Mariokt čet 18.2.2021 14:18

Dakle ovako ide moja priča o Linksiću:
Kupljena konfiguracija složena kod njih sve radi ,ja nadokupim hdd i pitam pošto mi je daleko zg jel mogu ubacit sam hdd unutra,kažu može nema problema(naljepnica ne lijepi više naravno). E sad nastupa nakon par mjeseci problem sa konfiguracijom,gasi se komp svakih pola sata pogotovo kod igara koje dotad nisu pokretane (bar ne tako zahtjevne).
Šaljem na odjel reklamacija o svom trošku konfiguraciju i kažu trebalo bi u tjedan dva sve biti riješeno. Reko ok. Zivkam jednom tjedno i napominjem kad dijagnosticiraju problem nek obavezno zovu (da ne zamijene s nekim sranjem neku komponentu). Nikako doć do dijagnostike.Nakon 30 dana zovem opet i kažu zamjenjena neispravna matična i poslano na moju adresu. Dolazi poštar i traži 200kn. Naplatili dijagnostiku 200kn,a sve u garanciji. Kažu oštećena naljepnica.Ja zovem kažem nije u redu prvo kažete smijem skinuti naljepnicu onda radi nje naplatite 200kn a i sve je u garanciji i pozvao sam se na materijalni nedostatak nesmije se ništa naplatiti a ja nisam ni tražio dijagnostiku. Pišite prigovor. Pišem prigovor,odgovor isti ko vas j ... naljepnica. Odlični su , 30 dana im treba da mi riješe računalo gdje sam naglasio da je hitno , ne nazovu me gdje sam naglasio da zovu i naplate naljepnicu 200kn, halo imam garanciju po komponenti,šta da sam slao komponetu po komponentu jbt?
Uglavnom radi 100kn jeftinije konfiguracije imaš posla sa smradovima. Nikada nijedna trgovina nije tako postupila tako da preporučam što dalje od ovih!!!!

Mariokt čet 18.2.2021 14:56

Pa takve treba prokazat na svim mogućim stranama pa makar sa copy/paste , kad tebe sje onda ćeš i ti popi... Namjera mi je ukazati kako zaj ljude i varaju! Kao teško im bilo reć ok greška na MBO mijenjaj za novu i doviđenja nego srat oko naljepnice jbt!!!

sosta čet 18.2.2021 15:10
Mariokt kaže...
, halo imam garanciju po komponenti,šta da sam slao komponetu po komponentu jbt?
Uglavnom radi 100kn jeftinije konfiguracije imaš posla sa smradovima. Nikada nijedna trgovina nije tako postupila tako da preporučam što dalje od ovih!!!!

 Da, imaš jamstvo po komponentama, samo onda ti trebaš znati koja je komponenta neispravna da bi je poslao na popravak, ovako ti naplate dijagnostiku, pa oduvijek je bilo tako, ne znam ima li koja firma koja će to drugačije odraditi.

Čitatelj čet 18.2.2021 17:16

Drugi put kupis DELL, HP, ACER, ASUS, MSI, CORSAIR ili neko drugo gotovo racunalo,

kupis produzeno jamstvo sa 0-day supportom, i naravno, ne smijes nista sam otvarati,

jer onda je jamstvo "bye bye", ali gle, u slucaju kvara, i sa dokupljenim 0-day on-site supportom,

mozes ocekivati da ce ti se tehnicar slijedeci dan pojaviti pred vratima i rijesiti ti problem.

 

Naravno, neces to platiti 200kn vise, nego ces sam PC platiti bar 20% vise od domacih "slozenaca",

i isto tako ces platiti 150-200€ za dodatno jamstvo, ali si onda siguran da su sve komponente kompatibilne,

i u slucaju kvara ce ti kvar biti brzo i strucno otklonjen, bez dodatnih troskova (osim u slucaju da sam nesto slucajno potrgas).

 

Stedis cavao, ode potkova, to je tako.

