Ajar sri 30.11.2022 08:14

kupovah i arhivirah od prvog broja, sve dok tavanu nije zaprijetilo urušavanje u sobu ispod. nasreću, bug je postajao sve tanji a reklama sve više u odnosu na sadržaj pa sam prestao i dotadašnje (skupa s disketama i cedeima) podijelio siromašnijima (jedva sam takve pronašao). X^3 bi mogao narušjeti tradiciju pa si za svetog nidžu/žićbo priuštim docov tekst. budući kako inače ne kupujem (odavno, otkad je umro feral) tiskovine osim knjiga, ovo će biti osvježenje u kupaoni. 

Xidrus sri 30.11.2022 09:01

Osječam se žovijalno²

čestitam si što sam izdržao zajedno sa vama, usprkos mnogim nedaćama izdržali ste sve i ispratili sve od Wordperfecta 5.1 do € 

..a sad očekujem savjete @Doc o nuzpojavavama korištenja XXX robota! 

hudibitek sri 30.11.2022 10:15

Čestitam!
A pretplatu ću uzeti kad stavite da za bug forum treba pretplata jer je to najbolja stvar ovdje.  Plaćat pretplatu da mogu čitati reklame koje su zalokane za premium korisnike (lol) mi ne pada na pamet. Svaka čast tu i tamo nekom premium članku koji me zaintrigira.

Valjda neću pobrat ban. :D

mGT sri 30.11.2022 10:16

Kako sam bio nabrijan kad je izašo Bug sa Windows95 demo disketama,skupim nekako lovu,muljam starce,dedu,baku susjede, sav sretan pokrenem setup, kad on neće ,nemam monitor u boji , ja sirotinja imao Hercules grafiku i Zeleno Crni ekran, suza mi krenula.

Srećom imao sam negdje na game disketama hercga emulator pa sam nekako pokrenuo demo, DOS doba i doba prvih Winsa, stvarno si morao bit snalažljiv i lukav.

 

Kaj je već 30 godina prošlo ?

Nadam se da ću doživjeti 60 godina BUG-a .

izith sri 30.11.2022 10:17

Čestitka, kako je piše GPT-3 AI:

 

A magazine so reliable,

It turns thirty today,

Bug from Croatia,

Let us celebrate and say

 

Thirty years of success,

The tech world was blessed,

A magazine that brought,

A lot of knowledge and thought

 

A magazine that taught,

Us a way to be sought,

In the world of tech,

A path that one could reach

 

A magazine that gave,

A lot of courage to brave,

The challenges of life,

In the days of strife

 

Thirty years of Bug,

A magazine that showed us love,

Happy birthday to you,

Bug from Croatia, cheers to you!

 

PzKpfw sri 30.11.2022 11:34


Iskrene čestitke.

 

BUG je naša konstsanta. BUG je naša sudbina.
BUG je stvoren. A, to vam je totalno različito od toga kada netko samo preuzme nešt, pa dalje nastavi tako.

 

Nastao je u burnim vremenima, čak i olovnima. Svuda je bilo ništavilo, sve se rušilo, ali se našla se mala, ali odavažna skupina
ljudi koji se nije htjela prepustiti sudbini, nego je odlučila uzeti stvar u svoj ruke.

 

To vam je BUG. Tako je nastao BUG.
Prije njega nije postojalo ništa. Imali ste medije koji su bili u službi nekih drugih interesa.
BUG je prvi i jedini mediji koji su stvorili kompjuteraši za kompjuteraše.

 

BUG je nama na kvartu bio pojam. Tko je volio kompjutere, čitao je BUG.
Nije to bilo vrijeme kao danas, kada svaki pojedinac ima pristup raznoraznim čudima tehnologije.
Tko je čitao BUG bio je kompjuteraš. To je bilo to nevino doba razvoja kompjutera i tehnologije.

 

Dečki iz garaže, kako bi se reklo bili su jedini koji su se kužili, voljeli i radili nešto oko kompjutera.

