torrente uto 14.2.2023 18:54
Stric_Jura kaže...

 hmmm a da ti krivo trpaš pa ti se to u sve sfere života uvuklo ?

 

 

 najtragičnije je što ulažem u skupe Ankerove kabele i punjače. kako sebi, tako i ukućanima.

+

nacistički ih zlostavljam i traumatiziram kako biti pžljiv prema konektorima. kako produžiti elastičnost i vijek baterije, da bi na kraju nakon godine dana odumirali..jednostavno nestane onaj čarobni hvat/klik.

poprilično me to izpizdilo. 12mj pazim moto g60 i sad ispada kabel ko mlohava čunica iz razrađene Pro mazalice. 

 

+

kao za inat ne događa se na 6 gadgeta koji se svakodnevno trpaju...kao kutijice slušalica.

Stric_Jura uto 14.2.2023 20:52

da, u pravi si, taj Anker je nešto između najbolje vrijednosti i najboljih uređaja...

 

kablovi i punjači su im korektni, ne prodaju "snake oil" fore o čudesnim kontaktima i punjačima, jednostavno rade i rade dobro i dugotrajno....

volegradele uto 14.2.2023 21:55

Meni je na dva iPada otisao port za punjenje..zamjena 100€ u neovlastenom servisu u ovlastenom servisu nude novi uređaj uz otkup starog!Nema popravka..nez obzira sto imam sasvim funkcionalni iPad Air i iPad 6 gen..
A sto se tice kabela puno manje traju od usb-c ..

encoding uto 14.2.2023 23:58
torrente kaže...
Stric_Jura kaže...

 hmmm a da ti krivo trpaš pa ti se to u sve sfere života uvuklo ?

 

 

 najtragičnije je što ulažem u skupe Ankerove kabele i punjače. kako sebi, tako i ukućanima.

+

nacistički ih zlostavljam i traumatiziram kako biti pžljiv prema konektorima. kako produžiti elastičnost i vijek baterije, da bi na kraju nakon godine dana odumirali..jednostavno nestane onaj čarobni hvat/klik.

poprilično me to izpizdilo. 12mj pazim moto g60 i sad ispada kabel ko mlohava čunica iz razrađene Pro mazalice. 

 

+

kao za inat ne događa se na 6 gadgeta koji se svakodnevno trpaju...kao kutijice slušalica.

 

Stric_Jura kaže...

da, u pravi si, taj Anker je nešto između najbolje vrijednosti i najboljih uređaja...

 

kablovi i punjači su im korektni, ne prodaju "snake oil" fore o čudesnim kontaktima i punjačima, jednostavno rade i rade dobro i dugotrajno....

 

Gdje ih uzimate: na Aliexpressu ili u nas?

BlueMax sri 15.2.2023 13:50

Stvarno mi se ne da tražiti no kad sam tamo neke 2013-14 na ovom forumu pisao kako je nedostatak bežićnog punjenja velika mana iPhonea doživio sam salve pljuvanja od iOvaca. Tvoj profil je star 6 godina no nekako sam uvjeren da je imovinsko pravni slijednik nekog od profila koji su u to vrijeme nestali/banani. Danas, skoro desetljeće kasnije, Apple fanboyi govore kako je bežično punjenje rješenje za sve probleme. E pa nije, nije ni blizu. Ako bi birao koju manu ima moj današnji mobitel (A72) onda bi vjerojatno na prvom mjestu istakao nedostatak bežičnog punjenja. No je li to toliko bitan feature da bi dao još 350€ koliko košta model s bežičnim punjenjem - ni blizu. Za sljedeći mobitel ću tražiti nešto još jeftinije.

 

Apple forsira bežično punjenje (ponavljam, odličan feature) iz dva razloga. Prodaja punjača jer iako jednako funkcionalan punjač može kupiti za dosta manje, ovce su naviknute na mantru - što je Apple valja, što nije Apple ne valja, pa kupuju "original".

