Gebirgs sri 30.11.2022 15:36

 

Prevara.

Dragi Dylane. Plati 12 mil shekela za sliku koju je naslikao DaVinci. I ispadne li da je zapravo isprint narucen s art.com-a... Da li bi ti proslo sr*nje tipa: "znam da je bilo nekih kontroverzi oko slike koje ste kupili ali imam sinkopu i artritis, i stricu od neviste je kamion skupio ovcu Jagodu koju sam ludo voleo pa sam malo depresivan i jednostavno nemerem da tu olovku drzim. Al' bas nikako. Vraticem ti pare majkemi decemi ajde budi dobar decko."

Jel' bi proslo ili bi slao zapadne pandane Pavasovic Viskovica da uteraju pare do zadnjeg centa i kamatnog postotoka na dusevnu bol, stres i nesanicu?

nikola čet 1.12.2022 10:18

on je robert allen i boli ga tuki. tko bi normalan isao potpisivati 900 knjiga? kao da nema pametnijeg posla.

pa njega je zigalo u preponama i kad je trebao otici na dodjelu oskara, pardon nobela - al isti klinac.

 

problem je u gramzivim izdavacima - umjesto sto su ga razvodnili na 900 primjeraka, mogli su mu dat da potpise 9 te naplatiti shodno.

900 ionako ubija bilo kakvu ekskluzivu.

 

ono sto mene brine jest otuzna cinjenica da se na jednoj vijesti nakupilo toliko mrznje na forumu koja zadire i u njegove vjerske osjecaje, 

laganini se spominju shekeli (kao da cujem krivoustog koji spominje judine skude), a vidim jednom se ne svidja je sto je bob presao u njegov tim -

jer i dalje ga se direktno i indirektno proziva vrlo ruznim stereotipima. a inace puna usta kapitalizma... tjah...

 

nabijem i vas i administratore - koji su inace jako agilni u brisanju postova kad se uskurci neki wokan izmastanom "uvrijedom" smjeran u zapjenjenom trazenju "isprike".

 

ovdje samo konstatiram kako je bug forum postao vrlo toksicno mjesto, a ni posljednjom "nenavedenom sindikacijom" gugl translanijama

nadri-roboticari srozavaju bug bome jos i vise. i to nakon XXX godina.

 

encoding čet 1.12.2022 10:28

nikola Ne vidim o čemu pričaš - većina tema se dobro moderira, a BOL je ostao jedini hrvatski forum gdje imaš žive diskusije o aktualnim hardver/softver temama (ne brojeći Fejs/diskord i slične društvene mreže).

 

U ovoj temi konkretno, ljudi su ga nazvali klošarom, propalitetom, prevarantom - što i jest, jer je lažirao "potpisane" knjige.

 

Kako je rekao gore forumaš, da je sam Bobby kupio "vlastoručno" oslikano djelo Rembrandta, pa se ispostavilo da je napravljeno strojem jer je rembrandt imao reumu taj dan pa jadan nije mogao oslikati dovoljno slika za sve fanove - prilično sam siguran da bi to smatrao prevarom, tražio novce nazad, tužio se na sudu itd. Ovako, pošto je on tu baja, a potrošači su samo ovčice koje mašu novčanicama, jedino što možemo je dobiti nekakvu poluispriku i novce nazad, mada je pitanje koliko od tih 900 kupaca je i čulo za ovu vijest. 

 

Na vijest o tome kako je lik otkriven jer je prevario ljude našao si par negativnih komentara? Pa što bi trebali pisati o njemu?

ante_etna čet 1.12.2022 10:34

Obožavatelji Dylanovog lika i djela uočili su da su autogrami u njihovim knjigama ne samo slični, nego – potpuno identični, što ne bi trebao biti slučaj ako je potpis autohton.