 

Jako, jako volim BUG, jer je najbolji. Najbolja kvaliteta, vrhunski tekstovi, autori velikani pisane riječi,....
BUG je puno više od tekstova vezanih za kompjutere i tehnologiju.

 

BUG je način razmišljanja, način života.
BUG je uveselio mnoge generacije, čitatelje, kompjuteraša, ljudi,....
Mnogi današnji IT profesionalci su imali svoje početke upravo u BUG i sa BUG-om.

 

BUG preko svojih organiziranih događaja od samog početka podupire razvoj kompjuteraštva kod nas.
Organizira preko 100 konfi svake godine, BUG je naš centar.

 

Mnoge stvari vezano za BUGove početke bili su rečeni na 25 obljetnici našega BUG.
Vrijedno je i danas to imati u vidu.


I danas BUG drži svoju liniju, te iz svakoga mjeseca u mjesec postaje sve bolji i bolji.
Nikada tako malo ljudi nije učinilo toliko mnogo za razvoj kompjuteraštva i svijest o tome na ovim prostorima.

 

Za diplomaciju nikada nije kasno. BUG je puno bolje od svake diplomacije ili tako nekoga možda naizgled "atraktivnog posla".
Biti dio IT je naljepši mogući posao na svijetu, tj. ne samo posao, nego poziv. Poslanje.

 

Sve ovdje napisano nije samo osvrt, nekog navijača BUG-a.
To je faktično, realno i činjenično stanje.

 

BUG je svjetska klasa, BUG je svjetski šampion.

Za sada je to 30 godina, mada nema sumnje, isto će biti i za 30 godina.
Točnije, ne isto. Nego, još bolje.

 

BUG roka na najjače!!
BUG, uvijek i svagdje, rula nadmoćno!!

 

fer-de-lance sri 30.11.2022 12:57
ante_etna kaže...

Daj PzKpfw više gdje si, čekam čestitku veću od života i gravitacijski val koji će zbuniti astronome.

Rezime nakon njegova posta: dotični nije razočarao, 10/10 

 

 

               Poslanica po PzKpFw-u, obraćanje bugovčanima 30, 11

 

 

hudibitek sri 30.11.2022 13:02
PzKpfw kaže...


Iskrene čestitke.

 

BUG je naša konstsanta. BUG je naša sudbina.
BUG je stvoren. A, to vam je totalno različito od toga kada netko samo preuzme nešt, pa dalje nastavi tako.

 

...

 

BUG je svjetska klasa, BUG je svjetski šampion.

Za sada je to 30 godina, mada nema sumnje, isto će biti i za 30 godina.
Točnije, ne isto. Nego, još bolje.

 

BUG roka na najjače!!
BUG, uvijek i svagdje, rula nadmoćno!!

 

 Prekrasno, poetično, svetski, a naše.

Ja bih volio da se uz obljetnicu objavi i jedan članak (ne premium ) posvećen ovom fenomenu. Priča o PzKpfw, životni put i tragedija zbog koje se pretvorio u ovo što je danas. Pa da si napravimo kokice i guštamo. Vjerojatno mnogi, kao ni ja, ne znaju pozadinu cijele priče.

gumifufna sri 30.11.2022 13:15
fer-de-lance kaže...

Rezime nakon njegova posta: dotični nije razočarao, 10/10 

 

 

               Poslanica po PzKpFw-u, obraćanje bugovčanima 30, 11

 

 

 PzKpfw-a treba obzirno čuvati i prezentirati strancima uz pašku čipku, pršut , kravatu i Jadransku obalu da znaju kakav smo uber narod i da rokamo na najjače!

Zapakirati u kapsulu i poslati u svemir da ostane kao primjer nekim svemircima i generacijama koje dolaze, da nikad ne budu zaboravljeni ovi trenuci i piskaranja za sva vremena!

Damir22 sri 30.11.2022 13:21

Sjecam se tog prvog broja, na kioksu smo gledali - jos jedna novina o kompjuterima.....

