R2R čet 23.10.2014 19:13

Vjerojatno je bilo pitanje vremena kada će se ovako nešto pojaviti, ali hrvati su po obrazovanju, statistički - idioti. Prosječan hrvat je neobrazovan, zadrt, sklon opijatima i udovoljavanju vlastitim nagonima.

Potencijal ove aplikacije je da korisnika (koji je i ovako upitne inteligencije) mentalno sroza na razinu ljudi koje smo nekada smatrali - osobama s posebnim potrebama.

Daljnji potencijal je da, kroz ovakve promašaje, ovaj dio svijeta postane - Nigerija (što je već i postao).

 

Naime, dragi moji hrvatići, ukoliko niste znali (a niste jer to nijedan domicilni propagandni servis neće prenijeti), vani naša zemlja uz posprdan osmjeh prilikom njenog spominjanja, nosi jednako posprdan naziv - Crolombia. Mislite li da je to stoga što smo zemlja s velikim brojem znanstvenika? Ili liječnika? Ili izumitelja?

 

A čitajući članak, zaista imam problem dokučiti tko je veći kreten - autor ili ovi koji su aplikaciji dodijelili nagradu.

 

P.S.

Ako nekakav "nacionalno osviješteni sokol" iz Čamprazlija (ili odakle već), nakon mog komentara, dobije poriv savjetovati me o odlasku iz zemlje ("Ukol'ko mi se uođe ne sviđa"), odmah napominjem kako imam najozbiljniju namjeru. Iako imam diplomu, posao i uredno plaćam porez kao i moji roditelji (koji su to u ovoj zemlji radili gotovo 60 godina).

R2R čet 23.10.2014 19:56
ROFLOLMAO kaže...

@R2R 

Znaš ponekad creba doći do rješenja i u stvarnom svijetu gdje se ne gleda postupak. Ti možeš ako želiš sve zadatke iz npr. fizike ručno računati, večina nas neće. 

@ROFLOLMAO

U tome i jest problem - što većina vas neće. Upravo u tome.

Jer i ja, koliko god to tebi bilo upravo nevjerojatno, živim u stvarnom svijetu; gdje imam enormna davnja državi koja me nije ni obrazovala niti mi našla posao. Upravo zato da bi se uzdržavala - većina vas koji neće.

 

Sasvim je moguće kako ti smatraš da ja živim i radim u okruženju u kojem se gleda muka, trud i dobrota duše, koji bi eventualno bili potrebni da se dođe do nekakvog profitabilnog poslovnog rješenja, ali - uvjeravam te da bi u tom slučaju bio u zabludi. Slobodno mi možeš vjerovati da mi je koncept poslovnih strvinara i lešinara dobro poznat. Međutim, ovdje ne govorimo o realnim životnim situacijama s kojima se trebaju nositi obrazovani pojedinci. Oni su svoje škole izučili (ili nisu) i sada su tu gdje jesu i donose odluke sukladnom svom znanju (ili neznanju) i kriterijima (ili manjku kriterija).

 

Ovdje govorimo o obrazovanju i učenju.

 

Pa neću ni ja nasred BILLA-e izvaditi mobitel i cijepati integrale, niti će mi to pomoći da platim tehnički za auto ili osiguranje. Ali, ako se moje dijete sutra bude moralo tući za radno mjesto s nekim kinezom - onda se, boga mi, ove aplikacije neće nagledati. Pa makar tekle suze ko potoci - neće.

 

Gle, nije svatko rođen da bude matematičar (na kraju krajeva - to nisam ni ja), ali da se većina ne deblja s pivom u ruci ispred kladionice - ovakvi "talenti" s ovom aplikacijom bili bi smatrani točno onim što jesu - promašajima.

 

A onaj tko priča o "Potencijalu" ovakve aplikacije, ili je totalni kreten, ili ne živi u ovom svijetu, ili namjerno laže.

 

Frajer na Youtube clip-u drobi takve gluposti da se to ne da slušat (a ovi iz žirija se jedva daju i gledat); kao, dijete nema koga pitati i takva sr.....