 

I nema onda samogradnje i ubacivanje dijelova u jamstvu (neki dopustaju, tipa odredjena DELL racunala sa produzenim Enterprise jamstvom,

isto tako i HPE racunala itd), a uvjek mozes kupiti USB HDD, ili NAS, tako da ti unutarnji HDD ne treba. Uzmi u startu dobar SSD i uzivaj.

hahhaajaads čet 18.2.2021 18:06
sosta kaže...
Mariokt kaže...
, halo imam garanciju po komponenti,šta da sam slao komponetu po komponentu jbt?
Uglavnom radi 100kn jeftinije konfiguracije imaš posla sa smradovima. Nikada nijedna trgovina nije tako postupila tako da preporučam što dalje od ovih!!!!

 Da, imaš jamstvo po komponentama, samo onda ti trebaš znati koja je komponenta neispravna da bi je poslao na popravak, ovako ti naplate dijagnostiku, pa oduvijek je bilo tako, ne znam ima li koja firma koja će to drugačije odraditi.

 Tehnicki, ako je gotovo racunalo onda on ima pravo na besplatnu dijagnostiku ukoliko NIJE otvarao racunalo i pokusavao sam nac uzrok problema, mislim, bar tak rade kolko tolko normalne trgovine, jedino valjda futura radi besplatnu dijagnostiku i cak da nije gotovo racunalo nego slozeno po komponentama.

ihush čet 18.2.2021 20:53

-u čitavoj priči je problem 'diagnostika' tj legitimna naplata troška, za nešto što su ti telefonom recimo dozvolili.. ali, morao si odigrati pametnije, npr ne telefonom nemo mailom, tj imati neki papir.. dogovor, kao i pitati što s jamstvom, cijena itd.. ne se čuditi nakon isporučenog, tj to su početničke greške i drugi put ćeš to bolje odraditi tj izbjeći, tj tehnički su u pravu i možeš se samo ljutiti.

-veći problem je kad to gledam, čekanje, 30 dana.. itd. no recimo da to nije fokus ovaj put.

 

-ako želiš možeš se natezati tj nemaju osnove naplatiti trošak popravka, pod jamstvom, no imaju pravo naplate diagnostike, koja nije besplatna, po komponentama, tj sve ostalo osim kvara je razlog po kojem mogu naplatiti diagnostiku.

... ali, pazi obrat, .. to nema smisla u ovom slučaju, jer je kvar MBO, zamjenjena.. tj osnovna komponenta, time nema razloga reći da su radili npr diagnostiku diska, vga, cpu, rama.. tj traži radni nalog, obračun, servis-rad konkretno koja osoba je koliko vremena što radila.. i tad možda odustanu, dok je realno za diagnositku naplatiti pola-do jednog servis sata koji je cca 150kn, tj i diagnostika je stvar dogovora, servisa, npr bez jamstva u slučaju popravka-zamjene ne mora biti naplaćena (kao što dostava može biti besplatna za skuplju robu.. u cijeni..) tj prije nego ti ispostave bilo koji račun, to je trebalo prije biti ugovoreno, što ako si točno naveo, nije tj nisi im dozvolio i tražio si da ti jave, tj servis prije nego nešto naplati mora reći cjenu, barem približno tj dok to ne dogovoriš nemaju osnove naplatiti, .. tj da nisi platio mogao bi se tako natezati tko je u pravu, ali pošto si platio dostavljaču tad je to prošla baba s kolačima.. tj ne nešto da je jedna ili druga strana u pravu nego u prilici inatiti se i tražiti svoje pravo, tj praktički je zanemariva šansa da dobiješ povrat plaćene diagnostike .. drugi put ćeš znati bolje, pa i to da npr ne platiš preuzimanje ako si siguran da si u pravu.

sandokan111 čet 18.2.2021 23:34
Mariokt kaže...
Kupljena konfiguracija složena kod njih sve radi ,ja nadokupim hdd i pitam pošto mi je daleko zg jel mogu ubacit sam hdd unutra,kažu može nema problema(naljepnica ne lijepi više naravno).

 Cim si vidio naljepnicu nisi smio dirat. Kazes nema naljepnicu sad odjednom ima...

 

Tehnicki ovo sto ti je ihush pisao stoji. Oni su te trebali nazvat i objasnit. Takodjer si trebao i racun za tu dijagnostiku dobit. Samo ti si napisao da si ih trazio dijagnostiku i ako posaljes prijavu oni ce se vjerojatno na to izvlacit.

Iz ovoga si sada naucio 2 stvari.