 

 

Zar ne mogu isprogramirati to čudo da pri svakom potpisivanju ode random malo 'vamo tamo kako ne bi potpisi bili potpuno isti? Pokrenut ću kickstarter za izradu automata koji će imati varijacije kao čovjek. Već imam i naziv - Saucha M48 pro.

nikonja čet 1.12.2022 10:41

Debilno sa njegove strane bez obizira na pritiske izdavača jer on je svejedno glazbena legenda i nekako sumnjam da nije on sam mogao odrediti koliko knjiga i kada će ih potpisat. Nije mu se dalo i mislio je da neće nitko skontat... šteta.

 

Moga je potpisat 100injak  kjiga što bi mu uzelo par dana sa obzirom na bolest, ništa strašno sa obzirom da je kesnio sigurno par miliončića za to.

DarthMarkus čet 1.12.2022 10:42

Što sad kreteni s Indexa počeli postati na Bugu ? Dajte admini počistite te maloumnike, ako ne želite da se forum pretvori u totalno govno.

 

Pazi kreleta anonimnog, Dylan mu je klošar i pijanac...rofl

 

nikola kaže...

on je robert allen i boli ga tuki. tko bi normalan isao potpisivati 900 knjiga? kao da nema pametnijeg posla.

pa njega je zigalo u preponama i kad je trebao otici na dodjelu oskara, pardon nobela - al isti klinac.

 

problem je u gramzivim izdavacima - umjesto sto su ga razvodnili na 900 primjeraka, mogli su mu dat da potpise 9 te naplatiti shodno.

900 ionako ubija bilo kakvu ekskluzivu.

 

ono sto mene brine jest otuzna cinjenica da se na jednoj vijesti nakupilo toliko mrznje na forumu koja zadire i u njegove vjerske osjecaje, 

laganini se spominju shekeli (kao da cujem krivoustog koji spominje judine skude), a vidim jednom se ne svidja je sto je bob presao u njegov tim -

jer i dalje ga se direktno i indirektno proziva vrlo ruznim stereotipima. a inace puna usta kapitalizma... tjah...

 

nabijem i vas i administratore - koji su inace jako agilni u brisanju postova kad se uskurci neki wokan izmastanom "uvrijedom" smjeran u zapjenjenom trazenju "isprike".

 

ovdje samo konstatiram kako je bug forum postao vrlo toksicno mjesto, a ni posljednjom "nenavedenom sindikacijom" gugl translanijama

nadri-roboticari srozavaju bug bome jos i vise. i to nakon XXX godina.

 

 Potpis. Drago, daj majke ti, forum je postao gori od hibrida Dnevnog i Indexa.

BlueMax čet 1.12.2022 12:10
nikola kaže...

on je robert allen i boli ga tuki. tko bi normalan isao potpisivati 900 knjiga? kao da nema pametnijeg posla.

pa njega je zigalo u preponama i kad je trebao otici na dodjelu oskara, pardon nobela - al isti klinac.

 

problem je u gramzivim izdavacima - umjesto sto su ga razvodnili na 900 primjeraka, mogli su mu dat da potpise 9 te naplatiti shodno.

900 ionako ubija bilo kakvu ekskluzivu.

 

ono sto mene brine jest otuzna cinjenica da se na jednoj vijesti nakupilo toliko mrznje na forumu koja zadire i u njegove vjerske osjecaje, 

laganini se spominju shekeli (kao da cujem krivoustog koji spominje judine skude), a vidim jednom se ne svidja je sto je bob presao u njegov tim -

jer i dalje ga se direktno i indirektno proziva vrlo ruznim stereotipima. a inace puna usta kapitalizma... tjah...

 

nabijem i vas i administratore - koji su inace jako agilni u brisanju postova kad se uskurci neki wokan izmastanom "uvrijedom" smjeran u zapjenjenom trazenju "isprike".

 

ovdje samo konstatiram kako je bug forum postao vrlo toksicno mjesto, a ni posljednjom "nenavedenom sindikacijom" gugl translanijama

nadri-roboticari srozavaju bug bome jos i vise. i to nakon XXX godina.