Morali smo je (ga) imati, a situacija je bila toliko ozbiljna da se razmatralo odustajanje od novog broja zagora, bleka, alan forda....

Neki jesu, neki nisu, ostalo je povijest.....

Cri.Lu99 sri 30.11.2022 13:33
PzKpfw kaže...


Iskrene čestitke.

 

BUG je naša konstsanta. BUG je naša sudbina.
BUG je stvoren. A, to vam je totalno različito od toga kada netko samo preuzme nešt, pa dalje nastavi tako.

 

Nastao je u burnim vremenima, čak i olovnima. Svuda je bilo ništavilo, sve se rušilo, ali se našla se mala, ali odavažna skupina
ljudi koji se nije htjela prepustiti sudbini, nego je odlučila uzeti stvar u svoj ruke.

 

To vam je BUG. Tako je nastao BUG.
Prije njega nije postojalo ništa. Imali ste medije koji su bili u službi nekih drugih interesa.
BUG je prvi i jedini mediji koji su stvorili kompjuteraši za kompjuteraše.

 

BUG je nama na kvartu bio pojam. Tko je volio kompjutere, čitao je BUG.
Nije to bilo vrijeme kao danas, kada svaki pojedinac ima pristup raznoraznim čudima tehnologije.
Tko je čitao BUG bio je kompjuteraš. To je bilo to nevino doba razvoja kompjutera i tehnologije.

 

Dečki iz garaže, kako bi se reklo bili su jedini koji su se kužili, voljeli i radili nešto oko kompjutera.

 

Jako, jako volim BUG, jer je najbolji. Najbolja kvaliteta, vrhunski tekstovi, autori velikani pisane riječi,....
BUG je puno više od tekstova vezanih za kompjutere i tehnologiju.

 

BUG je način razmišljanja, način života.
BUG je uveselio mnoge generacije, čitatelje, kompjuteraša, ljudi,....
Mnogi današnji IT profesionalci su imali svoje početke upravo u BUG i sa BUG-om.

 

BUG preko svojih organiziranih događaja od samog početka podupire razvoj kompjuteraštva kod nas.
Organizira preko 100 konfi svake godine, BUG je naš centar.

 

Mnoge stvari vezano za BUGove početke bili su rečeni na 25 obljetnici našega BUG.
Vrijedno je i danas to imati u vidu.


I danas BUG drži svoju liniju, te iz svakoga mjeseca u mjesec postaje sve bolji i bolji.
Nikada tako malo ljudi nije učinilo toliko mnogo za razvoj kompjuteraštva i svijest o tome na ovim prostorima.

 

Za diplomaciju nikada nije kasno. BUG je puno bolje od svake diplomacije ili tako nekoga možda naizgled "atraktivnog posla".
Biti dio IT je naljepši mogući posao na svijetu, tj. ne samo posao, nego poziv. Poslanje.

 

Sve ovdje napisano nije samo osvrt, nekog navijača BUG-a.
To je faktično, realno i činjenično stanje.

 

BUG je svjetska klasa, BUG je svjetski šampion.

Za sada je to 30 godina, mada nema sumnje, isto će biti i za 30 godina.
Točnije, ne isto. Nego, još bolje.

 

BUG roka na najjače!!
BUG, uvijek i svagdje, rula nadmoćno!!

 

"Thumb down" bez čitanja

markoBT sri 30.11.2022 14:11
memo_nn kaže...

Svaka čast, idemo dalje jače i bolje, da obilježimo i XXXXXX godišnjicu :)

Možda bude LX godišnjice, ali XXXXXX godišnjice neće biti.

 

p.s.

 

E da, čestitam i ja pa da zajedno dočekamo i LX godišnjicu.

Antonic sri 30.11.2022 15:38

Pridružujem se čestitkama. Svaka čast, po meni jedan od najkvalitetnijih časopisa u nas i jedini na kojeg sam pretplaćen i kojeg redovito čitam. @ajar barem otkako nema Ferala...

Samo nastavite istim tempom!