jozef sri 20.10.2021 19:34
veliki pero kaže...
Izzy kaže...

Dakle... Nema povoljnih grafičkih kartica u skorije vrijeme... Tj. po normalnim cijenama. Evo vam mineri!

 Graficke se ne koriste za bitcoin.

 ali bitcoin diktira (optimistično) raspoloženje u kripto svijetu i tjera sve druge koine koji se majnaju grafama prema gore. Koliko bit ETH vrijedio da BTC padne na $500(?); vjerojatno oko 0.

Kolacic sri 20.10.2021 21:06
D3lBoy kaže...

Jel znate da BitKONJ mineri zagade 40.000X više okoliš nego svi bitKONJ mineri zajedno? Potroši struje kao cijeli Čačinci, za bezveze.

 Jedan Siemens zagadi vise. Starbucks. Ariel. itd.

Tko placa? Ja. Dosadilo mi govoriti mi. Nikoga nije briga nego samo za svoje dvoriste.

berzerker sri 20.10.2021 21:06

Mogu se ljudi ljutiti koliko god hoće ali dok je profitabilnost ovakva grafa neće biti.

Meni se gaming komp s jednom 3080 u godini dana više od jednom isplatio i žalim što nisam ranije krenuo s tim a sad nemam muda uložiti veće pare u rigove jer je tržište takvo kakvo je. 

Neće ništa bolje biti ni s idućim generacijama.

Tko se hoće "jeftino igrat" mora prihvatit konzole i AAA naslove od 600 kn ili esport naslove i precjenjene low end grafe. 

Najbolja odluka koju sam napravio odkad imam grafu je što sam počeo majnat. Za nas na balkanu s jednom 3080 se dalo pristojno "beer money"-a skupiti mjesečno i to samo s vremenom kad ne igram ništa na njemu. 

Envy sri 20.10.2021 21:11

BTC može samo rasti (kad će pasti, pa ponovo dostići rekord - ne zna se), ali jedno se zna. Ulazna energija od tih silnih TWh koje melju grafičke i rudare ostale KriptoValute (koje inače utiču direktno na BTC) = izlazni novac. Nešto što mora ući, valjda mora i izaći.

Ehh gdje onaj kolega što je rekao da će skrenuti sa pameti ako ode iznad 40k. Da mu se pridružim, jer i ja bi sad rado zaplakao. Ne rudarim ali bi kupovao i prodavao BTC.

Moja preporuka: otići će i preko 100k čak i kada se sada kupi.

Što bi rekao Chuck D. (vokal poznate RAP grupe Publc Enemy) u doba čuvenog Napstera - "ne možeš spriječiti kišu da pada", tada je bilo riječ o zabrani skidanja -mpc-ca sa neta.

Toza čet 21.10.2021 09:07

Kad se sjetim da mi je kolega tamo već davne 09/10 nudio nesto oko 500 bit coina za 100 kn, i ja ono kao i sve tada, de mani me se sa tim zaj*bancijama.

Bože bože što nisam bio pametniji tada za ovo znanje....

DuxCro čet 21.10.2021 12:29
veliki pero kaže...
Izzy kaže...

Dakle... Nema povoljnih grafičkih kartica u skorije vrijeme... Tj. po normalnim cijenama. Evo vam mineri!

 Graficke se ne koriste za bitcoin.

 Ne, ali sve s tim bitcoinom raste ili pada. Ranije ljetos kada je cijena bitcoina pala, počele su padati i cijene rabljanih kartica. Onda bitcoin opet skočio, pa skočile i cijene kartica. Uglavnom, dok kripl mining ne nestane, niti 100 novih fabova neće cijene grafičkih kartica dovesti u neku normalu.

Mad-Max-X čet 21.10.2021 13:38
srco1978 kaže...

Znam čovjeka koji je davno prodao 100 btc za cca 100000kn i vjeruj mi da je danas na tabletama za živce...užas

 Ako uzmeš i prodaš, pokajaćeš se, ako uzmeš i ne prodaš, pokajaćeš se, ako ne uzmeš, pokajaćeš se.
Meni je pričao jedan kako se bavi s tim i onda stalno prati vrijednost i kako je to uzbudljivo, a ja sam pomislio kako se duševnom miru kaže time: "baj baj!" Možda se takvo nešto podrazumjeva pod "prodati dušu vragu".

jozef čet 21.10.2021 14:09
Zaporožac kaže...

Da imam hrpu bitcoina sagradio bih tvornicu koja proizvodi grafičke, na kojima se ne može rudariti pa bih opet zaradio. 

1. prodao bi bitcoin za koji kažu +50% za godinu kako bi ga investirao u posao koji će ti možda donijeti gubitke? Naravno, sve je možda, ali...
2. zašto bi prodavao grafičke gejmerima za 300€ ako za iste takve majneri plaćaju 1000?

Zaporožac čet 21.10.2021 14:18
jozef kaže...

2. zašto bi prodavao grafičke gejmerima za 300€ ako za iste takve majneri plaćaju 1000?

 zaradio bih na količini, jer bih bio jedini proizvođač..

vrlo jednostavna računica..

 

ne znam samo koju to majnersku karticu možeš kupiti za 300 €

 

proizvodio bih i prodavao kartice više klase po cijeni koja je bila prije dvije godine.

Ajar čet 21.10.2021 15:16

"ikada" = prije 8 milijuna godina (prvi hominidi)? naime, prvi zapisi o rudarenju potječu iz drevnog egipta, prije samo nekih 6021 godinu i skoro 11 mjeseci. moguće je, dočim, da se i prije rudarilo no nemamo očuvanih grafičkih kartica iz tog doba pa ne znamo. znamo, pak, da su i prazagorci z hušnjakovogšpekulirali vrijednošću bobica na tržištu njihova destilata, o čemu postoji i spomenik s trojicom nadobudnih hazardera koji su već tad ostali golly i bossy. 

veliki pero pon 25.10.2021 13:26
Ajar kaže...

"ikada" = prije 8 milijuna godina (prvi hominidi)? naime, prvi zapisi o rudarenju potječu iz drevnog egipta, prije samo nekih 6021 godinu i skoro 11 mjeseci. moguće je, dočim, da se i prije rudarilo no nemamo očuvanih grafičkih kartica iz tog doba pa ne znamo. znamo, pak, da su i prazagorci z hušnjakovogšpekulirali vrijednošću bobica na tržištu njihova destilata, o čemu postoji i spomenik s trojicom nadobudnih hazardera koji su već tad ostali golly i bossy. 

 Umjesto da pises na bugu, uhvati se rudarenja. Inace ces zavrsiti kao Alija Sirotanović, sa vecom lopatom