1. Kad nesto dogovaras s nekim, obavezno to radi napismeno tako da mozes to kasnije traceat. Da imas sada dokaz da ti je djelatnik rekao da mozes sam to ugradit, fino ti ne bi smjeli nista naplatit. Sad pojeo vuk magare.

2. Drugi put sam rastavi i posalji im sto mislis da ne radi, malo ces se vise pomucit al nije toliko komplicirano.

 

Mali apropo ovog pod 1.

Nedavno mi se uredjaj pokvario s 5g garancije. Odnio ga u servis, ovi odbili jer je proslo 2g. Trgovcu se javio, trgovac takodjer govori da ima 2g garancije. I sad ja kopam po mailovima i naravno, nadjem mail u kojem sam ih izricito trazio da mi posalju jamstveni list. Na jamstvenom imam potpis, 5g garancije, i datum. I to je to, nista drugo. Lako dokazivo da je taj jamstveni za taj uredjaj jer datum kupnje odgovara, a ja na taj datum nista drugo u tog trgovca nisam uzeo. I trgovac je podnio stetu i obavit ce povrat novca jer se uredjaj ne moze servisirat radi krivo ispisanog jamstvenog. Ali da nisam prije 2+ godine slao mail i trazio jamstveni gdje se vidi tih 5g garancije (ocito je bila neka promo akcija,ko ce se sad sjetit tog), pojeo bi i ja govno jer i servis i trgovac danas tvrde da taj uredjaj ima 2g jamstva.

 

Stoga, sto nije na papiru, nazalost, ne postoji...

sosta pet 19.2.2021 09:35
Čitatelj kaže...

Drugi put kupis DELL, HP, ACER, ASUS, MSI, CORSAIR ili neko drugo gotovo racunalo,

kupis produzeno jamstvo sa 0-day supportom, i naravno, ne smijes nista sam otvarati,

jer onda je jamstvo "bye bye", ali gle, u slucaju kvara, i sa dokupljenim 0-day on-site supportom,

mozes ocekivati da ce ti se tehnicar slijedeci dan pojaviti pred vratima i rijesiti ti problem.

 

Naravno, neces to platiti 200kn vise, nego ces sam PC platiti bar 20% vise od domacih "slozenaca",

i isto tako ces platiti 150-200€ za dodatno jamstvo, ali si onda siguran da su sve komponente kompatibilne,

i u slucaju kvara ce ti kvar biti brzo i strucno otklonjen, bez dodatnih troskova (osim u slucaju da sam nesto slucajno potrgas).

 

Stedis cavao, ode potkova, to je tako.

 

I nema onda samogradnje i ubacivanje dijelova u jamstvu (neki dopustaju, tipa odredjena DELL racunala sa produzenim Enterprise jamstvom,

isto tako i HPE racunala itd), a uvjek mozes kupiti USB HDD, ili NAS, tako da ti unutarnji HDD ne treba. Uzmi u startu dobar SSD i uzivaj.

 U firmi smo imali više HPovih konfiguracija i nisu imala nikakvih naljepnica po sebi, tako da smo ih nadograđivali prema potrebi.

Mariokt pet 19.2.2021 19:48

Ma najviše boli bezobrazluk nije ni do 200kn. 30 dana to čekati pa da su bar nazvali kako sam stoput napomenuo i kako je i na reklamacijama rekla ženska da piše napomena pitao bi jel može bez te naplate dijagnostike pošto čekam ne dva tjedna kako su rekli prije nego sam poslao konfu nego mjesec dana a i napomenuo bi šta su mi za hdd rekli ali ne to kod njih ne prolazi. Bezobrazluk. I da sve kao razgovore snimaju. Al gotovo je to i s njima nikad više posla. Sa svima ostalima sam uspio izdogovarat sve 5. Evo u ponedjeljak zove ekupi ps5 mi kasnio pun k i kažem ekupi dajte neku kompenzaciju izborite za nas kupce i za 10min zove može 220kn popust za spiderman igru i sve 5. Ali da šta kažete bez pismenog više nikad, ali i sa linksom više nikad.

darkborg ned 7.3.2021 21:31
geek_boy kaže...

