjenog. Eto takva je bolest ta korona.

Zechina pet 23.7.2021 17:07
guslac kaže...

Što se djece tiče, žena i ja smo imali istovremeno koronu, lakši simptomi, i naravno djeca s nama zatvorena 3 tjedna bez škole i vrtića. 

...

Dakle, djecu cjepiti nema smisla.
...
Eto takva je bolest ta korona.

 

Eto eklatantan primjer kako se po stablu mjeri šuma.

 

https://www.theadvocate.com/acadiana/news/coronavirus/article_c4f70fb6-e3de-11eb-95a5-cb7b3f1edb55.html

 

"24 godišnja Olivia Guidry, medicinska sestra iz Lafayettea i Michael Pappas, 30 godišnji baptistički pastor iz Eunicea umrli su prije 2 tjedna od Covida-19.."

Dakle, od sars covid-19 virusa umiru samo mladi i necijepljeni. 

Eto takva je bolest ta korona.

???? LOL

guslac pet 23.7.2021 20:38
Zechina kaže...
guslac kaže...

Što se djece tiče, žena i ja smo imali istovremeno koronu, lakši simptomi, i naravno djeca s nama zatvorena 3 tjedna bez škole i vrtića. 

...

Dakle, djecu cjepiti nema smisla.
...
Eto takva je bolest ta korona.

 

Eto eklatantan primjer kako se po stablu mjeri šuma.

 

https://www.theadvocate.com/acadiana/news/coronavirus/article_c4f70fb6-e3de-11eb-95a5-cb7b3f1edb55.html

 

"24 godišnja Olivia Guidry, medicinska sestra iz Lafayettea i Michael Pappas, 30 godišnji baptistički pastor iz Eunicea umrli su prije 2 tjedna od Covida-19.."

Dakle, od sars covid-19 virusa umiru samo mladi i necijepljeni. 

Eto takva je bolest ta korona.

???? LOL

 Ok, šuma, stabla...što kaže statistika, koliko djece je umrlo, koliko mladih od 20-30 godina? Tako da ovo dvoje su stabla, a moja djeca dio šume u svakom slučaju.

overhaul pet 23.7.2021 20:41
fredii kaže...

Evo primio drugu Pfizera, točnije 20.7. I dalje sam živ i serem po drugima kao da sutra ne postoji. 

 

Cijepite se, olakšajte sebi i svima oko sebe.

Baš, i ja isto. Eto blesav bio, blesav ostao i nakon višekratnog cijepljenja :)