 

Drugi, bitniji razlog je ukidanje bilo kakvog priključka na uređaju. Pravdat će se to napretkom u dizajnu kako bi se dobio uređaj bez ikakvih fizičkih tipki i kabela (i svi će se ostali proizvođači povesti za tim trendom) a u biti ćeš dobiti uređaj kojeg ćeš na servis morati nositi zbog bilo kakvog softverskog problema ili freeza. Nemaš mogućnost restartati uređaj, o hard resetu da ne govorim. Lijepo ćeš za svaki reset platiti 100€ a oni će ti se smijati kao što se sad smiju ovcama kojima "mijenjaju ekrane" na Mekbucima a u biti im promijene kabel od 2€. Što korisnik dobiva a što gubi uređajem bez tipki i priključka? Jel te tipke nekome smetaju, zapinju za dlake na jajima? Nije li zgodno kad možeš pojačati/smanjiti, odbiti poziv, mutati... bez da vadiš mobitel iz džepa. Da ga možeš puniti kada i gdje hoćeš bez da nosiš wifi punjač sa sobom? Imam doma tablet s fizičkom tipkom (iPad 2021) i bez (Surface Go) i osim što je iPad bolji u ama baš svakom pogledu osim baterije, najviše što mi smeta kod Surfacea je nedostatak fizičke home tipke. Ok, zauzima prostor i nije je lijepo vidjeti ali ko da mora biti od naprijed? Stavi je negdje sa strane. Razmišljam o kupovini iPad Pro i jedino što me odbija je nedostatak te hebene tipke. Ne želim da do homescreena dolazim gestama.

 

 

 

Feudalac sub 18.2.2023 08:23

BlueMax:

Lijepo je biti ti. Izmisliš problem koji ne postoji i onda nakucaš dvije stranice o zločestom Appleu kao da je to istina. A ono, iPhone dobiva USB-C, kabel još ne odlazi u povijest. Btw, ne isporuka punjača je sasvim ok. Kabel dolazi uz uređaj a realnost je da apsolutno svaki od nas ima nekakav USB uređaj doma preko kojeg se može puniti. Ili preko nekoliko punjača od prethodnih uređaja. Ja sam uzeo bežični, godinama nakon što su ga počeli podržavati, nekog kineza (nećeš vjerovati, Apple je implementirao standardiziranu tehnologiju Qi)

Btw2, geste funkcioniraju odlično, pogoni ih zaseban čip kao i “fizičku” tipku koja to dugo nije bila već je u pitanju kapacitativni senzor koji u kombinaciji s haptic engineom stvara efekt prave. 100 puta bolji od prave

Feudalac sub 18.2.2023 08:26

Stric_Jura:

Ja sam zelen, ali nisam debil. Šparam tamo gdje ima smisla - na grijanju i sličnom većim stvarima. Jedna vožnja do dućana skuri više energije nego svi ajfoni koje ću rabiti u svom životu.

Santana sub 18.2.2023 08:48
Feudalac kaže...
Stric_Jura:

Ja sam zelen, ali nisam debil. Šparam tamo gdje ima smisla - na grijanju i sličnom većim stvarima. Jedna vožnja do dućana skuri više energije nego svi ajfoni koje ću rabiti u svom životu.

 Bez obzira na efikasnost meni to nema smisla. Evo upravo dok pisem ovaj post mobitel mi se puni preko zice. Bit ce gotovo za 45min, a mogu manevrirat s njim kak god hocu ( ogranicenje je duljina zice) 

Dok kod bezicnog punjaca mobitel je fiksni i pitanje kolko upotrebljiv. 

Uglavnom po meni veliki korak nazad za tehnologiju punjenja.

Osim za proizvođaca koji hoce izbacit port iz mobitela.

 

Još kad procitas ovo pod "learn more"

https://support.apple.com/en-au/HT208078

pitam se zakaj bi to itko koristio, a ocito da se koristi. 

BlueMax sub 18.2.2023 09:18

Bežično punjenje je super stvar. Kupiš mali silikonski čep za utor punjača i tada stvarno imaš mobitel otporan na vodu i prašinu. Stavljaš mobitel i dižeš s punjača slobodno. U autu ga staviš gdje i inače stoji i on se puni. 

BlueMax sub 18.2.2023 09:32

Nije problem što će mobitel propustiti vodu nego što kad voda uđe u USB port onda daje iritantnu poruku i ne da se puniti dok se ta voda ne osuši a to nekad zna biti danima. Samsung je tu sjebao do savršenstva pa kad ti se to prvi put dogodi postoji mogućnost da će svako malo izbacivati to upozorenje i zajebavati s punjenjem. Do te mjere da se ljudi odjavljuju sa svog Samsung accounta, napune mobitel pa ponovo prijavljuju jer podatke iz senzora vlage drži u OBLAKU???? Što je najgore, ne mora ti mobitel ni upasti u vodu. Ponekad upozorenje izbaci i zbog vlažnih ili oznojnih ruku.