Uglavnom naruciil sam ssd danas oko 20 h u linksu i odabral opciju links premium dostavu dali bi mogao sutra tijekom dana ocekivat dostavu il sam bezveze popusil 79 kn ? podrucje samobora

s njihovog weba:

 

Uveli smo i dodatnu pogodnost za kupce u obliku Links premium dostave isti dan za pošiljke do 20kg. Ovu vrstu isporuke vršimo LOCODELS dostavnom službom na području Grada Zagreba, Velike Gorice, Samobora, Sv. Nedjelje, Sesveta i Brezovice, Osijeka, Splita i Rijeke. Cijena Links Premium dostave iznosi 99,00 kn neovisno o ukupnoj vrijednosti narudžbe.

Links premium dostava isti dan moguća je za sve narudžbe zaprimljene do 16h od ponedjeljka do petka, odnosno do 12h subotom i nedjeljom te ovisi o raspoloživosti proizvoda na skladištu.

 

po ovome bi ti sutra trebali obraditi narudžbu i dostaviti do kraja dana, naravno pod uvjetom da je ssd dostupan u toj poslovnici.

Padobranac82 sri 10.3.2021 12:03

Uzeo tastaturu kod njih... bila je nekih 900 kn ili tako nešto.

Kad je stigla, dobio sam dojam da je rabljena i ponovno zapakirana ali rekoh, briga me, ima garanciju, ako odradi te dvije godine ili koliko već nije bačen novac.

Poslije nekoliko mjeseci je krepala i odnio sam je na servis, gdje su rekli da je nije moguće popraviti ali da mi povrat "nije odobren".

Što god pokušao, imali su odgovor na sve.

Dat će mi drugu tastaturu - ali već sam kupio drugu, posao ne čeka, niti su imali neku koja bi me zanimala.

Dat će mi nešto drugo u toj vrijednosti - ??? pa ne trebam ništa.

I, ultimate bezobrazluk, oni će mi "pričuvati" novac dok ne zatrebam nešto za računalo, onda samo skoknem do njih i taj novac mi pokrije dio cijene.

Navlačili su me toliko dugo dok nisam uspio dobit nekoga iz udruge za zaštitu potrošača da im objasni točno koji zakon krše i koje su posljedice, nakon čega su mi vratili novac

dejo74 sri 10.3.2021 12:11

ja sam par stvari reklamirao i sve su vrlo brzo uvažili zadnje tastaturu kojoj caps lock ledica krepala nakon godinu i po genius neka od 120kn i dobio sam drugu, prije toga wi-fi netgear neki padala mu je veza često iako je bio blizu rutera u kratkom roku nakon što su slali u zg i ispitali,novo zapakirano dobio,sad možda da je neka veća cifra bila možda ne bi tako reagirali

sportline sub 20.3.2021 20:47

Evo da i ja podjelim svoje iskustvo s Linksom, naime u zadnjih mjesec dana sam kupio dva miša kod njih preko web-a. 
Prvi je doša sa dvije od četiri naljepnice koje dođu na kutiji, znači 100% je otvaran, što se moglo vidjeti i unutra na samom mišu. 
Pri idućoj kupnji im ostavim poruku što mi se desilo i zamolim nov uređaj što bi se trebalo podrazumjevati. 
Ovaj put sve četiri naljepnice su tu al se vidi gdje su skidane, a na nožicama miša nisu došle zaštine folije, netko ih je skinuo i na njima se vide tragovi korištenja. 

Čitatelj pon 22.3.2021 11:58

Smiju takvu robu prodavati, ali mora biti naznaceno da je B-Ware, i dati nekakav popust

na tu robu, 30-50kn je sasvim OK - najcesce roba vracena iz online narudzbi jer nekome

se ne svidja ili ne pase, ili moze biti refurb od samog proizvodjaca.

 

Daleko od toga da je ta roba neispravna, ali se ne smije prodavati zajedno sa A-Grade robom.

Tincha uto 30.3.2021 19:55

Vidim da je nekolicina pisala o otvorenoj/koristenoj robi. Obzirom da planiram kupiti dosta skup laptop, malo me ovo odvraca od kupnje. Jel im to cesta praksa, rade li to i sa skupljim stvarima ili..?

baranjacMAN pet 2.4.2021 06:28

Ja narucio iz linksa ovaj pc https://www.links.hr/hr/racunalo-links-gaming-g45i-hexacore-i5-10600k-16gb-500gb-nmve-rtx-3070-8gb-034900164 prije 8 dana. I jucer primjetim da je jedna naljepnica za garanciju odljepita napola hahaha bem ti zivot... 

