Eric Prydz uto 12.5.2020 09:38

Moje iskustvo s Linksom nije tragično, ali je indikativno...prodavačica kojoj je lijeno ustati se iz stolice i odgovoriti na dva jednostavna pitanja o proizvodu, važnije je visiti na mobitelu.

U Linksu kupujem ako gori pod nogama i za male iznose, imam frenda koji se prije nekoliko godina s njima natezao mjesecima oko neispravnih dijelova u PC koji je bio plaćen oko 10 tkn.

sandokan111 uto 12.5.2020 12:00
Dex.pwn kaže...
Išao sam i najbliži grad gdje ima Links poslovnica. Šta sam drugačije trebao uraditi???

Prvo se postavlja pitanje zasto si 3 puta slao uredjaj?

Drugo, ako ti je grad daleko mozes poslati uredjaj dostavom, na isti nacin ti se vrati natrag kako si predao, znaci kuci dostavom. Jesi kupio proizvod u tom drugom gradu ili preko weba? Stvar je da ti njima proizvod moras dostavit. Kako ces to obavit je na tebi, obavit ces to najjednostavnije. Ovo su neke osnove koje se podrazumjevaju. Napisao si da si imao tesku borbu.

Blendy kaže...

Prvi put smo rjesili nakon maila, sad nevjerujem da ce bit tako.

 

Prijava ce ic odma cim mi odgovore na mail prituzbe posto nevjerujem da ce se ista rjesavati.

U mailu sam im srocio da ta grafa ima neadekvatno hladjenje te da mi pojasne koja su mi to prava limitirana.

 

Sad jos vise smatram da mi je to jedna od vecih gresaka sto kupujem kod njih.

 Znaci to je slucaj u tijeku i prava ti nisu umanjena. To sto neki zaposlenik prica je irelevantno.

Blendy uto 12.5.2020 15:07
Blendy kaže...

Prvi put smo rjesili nakon maila, sad nevjerujem da ce bit tako.

 

Prijava ce ic odma cim mi odgovore na mail prituzbe posto nevjerujem da ce se ista rjesavati.

U mailu sam im srocio da ta grafa ima neadekvatno hladjenje te da mi pojasne koja su mi to prava limitirana.

 

Sad jos vise smatram da mi je to jedna od vecih gresaka sto kupujem kod njih.

 Znaci to je slucaj u tijeku i prava ti nisu umanjena. To sto neki zaposlenik prica je irelevantno.

Jednostavno sam pesimistican po pitanju svega toga, znam da mi nisu prava umanjena stovise nist se nije ni mjenjalo. Lik je valjd voditelj poslovnice kolko znam.

 

Najgore je to sto ne ocekujem ista vise pozitivno od njih, tolko su losi barem po mom iskustvu. Znam da je MSAN servis odgovoran za sve to al opet, ako ti musterija dodje i donese proizvod na reklamaciju, neces mu govorit da su mu prava limitirana i da tesko da ce se prihvatiti 

Ja samo hocu iz principa da mi se navede koja su to moja prava po njihovom shvacanju limitirana, jer nisam koristio tu grafu da bi brisao nos nit dupe da se moze navest higijenski razlozi.

3 puta sam nosio neki proizvod na reklamaciju kod njih, i sva 3 puta sam dobio isti odgovor "to vam ne pada pod garanciju, tesko da ce se prihvatiti"

 

 

Radim u trgovini i nikad mi nije na pamet palo da komentiram neki slucaj bez kontaktiranja dobavljaca/servisera, i tu uvijek nastojim da bude cista komunikacija kupac i  servis.

 

 

 

Dex.pwn uto 12.5.2020 16:06

Mobitel se zabloko, odnio na garanciju (taman pred istek), vratili ga i rekli da je sve u redu.
Krenuo da postavim mobitel, zabloko. Snimim video kao dokaz gdje je zaklokan na setupu. Odnio opet, opet isti odgovor. Sjednem u kafić da postavim mobitel, opet zabloka. Donesem im zablokan mobitel da bi nakon tjedan dva zvali i rekli da mogu uzeti drugi mobitel.

sandokan111 uto 12.5.2020 16:43
Blendy kaže...