 

PA UPRAVO U TOME I JEST POANTA UČENJA - ISTRAŽIVANJE! I tako se stvari uče. Vrijeme se promijenilo...tehnologija se promijenila, ali ljudi - nisu evoluirali. I to nije teorija. To su činjenice. Jedna najobičnija konstatacija.

 

P.S.

@Skank666 & ROFLOLMAO

Sorry momci, ali čisto za info: od jednog imam skoro 3 put više radnog staža (što, istini za volju baš nije teško postići), a drugom bih mogao biti otac. Nije nešto, ali za ovu svrhu - sasvim dovoljno. {#}

logik ned 26.10.2014 14:27
R2R kaže...

Vjerojatno je bilo pitanje vremena kada će se ovako nešto pojaviti, ali hrvati su po obrazovanju, statistički - idioti. Prosječan hrvat je neobrazovan, zadrt, sklon opijatima i udovoljavanju vlastitim nagonima.

Potencijal ove aplikacije je da korisnika (koji je i ovako upitne inteligencije) mentalno sroza na razinu ljudi koje smo nekada smatrali - osobama s posebnim potrebama.

Daljnji potencijal je da, kroz ovakve promašaje, ovaj dio svijeta postane - Nigerija (što je već i postao).

 

Naime, dragi moji hrvatići, ukoliko niste znali (a niste jer to nijedan domicilni propagandni servis neće prenijeti), vani naša zemlja uz posprdan osmjeh prilikom njenog spominjanja, nosi jednako posprdan naziv - Crolombia. Mislite li da je to stoga što smo zemlja s velikim brojem znanstvenika? Ili liječnika? Ili izumitelja?

 

A čitajući članak, zaista imam problem dokučiti tko je veći kreten - autor ili ovi koji su aplikaciji dodijelili nagradu.

 

P.S.

Ako nekakav "nacionalno osviješteni sokol" iz Čamprazlija (ili odakle već), nakon mog komentara, dobije poriv savjetovati me o odlasku iz zemlje ("Ukol'ko mi se uođe ne sviđa"), odmah napominjem kako imam najozbiljniju namjeru. Iako imam diplomu, posao i uredno plaćam porez kao i moji roditelji (koji su to u ovoj zemlji radili gotovo 60 godina).

Gospon Štrudl, ako mislite da je igdje vani bolje - varate se.

Naši su učenici traženi svuda od Austrije do SADa zbog svog znanja koje je, ako netko želi učiti u našem pretrpanom školskom sustavu, ogromno kako i zbog svoje već spomenute radišnosti. U našoj je zemlji puno glupih i puno pametnih.

 

Ova je aplikacija velikog potencijala i govori o znanju naših programera, svjesnosti marketinških stručnjaka i ako ništa drugo promovira našu zemlju. Njena uloga nije poglupiti ljude, već ako oni koji ne znaju riješiti pokušaju to s ovom aplikacijom te vide postupke i nešto iz matematike shvate onda ona obrazuje ljude. Shvaćanje uloge PhotoMatha i korištenje u loše ili dobre shvrhe je na korisniku. Po tome vidim kako za što bi ju ti koristio i to govori o tebi.

 

PS

Ne znam što te drži ovdje ako imaš takvo mišljenje o hrvatima i ne želiš se potruditi ništa mijenjati.

R2R pon 27.10.2014 09:04
logik kaže...
R2R kaže...

Gospon Štrudl, ako mislite da je igdje vani bolje - varate se.

Naši su učenici traženi svuda od Austrije do SADa zbog svog znanja....

Gospodin Logik,

 

Ovo je čista i najbezočnija laž. {#}

Maltene - glupost neviđenih razmjera.

 

Inicijalno sam napisao vrlo oštar odgovor, međutim...odlučio sam pobrisati ga maltene - u cijelosti.