Dali sam ja mozda slucajno zakacio rukom dok sam pc vadio iz kutije ili je tokom dostave se tumbao pc u kombiju pa se odljepilo ili su u linksu tak zaljepili ili im se odljepilo dok su stavljali pc u kutiju... Boze sacuvaj te naljepnice su zivi uzas...

Pc radi odlicno zasad nadam se da ce tako i ostat, konfiguracija je Ok jedino je ssd mal, al sam dodao vanjski ssd od 1000gb.

sportline pet 2.4.2021 11:11

Nisam ja ni rekao niti mislim da je roba neispravna, ali nije u redu da se pod nov/zapakiran proizvod prodaje nešto otvoreno, što je netko probao ili ne znam šta i vratio nazad. Pogotovo nakon što sam dobio jedan takav i naglasio to kod kupovine drugoga. Neprofesionalno i pomalo bezobrazno prema kupcu. Da su naglasili da je proizvod otvaran, proban bilo šta, sve 5 al ovako je prevara!

blackened_bm pet 2.4.2021 11:18
baranjacMAN kaže...

Ja narucio iz linksa ovaj pc https://www.links.hr/hr/racunalo-links-gaming-g45i-hexacore-i5-10600k-16gb-500gb-nmve-rtx-3070-8gb-034900164 prije 8 dana. I jucer primjetim da je jedna naljepnica za garanciju odljepita napola hahaha bem ti zivot... 

Dali sam ja mozda slucajno zakacio rukom dok sam pc vadio iz kutije ili je tokom dostave se tumbao pc u kombiju pa se odljepilo ili su u linksu tak zaljepili ili im se odljepilo dok su stavljali pc u kutiju... Boze sacuvaj te naljepnice su zivi uzas...

Pc radi odlicno zasad nadam se da ce tako i ostat, konfiguracija je Ok jedino je ssd mal, al sam dodao vanjski ssd od 1000gb.

 I ja sam jučer dobio sličnu konfu od njih isto je napola odljepljeno sa ove staklene strane NX600.

Zaljepiš nazad i mir, nije da su se ona slova odljepila pa da se vidi da je otvarano, bar je tako kod mene.

Clockwork pet 2.4.2021 13:02
picajzla0707 kaže...
blackened_bm kaže...

 I ja sam jučer dobio sličnu konfu od njih isto je napola odljepljeno sa ove staklene strane NX600.

 jel vam problem navesti modele komponenti koje ste dobili unutra, dakle koja matična, grafa, napajanje, ssd itd

 

Jel moze netko dati osvrt na ovu konfu i jel to šta valja? :D

Inače mi ne treba toliko novi komp ali razmisljam da se malo updateam od Haswell serije. A na njuskalu se prodaju slicne links konfiguracije bez graficke pa mi se cini kao dobar deal.

dery pet 2.4.2021 13:21
picajzla0707 kaže...
blackened_bm kaže...

 I ja sam jučer dobio sličnu konfu od njih isto je napola odljepljeno sa ove staklene strane NX600.

 jel vam problem navesti modele komponenti koje ste dobili unutra, dakle koja matična, grafa, napajanje, ssd itd

 Da baš me zanima kakav hladnjak su stavili.Ovo kućište nx600 ima tri venta usis sprijeda i samo stražnji nazad. Treba tu još bar dva gore ispuha, a ne smije se otvarat.Proljev me uhvati od ovih gotovih pc-a.

Eric Prydz pet 2.4.2021 13:30

Mene su odbili automatizmom kada sam uletio u poslovnicu, a ženska fejsa onako lijeno nalakiranim kažiprstom..

 

Tražim od nje u biti da digne dupe i otključa vitrinu da pročitam svojstva proizvoda s kutije s obzirom da mi ne zna odgovoriti na pitanja...ona okrene očima i otpuhne...

 

Lijepo sam joj rekao da ne mora ustajati i ode dalje...ako nečega ima u Hrvatskoj, to su onda trgovine, nije problem platiti i 10% više gdje te neće praviti budalom. 🙂