Jednostavno sam pesimistican po pitanju svega toga, znam da mi nisu prava umanjena stovise nist se nije ni mjenjalo. Lik je valjd voditelj poslovnice kolko znam.

 

Najgore je to sto ne ocekujem ista vise pozitivno od njih, tolko su losi barem po mom iskustvu. Znam da je MSAN servis odgovoran za sve to al opet, ako ti musterija dodje i donese proizvod na reklamaciju, neces mu govorit da su mu prava limitirana i da tesko da ce se prihvatiti 

Ja samo hocu iz principa da mi se navede koja su to moja prava po njihovom shvacanju limitirana, jer nisam koristio tu grafu da bi brisao nos nit dupe da se moze navest higijenski razlozi.

3 puta sam nosio neki proizvod na reklamaciju kod njih, i sva 3 puta sam dobio isti odgovor "to vam ne pada pod garanciju, tesko da ce se prihvatiti"

 Neznam. Najbolji savjet koji ti mogu dati je da se ne uzrujavas oko gluposti. Ti ljudi tamo samo rade i obicno nemaju blage veze o icem.

Ja sam neke proizvode slao u links i uredno dobijao mailom obavijesti o stanju reklamacije. Nikad se nisam s nikim objasnjavao dal nesto pada il ne pada pod garanciju. Dosao tamo, predao proizvod, oni ga poslikali, zapisali da nema ostecenja i to je to. Zadnji puta sam u biti sve sam obavio na nekom racunalu i poslikao sam proizvod.

 

DeeKay uto 19.5.2020 18:51

Jel se netko sjeća prošlog garage sale-a? Zanima me sat Huawei Gt2 i neki Garmin. Jesu bili što povoljniji, vidim da će sad za vikend biti ponovo garage sale. 

 

Sjećam se da je bilo dobre cijene za memoriju, neke mobitele, ali satove nisam onda gledao. 

Marcek555 čet 21.5.2020 13:30
Dex.pwn kaže...
Čeka vas teška borba. Prije 4 godine sam 3 puta išao u drugi grad da reklamiram mobitel

 

 

Evo da javim svoje iskustvo sa slanjem mehanizma od stolice na reklamaciju. Poslao postom , oni zaprimili drugo jutro, kad trece jutro zvoni meni overseas na vrata da imam paket od linksa. Znaci u roku 48 sati od kada sam poslao , dobio sam novi dio doma, ja prezadovoljan i nisam mogao vjerovat da su tako brzo odradili reklamaciju. S obzirom da je to dio mehanike, stolice, vjerujem da bi se duze nacekao da se nesto elektricno pokvarilo.

Luka123 čet 24.9.2020 20:23
3dfx kaže...
Luka123 kaže...

Koliko treba da obrade običnu web narudžbu?

 pretpostavljam da isto kao i neobicnu?

 U roku 15-tak minuta je bilo riješeno nakon što sam na bug forum stavio. Očito je da čita ekipa sa Linksa forum :)

Hvala ekipi iz Links-a :D

ministar čet 24.9.2020 20:56
Luka123 kaže...
3dfx kaže...
Luka123 kaže...

Koliko treba da obrade običnu web narudžbu?

 pretpostavljam da isto kao i neobicnu?

 U roku 15-tak minuta je bilo riješeno nakon što sam na bug forum stavio. Očito je da čita ekipa sa Linksa forum :)

Hvala ekipi iz Links-a :D

zato su i kasnili.. naletili na nešto zanimljivo na bugu 

bloodborne pon 5.10.2020 12:22
Luka123 kaže...
3dfx kaže...
Luka123 kaže...

Koliko treba da obrade običnu web narudžbu?

 pretpostavljam da isto kao i neobicnu?