 

https://technastic.com/fix-moisture-detected-error-samsung/

 

fer-de-lance sub 18.2.2023 09:34
Feudalac kaže...
Jedna vožnja do dućana skuri više energije nego svi ajfoni koje ću rabiti u svom životu.

Ovo zapravo i je stvar koja najviše zavara ljude.

Svi mobiteli na svijetu zajedno potroše godišnje struje otprilike koliko cijela Hrvatska ukupno, da sve te mobitele prebaciš na bežično punjenje još bi praktički i poduplao tu brojku.

To kaj pojedinac misli da to nekaj sitno više kaj potroši ništa ne znači na kraju na masovnoj skali itekako znači.

Ali dobro, nije tema pa neču dalje.

 

A kaj se ovog Appleovog poteza tiče, neću ni komentirat, sve u skladu s očekivanjima...

 

Feudalac ned 19.2.2023 09:52

Santana:

Trik s bežičnim punjenjem je u tome što te ne košta ništa u smislu rada i vremena. Samo ga odložiš na podlogu (ljudi čak ugrađuju bežične punjače u stolove, skriveno) što ionako moraš napraviti. Kad zazvoni, uzmeš i obaviš kaj treba te vratiš na podlogu. Nisi izgubio vrijeme na upikavanje kabela, nisi oštetio konektor ni kabel, možeš to ponoviti milijunima puta a nisi limitiran ni dužinom kabela. Praktično je.

Feudalac ned 19.2.2023 10:00

Fer-de-lance:

Argument stoji, nema rasprave. S druge strane, kad pogledaš koliko ljudi popizdi na rasklimani USB-C i kupi novi telefon, okolišna matematika ispadne malo drugačija.



Treće, mobiteli su zamijenili računala i integrirali druge zasebne uređaje u jednu, super efikasnu kutijicu tako da njihovo korištenje zapravo štedi energiju i resurse koji bi bili potrošeni na računala, navigacije, fotoaparate, diktafone i slično. Koliko je drva spašeno što više ne šaljemo pisma ni razglednice?

Edit: evo računica - kada bi punio svaki dan bežično, od 0-100, jednom dnevno, potrošio bih točno 2 kWh više u godini dana. To je 2dl benzina godišnje. A uskoro irelevantno obzirom na rastući udio obnovljivih izvora u generaciji el. energije

fer-de-lance ned 19.2.2023 10:16

Ne, 100 milijuna najbogatijih baci mobitel zato kaj im se ne da zajebavat kad se utor rasklima, ostalih 8 milijardi ne radi to (pogledaj po prodajnim brojkama, siromašni ni približno po stanovniku ne kupuju mobitela kao zapad).

A ti " first world problem" likovi ionak imaju malo više psihičkih problema, tak da bi mobitel bacili taman da je i skroz ispravan...

 

fer-de-lance ned 19.2.2023 14:45

Istina, ali, na žalost, jedini način.da promijeniš način razmišljanja bogatih je tak da ih osiromašiš, nikakva propaganda ne bude zapadnjaka natjerala da misli malo i o svijetu oko sebe a ne samo o svom dupetu, a pogotovo ne korporacije koje su bogatstvo i izgradile na takvima.

Ljudi se opamete samo kad dobiju po prstima...

 

Feudalac ned 19.2.2023 15:11

Fer-de-lance:

Prosim lepo, ne slažem se. Ili si totalna sirotinja pa ne štetiš ništa ili su ful bogat i štetiš minimalno. Sredina je najgora - trebaš energiju i stvari, a ne možeš platiti pročišćavanje i ostale sofisticirane detaljčiće. Uzmi primjer zapadne evrope. Sedamdesetih prošlog stoljeća pojqvile su se kisele kiše, smog, zagađenje vode. Znanost, resursi, novac te politička volja i problemi su riješeni u prilično kratkom roku. Kina. Za vrijeme olimpikade u Pekingu se nije moglo disati bez maske, sada je to jedan od čišćih gradova u svijetu. Sve se može riješiti, mi trenutno imamo idealne političke uvjete.