 

 tko bi normalan isao potpisivati 900 knjiga?

 

- onaj ko je za to plaćen

_______________________________________

 

ono sto mene brine jest otuzna cinjenica da se na jednoj vijesti nakupilo toliko mrznje na forumu koja zadire i u njegove vjerske osjecaje, 

laganini se spominju shekeli (kao da cujem krivoustog koji spominje judine skude), a vidim jednom se ne svidja je sto je bob presao u njegov tim -

jer i dalje ga se direktno i indirektno proziva vrlo ruznim stereotipima. a inace puna usta kapitalizma... tjah...

 

- nekako mi se čini da je ovo upućeno meni. Uz napomenu kako je moj post bio šala moram ti reći da nije prešao u moj tim. Dylanova škrtost nije nešto što sam ja izmislio. U par dokumentaraca koje sam gledao njegovi suvremenici se sprdaju na račun toga.

 

No nije ovdje škrtost toliki problem koliki je problem odnos prema publici i fanovima. Žalosno je da ja kao veliki Dylanov fan kad me netko pita koji ti je najgori koncert na kojem si bio u životu bez razmišljanja kažem - Dylanov.

Osjećaj ko da ti se netko koga si obožavao popišao u usta. Nikakva energija, nikakva interakcija s publikom, kratak, bez bisa, promocija lošeg novog albuma uz dvije stare pjesme... katastrofa. Vjerujem da isti takav popišan osjećaj imaju i kupci ovih knjiga. U istom tjednu kad sam bio na Dylanovom koncertu bio sam i na Cohenovom. Poprilično stariji deda od Dylana koncert je odradio tako da sam se nakon njega danima osjećao u transu, blažen. Ili nakon Waitsovog koncerta, danima nisam bio ni gladan ni žedan.

 

Ne slažem se s onima koji tvrde da je sve što je Dylan napravio zadnjih 20 godina sranje. Nađe se tu čak i poneki stvarno dobar album. I dalje obožavam njegove starije stvari no ne mogu se oteti dojmu da je postao upravo ono protiv čega je tada pjevao. I nije jedini. Uz rame su mu Neil Young, Jethro Tull, Eric Clapton.... nabijem ih sve zajedno na onu stvar!

 

BlueMax čet 1.12.2022 12:22
DarthMarkus kaže...

Što sad ni Ian Anderson ne valja. U pm...

 Izgubili su svu energiju a upravo po toj energiji su im koncerti bili poznati (bio na 3). I dalje ću uživati slušajući ih kod kuće ali da sutra imaju koncert u Hrvatskoj rađe bi na misu otišao, a nisam vjernik.

DarthMarkus čet 1.12.2022 12:49
volegradele kaže...
A sto ocekivat od Dylana na koncertu..mozda zapalit trubu i zaspat..totalno ocekivano! 😁

 Pa ono, energiju, rofl.

 

Lik koji je prvo jedan od najvećih tekstopisaca/kantautora i sam za sebe kaže da nikad nije znao pjevat trebao je razvalit u 80-tima ko Šaban.


Valjda.

 

 

mzopg sub 3.12.2022 20:22
BlueMax kaže...
DarthMarkus kaže...

Što sad ni Ian Anderson ne valja. U pm...

 Izgubili su svu energiju a upravo po toj energiji su im koncerti bili poznati (bio na 3). I dalje ću uživati slušajući ih kod kuće ali da sutra imaju koncert u Hrvatskoj rađe bi na misu otišao, a nisam vjernik.

Sa 70+ godina bi trebali rasturati na pozornici kao prije 40 i više godina?