 U roku 15-tak minuta je bilo riješeno nakon što sam na bug forum stavio. Očito je da čita ekipa sa Linksa forum :)

Hvala ekipi iz Links-a :D

 Ja sam danas neuspjesno pokusao provjeriti status narudžbe kupio kao neregistrirani kupac.

 dobio na mail potvrdu sa brojem narudzbe medutim kada pokusam provjeriti samo me baca da se
 ulogiram ili registriram. jebiga, vidjet cemo koliko ce im trebati neutrino mi je web zahtjev
 rjesio vec do pola 9 ujutro danas, narduzbe obavljene sa mozda 10 min vremenskog razmaka tokom vikenda.

mrsmith pon 5.10.2020 12:34
bloodborne kaže...

Ja sam danas neuspjesno pokusao provjeriti status narudžbe kupio kao neregistrirani kupac.

 dobio na mail potvrdu sa brojem narudzbe medutim kada pokusam provjeriti samo me baca da se
 ulogiram ili registriram. jebiga, vidjet cemo koliko ce im trebati neutrino mi je web zahtjev
 rjesio vec do pola 9 ujutro danas, narduzbe obavljene sa mozda 10 min vremenskog razmaka tokom vikenda.

Hoće to tako kad imaš 10 narudžbi na dan

 

U Linksu imaju valjda 500 narudžbi dnevno u HR.. meni su svaku odradili u roku 15-30min a kupujem od njih godinama, što privatno što poslovno. Strpljen, spašen.

bloodborne pon 5.10.2020 12:56

Nisam ni ja nikada imao problema sa Linksom, stovise uvijek pozitivna iskustva.

ali u vecini slucajeva uvijek sam fizicki otisao do njih i kupio nesto ovo je prvi puta sad
putem web-a. medutim vidio sam i ujutro da je sada moj proizvod dostupan uz upit.

hmm, a bio je tokom vikenda dostupan u poslovnici na tresnjevci, osim ako stanje
nakon moje narudzbe nisu azurirali, jer tesko da ga je netko kupio.
anyways ne smeta me sto cu cekati nego sam zapravo mislio

kako se radi o maloj narudzbi da cu vec danas moci uzivati u tome. al jbg

 
Edit: Zaista citaju bug narudzba spremna za preuzimanje :D

Alfa_R uto 6.10.2020 10:27

Pa ažurirali su stanje. Web narudzba = rezervacija ili prodano. Kakva bi bila fora da stojiš u trgovini i pokazujes djelatniku da je raspoloživo nešto a on ti mora objašnjavati da je to netko jutros kupio preko web narudžbe... Mislim, nije da toga nema u raznim trgovinama, ali pohvalno što se stanje ažurira.

bloodborne uto 6.10.2020 10:48

haha, da. znalo mi se i to desit, vidim proizvod na stanju dodem u ducan i kazu mi nemaju ga.
kazem im kako evo prije pola sata sam gledao na vasem webu da je dostupan u vasoj poslovnici

i onda mi prodavac kaze da se vjerojatno jos stanje nije azuriralo. no shit sherlock haha..
ali evo linksu svaka cast, usao u ducan i za 2 min izasao odma isprobao slusalice da vidimo jel rade
jer je neki nesretnik pored mene na kasi dosao reklamirati xiaomi earbuds. zacudilo me da
ih je prodavac isao savljati na usi da vidi u cemu je problem sa tom lijevom slusalicom. ugl zanimljiva scena

mrsmith pon 19.10.2020 08:22
Strelok kaže...

Kakav je proces reklamacije ukoliko proizvod koji reklamiram Links više ne prodaje?

 

Radi se o Arozzi gaming stolici.

Sad imaju UVI chair ali nije to to.

Zadnji put kad sam imao situaciju da je proizvod crknuo u jamstvu (nvidia GTX770), mogao sam birati grafičku karticu u rangu ove koja je crkla, prema cijeni po kojoj je bila prodana - ili povrat novca. Bio sam uzeo Radeon 280X ako se sjećam dobro kao zamjenu - a koji sam prodao odmah 2-3 tjedna kasnije jer je bio topao i glasan u pm.