 

Nakon vrlo kratkog promišljanja, s veseljem vam prepuštam inicijativu. {#} {#}

dado16 pon 27.10.2014 09:22

Ja mislim da se vi tu bzvze preseravate i ako smo toliko glupi(Hrvati) pitam se zasto ste vi tu onda na forumu i to sve komentirate.Od vaših komentara nemamo ništa! Pokušavate ovdje sa laznim visokom obrazovanim nacinom pricati i jos se hvalite sa radnim stazom. Ego vam je poprilicno velik al nazalost od toga nemamo nista. Podrška momcima i neka tako nastave

logik pon 27.10.2014 14:28
R2R kaže...
logik kaže...
R2R kaže...

Gospon Štrudl, ako mislite da je igdje vani bolje - varate se.

Naši su učenici traženi svuda od Austrije do SADa zbog svog znanja....

Gospodin Logik,

 

Ovo je čista i najbezočnija laž. {#}

Maltene - glupost neviđenih razmjera.

 

Inicijalno sam napisao vrlo oštar odgovor, međutim...odlučio sam pobrisati ga maltene - u cijelosti.

 

Nakon vrlo kratkog promišljanja, s veseljem vam prepuštam inicijativu. {#} {#}

S obzirom da sam prije vrlo malo godina bio među njima moram reći da pišete gluposti i još vrijeđate pretpostavljam. Opet, govori o vama.

Iz naših gimnazija velik broj učenika odlazi u SAD, VB, i Austriju na daljenje školovanje ili na razmjenu sa punim stipendijama jer ih se traži i jer su dobri. Kako zbog sporta, kako zbog znanosti ili umjetnosti. Kada se vrate govore o neizmjernom ne znanju većine učenika, pogotovo u SADu. O Južnoj Americi ili sl. da ne pričamo. Možemo spomenuti i olimpijade u znanostima, svjetska natjecanja i druge oblike dokazivanja.

Očito je da nemate uvida u nikakve stvarne prilike ili ako imate ih namjerno zanemarujete na čemu čestitam jer varate samo sebe.

Imam neki osjećaj da ne volite mjesto niti narod s kojim živite. Nisam ni ja oduševljen jer nije bajan, ali vaši su komentari daleko od istine koliko i mi od svemiraca.

R2R pon 27.10.2014 21:06
dado16 kaže...
Ja mislim da se vi tu bzvze preseravate i ako smo toliko glupi(Hrvati) pitam se zasto ste vi tu onda na forumu i to sve komentirate.Od vaših komentara nemamo ništa! Pokušavate ovdje sa laznim visokom obrazovanim nacinom pricati i jos se hvalite sa radnim stazom. Ego vam je poprilicno velik al nazalost od toga nemamo nista. Podrška momcima i neka tako nastave

Ma...dečki...sve 5. Sigurno sam bio u zabludi. Aplikacija je super. Baš bi bilo dobro da je koristite. Evo, čak sam vam i TU-ove nalupao.

Bravo. Čestitam. Samo tako dalje! {#}

Spiridon uto 6.4.2021 15:16

Da oživim malo ovu temu...

 

Koliko sam izguglao i shvatio, besplatna verzija ove aplikacije da korisniku (nekakav učenik koji piše zadaću) samo rješenje zadatka (kad on fotografira zadatak).

Plaćena verzija mu da i postupak rješavanja zadatka...

 

To znači da djelatnici PhotoMath-a moraju biti angažirani... Ako trebaju dati samo rješenje, uvrste varijable u formulu (npr. površina trokuta) a ako treba postupak prikazati, onda sami rješavaju zadatak... Ili ide nekako drugačije?

 

Bila je nekidan "reklama" PhotoMatha ovdje na forumu da traže suradnike... Okušao sam se u njihovom mini testu od 10 zadataka i riješio 4/10 a treba 7/10... Doduše, jedan zadatak je bio "boli glava" - "Imamo metalnu kocku s bridom "a"... Kad ju pretopimo u kuglu, koliki će biti promjer kugle?" Bilo je ponuđeno standardno 4 odgovora otprilike A 1,1xa , B 1,2xa, C 1,3xa , D 1,4xa...

 

Vidio sam komentar na Redditu, jedan matematičar sa završenim PMF-om veli da treba malo jače znanje od srednjoškolskog i da je nejasno kako tj. koliko plaćaju...

 

Ako netko zna nešto više, bilo bi lijepo da kaže koju riječ... Hvala.