BlueMax sub 3.12.2022 21:47

Nitko ne očekuje da skače ko Jagger, praši ko Chuck Berry ili napravi spektakl ko Waters. Dylan takav nikad nije ni bio. Ali malo interakcije s publikom, malo atmosfere, barem nešto da čovjek osjeti. A tamo - nula.
Bio sam valjda na 500 koncerata i ništa slično nisam doživio. Neki od tih koncerata održavali su ljudi stariji i bolesniji od Dylana. Nekima su to bili među zadnjim koncertima u životu (Cohen, Bowie, Ray Charles, James Brown, Johnny Cash...) i svi oni su odradili koncerte kako treba dok je jedan Dylanov koncert na kojem sam bio bio loš a drugi užasan.

mzopg uto 6.12.2022 20:50
BlueMax kaže...
Nitko ne očekuje da skače ko Jagger, praši ko Chuck Berry ili napravi spektakl ko Waters. Dylan takav nikad nije ni bio. Ali malo interakcije s publikom, malo atmosfere, barem nešto da čovjek osjeti. A tamo - nula.
Bio sam valjda na 500 koncerata i ništa slično nisam doživio. Neki od tih koncerata održavali su ljudi stariji i bolesniji od Dylana. Nekima su to bili među zadnjim koncertima u životu (Cohen, Bowie, Ray Charles, James Brown, Johnny Cash...) i svi oni su odradili koncerte kako treba dok je jedan Dylanov koncert na kojem sam bio bio loš a drugi užasan.

Mislio sam na Jethro Tull, a za Dylana kao što si i sam napisao (ovo boldano), on je kantautor nema tu nekakvog prašenja.  E sad po pitanju interakcije, Dylan je intelektualac i ja ga tu razumijem, kada izvedeš "Mr. Tambourine Man" 32948 puta vjerojatno ti se više povraća od nje. Dylan je svoj vrhunac imao davno i bio je dio jednog pokreta koji je prošao i završio.

 

Nisu svi isti, to je tako, netko svaki put uživa i ima top energiju kad izvodi po ne znam koji put svoje hitove, a netko nema. Kod Dylana je to jedno specifično psihološko stanje i njega služati u živo u 21st nema previše smisla. Nažalost. Kako se kaže prošla baba s kolačima.

 

volegradele kaže...
Jeben popis koncerata..ja sto sam uspio vidit od svojih idola su Jimie Page,Plant,Waters,Gilmore,Prodigy,Ferry,Santanu,Gunse i Maidene!

Dobra lista, s tim da su meni tu dojmovi različiti od top koncerata do odrađivanja. Većinu je ipak trebalo slušati kad su bili u špici, barem što se vokala tiče. Santana će isto svirati valjda i sa 90. 

BlueMax sri 7.12.2022 08:50
mzopg kaže...

Dobra lista, s tim da su meni tu dojmovi različiti od top koncerata do odrađivanja. Većinu je ipak trebalo slušati kad su bili u špici, barem što se vokala tiče. Santana će isto svirati valjda i sa 90. 

 Dio liste koji sam naveo odnosi se na one pred smrt i starije od Dylana. Točno je da se neki koncerti "odrade" ali to se mora. Nekad odeš odraditi pa se ugodno iznenadiš. Recimo Ray Charles u Splitu je meni koncert za pamćenje iako ništa nisam očekivao i baš sam ga otišao odraditi. Ozvučenje je bilo užasno i Ray je na početku koncerta u nekoliko navrata molio publiku da ne pjeva jer ne čuje sam sebe. Međutim i on sam i publika su se nekako prilagodili situaciji i do kraja je stvorena takva atmosfera da se sad naježim kad se sjetim. Odrađivanje je bilo i Bijelo Dugme u Sarajevu jer nisam neki njihov fan i znao sam da će to biti po principu uzmi lovu i bježi ali opet ne mogu reći da sam razočaran koncertom jer je bio iznad vrlo niskih očekivanja.

Nažalost, većina onih koje volim bili su u špici prije nego što sam se rodio ili dok sam bio dijete.