 

Nisam siguran ako je ista procedura i danas.

sandokan111 pon 19.10.2020 09:53
Strelok kaže...

Kakav je proces reklamacije ukoliko proizvod koji reklamiram Links više ne prodaje?

 Isti kao i za one koje prodaju. Ako se ne moze popravit, dobijas novi isti. Ako se ne moze nabavit dobijas novce natrag.

Strelok pon 19.10.2020 12:54

Poslao sam Linksu upit i dobio odgovor.

Bilo je vezano za slanje stolice, pošto sam istu mislio dostaviti u Varaždin poslovnicu, montiranu.

Međutim opcija takve dostave prolazi samo u Zagrebu, tak da ju moram razmontirati. Nije problem reko.

Koristio sam ju slabo  pa mi neće faliti. Zato me čudi kako je mehanizam naslona otišao uopće(imam 75 kg) ako sam koristio isti 4-5 puta, nikad koristio kao ležaj. Nije malo 2000 kn. 

 

Kolegama iznad hvala na odgovorima!

volegradele pon 2.11.2020 19:57

Da podjelim iskustvo jedno s vama tu.Prije mozda pola godine ili nesto vise zbog ucestalih BSOD sam ustanovio da se jedan od G-Skill  2  x 8 GB stickova pokvario,jednostavno bez njega sve radi s njim nece vise ni postat!Inace sve kutije i racune cuvam ali moja draga zenica je umijesala prste i tako traga racunu i kutiji nigdje!

Kupovina je napravljena u 3 mjesec 2016 godine skupa s maticnom plocom i procesorom,RAMi imaju 60 mjeseci garancije.Sve je kupljeno  i placeno online ali racuna ni u mailu nisam mogao  pronac,samo potvrda narudžbe i potvrda izdavanja robe.Vec sam osobno u ST trgovini i preko maila pokusao  reklamirat RAMe ali bez uspijeha,racun nemam mi ga isto nemamo,ne drzimo toliko dugo u sistemu ....!Kako sam zapeo doma zadnjih dana zbog bolesti poceo malo igrat na kompu 8GB RAMa je non stop bottleneck,ponovno sam napisao mail na prodaja@links.hr ,ljubazno ih zamolio za pomoc,naglasio kako sam vjeran kupac vec godinama i prilozio u PDF nalog prodaje i online narudžbu!

 

 

evo dole ispod rezultat..

 

Tony1999 pon 2.11.2020 20:02

Malo bezobrazno od njih iskreno. Meni je Uzi shop vise puta slao racune stare nekoliko godina, i to na temelju slike narudzbe i datuma kad je kupljeno. Cak su jednom prikom mjenjali bazu i sustav i svejedno pronasli racun.

Čitatelj pon 2.11.2020 20:12

Svaki webshop mora imati racune online, i povezat narudzbe i racune koje kupis u trgovini,

ako idu na broj kupca.

 

Ja kupujuem tako godinama u E-Tec-u, online rezerviram, pokupim u trgovini,

platim karticom, samo kazem broj korisnika, i sve povezu, dobijem digitalni racun u PDF-u

na webu, a fizicki u trgovini (obicni slip koji izblijedi za mjesec-dva).

 

I duzni su cuvati u Linsku racune bar 10 godina, a ako ti ga ne zeli izdati,

pitas ih poznaju li zakon. Jest da kupac treba cuvati, ali i trebas imati mogucnosti

isprinati si A4 dokument, i arhivirati PDF.

volegradele pon 2.11.2020 21:42

Eto sva sreca da sam bio uporan i dobio nadahnuce,samo cudi me kako nisam dobio racun na mail kad sam vec tako i platio.Nebitno..za koji dan nosim RAM na reklamaciju...jel ima netko mozda iz ST  kekes DDR4 visak da mogu komp koristit dok oni rijese reklamaciju,vjerujem da cu oba trebat poslat poštu su na racunu zavedeni kao jedno,nezz mozda se varam!?